Evi olmadığı için ailem vermiyor

Ana baba ne yapıyor bu arada ?

Ne güzel valla, 10 tane doğur ,sal sokağa yarı aç yarı tok büyüsünler, büyüyene kadar şans eseri ölmeyen, suça bulasip hapse düşmeyenleri liseden sonra kızsa sağa sola sat, oğlanları sok işe çalışıp birbirini evlendirsinler, bu arada ölene kadar size baksınlar, oğlanlar para, gelinler hizmet versin, sen devir k.çnı yan gel yat....
Babası yaşlı 72 yaşında çalışamıyor hasta zaten annesi de ev hanımı

Ne demek istediğinizi anlamadım
Konu sahibi burada herkes sizin iyiliğiniz için yazıyor aşağı yukarı yazılanlar sizin mantıklı düşünmediğiniz üzerine.Bakin benim bir kızım var gelseler isteseler ben hayır desem ama karşı taraf eşine dostuna onlar vermiyor ama o kiz bizim gelinimiz dese oğlan yüzüğü taktı parmağına dese bu çok adice hakaret içeren bir mevzu olur benim için.Ailenizi ne duruma soktuğunuz hakkında bir fikriniz yok.Diyelim karşı taraf soğudu istemedi ama sizi ne dedikodular bekliyor olacak uzun süre bunun yükünü hem siz hem aileniz taşıyacak......

Konu sahibi burada herkes sizin iyiliğiniz için yazıyor aşağı yukarı yazılanlar sizin mantıklı düşünmediğiniz üzerine.Bakin benim bir kızım var gelseler isteseler ben hayır desem ama karşı taraf eşine dostuna onlar vermiyor ama o kiz bizim gelinimiz dese oğlan yüzüğü taktı parmağına dese bu çok adice hakaret içeren bir mevzu olur benim için.Ailenizi ne duruma soktuğunuz hakkında bir fikriniz yok.Diyelim karşı taraf soğudu istemedi ama sizi ne dedikodular bekliyor olacak uzun süre bunun yükünü hem siz hem aileniz taşıyacak......
Evlilik teklifi etmiyor diye annem sürekli laf sokuyordu ciddiyetini göstersin yüzük taksın sana diye taktı ama yine aynı bahaneler bitmiyor yani

Babası yaşlı 72 yaşında çalışamıyor hasta zaten annesi de ev hanımı
Bu adam 59-60 yaşında onuncu (10.)çocuğu yaparken bilmiyor muymus 59 yaşında olduğunu? Bilmiyor muymus karısının çalışmadığını? Bilmiyor muymuş diğer 9 çocuğunun sersefil olduğunu? Şu anda 72 yaşında olması sürpriz mi olmuş kendisine? Kime güvenip yapmış bu kadar çocuğu? Aklımı yitiricem ya...

Adam 59 yaşında onuncu çocuğu yaparken bilmiyor muymus 59 yaşında olduğunu, karısının çalışmadığını, diğer 9 çocuğunun sersefil olduğunu? Şu anda 72 yaşında olması sürpriz mi olmuş kendisine?
Hiçbiri açlıktan ölmüyor şuan sadece hemen ev alabilecek durumları yok ev alırlar düğün yapacak paraları kalmaz düğün yaparlar evi alamazlar ikisi bir arada herkes için zor sadece onlar için değil

Hiçbiri açlıktan ölmüyor şuan sadece hemen ev alabilecek durumları yok ev alırlar düğün yapacak paraları kalmaz düğün yaparlar evi alamazlar ikisi bir arada herkes için zor sadece onlar için değil
Açlıktan ölmuyorlar çünkü sattıkları kızların sayesinde apt. dikmişler de kira dertleri yok. Cehaletlerini kuru ekmeğe katık edip anca boş boş oksijen tuketiyorlar toplum zararlıları...Sen de bunları savunup bı de içlerine girmek için takla atıyorsun ya inşallah o kızlardan beter olmazsın...

Evlilik teklifi etmiyor diye annem sürekli laf sokuyordu ciddiyetini göstersin yüzük taksın sana diye taktı ama yine aynı bahaneler bitmiyor yani
Sizinde herşeye bir bahaneniz var şurada dikkat ediyorum erkek tarafını savunmaktan ailenizi yerin dibine sokmaktan bir hâl oldunuz..... evlenin , kaçın ne halt yerseniz yiyin evlat değil düşman gibisiniz gidin kv kb evlatlık yapın hizmetçileri olun offf ya!!!!!!!!

Açlıktan ölmuyorlar çünkü sattıkları kızların sayesinde apt. dikmişler de kira dertleri yok. Sen de bunları savunup bı de içlerine girmek için takla atıyorsun ya inşallah o kızlardan beter olmazsın...
Kızlarını satmamışlar erkek tarafından bir beklentileri olmamış olması gerektiği kadar kızları kendi istedikleri insanlarla evli ve kendi evlerindeler

Açlıktan ölmuyorlar çünkü sattıkları kızların sayesinde apt. dikmişler de kira dertleri yok. Cehaletlerini kuru ekmeğe katık edip oksijen tuketiyorlar...Sen de bunları savunup bı de içlerine girmek için takla atıyorsun ya inşallah o kızlardan beter olmazsın...
Sattıkları kızları derken 😳başlık parası mı diyorsunuz 😳

Sizinde herşeye bir bahaneniz var şurada dikkat ediyorum erkek tarafını savunmaktan ailenizi yerin dibine sokmaktan bir hâl oldunuz..... evlenin , kaçın ne halt yerseniz yiyin evlat değil düşman gibisiniz gidin kv kb evlatlık yapın hizmetçileri olun offf ya!!!!!!!!
Kimseyi savunmuyorum ailemi de yerin dibine sokmuyorum neyse onu söylüyorum ailemden nefret etmiyorum sadece bu yaptıklarını yanlış buluyorum ve direniyorum hepsi bu

Eminim öyledir, çok da mutlulardir di mi😂
Mutlular mı bilemem herkesin gösterdiği kadarını bilebilirim her insan zorluk yaşıyor benim ailemde zamanında yaşamış belki onlarda yaşamışlardır bilemem bildiğim kadarıyla evlilikte sevgi kadar kavga da oluyor ama kimse kimseyi satmamış

Başlık parası yok hanımefendi kendine göre yorum yapmış
Aile bütün oglanlara birer ev verirken kızların niye adı geçmiyor öyleyse? Elden nakit almadilarsa bile seninkiler gibi bunlar da düğün altın masrafının tümünü karşı tarafa kitleyip eti de kemiği de sizin, tepe tepe kullanın, dirisi bizden çıktı, ölüsü sizden çıkar dememisler mi? Mirastan bile silmemisler mi? Bu satmak değil mi? Başlık parası, süt hakkı bilmem ne alınmadığına da ne kadar eminsiniz ayrıca....Aferin size

Son düzenleme:
Eminim öyledir, çok da mutlulardir di mi😂
Adam 58 yaşında çocuk yapmış resmen, köle gibi çalıştırmak için üreyip durmuşlar. Yazık gerçekten ya böylelerinin çocuklarıda aileye bi bağlı bi bağlı anlamıyorum. Millet 2. Çocuğu yapsam ilkine zorluk olur mu yeter miyim, abla/abi olarak ona sorumluluk yükler miyim diye kırk kez düşünüyor.

Kimseyi savunmuyorum ailemi de yerin dibine sokmuyorum neyse onu söylüyorum ailemden nefret etmiyorum sadece bu yaptıklarını yanlış buluyorum ve direniyorum hepsi bu
Yazdıklarınızı sizi uyaran insanlara karşı yaptığınız savunmaları oturun baştan okuyun. Bir kere bile : " ya öyle mi ? Hiç bu açıdan düşünmemiştim,yüküm artabilir mutsuz olma ihtimalim var teşekkür ederim gözlemliycem,kendimi ateşe atamam sonra ailem sahip çıkmaz vb kelimeler yok "
Yazılarınızın özeti; ailem kötü, onlar iyi sevgilim harika anam babam zor anlayışsız .......

Aile bütün oglanlara birer ev verirken kızların niye adı geçmiyor öyleyse? Elden nakit almadilarsa bile seninkiler gibi bunlar da düğün altın masrafının tümünü karşı tarafa kitleyip eti de kemiği de sizin, tepe tepe kullanın, bizden çıktı dememisler mi? Mirastan bile silmemisler mi? Bu satmak değil mi? Başlık parası, süt hakkı bilmem ne alınmadığına da ne kadar eminsiniz ayrıca....Aferin size
Maalesef ki böyle şeylerde kızlara pek düşmüyor ben bunu doğru bulmuyorum çok yanlış birşey ama mirası hep erkekler arasında paylaşırlar kızların daha çok hakkı olmasına rağmen almadıklarına emin değilim başlık parası değilse bile süt hakkı altında alınmış olabilir ki bunu benim annemde istiyor ev haricinde tabi

Maalesef ki böyle şeylerde kızlara pek düşmüyor ben bunu doğru bulmuyorum çok yanlış birşey ama mirası hep erkekler arasında paylaşırlar kızların daha çok hakkı olmasına rağmen almadıklarına emin değilim başlık parası değilse bile süt hakkı altında alınmış olabilir ki bunu benim annemde istiyor ev haricinde tabi
Mirası erkekler arasında nasıl paylaştırıyorlar, Arabistan'dan mı katılıyolar yarışmaya? Ülkemizde eşit ya hani

Yazdıklarınızı sizi uyaran insanlara karşı yaptığınız savunmaları oturun baştan okuyun. Bir kere bile : " ya öyle mi ? Hiç bu açıdan düşünmemiştim,yüküm artabilir mutsuz olma ihtimalim var teşekkür ederim gözlemliycem,kendimi ateşe atamam sonra ailem sahip çıkmaz vb kelimeler yok "
Yazılarınızın özeti; ailem kötü, onlar iyi sevgilim harika anam babam zor anlayışsız .......
Bu ihtimalleri ben daha insanlar yazmadan önce defalarca düşündüm çevremdeki örnekleri göz önünde bulundurdum her ne kadar öyle olduğunu düşünmesemde olma ihtimali de olabilir aynı eve girmeden kimseyi tam olarak tanıyamıyorsun sonuçta ama tanıdığım kadarıyla böyle olacağını düşünmüyorum ailem kötü değil beni düşünüyorlar ama yanlış bir şekilde ailemi kötülemiyorum çok hataları oldu benimde hatalarım olmuştur ama bu yaptıklarının doğru olduğu anlamına da gelmiyor

Senin ailen de aynı kafada işte, bı de bana kızları satıyorlar dedim diye uyduruyor diyorsun utanmadan...Sana göre de normalse tam dengini bulmuşsun, sakın kacirma bu yobazlari ama rica ederim üremeyin. Sizin gibilerin yetiştirdikleri canavarlar yüzünden kadın cehennemine döndü memleket

X