Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
Desene minik evinizin yeni neşesi olacak Meg
Baktım da tozsuz denilebilir galiba
Şartlar da tamam yani
Güle güle büyüt inşallah

Kalp de güzelmiş bu arada ilk sana kısmet oldu

Son düzenleme:
Kızlar, hafta sonu barınak ziyareti yaptık. Tuzla barınağının tasmayla gel köpekleri gezdir etkinliği vardı. Gittik tasma aldık, ona katıldık. 1.5 saat durduk sadece 4 köpekle oynayabildik. Kafeslerinde mamaları ve suları var ama çıkmak için nasıl çırpınıyorlar insan üzülüyor. Kafesteki hangi köpeği seçeceğine karar veremiyorsun, kapı açılıca bir tanesini alıp diğerlerini itiyor görevliler. Çıkamayacaklarını anlayınca köşeye geçip oturuyorlar sessizce...
Bir tanesi çok tatlıydı, üzerime atlıyordu. Tüyleri olmuş koyun gibi ama aslen minicik. Kim bilir kim attı, koş diyorsun koşuyor, gel diyorsun geliyor. Bizim gibi etkinliğe katılan hayvanseverlerden birinin de üzerine atladı gezerken. Kadın durdu, öptü, sevdi, "inşallah çıkarsın bu cehennemden" dedi Çok aklım kaldı o köpekte ama eşim istemiyor köpek. 1 sene falan istemiyormuş, daha yeni evliyiz hayatımı kısıtlamak istemiyorum dedi. Yoksa onu almayı çok isterdim
Başka bir tanesi artık kaç zamandır çıkmadıysa yürütemedik bir süre, merdivenleri çıkamadı. Bir kafasını okşadık bir basamak çıktı derken ancak kendine geldi. Hiç oynamadı, koşmadı. Baktı şaşkın şaşkın etrafa.
Bir diğerini kafeste üzgün, sessiz duruyor diye aldık. Çıkar çıkmaz başladı neşelenmeye. Nereye koşacağını şaşırdı, önüne gelen köpekle oynamak istedi.
Güzel ama iç acıtıcı bir tecrübeydi bizim için. Aracım olsa sık sık ziyaret ederdim ama yakın olmasına rağmen özel araçsız gidilebilecek bir yer değil.

Benim kızanlar
Siyah olan 3 yaşında erkek.
Gri olan 2 yaşında dişi.
İkisi de kksırlaştırılmış ve çok iyi anlaşıyorlar.
Oğlum tam bir prenstir, çok akıllıdır söz dinler. Diğeri var ya dedikodu bunda, şiaket bunda, yaramazlık bunda, oburluk bunda. İkisini de çok seviyorum.

Maşallah onlara Allah sağlık versin..
Kızın tasvirine bayıldım bu aradacadı şey

Oy oy maşallah pmuk şekere şu keyife bakın hele
ellerınden oper :)
o benım kızım
1haftalıktı veterınerde hastalıklıydı aldım
rahım kanserıydı 1 ay yasar ölur dedıler
amelıyatını yaptırdım uykusuz kaldım gunlerce basında nobet tuttum
sımdı 8 yasında :)
sagır ve tek gozu gormuyor
ama her dedıgımı anlıyor bıtanecık yavrum o benım

Duygulandım
Ne mutlu ona ve sana annesi..

Benim kızım da çok düşkün bir haldeydi.. Bir otobüs durağında.. Zift içinde tüyleri.. Hasta ateşli..Ufacık..
Kucakladım aldım,doğru vete... 1.5 ay tedavi.. Bağırsakta giardia mikrobu.. Çok zorlu bir süreçti..
Şimdi o da 8 yaşında.. Benim bebeğim,meleğim..Maşallah onlara..

Allah sağlıklı uzun ömür versin inşallah yavrulara...Kısacık da ömürleri ne yazık ki

Maşallah çok tatlı
Ne kadar özverilisiniz
minnoşumla ben tesekkur ederız
ne kadar hosuma gıdıyo kedı kopek seven ozellıkle hanımlar
parka cıkardıgımda bazı kadınlar ııyyy kedı ıgreennnnccccc dıyorlar
halbukı bılseler bızden bıle temızler
zoruma gıdıyor
wc sını dırek tuvalete yapan ve ellerını uzun uzun kendı havlusuna sılen bı kedı
neresi pis

Kesinlikle haklısın canım
Merhamet herkesin yüreğine dokunan bi duygu değil ne yazık ki. O yüzden herkes bu zenginliği tadamıyor
Ayrıca minnoşun havlusu da mı var :))
Allahım yerim onun patisini

Tertemizler..
Tükürüklerinde bakteri öldüren bir nevi antibiyotik içerikli madde var ve de yalanarak temizleniyorlar. Var mı ötesi..
Maşallah diyorum bin kereÖpüyorum patilerinden..

Bizimkinin bir de terrier kız köpiş kardeşi var.. Gayet tatlı anlaşıyorlar..

minnoşlar yaa kuzularım benım

Kesinlikle haklısın canım
Merhamet herkesin yüreğine dokunan bi duygu değil ne yazık ki. O yüzden herkes bu zenginliği tadamıyor
Ayrıca minnoşun havlusu da mı var :))
Allahım yerim onun patisini

nelerı yokkı melegımın
dus almayı cok sevıyor kuvetı var
dıs fırcası varr
:)
wc den sonra patıısını sılmek ıcın ayrı havlusu var
yemekden sonra sılmek ıcın ayrı
saatlerce sıldıkden sonra yalanıyor
bız ogretmedık kendısını 1 haftalık aldıgımızdan berı boyle
ılk aldıgımız gun kum aldık wc aldık ona yapmadı gıttı alaturkaya yaptı kenarına durup :) duracagı yerıde bılıyor
ordan cıkmadı naptıksa cıkmadı
kapının arkasında asılı vıledayı parcalamıstı elını sılmek ıcın ordan anladık bez ıstedıgını

Aaa çok şaşırdım
Demek kendine özel havlu istemiş Allahım ya
Nasıl bi tatlişkoysa öyle
Miniklerin de özel istekleri var demek ki
Allah bağışlasın size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…