Sivilceli Ciltler Evde Siyah Nokta Bandı Yapımı..! (Çok Etkili)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ben denedim ama pek başarılı olamadım
karışımı yüzüme yayamadım hemen katılaştı :KK37:

siyah-nokta-bandi.jpg

Kendimizin yapacağı SİYAH NOKTA BANDI :

Malzemeler:

-Jelatin ya da jöle (Büyük marketlerde bulabilirsiniz.. Ben DR. OETKER'in jelatinini kullanıyorum... Böyle meyveli olanlardan değil, sade jelatin olacak... Ve saç jölesi değil aman ha :KK9: )
-Süt

Yapılışı :

-Aynı ölçülerde jelatin ve sütü karıştırıyoruz... ( Mesela 1 yemek kaşığı jelatin ile 1 yemek kaşığı sütü karıştırıyoruz... )
-Sonra bu karışımı 10 saniye kadar mikrodalga fırına koyuyoruz ve jel kıvamına geliyor...
-Karışımı fırından çıkarıp biraz ılımasını bekliyoruz... yoksa yakar yani :18:
-Ilıyan karışımı bir fırçayla ( Ya da işte her ne olursa olsun farketmez :KK70: Ama fırça güzel yayıyor...) burnumuza ince bir tabaka halinde boylu boyunca sürüyoruz.. Artık başka nerede siyah nokta varsa bilmem, benim burnumda oluyo :KK8:
-Sonra kurumasını bekliyoruz ..
-Kuruduktan sonra hafif gülüyoruz :KK1: hatta iyice gülüyoruz :KK60:
-Sonra bandın çatlayan ucundan tutup yavaaaaaaaşça kaldırıyoruz... ( Hızlı çekmeyin )
-Sonrası yok işte bitti :KK14: Güle güle kullanın bayanlaaaar :KK54:

-Mikrodalga fırını olmayanlar, karışımı benmari usülü tarzında da hazırlayabilirler...

-Yani karışımı mesela su dolu bir cezveye kapalı bir kap içerisinde koyabilirler.. içine su girmesin dikkat edin... böylece JEL kıvamını alınca yeterli olacaktır kullanmanız için..

-Tekrar söylüyorum ılıtmadan sürmeyin :KK9: ve fazla da soğuk olmasın :KK34:

Bu tarifi ay takvimine göre yapmak daha etkili olacaktır.

Kaynak : bakimliyimben

Bunlarda ilginizi çekebilir..!

Diğer konu başlıklarım için ADIMA TIKLAYIN ve Profilime gelin. Oradan AÇTIĞIM KONULAR'a tıklayın.

Hhahahah çok güzel anlatmışsın ya çok güldüm:KK9::KK9::KK9:

Bende yapayım bari yüzüm kışın zerre sivilce çıkmaz , yaza doğru siyah nokta sivilce basıyor. Diğer konularına da bakayım bari:KK23:

Bıktım şunlardan yok olup gitsinler bir daha da geri dönmesinler ya. :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

aslında cildine gereken bakımı yapmadığın için onlar mevcut. Cildini iyi temizleyemiyorsun. O siyah noktaların diğer adı yağ ve kirdir. makyaj yapıyorsan fondöteni kullanmayı bırak, hem cildin hava almış olur hem kiri çekmez. Onun yerine allık fırçasını pudraya sürüp cildine uygula mesela, fondöten kadar zararı olmaz. Ya da yok illa fondöten olsun diyosan BB KREM kullan :KK34:

aslında cildine gereken bakımı yapmadığın için onlar mevcut. Cildini iyi temizleyemiyorsun. O siyah noktaların diğer adı yağ ve kirdir. makyaj yapıyorsan fondöteni kullanmayı bırak, hem cildin hava almış olur hem kiri çekmez. Onun yerine allık fırçasını pudraya sürüp cildine uygula mesela, fondöten kadar zararı olmaz. Ya da yok illa fondöten olsun diyosan BB KREM kullan :KK34:

Cildime mineralli ürünler kullanıyorum. :-) Doğru eskiden çok vaktim olmadığı için pek ilgilenemiyordum cildimle şu son 2 aydır çok yoğun bakım uyguladım. Sivilce izleri vardı lekeleri falan baya açıldı ama siyah noktalara bir çözüm bulamadım. :KK50:

Cildime mineralli ürünler kullanıyorum. :-) Doğru eskiden çok vaktim olmadığı için pek ilgilenemiyordum cildimle şu son 2 aydır çok yoğun bakım uyguladım. Sivilce izleri vardı lekeleri falan baya açıldı ama siyah noktalara bir çözüm bulamadım. :KK50:

Siyah noktalar için cilt temizliğine dikkat et ve yüz kesesi ile banyodayken yıka yüzünü hep :KK34:

Sorun da orda çok dikkat ediyorum ama azalma falan yok. :KK20: :KK70:

Cildin yağlı bu da var :KK31: siyah noktaları kiminin ki belli olur kiminin ki pekte belli olmaz. Uğraştıkça büyütürsün, kimileri dişidir yani çoğaldıkça çoğalır :KK50: Belli olan tipten değilse belirli aralıklarla siyah nokta maskesi yap fazla da kurcalama. Belli olan tipse ve yüzünüzü ne kadar temiz tutarsan tut hala çıkıyorsa o senin kaderin onlarla barışık yaşa çünkü cildinin yağ üretmesi sebebiyle çıkıyor. Yine belirli rutinlerle siyah noktalarından kurtul, fazla kurcalama ve asla ama asla sıkma. :KK20:

Cildin yağlı olması kötü bir durum değil bana göre, çünkü yağı dışına vuruyor. Birde dışa vurmayıp hep sivilce yapan ciltte var. Haline şükret :KK14:

Cildin yağlı bu da var :KK31: siyah noktaları kiminin ki belli olur kiminin ki pekte belli olmaz. Uğraştıkça büyütürsün, kimileri dişidir yani çoğaldıkça çoğalır :KK50: Belli olan tipten değilse belirli aralıklarla siyah nokta maskesi yap fazla da kurcalama. Belli olan tipse ve yüzünüzü ne kadar temiz tutarsan tut hala çıkıyorsa o senin kaderin onlarla barışık yaşa çünkü cildinin yağ üretmesi sebebiyle çıkıyor. Yine belirli rutinlerle siyah noktalarından kurtul, fazla kurcalama ve asla ama asla sıkma. :KK20:

Cildin yağlı olması kötü bir durum değil bana göre, çünkü yağı dışına vuruyor. Birde dışa vurmayıp hep sivilce yapan ciltte var. Haline şükret :KK14:

Çok doğru çook. Allah'ıma bin şükür. Sıkmıyorum siyah noktalarımı bu ay doktora gideceğim bakalım ne diyecek.

heh bu konuyu arıyodum bende
geçen sene yapmıştım ve çok memnun kalmıştım miktarlarını unuttum hatırlattığınız için teşekkürler..:KK54:

X