Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
amannnnnn bunlar ne güzel öyle :nazar: Sultan Papağanlarını seçebildim ama başka tür var mı?
ben de papağan çok seviyorum ama evde kedi var, korkuyorum almaya
Bir tane muhabbet var sol üst köşede, diğer 7'si sultan papağanı:KK70:
yavruyken alınca alışıyorlar ama kedi büyüdükten sonra kabullenir mi bilemedim ben de...

Bir tane muhabbet var sol üst köşede, diğer 7'si sultan papağanı:KK70:
yavruyken alınca alışıyorlar ama kedi büyüdükten sonra kabullenir mi bilemedim ben de...
ay yazık muhabbeti dövmüyorlar mı?
artık annemdeki kızlar alışmaz 4 yaşında onlar ama kendim yavru kedi alırsam bebek bir papağan da alabilirim de kedi işte iç güdüsünde yakalamak var, köpek çok iplemiyor kuş ama kedi yakalasa beni bile avlayacak :KK70: öyle bir cins

ay yazık muhabbeti dövmüyorlar mı?
artık annemdeki kızlar alışmaz 4 yaşında onlar ama kendim yavru kedi alırsam bebek bir papağan da alabilirim de kedi işte iç güdüsünde yakalamak var, köpek çok iplemiyor kuş ama kedi yakalasa beni bile avlayacak :KK70: öyle bir cins
Yok yahu ilk koyduğumuzda boyuna bakmadan papağanları dövüyordu. İbiklerinden tutup aşağı atıyordu:) Sonra bir akrabanın dişi kuşu varmış acaba yumurtlar mı çiftleştirsek dedi verdik ona aradan bir ay kadar geçti ziyarete gittik. Bizimki zayıflamış bir haller olmuş hemen geri getirdik ama o azmanlık kaybolmuştu:) Artık neler yaşadıysa yavrum kendi kendine takılıyor kafeste.
Sultanlar zaten çok sakin kuşlar, sinekten bile korkar bizimkiler; hemen gözleri büyür apışıp kalırlar:KK70:
Aman aman sizinkiyle olmaz o zaman:KK70:

Yok yahu ilk koyduğumuzda boyuna bakmadan papağanları dövüyordu. İbiklerinden tutup aşağı atıyordu:) Sonra bir akrabanın dişi kuşu varmış acaba yumurtlar mı çiftleştirsek dedi verdik ona aradan bir ay kadar geçti ziyarete gittik. Bizimki zayıflamış bir haller olmuş hemen geri getirdik ama o azmanlık kaybolmuştu:) Artık neler yaşadıysa yavrum kendi kendine takılıyor kafeste.
Sultanlar zaten çok sakin kuşlar, sinekten bile korkar bizimkiler; hemen gözleri büyür apışıp kalırlar:KK70:
Aman aman sizinkiyle olmaz o zaman:KK70:
kadın değil mi işte kuşu bile aynı, iliğini kemiğini kurutmuş hayvanceğizin :p
evet korkuyorum, yoksa arkadaşımda var Sultan çiftleştirmeye çalışıyor, ben de Sultan çok seviyorum yanakları elma gibi yavrusu olursa ondan almak istiyorum ama kediler fena bizim.

Bu da benim bal kuşum, sarı böceğim... üst gagası kırık meleğim
20150708_132028.jpg

Ahh Koalina maşallah bu minik böceğe:nazar:
Bebekken mi kırıldı gagası?
Yerim onun minik suratını ben
Allahım dünyanın en masum şeyi bunlar:KK200::KK200:
Evet yumurtadan çıkar çıkmaz 2 yavruyu da istemedi annesi, bunun gagasını kopartmıştı:KK20: ben baktım miniciklerdi bak fotoğrafları:
2hf6vk5.jpg
34zxe8x.jpg

Allahımm tüysüz böcük bunlar yaa:KK36:

Annesi depresyona mı girdi acaba
Hemen hemen bütün hayvanlarda bu kabullenme aşamasında sıkıntı çıkabiliyor bildiğim kadarıyla

Yakın zamanda yavru bir kediyi annesinden kurtardık bebişe zarar verecekti yaklaştırdığımızda pençe attı bahçede başka bebek kedilerin yanına koyduk onlar kabullendi

Allahımm tüysüz böcük bunlar yaa:KK36:

Annesi depresyona mı girdi acaba
Hemen hemen bütün hayvanlarda bu kabullenme aşamasında sıkıntı çıkabiliyor bildiğim kadarıyla

Yakın zamanda yavru bir kediyi annesinden kurtardık bebişe zarar verecekti yaklaştırdığımızda pençe attı bahçede başka bebek kedilerin yanına koyduk onlar kabullendi
Hayır yaz tatiliydi ve ben kuluçkadalar diye kafesi fazla sallamayalım diye düşünerek dayımlarda kalmaya tatile gitmemeye karar vermiştim (bizim evde boya yapılacaktı evde kalamazdım). son gece annemler toparlandı baktılar dayımlarda hareketlilik yok, sanırım kuşları istemediler ben de eşek gibi topladım kuşları gittim annemlerle. Kimse de niye gidiyorsun hani bizde kalacaktın demedi.
Tabi 8 saat yolculuk olunca yatmadı anne yumurtalara, yavrular çıkınca da zarar verdi. Zarar vereceğini tahmin etsem kesin ayırırdım, bir kaç gün bir umut diye bekledim sonuç bu oldu. neyse ki yaşayabildiler:KK36:
yazık yavrucağa ya, bizimki gibi doğar doğmaz hayatın acılarıyla karşılaşmış:)

Hayır yaz tatiliydi ve ben kuluçkadalar diye kafesi fazla sallamayalım diye düşünerek dayımlarda kalmaya tatile gitmemeye karar vermiştim (bizim evde boya yapılacaktı evde kalamazdım). son gece annemler toparlandı baktılar dayımlarda hareketlilik yok, sanırım kuşları istemediler ben de eşek gibi topladım kuşları gittim annemlerle. Kimse de niye gidiyorsun hani bizde kalacaktın demedi.
Tabi 8 saat yolculuk olunca yatmadı anne yumurtalara, yavrular çıkınca da zarar verdi. Zarar vereceğini tahmin etsem kesin ayırırdım, bir kaç gün bir umut diye bekledim sonuç bu oldu. neyse ki yaşayabildiler:KK36:
yazık yavrucağa ya, bizimki gibi doğar doğmaz hayatın acılarıyla karşılaşmış:)

Şimdi anladım canım
Onlarınki de farklı bi içgüdü demek ki
:KK37:
Minik kediyi bırakınca arabaların altına altına giriyordu bi de insanlar genelde kontrol etmiyorlar araçlarının altını, altta kedi mi var kuş mu var diye kesin ezilirdi:KK43:
:KK48:Aynen çilekeş yavrum benim pıtır pıtır gitti kardeşlerinin yanına çok uyumlu bir bebekti
Yavrucak yan bahçede büyüyüp kocaman bir pisi olunca annesi utanır belki:63:

Amanda annesi ucan meleklerine ne güzel yerler yapmis, agacli magacli doga gibi olmus. Yerriimmm ben o yesilisini, grilisini birde kafasinda olan tüylüsünü.....Olivia teyzeleri onlari cok severmis, ama öperkende gagasindan öpermissss....:KK200::nazar::KK200::nazar: ya gelde cildirma. Evin icinde hayvan dünyanin en büyük zenginligi diyorum hep...

Meg'im maşallah bebeklerine bu ne güzellik yahu:rolleyes:
Yerim onları:kk77:

Seni de yerim nasıl güzel düşünmüşsün o tünekleri
Harikasın harika:KK200:

Ha bu arada arka planda asilzade kızımız Lili ''yine noluyo yea'' bakışıyla koltuğun üzerinden poz vermiş :KK70:

Amanda annesi ucan meleklerine ne güzel yerler yapmis, agacli magacli doga gibi olmus. Yerriimmm ben o yesilisini, grilisini birde kafasinda olan tüylüsünü.....Olivia teyzeleri onlari cok severmis, ama öperkende gagasindan öpermissss....:KK200::nazar::KK200::nazar: ya gelde cildirma. Evin icinde hayvan dünyanin en büyük zenginligi diyorum hep...

Onlarla çookk mutluyum Oliviam ben ya :KK200::KK200::KK200:
(bak bunu yazarken bile duygulanıyorum.. Yoklukları ne zor olur kimbilir:KK42:)

Canımsınn canımmm:KK68::KK19:

Meg'im maşallah bebeklerine bu ne güzellik yahu:rolleyes:
Yerim onları:kk77:

Seni de yerim nasıl güzel düşünmüşsün o tünekleri
Harikasın harika:KK200:

Ha bu arada arka planda asilzade kızımız Lili ''yine noluyo yea'' bakışıyla koltuğun üzerinden poz vermiş :KK70:

Sen de harikasın kız:KK74:
Hem tikkatli şey seniii Liliyi nasıl da farkettin:KK37:
Soracaktım dikkatinizi çeken bişey var mı fotoda diye:KK45:

:KK70::KK70:O yeşiller var ya onlar kankigiller :KK45:Acayip anlaşıyorlar haspalar:KK6:
Safiş'imi sefmiyo ama o eşşekler:63: hıııhhh onlara

Onlarla çookk mutluyum Oliviam ben ya :KK200::KK200::KK200:
(bak bunu yazarken bile duygulanıyorum.. Yoklukları ne zor olur kimbilir:KK42:)

Canımsınn canımmm:KK68::KK19:

Sen de harikasın kız:KK74:
Hem tikkatli şey seniii Liliyi nasıl da farkettin:KK37:
Soracaktım dikkatinizi çeken bişey var mı fotoda diye:KK45:

Tüy yumağı yahu yerim onu ben hiç gözden kaçar mı:KK200:

Eklektus:Kopuk
Sultan: Safiş
Quaker:Cadaloz/Cadı

Çok cadı ama o:rolleyes:
Sultan da çok saftirik yavrum..:KK51:
Kopuk zaten efecik:KK70:

Minik bıdık şey cadılığı ne biliyor yahu bi damla bişey:KK37: