evde bebeği ile yalnız olan anneler bakın lütfen

kubra_suden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
76
0
41
arkadaslar ben evde kızımla yalnızım ve genelde akşam yemeği hazırlayamıyorum geçiştiriyoruz işte.siz hergün ne yapıyosunuz bide hergün hergün yapacak yemek bulamıyorum eşim sebze yemiyo,ben gaz yapan şeyleri yemiyorum geriye kırmızı ve beyaz et çorba makarna kalıyo siz neler yapıyonuz ya bi akşam yemeği hazırlayıp eşimi bekleyemiyorum diye iyice morallerim bozulmaya başladı.hatta layınvalide ile oturanlara özendim bile en azından iki kişi diye zaten bende 23 martta iş başı yapıcam en azından o zamana kadar eşim eve gelince hazır yemek bulsun diyorum ama hazırlayamayınca çok morallerim bozuluyo.
bi de eşlerinize kahvaltı hazırlayabiliyomusunuz.ben hergün hazırlıyodum 2 gündür kızım tam o saatlerde uyanıyo hazırlayamadım o yüzden de çok üzüldüm.hatta geceden hazırlasam mı diye düşündüm siz neler yapıyonuz yoksa ben kocacığımı çok mu fazla düşünüyorum.
son bişey gün boyunca neler yiyosunuz kendinize na hazırlıyosunuz?pıratik, gaz yapmayan hazırlayabileceğim bişey varmı?
beni bilgilendirirseniz sevinicem mesela bu akşam ne yapayım diye sabahtan kara kara düşünmeye başladım.dün akşam lahmacun söyledik of ya yemekle kafayı yıcem bana akıl verin şimdiden mersi

Canım ben de bebeğimle yalnızım. Aynı sorunları ben de yaşıyorum zaman zaman hatta bazen kendime bi öğlen yemeği bile hazırlayamayıp o gün akşama kadar meyveyle idare ettiğim çok gün oluyor. Bizde genelde yemekleri akşam eşim işten eve gelince kendi hazırlıyor. Onun yaptığı da senin bahsettiğin gibi hazır çorba-kırmızı ya da beyaz et ve makarma oluyor. Ara sıra fırsat bulabilirsem ben bişeyler yapmaya çalışıyorum. Mesela bugün havuç çorbası ile etli dolma yapmayı planlıyorum.

Bu arada süper fresh dondurulmuş sebzeler çok pratik oluyor. Mesela dondurulmuş bezelye, bamya, ıspanak, fasulye buzdolabımda mutlaka oluyor. Onların içinde domatesi falan da oluyor genelde. Yağparken sadece soğanı eti koyup pişirmek kalıyor geriye. Dar zamanlarda ancak öyle sebze yapabiliyorum. Bu arada dondurulmuş doğranmış soğanları da çok tavsiye ederim çok pratik.

Eşime kahvaltıyı ise doğumdan beri sadece hsonları hazırlayabiliyorum. Hafta arası kendi bişeyler yiyip çıkıyor ya da işyerinde simit poğaça ile geçiştiriyor...

Hepimizin durumu benzer neredeyse, çok üzülüp de dert etme canım. Kendi başımıza hem bebek büyütüp hem çamaşırı, bulaşığı, ütüsü, temizliğiyle uğraşıyoruz. Bırak yemek işlerini de biraz eşin üstlensin...

biz genelde kayınvalideme gidyoruz yemek için ama evdede oğlumu koltuğuna koyup mutfağa yanıma alıp yemeğimi yapıyorum melela dün ıspanaklı tavuk sarma, patates püresi, pilav salata yaptımki dün oğlum çok huysuzdu, bugünde başemelli karnıbahar, makarna ve bir çorba yapıcam,

gündüz ise kendime genelde salatalar yada börek vs. yapıyorum, bugün kısır yapacaktım ama yeşillik kalmamış evde
bu arda kahvaltı hazırlamıyorum sadece haftasonları, önümüzdeki hafta bende çalışmaya başlayacam birlikte yaparız, sende üzülme bence simit poaça yesin ne olacak

bazende hiçbirşey yapamadığımda oluyor o zamanda eşim gelimce yapıyoruz bişiiler

Son düzenleyen: Moderatör:
ya bence çok dert edilecek bişey değil gibime geldi..yani ne bileyim ben mi rahatım biraz acaba..ben kızımı koltuğuna koyuyorum mutfakta güle oynaya yemek yapıyorum..tamam bazen bende ne yapsam diye düşünüyorum bulamayınca netten bakıyorum evde de olan malzemelerle yapıyorum bişeyler ..gaz sorununu hiç düşünmüyorum herşeyi yapıyorum herşeyi yiyorum..gün içinde eşimi arıyorum ne yemek istersin diye soruyorum ..böyle geçiyo zamanımız..

bende hep yalnızım yemeğimi kızım uyurken yapıyorum uyanıksada koltuğuna koyup onuda alıyorum mutfağa,yaptığım yemek genelde 2günde bitiyo o yüzden 2 günde 1 yemek yapıyorum dün mercimek çorbası,pilav bide tavuk köftesi yapmıştım,bugün zeytinyağlı barbunya yapıcam onların yanına yazdan buzluğa atmıştım. közlenmiş patlıcanım biberim falan oluyo onları dondurucudan çıkarıp yoğurtlıyorum arada. yazdan hazırladığın şeyler varsa dondurucunda onlardan yapabilirsn cnm.gündüzleri kendime çorba salata filan yapıyorum.eşime kahvaltı hazırlayamıyorum valla kusura bakmasın h.sonları o bana hazırlıyo:KK70:

arkadaslar ben evde kızımla yalnızım ve genelde akşam yemeği hazırlayamıyorum geçiştiriyoruz işte.siz hergün ne yapıyosunuz bide hergün hergün yapacak yemek bulamıyorum eşim sebze yemiyo,ben gaz yapan şeyleri yemiyorum geriye kırmızı ve beyaz et çorba makarna kalıyo siz neler yapıyonuz ya bi akşam yemeği hazırlayıp eşimi bekleyemiyorum diye iyice morallerim bozulmaya başladı.hatta layınvalide ile oturanlara özendim bile en azından iki kişi diye zaten bende 23 martta iş başı yapıcam en azından o zamana kadar eşim eve gelince hazır yemek bulsun diyorum ama hazırlayamayınca çok morallerim bozuluyo.
bi de eşlerinize kahvaltı hazırlayabiliyomusunuz.ben hergün hazırlıyodum 2 gündür kızım tam o saatlerde uyanıyo hazırlayamadım o yüzden de çok üzüldüm.hatta geceden hazırlasam mı diye düşündüm siz neler yapıyonuz yoksa ben kocacığımı çok mu fazla düşünüyorum.
son bişey gün boyunca neler yiyosunuz kendinize na hazırlıyosunuz?pıratik, gaz yapmayan hazırlayabileceğim bişey varmı?
beni bilgilendirirseniz sevinicem mesela bu akşam ne yapayım diye sabahtan kara kara düşünmeye başladım.dün akşam lahmacun söyledik of ya yemekle kafayı yıcem bana akıl verin şimdiden mersi

canım aynı beni anlatmışın bende kızımla yanlızım dogumdan beri yemek yapamıyorum kahvaltı zor yapıyorum eşime kahvaltı yapmayı sevmez evlendigimiz günden beri bu böyle bende bi ara kaynanamn yanına tasınsam mı diye düşündüm ama vazgeçtim allahtan canım kocişim çoook anlayışlı bizde dün dürüm söyledik ondan önceki gün makarna bugun ne olucak bilmiyorum allahtan sütüm var su anda canım ne istiyo biliyomusunuz pilav etlı kurufasülye çok özledim ya n zamn düzene gircez bende merak ediyorum bilen varsa söylesin.-tatlicadiarzu-kafamçokkarıştı

ya bence çok dert edilecek bişey değil gibime geldi..yani ne bileyim ben mi rahatım biraz acaba..ben kızımı koltuğuna koyuyorum mutfakta güle oynaya yemek yapıyorum..tamam bazen bende ne yapsam diye düşünüyorum bulamayınca netten bakıyorum evde de olan malzemelerle yapıyorum bişeyler ..gaz sorununu hiç düşünmüyorum herşeyi yapıyorum herşeyi yiyorum..gün içinde eşimi arıyorum ne yemek istersin diye soruyorum ..böyle geçiyo zamanımız..

gaz sorununu düşünmüyorum yazmışsın gaz yapan şeyleri yiyomusun bebeginin gazı olmuyomu???

Kübra çok dert etme bence. Kızın gündüz uyumuyorsa ya da tüm vaktini onunla geçirmek istiyorsan yemek yapamazsın eşin de bu durumu anlar heralde. Ben kızım uyurken yapıyorum yemeği genellikle. Artık gaz olayımız kalmadığı için de her şeyi yapıyorum. Akşam yemeğinde mutlaka salata olsun diyorum çünkü kendimi sağlıklı hissediyorum o zaman :) Sebze yemeği yapıyorum haftanın en az 3 günü. Fırındaki şeyler de beni kurtarıyor. Mesela fırın trorbasının içine tüm sebzeleri ve tavuk at kendi kendine leziz bir yemek olsun. Hem de pratik ben çok kullanıyorum fırın torbasını. Onun dışında öğlen akşamdan kalan ya da o akşam için yaptığım çorbadan yiyorum süt olsun öğün atlamayayım diye ama meyveyle ya da bisküvilerle geçiştirdiğim de oluyor. Tabii yemek yapma işi bir gün alıyor araya giren bir sürü şeyle. Mesela dün 4 de başladığım salata 6 da bitti :)) Bebeğin uyuyunca ya da onunla beraber mutfakta bir şeyler yapabilirsin bence. Ama süt verdiğimiz için sebzelere ağırlık ver derim.

Ben de bulgur, nohut, kuru fasulye, süt içip yiyorum Allah'a şükür gaz sorunumuz olmuyor ama ben en başından beri pek kısmadım gaz yapan şeyleri. Bebişim de alıştı artık heralde.

bende yalnızım aksama kadar. ve maalesef öğün atladığım cok oluyor :S tek basıma yemek yemeyı hıc sevmıyorum. abur cuburla gecistiriyorum. sanırım en saglıklı ögünüm aksam yemeği çünkü mutlaka sebze pişiriyorum yada beyaz et. esıme kahvaltı hazırlayamıyorum cunku uyuyo oluyorum o saatte :). haftasonları ancak. bazen hıc yemek yapamadıgım veya canımın ıstemedıgıde oluyor o zaman kahvaltılık vs ıdare edıyoruz. gaz yapan yıyeceklere bende dıkkat etmıyorum artık. cok sukur azaldı gaz problemımız.ama cabuk yemek dıyorsan en guzel en cabuk ve en yararlısı makarna. yanınada ton balıklı salata off :)

bende yalnızım ama uyumuyorsa mutfağa alıp tüm yemekleri yapıyorum desem yalan olur
çünkü kayınvalide hazırlayıp çığırıyor genelde allah ondan razı olsun

bende sabahları kahvaltı hazırlamıyorumm.ama akşama kızımla mutfakta oluyoruz...internetten bakıyoz canım ne isterse onu yapıyom..dün pizza vardı menüde.bugün mercimek çorbası.tavuk.pilav var.çorbayı koydum kaynıyooo, biraz sonra tavuğu koyarım oda haşlanır...tabi şimdi evdeyimmm. ama çalışmaya başlayınca nasıl olur bilmiyorummmm...

yalnız degılsın herkes donem donem aynı sorunları yasıyor
bende kocıse kahvaltıyı sadece hasfta sonu hazırlayabılıyorum ya da o bana hazırlıyor
hafta ıcı ben calıstıgım ıcın zor yetısıyorum zaten cocugun ısteklerı ve hazırlanmakla vakıt gecıyor

su an annem yapıyor yemeklerı cocuga bakarken aksama kadar ev ısı yemek cocuk hepsını bırden yapıyor
ama hafta sonu ben daha zahmetlı ve uzun sure ısteyen yemeklerle ılgılenıyorum
hıcbır sey yapmasam aksama kahvaltı tarzında yıyoruz

bende su an gaz yapan yıyeceklerden kacınmıyorum
ne varsa yıyorum

Bence kocana bişeyler hazırlama konusuna fazla takılma, kahvaltıyı o hazırlasa ne olur ki...Tabaktaki kahvaltılıkları buzdolabından çıkarıp masaya koymak, çay demlemek ve ekmek dilimlemek te çok zor değil herhalde...

Akşam yemeklerine gelince, benim eşim kış sebzelerini yemez, tavuk yemez o nedenle biraz zorlanıyorum ama yeşil fasulye, bezelye, patlıcan, nohut, kuru fasulye, barbunya ....Sebze haricinde köfte ve bunların yanında da mutlaka pilav veya makarna ... Menümüzde bunlar oluyor... Derin dondurucudan kullanıyorum genellikle fasulye ve bezelyeyi ... Bakliyatları konserve alıyorum, haşlanmış olduğu için çabucak pişiyor, önceden ıslatma ve haşlama derdi yok, zaman kaybetmiyorsun....

Ara sıra da eşime bugün yemek sırası sende diyorum...Hazır bişeyler söylüyor veya sahanda yumurta yapıyor :)

kübracım o kadar sıkıntı yapmana hiç gerek yok sabahları kahvaltısını eşim kendi hazırlıyor akşama isemutlaka 2-3 çeşit yemeğim vardır eşimle ben tek olsam hiç dert etmem ne varsa onu yeriz yada eşim gelince yaparım ama 8 yaşındaki kızım için mutlaka yapıyorum oğlumu ana kucağına koyup sohbet ederek yapıyorum çok huysuz olduğu zamanlar ise gece yapıyorum ertesi günün yemeğini bugün mercimek çorbası mantarlı tavuklu güveç pilav ve sütlacım var yarına çorba ile pilavım kalır kuru fasülye yaparım çok sorun haline getirme gündüz bebeğiun hiç durmuyorsa geceden yap 4-5 çeşit buzluğa koy rahat olursun

kzılar hakikaten kolay değil bazen insan bunalıyor hem yemek hem temizlik çamaşır bulaşık ama çok şükür ki eşim herşeyi yer illa şu olsun bu olsun demez. bende konserve alıyorum bazen taze fasulye, bamya, bezeyle çabucak oluyor. yemeği ya kızım uyurken ya akşam yada onunla beraber yapıyorum ama çok uzun sürecek uğraşacağım yemekler pek yapmıyorum. dün sarımsaklı tarhana çorbası ve mantarlı tavuk yaptım.bugüne ise mercimek çorbası ve sarımsaklı yoğurtlu makarna üstüne bi de yağda kızdırılmış pul biber :) eşilerin yemekler konusunda seçici olması tabi biraz durumu zorlaştırabilir. temizliğimi çok da doğru düzgün yapamıyorum çok da takmıyorum napayım herşeye yetiişemiyorum.olduğu kadar.

canım bence kafana takma böyle şeyleri. bebeğin sağlıklı olsun da yemek önemli değil. geçen hafta kızım hastaydı. hergün yemek yaptım ama yiyemedik ki zaten. yas vardı evimizde. ama bebeşimiz sağlıklı olunca bi çay demleyip kahvaltı bile yapsak oluyo.takma kafana yemeği falan. boşverr. zaten çalışmaya başlıcakmışsın. o zamana kadar yapma yemek falan onun yerine kokla dur bebişini. ben çalışacağımı düşündükçe yanından ayrılamıyorum bari bu günlerinde doyayım diye düşünüp çoğu şeyi yapmıyorum .

Benim gündüz annem geliyor
o gelmese benimde değil yemek yapmak odadan dışarıya çıkmaya vaktim olmaz herhalde
biz 4ayı geçtik artık
yiyiyorum ben herşeyi
kola bile içiyorum
yesemde oluyo gaZ yemesemde

ya bende sabah tostla geçiştiriyorum öğlen ya makarna ya bulgur pilavı akşamda yoğurtlu brokoli şinitzel ve pilavla geçiştiriyorum fazla et sevmiyorum beyaz etde evde balık yapmadığım için geriye tavuk kalıyo hatta annem içinizde tavuk ağacı çıkıcak diyo :) bugün annem geldi bi pazara çıktım kereviz kabak falan aldım sebze yapıcam bu hafta yemek olayınıda bende tek olduğum için ve oğlum sabahları uyumadığı ve koltuğunda da durmadığı için sabah yemek yapmam imkansız oluyor akşam kocişim geldiğinde anca yapabiliyorum

Bende basit şeylerle,dışardan yemeklerle geçiştiriyorum.Annem olduğu halde hemde.İkimizide çok yoruyor Ceren.belkide ben çalışmaya başladığımdan bu kadar yoruluyorum.Önceden daha iyi yapıyordum

X