Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
Kizlar ben pitbull hayraniyim ama bir turlu sahip olamadim cocukken babam aldirmadi boxer almistik onuda cooook coook sevmistim ama icimde kaldi simdi evlendim esime diyorum alalim yok yanasmiyor oda alirsak boxer alicaz diyor hayvanin ne gunahi var adi cikmiş diye aileler bu kopegi almiyor nerde serseri sacma sapan dovusterecek kotu davranacak insandisilar onlar aliyor sonra o hallere getiriyorlar esime hep anlattim ama onun onyargisini kiramadim bir turlu yazilar okudum videolar izlettim tik yok nolcak bu boyle

Kizlar ben pitbull hayraniyim ama bir turlu sahip olamadim cocukken babam aldirmadi boxer almistik onuda cooook coook sevmistim ama icimde kaldi simdi evlendim esime diyorum alalim yok yanasmiyor oda alirsak boxer alicaz diyor hayvanin ne gunahi var adi cikmiş diye aileler bu kopegi almiyor nerde serseri sacma sapan dovusterecek kotu davranacak insandisilar onlar aliyor sonra o hallere getiriyorlar esime hep anlattim ama onun onyargisini kiramadim bir turlu yazilar okudum videolar izlettim tik yok nolcak bu boyle
ıstemeyınce ıstemıyorlar annem de aynı sekıldeydı ama mecbur ettım..rotweıler dı gercı..bır bebek kadar masumdu oglum benım...evde ıstenmemesi cok kotu oluyor ..mecbur bıraksanız olmaz mı acaba?

ıstemeyınce ıstemıyorlar annem de aynı sekıldeydı ama mecbur ettım..rotweıler dı gercı..bır bebek kadar masumdu oglum benım...evde ıstenmemesi cok kotu oluyor ..mecbur bıraksanız olmaz mı acaba?

Malesef alip gelirsem tepkisi hoş olmayabilir birlikte karar vermeliyiz :/ oyuzden ikna icin ugrasiyorum

Malesef alip gelirsem tepkisi hoş olmayabilir birlikte karar vermeliyiz :/ oyuzden ikna icin ugrasiyorum
Simdi Elysionight, Pittbull kolay bir köpek degil, ne yazikki cok kazalar olabiliyor, hele hele apartman`da ve sehirde yasiyorsan hic olacak bir köpek degil.
Aslinda köpek okullari var, her gün oraya gidip, her gün (!!!) ama köpeginle 2-3 Saat ilgilenirsen köpek okulunda, o Zaman problem yok ama Pittbull ev köpegi hic degil, onun cok harekete ihtiyaci var.
Peki köpek daha önce besledinmi ? Ne kadar tecrüben var köpekle alakali ?
Boxer köpeklerde zor ama en azindan Pittbull kadar degil. Hani dag, bayir olur anlarimda, veya müstakil evin olur kocaman bahceli o zamanda anlarimda, ama sehirde apartman icinde bakilacak köpekler degil bunlar. Yazik o köpeklere, zira onlarin cok büyük alana ihtiyaclari var, aynisi Kangallar icinde gecerli.
Kangal coban köpegidir, calismak ister...hayatta evde beslenebilecek köpek türü degil. Cok aciyorum o köpeklere, o Kücük alanlarda besliyorlar, sonra köpek zamanla kafayi yiyiyor, en son yine bariniaga gidiyor, cünkü bakicilar genelde hic düsünmüyor, kafa yormuyor cinsin karekterine...

gecenın son bombası :KK55::KK55::KK55::KK55:
:nazar::nazar::nazar:Gecenin son bombasini yiyebilirmiyim ??? Allahim su bakislar yokmu su bakislar, beni benden alan su bakislar...:mad:
COOKKK Tatli, saglikli büyüsün köpisssssssin milka. Al sana dost iste, daha bundan güzeli olabilirmi yaaa ???
Ya sizlere öyle imreniyorumki......cok mutlu oluyorum bana hep resim yollayin !!! Hep yollayin, cünkü klavyemi isirmak istiyorum gördükce...o kadar yani...:KK68:

:nazar::nazar::nazar:Gecenin son bombasini yiyebilirmiyim ??? Allahim su bakislar yokmu su bakislar, beni benden alan su bakislar...:mad:
COOKKK Tatli, saglikli büyüsün köpisssssssin milka. Al sana dost iste, daha bundan güzeli olabilirmi yaaa ???
Ya sizlere öyle imreniyorumki......cok mutlu oluyorum bana hep resim yollayin !!! Hep yollayin, cünkü klavyemi isirmak istiyorum gördükce...o kadar yani...:KK68:
:kk77::kk77: sen ıste yeter cnm:cool:tesekkur ederız

Hayvanlari tabiki cok seviyoruz, sadece dikkat etmemiz gereken bir kac noktalar var. Yani hayvan beslemek kolay degil, hayvaninla ilgileneceksin.
Yani bir akvaryumun varsa, su degerleri nelerdir, nelere dikkat etmeme gerek, hangi yemekler, vitaminler ek giddalar verebilirim ?.
Kedinmi var, benim kedim sokagi sevenmi, arada bir cikip gezdikten sonra evine gelmek isteyenmi yoksa sadece ev kedisimi bilmek Zaman. Arada bir oyun saatleri olmasi gerekiyor. Sadece sevmek ve oksamakla yetinemez bir hayvan, onunda degisikligie ihtiyaci var.
Köpek, degisik cinsleri var ve ona görede degisik karekterleri var, bazilari avci, bazilari coban köpegi özelligi var, bazilarida gercekten fazla zor olmayan evinde olmayi seven evcil köpeklerdir.
Fakat köpegini seven onun icin kar kis demeden her gün Sabah, öglen, aksam yürüyüsler yapmali.
Zaten hayvan almadan önce, bana hangi hayvan uygundur, ne derece vaktim var, ne derece vakit harcamak istiyorumu cok iyi düsünmek lazim.
Birde alinacaksa, barinaklardan alinmasindan yanayim.

Simdi Elysionight, Pittbull kolay bir köpek degil, ne yazikki cok kazalar olabiliyor, hele hele apartman`da ve sehirde yasiyorsan hic olacak bir köpek degil.
Aslinda köpek okullari var, her gün oraya gidip, her gün (!!!) ama köpeginle 2-3 Saat ilgilenirsen köpek okulunda, o Zaman problem yok ama Pittbull ev köpegi hic degil, onun cok harekete ihtiyaci var.
Peki köpek daha önce besledinmi ? Ne kadar tecrüben var köpekle alakali ?
Boxer köpeklerde zor ama en azindan Pittbull kadar degil. Hani dag, bayir olur anlarimda, veya müstakil evin olur kocaman bahceli o zamanda anlarimda, ama sehirde apartman icinde bakilacak köpekler degil bunlar. Yazik o köpeklere, zira onlarin cok büyük alana ihtiyaclari var, aynisi Kangallar icinde gecerli.
Kangal coban köpegidir, calismak ister...hayatta evde beslenebilecek köpek türü degil. Cok aciyorum o köpeklere, o Kücük alanlarda besliyorlar, sonra köpek zamanla kafayi yiyiyor, en son yine bariniaga gidiyor, cünkü bakicilar genelde hic düsünmüyor, kafa yormuyor cinsin karekterine...

Daha once boxer baktim bekarken evimiz bahceliydi ozamanda suandada evliyim yine evimiz bahceli bir kangalimiz var suanda ....cok zor bir kopek oldugunu dusunmuyorum pitbullun bakacak sartlarimiz var sadece esim pitbulla karsi onyargili onu degistirmek icin ugrasiyorum

Pitbull gercekten cok cok iyi egitilirse belki ama genelde ummadigin anda herseyi yapan bir köpek. Onun tabiki sucu degil, karekteri ile alakali. Yani köpeklerin icinde Pitbull her zaman olay olmus bir köpek, sahibine bile saldirip isirabiliyor.
Kücük cocuklar zaten tehlike.
Bilmiyorum acik söyleyeyim, bence toplum icine girecek köpek cinsi degil Pitbull, cünkü her insani tedirgin eden bir cins köpek.
Bak kangallar icin bunu söylemiyorum. Büyük bir kangal hayraniyim, ki istese bir ayiyi bile bogabilen bir gücte ama sahibine ve o evin cocuklarina sahip cikan sakin bir tavri var.
Pitbullerde cok kazalar oluyor isin ilginc yani sahipleri bile o an hic bir sey yapamiyor, cünkü sahiplerini dinlemiyorlar.

Neyse tabiki herkes herseyi yapmakda özgür, dilerim tüm arzularinin gerceklesmesi, fakat görüsümüde yazmak istedim, Ben o yükün altinda olmak istemezdim, her an köpegim komsunun cocugunu isirabilir gibi...

Bulldog ve çeşitli terrierlerin melezlenmesiyle geliştirilmiştir bir ırktır... Çenesi son derece güçlü olmasına karşı ısırma eğilimi yoktur ve çok az bir eğitimle dahi iyi niyetli ve kötü niyetli kişileri ayırt edebilir. Çoğu yabancı kökenli köpek ansiklopedilerinde çok sadık ve itaatkar bir refakatçi köpek olarak geçer. Mülkün korunmasında da son derece başarılıdır.
ben hiç sahibinin yanında ona refakat ederken sakin durmayan ve kime saldırsam kime saldırsam diye gözü dönen bir pitbull görmedim !!!!
ısırma eğilimi olmayan bu cinsin çok güçlü çene kaslarına sahip olmasından ve çok güçlü olmasından dolayı kötü niyetli insan sıfatına bürünmüş ancak insanlıkla alakası olmayan yaratıklar yüzünden dövülee dövüle eğitilmekte ve vahşice dövüştürülerek üzerinden para kazanılmakta olduğu için kötü bir imaja sahip....!!!
Burda unutulmaması gereken en güçsüz ve en sakin köpeği bile saldırgan eğitirseniz bir canavar yaratırsınız ellerinizle..

image.jpg
bir tanecik can parçam panterim

X