evcil hayvan sıkıntısı

paranoid18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2018
36
9
32
arkadaşlar uzun süredir moralim bozuk bana yoldaş olsun diye bir evcil hayvan arayışındayım ama bu nasıl birşey evcil hayvan beslemek bile aşırı maliyetli olmuş.2 muhabbet kuşum var herşeyin en iyisini aldım ve eğittim.bütün gün salıklar ve gerçekten çok sevimli hayvanlar ama daha uğraştırıcı beni meşgul edebilecek yakınlık kurabileceğim bir evcil hayvan araştırayım derken pakistan veya monk papağanı almaya karar verdim fakat fiyatlar aşırı uçmuş.en az 700 tl,yeme yeni düşmüş istersen 1500-2000tl diyen var.bu hayvanları besleyenler varsa istanbulda yavru ve sağlıklı bir şekilde nereden alabilirim?eminönüne gittim fakat durum içler acısı orada en az 700 tl istiyorlar o parayı vereceksem hiç değilse daha hayırlı bir yere gitsin.

kedi almayı çok istemiştim fakat insanlar gözümü korkuttu bakamazsın edemezsin çok masraflı diye şimdi zaten alamam 2 muhabbet kuşum için sıkıntı olur.papağan besleyenler aylık masrafınız nedir?kuşunuzu nereden temin ettiniz bana bir yardımcı olun.2.üniversiteyi okuyorum son sınıftayım öğrenciyim yani ondan bütçem kısıtlı.kedi ve muhabbet kuşunu birlikte besleyen var mı?buarada annem hiçbirini istemiyor fakat ayrı evde yaşıyoruz yani onun ne dediği çok önemli değil aşırı masraflı olmadığı sürece.

bazı insanlar kedi beslemek istiyorum gibi algılamışlar.özet geçeyim.evcil hayvanıma aylık en fazla 400-500 ayırabilirim.ailemle birlikte yaşamıyorum ve yaşamayı düşünmüyorum.amacım kedi,köpek beslemek değil(imkanım olduğunu düşünmüyorum şuanda)saydığım türde veya benzer türde papağan besleyenler yardımcı olursa çok daha faydalı olur en azından konu amacına ulaşır.eleştirdiğim konu evcil hayvan beslemenin aşırı maliyetli olması keşke daha makul olsa hakkıyla bakmak isteyen herkes bu şansa erişse,sokakta besleme yapabilse.daha pahalı masraflı olunca insanlar kıymetini bilecek diye birşey yok bu sefer kötü şartlarda hayvan satışları yapılıyor.onlara para gideceğine daha işi hakkıyla yapan birine gitsin amaç bu.papağan hakkında bilgisi olanlar yazsın.konumun amacı papağan beslemeye niyetlendiğim için araştırma yapmak,bilgi almak.

Son düzenleme:
Kuşa butceniz yoksa kediyi nasil seceneklere alabiliyorsunuz? Kuş ne yiyor, ne tutuyor bilemem ama kedinin yeme içme, veteriner masraflari eminim kuştan fazladır. Kisitlayacaksaniz hayvan bakmayin ya da balik ve kuşta kalın.
kuşa bütçem var ama kuşu almak için biranda çıkarıp verebileceğim 2000tl elimde yok.

Hayvanlar sizin yalnızlığınızı paylaşacağınız oyuncaklar değiller. Alın bi tekir kedi desem almazsınız yok bilmemne papağanı şu kedi bu kedi. İnstagrama da fotoğraf lazım çünkü. Valla çok sinirleniyorum siz bakmayın

instagramım yok.sosyal medya kullanmıyorum bu 1.tekir kedi vs sorun değil bu dediğim papağanları sokaktan bulamayacağıma görehayvanlarla hayatı paylaştığımıza göre yeri gelince yalnızlıkta paylaşılır bilip bilmeden konuşmayın.

aylık masrafı 400-500 geçmiyorsa sorun olmaz.bu hayvanları beslemiş olanlar yazarsa sevinirim.geri kalan kısım kendine günah geçisi arıyor sanırım.

Herkese cevap vermişsiniz ama bende söylemek istiyorum. gerçekten nasıl para verip alıyorsunuz? yazık günah onlar mal değil bir canları var. papağan alsanız da o muhabbet kuşlarına zarar verir, kedi alırsanız kuşlarınıza zarar verir. siz bence kuşlarınızla yetinin

Muhabbet kusunu teke düşürmeyi düşünmez misiniz.kedi falan Zor olabilir.papağan cinsi kuşlar da fazla Fiyat.yeni yavru Çekoslovak kuş alsaniz,kolay egitirsiniz.zamanla kendi gelip Seviyo,kendisini sevdiriyor oyun oynuyor konuşuyor da.daha cana yakın bir cins.benim tercihim bu yönde olurdu.fiyat da çok uygun

Valla bana apartman dairesinde kuş bakmak da ağır bencillik geliyor da hadi demiyim dedim. Noluyo mesela o papağana sahip olunca yazık günah dört duvarın içinde. Derdiniz bu olsa bize ihtiyacı olan bi sürü canlı var sahiplenin birini parayla almak nedir? Tabiki yalnızlık paylaşılır ama bunun için hayvan sahiplenilmez yada alınmaz.

Sosyal medyada ücretsiz sahiplendirme grupları var. Ücretsiz cins hayvan bulamazsınız kolay kolay orası ayrı. Ama sokakta bulunan çok hayvan var, geçen 1 yaşında Siyam kedisi bulmuşlardı mesela, ücretsiz sahiplendirdiler sanırım bulanlar. Öyle ilanlara bakın madem.

Beslemediginiz soylemedim zaten,besleyin dedim,beslemeye devam edin o zaman. Para verip hayvan satin alarak bunu sektor olmasina izin verenlerden olmayin
zaten eminönündeki hayvanlara canım sıkıldığı için almak istemedim.varsa üretici biri evinde hakkıyla bakan ona o parayı veya biraz daha fazlasını veririm diye düşündüm.bu hayvanlarıda bir başka yerden temin edemem ki ülkemizde kurtarılan papağanları sahiplendirme platformu yok ne yazıkki.gerçekçi olmak gerekirsede biz alsakda almasakda birileri bu hayvanları alacak sektör devam edecek.devletin şartları iyileştirmesi gerekiyor.yurt dışında bile hayvan satışı mevcut fakat şartlar bu kadar berbat değil.adam bana 50 liralık muhabbet kuşu koymayacağım kafese papağan koymamı öneriyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…