evde bebeği ile yalnız olan anneler bakın lütfen

ayy ben de hamileliğimin başından beri hiç kahvaltı hazırlayamıyordum eşime uyuyor oluyorum hep
annem gecen gün cok kızdı bu yüzden
kocanı ac yollama, adamın karnını doyur kalk yolcu et falan dedi
haklı galiba dedim
baktım adamcağızın her sabah poğaca cay yemekten midesi bozulacak yazık
1 haftadır kalkıyorum hazırlıyorum hep
hem bende geciştirmemiş olyorum kahvaltıyı sütüm için de iyi oluyor, düzenli beslenince artırıyor sütümü

yemek işine gelince
yazın baya doldurdum buzluğu ben bamya bezelye fasülye sulu köfteler vs. vs. kış sebzelerinden yapmayacaksam buzluktan alıp yapıyorum
kızım benimde cok huysuz gündüzleri uyumuyordu ama son 1 haftadır biraz biraz düzene girdi
ondan önce hep geceleri yaptım yemekleri
calışırken de geceleri yemek yaptığım için alışkınım:))))

bende yazdan doldurmuştum derin dondurucumu bugünler için gerçekten çok faydasını gördümmm.özellikle misafirler için yaptığım siğara böreği ve paçanga böreği beni çok kurtardııı :)))) iyiyki annemi dinlemişimmmm :)))

hepiniz sağolun da,benim koca var ya benim koca :sebze yemez yemek yapmayı bilmez salata makarna dahil............benim de dolabımda dondurulmuş taze f.,barbunya,bezelye vs. var ama eşim yemiyoki onları bende hem kendime hem one ayrı hazırlayamayacagıma göre duruyolar.................haa bu arada kızımı mutfaga alamam çünkü mutfagım soguk oluyo ayrıca kızım kucaga alıstı..............
zaten bugün karar verdim kahvaltı hazırlayamıyorum diye üzülmeyi bırak hazırlamıcam neden mi: bu gün sabah 05:30 da mutfağa gitip herşeyi hazırladım hazır kızım duruyo diye çaycıyı yanıma aldım eşimin kalkmasına yarım saat kala çayını demledim falan kaldırdım ve sadece çay içti yumurta da kaynatmıstım kahvaltı etmedi ve bu benı çok kırdı ben 05:30 mutfaga gideceğime kızım duruyoken yatadabilirdim neyse erkek milleti değilmi ..................

bende kızımla evde yalnızım herkeste oluordur muhakkak ne pişirsem kaygısı.ben ilk başlarda çok dikkat ediyordum yiyeceklerime ama şimdi gaz sorunumuz azalınca kurufasulye hariç herşeyi yiyorum.tabi bazen yemekleri yetiştiremedigimde oluyor ozaman da eşim gelince pratik bişeyler hazırlayıp yiyoruz işte...

benim mutfağım gecelri çok soğuk olduğu için geceden kahvaltımı hazırlıyorum..üstleri örtülü tabi tabakların..
yemek işinide ya annem kardeşlerim getiriyo..ya onlarda yiyoruz yada bebişim uyurken yapıyorum..

anca yarım saat filan yatıyo ama işte yetiştiği kadar..

Allahtan hiç seçmez yemek olmasada takmaz ekmeğe salça sürer yer :)) ama içim rahat etmiyo..

hepiniz sağolun da,benim koca var ya benim koca :sebze yemez yemek yapmayı bilmez salata makarna dahil............benim de dolabımda dondurulmuş taze f.,barbunya,bezelye vs. var ama eşim yemiyoki onları bende hem kendime hem one ayrı hazırlayamayacagıma göre duruyolar.................haa bu arada kızımı mutfaga alamam çünkü mutfagım soguk oluyo ayrıca kızım kucaga alıstı..............
zaten bugün karar verdim kahvaltı hazırlayamıyorum diye üzülmeyi bırak hazırlamıcam neden mi: bu gün sabah 05:30 da mutfağa gitip herşeyi hazırladım hazır kızım duruyo diye çaycıyı yanıma aldım eşimin kalkmasına yarım saat kala çayını demledim falan kaldırdım ve sadece çay içti yumurta da kaynatmıstım kahvaltı etmedi ve bu benı çok kırdı ben 05:30 mutfaga gideceğime kızım duruyoken yatadabilirdim neyse erkek milleti değilmi ..................

canım bu bebekli halimle yemek hazırlicam ve herif beğenmedim deyip yemicek
valla benimki yapmaz öle seyler akibetinden korkar
hem secmez zaten pek yemek
sen biraz fena alıştırmışın kocişiniyasakkelime
Allah yardımcın olsun

Son düzenleme:
ben yemek yapcam ki ne olursa olsun o beğenmicek tencereyi kafasına geçiririmki
zaten o öle bişi yapamaz :mymeka:

ya bence çok dert edilecek bişey değil gibime geldi..yani ne bileyim ben mi rahatım biraz acaba..ben kızımı koltuğuna koyuyorum mutfakta güle oynaya yemek yapıyorum..tamam bazen bende ne yapsam diye düşünüyorum bulamayınca netten bakıyorum evde de olan malzemelerle yapıyorum bişeyler ..gaz sorununu hiç düşünmüyorum herşeyi yapıyorum herşeyi yiyorum..gün içinde eşimi arıyorum ne yemek istersin diye soruyorum ..böyle geçiyo zamanımız..

valla aynen benim de öyle cnm.mutfakta koyuyorum ana kucağına yapıyorum yemeğimi.yemek çok dert olmuyor benim için,çamaşır,bulaşık,ütü çok dert değil de temizlik zor geliyor bana.daha uzun zaman ayırmak gerekiyor.bir de yemek yapar gibi ya da ütü yapar gibi tek bir yerde sabit olmadığımdan kızı da yanımda tutamıyorum sürekli.o yüzden temizlik biraz zor oluyor.daha annem veya ablam geldiğinde ya da eşim pazar günleri evdeyken yapmaya çalışıyorum.özellikle cam silme ve perde yıkama işlerini.pazar günü hiç iş yapmak istemiyorum aslında,eşimle oturmak varken .ama o kızla oyalanıyor bende işimi yapıyorum napayım.ama akşam yemeğimi mutlaka yapıyorum.hiç de hazır dondurulmuş gıda almıyorum.yazdan kendi dondurduklarım varsa onları kullanırım sadece

bu arada benimki de kesinlikle ne iş bilir,ne yemek bilir,hiç yuardım etmez.hamileyken bira bira yapıyodu.sofra kurma,kaldırma-süpürge tutma gibi şeyler yapıyodu.doğurduktan sonra bitti herşey.herşet benim görevim evde anasını satayım yaa bu kadar da olmaz.bu yüzden sürekli kabga ediyoruz.kocalarını korkutmayı başarmış olan arkadaşlar,hani şu akibetinden korkar :)) diyenler.nasıl yaptınız acaba bunun formulü ne?çünkü ben bişi söyleyince adam benden baskın çıkıyo,yavuz hırsız misali miydi neydi o laf?bu gidişle ya adamı evire çevire dövücem ya da evden kovalıcam ayrılcaz gitçez.o derece içerliyorum yardım etmeyip bide üstüne daha çok dağıtmasına :KK43:( :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava:

bu arada benimki de kesinlikle ne iş bilir,ne yemek bilir,hiç yuardım etmez.hamileyken bira bira yapıyodu.sofra kurma,kaldırma-süpürge tutma gibi şeyler yapıyodu.doğurduktan sonra bitti herşey.herşet benim görevim evde anasını satayım yaa bu kadar da olmaz.bu yüzden sürekli kabga ediyoruz.kocalarını korkutmayı başarmış olan arkadaşlar,hani şu akibetinden korkar :)) diyenler.nasıl yaptınız acaba bunun formulü ne?çünkü ben bişi söyleyince adam benden baskın çıkıyo,yavuz hırsız misali miydi neydi o laf?bu gidişle ya adamı evire çevire dövücem ya da evden kovalıcam ayrılcaz gitçez.o derece içerliyorum yardım etmeyip bide üstüne daha çok dağıtmasına :KK43:( :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava:

canım o durum kocanın kendi kişiliğinden kaynaklanıyor. ben hiç bişey yapmadım. herkes farklı farklı. sadece yemek konuunda secici değildir eşim o kadar.bi de bebek olduktan sonra kızımla ilgilen gerisi önemli değil diyo hep. yemekte temizlikte olan eksikleri de görmiyor gözü. bende yorulduğum için pek laf söyletmiiyorum acıkcası
inan bu acıdan rahatım ama benimde beni üzen bi sürü tarafı var eşimin
kız konusunda her işe cok fazla karışır mesela haddinden fazla. kaynanaya hacet bırakmaz anlican.
herkesin huyları farklı, bize de bu cesidi düşmüş. naapalım idare ediyoz işte..:1rolleyes:

Son düzenleme:
benimki de ev işlerine,ya da bebek bakımına karışmaz,niye şunu yapmadın veya yaptın demez ama sağolsun çok dağınıktır,kıçını toplamaktan fenalık gelir bi de yardım etmez.ççoookk nadir yardım eder,o da çok iyi anına denk gelmek lazım.yaptığı şeyi çok kötü yapar ben baştan bi daha yapmak zorunda kalırım.amaaan napalım cnm,dediğin gibi herkes farklı farklı :)

X