“Evde kaldım” psikolojisi… çok kötüyüm :(

Eee hayatın bu kadar sıkıntılı bir yer olduğunu tecrübe edip neden hâlâ çocuk doğurmak istiyorsunuz ki o zaman? O da kısmeti açık olmayan biri olacak belki.

Buna ben de katılıyorum. 15 sene önce böyleydi kesin, belki de 20. Seçicilikten kasıtları en çok dış görünüş üzerine bu arada. Hepsi adriana lima bekliyor. Yani öyle biri olsun ama cahilin önde gideni olsun birçoğu sorun etmez.

Kesinlikle katılıyorum. Köyde yaşayan oğlan bile zengin kız istiyor. 500 bin nüfuslu küçük şehirde yaşayan oğlan uzun boylu kız istiyor. Kaç senedir Ankara'da yaşıyorum hiç böyle kriterlerim olmadi. Ama böyle saçma sapan kriteri olan erkekler bana ergence geliyor. Akıllı erkek evliliğin sadece dış görünüş ile yurumeyecegini bilir.

Benim de senelerdir karşıma düzgün biri çıkmıyor. Hiç ciddi iliskim olmadi Ama yine de umudumu kaybetmek istemiyorum. Belki de bilinçaltında evlilikten korkuyor olabiliriz.

Kız maşallah Manifestliyorum 777 istediğim tüm özelliklere sahip şahane bir adamla evlenirim inşallah

bu zamanda kim 30 undan önce evleniyor ki? benim çevremdeki hemen hemen herkes 30 dan sonra evlendi anne oldu.
ben de 30,5 yaşımda evlendim, 32,5 ta anne oldum, geç olduğunu düşünmüyorum.
herşeyin vakti zamanı var.. ayrıca sizin kısmetiniz belki de evlenmemektir.

Eee hayatın bu kadar sıkıntılı bir yer olduğunu tecrübe edip neden hâlâ çocuk doğurmak istiyorsunuz ki o zaman? O da kısmeti açık olmayan biri olacak belki.
Ne kadar saçma bir yorum.
Hayat herkese sıkıntılı, herkesin başka bir derdi var, o zaman kimse çocuk yapmasın mı? O çocuğun hayatını güzelleştirmek, olabildiğince mutlu yaşamasını sağlamak, mutsuzken yanında olduğunu hissettirmek, her zaman arkasında durmakta var. Yaşamak her şeye rağmen güzel şey. Bir çocuk iyi bir ebeveyne sahipse mutlu bir çocuklu ve mutlu bir hayat yaşayabilir. Önüne çıkan zorlukları birlikte aşabiliriz sonuçta.
Ayrıca daha doğmadan çocuğun kısmetinin açık olmayacağı tezine nasıl eristiniz?

Kız maşallah Manifestliyorum 777 istediğim tüm özelliklere sahip şahane bir adamla evlenirim inşallah
Ben tek tek yazdım telefonumun notlar bölümüne. Bak kısa bi flörtün ardından yurtdışında evlenme teklifi, işte işi gücü yoğun olsun ama heryerden çalışabilme esnekliği olsun:) aklıma gelen her detayı yazdım, açtım açtım okudum. Noktası virgülüne kadar Allahım nasip etti

Bir arkadaşım 37 yaşında yeni nişanlandı çok aktif ve sosyaldi turlar geziler vs derken 44 yaşında yakışıklı bir böyle tanıştı bol bol aktiviteye katil yasitlarinin olduğu illa ciddi düşünen biri çıkar karşına gökten inmiyor valla ya

Katilmadigim tek nokta var.O da 35 ten sonra tahammulun azalıyor kısmı.Enerjin daha az belki ,çok yoruluyorsun.Ama yaşın getirdiği olgunluk ile baktığın için hayata tahammulun çok daha fazla.Ben genç yaşta anne olsaydım daha sert ve bağıran bir anne olurdum.Etrafimda da çok böylesi.

Asıl kendi mutlu ve huzurlu olmadığın yere başka insanlar getirmek saçma.evet bence kimse yapmasın.tükensin neslimiz.zaten kötülükten başka bir işe yaramıyoruz.dokunduğumuz her yere ölüm ve kaos getiriyoruz.gördüğün üzere çözülecek dert var çözülmeyecek dert var.şimdi bunu nasıl aile çözecek? Neyse bana memnun olmadığın yere başkasını getirmek çok saçma geliyor.kendine hayrın yok derler.

Umarım dediğiniz gibi olur :) Endişelendiğim en büyük konu o.

Ayy bence de siz üremeyin zaten mümkünse. Böylesi dünya için daha hayırlı.

35 yaşında evlenip 39 yaşında ilk ve tek çocuğunu kucağına alan bir kadın olarak bildiriyorum, keyfini çıkar
Şaka bir yana da yaşınız gayet genç, ayrıca hala evde kalma olayı var mı ya... Yıl olmuş 2024. Kafanıza göre biri olursa evlenirsiniz, olmazsa bekar olarak da yaşamınıza gayet güzel devam edebilirsiniz...

kesinlikle katılıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…