Ev sahibim hakkında

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.564
1.511
38
Kızlar selam
Daha önce de konu açmış olabilirim bu konu alakalı hatırlamıyorum .
Ev sahibim eski deniz Subay eşi , eşi vefat etti 10 yıl önce .. 70 yaşında . Apartmandakilrle pek anlaşmıyor herkesin işine karıştığı için pek kimse muhatap olmuyor büyük diye selam veriyorlar o kadar .
Benin karşı dairem boştu geldiğimden beri (4.yılım) ev sahibimin orası da ablası ile davalıktı . Sanırım kazanmış öyle söylüyor tam sonuçlanmamış vs ..
bu yıl orayı kiraya verdi 15bin e ..
bende 5 e oturuyordum bu yılda 13 bin yaptı kirayı . Abla çok dedim birden artması falan aaa dedi piyasayı bilmiyorsunuz ya dedim eyw biliyorum da bende yeni kiracın değilim ki . Ay ben 15 yapacaktım senin küçük oğlan için 2 kırdım .. ay abla şimdi oğlumu karıştırma yeni kiracınla aynı yapamazsın zaten haksızlık olur zaten çok arttırdın bari 12 yapalım da inmedi vs
Yani kabul etti eşim şimdi çıksak kiralar depozito taşınma vs baya pahalıya maal olacaktı . 13bin yine iyi bir şey dediğim yok .
Neyse konu aslında bu da değil ben olanı anlattım . Ama ev sahibim şuan yeni kiracıya komşulara atıp tutuyormuş ay nasıl yalvardılar düşür diye kirayı bi ağlamalar falan demiş arkamızdan . Vay efendim kimseye iyilik yapmayacakmış , bundan sonra . Biz yalancıymışız , çocuğumuzu kullanmışız . Yeni kiracıya atıp tutuyormuş .. bayramda oğluma para verdi bayram harçlığı diye getirdi onu bize yardım ettim paraları yok diye söylemiş herkese ..
ben bunu diğer komşularımdan öğrendim . Bak abla sizde düne kadar işine yarayınca she şöyle iyi böyle iyi diyordu şimdi yeni kiracı da araba var sizde yok bir numaralı adamı o oldu bu kadın böyle dediler ..
Yani yapılan söylenmez ama yeni kiracılar yokken hasta olduğunda oğlu ve kızı gelene kadar (başka şehirdeler) biz koşturduk her yere . Her canı sıkıldığında tek diye büyüğüm diye kaç defa yemeğe çaya çağırdık ..

Allah aşkına ben bu kadına ne diyeyim şimdi .. eşim mesafe koyarız bir şey deme diyor . Bizi bilen biliyor diyo .. ya ayıp gerçekten içime oturdu . Oğlumu katması falan .. dedim ben o parayı geri vereceğim istemiyorum bir şeyini dedim ..

Bence de mesafeni koru selam ver geç muhatap olma.
Onlarla uğraşma çık desem 12-13 bine kiralık daire yok pek

Ben anlamadım yeni kiracıda araba var diye bir numaralı adamı niye o oluyor? Adamın arabasından ev sahibine ne? Adam ev sahibine tur mu attıracak arabayla gereksiz samimiyet kurmayın derim merhaba merhaba ötesine gerek yok..

Siz niye bu zammı kabul ettiniz tefe TÜFE oranı o kadar yüksek değil diye biliyorum çok büyük hata ne oldu sanki. Ben olsam denk geldiğim yerde yanında komşu varken sakin sakin e benim arkamdan böyle demişsin asıl sen bana ağladın benim param yok diye derim aksini de kabul etmem. Deli deliyi görünce kaçacak yer arar. Kesin ailesinin yaptığı gecekondu apartmana dönmüştür böyle köylü kurnazları tepemize biniyor işte

Ev kiramiz 4.500 TL di bir ay olmadı ev sahibi 20.000 yaptı benim artık diyecek sözüm kalmadı bu arada küçük bir ilcedeyim büyük şehrir falan değil hadi 10 yap 15 yap hatta ben öyle düşündüm 15 yapar diye eski kiracisiyiz pat diye 20.000 yaptı beğenmiyorsan çık mantiklari bu
Size söylediği şeylere gelince de ciddiye bile almayın mesafeli soğuk durun kim kimin ne olduğunu biliyordur apartmanda

Kabul etmeseydiniz çıkaramaz. Kaç senelik kiracısınız

Kabul etmeseydiniz çıkaramaz. Kaç senelik kiracısınız
5 sene doldu maalesef kabul etmezsen çık benim derdim değil diyorlar tabi ki zam yapicak ama bu şekilde değil ben yıllardır kiraciyim kirayı bir gün geç yatirmam eve asla zarar vermem guzel bakarım elimden geleni yaparım kiracı olarak ama boyle bir tavırla karşılaşmak açıkçası çok canım sıkıldı ama yapicak birşey yok

Onu kendi karar veremezdi diye biliyorum çevre kiralar ne kadar? 4 bin kira da çok düşük ama

4-5 bin zaten çok düşük bir kira olarak. Yaptığı dedikodu çok çirkin. Bu konuda haklısınız. Ama kirada 10 bin altı olsa haksızlık olurdu.
Her şey aşırı zamlanırken ev sahiplerine yapılan bana adil gelmiyor açıkçası.

Gidip konuşsanız da bu düşünce yapısındaki birinin fikirleri değişmeyecek ki sadece kendinizi yormuş olursunuz. Üstelik evden çıkarma gibi bi durum olabilir işler daha da tatsızlaşır. Ben olsam muhatap olmam , görmezden gelirim konuşmam .

Ya zaten 13 bin - yapmış problem değil .. 5tn birden yükseltmesi çok ama diyecek bir şey yok şimdi çıksam böyle ev böyle komşular bulamam o da biliyor . Tamam yaptın o laflar ne ? Sıkışınca oğlum kızım demesini biliyorsun

Bizde de araba vardı şuan bakımda bi sorunu var diye ağustos ortasına kadar yok .. o zamana kadar oğlum beni buraya götür hastaneye götür diyordu. Araç olmadığından beri yeni kiracılar gelirken şimdi direk oğlum kızım onlara diyor kendini askeri kampa bıraktırmış

Bulunduğunuz şehirde taksi yok mu ki siz götürüyorsunuz acil bir şey olsa anlarım ama alışkanlık hale gelmiş belli ki. Bizim de çocuklarımız var ama arabamız yok kimseden bir şey istemiyoruz toplu taşıma ya da taksi ile işimizi hallediyoruz ne münasebet millet bizim şoförümüz mü?

13000'i niye kabul ettiniz ki, taş çatlasın 10 yaparım. Yaptığı çok büyük terbiyesizlik ama bugün size yarın öbür kiracıya yapar bunu yani karaktersiz bir insan.
Ya lanet olsun dedi eşim . Zaten birden o kadar artırması şok etti bizi . Yoksa şu zamanda 13 bin otururduğum eve iyi lafım yok .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…