Ev sahibim hakkında

Bulunduğunuz şehirde taksi yok mu ki siz götürüyorsunuz acil bir şey olsa anlarım ama alışkanlık hale gelmiş belli ki. Bizim de çocuklarımız var ama arabamız yok kimseden bir şey istemiyoruz toplu taşıma ya da taksi ile işimizi hallediyoruz ne münasebet millet bizim şoförümüz mü?
Var taksiler pahalı imiş .. kendisi yaşı gereği otobüsler ücretsiz .. çarşıya falan giderken otobüsle gidiyor ama hastaneye falan giderken yada askeri kampa girrrken arar . Yada lambası bozuksa arar .

İyi de kadın zaten densizmis huyunu herkes biliyormuş.
İnsanlar ne demeye anlattıklarını gelip size anlatıyor ?
Ben bunlar bana soylenilse dinlemem bile he he diyip işime bakarım.
İnsanlar da huzur bozmaya yer arıyor cidden.
Yarın öbür gün de size gelip başkalarının dedikodusunu yapacak siz gidip hemen anlatır mısınız mesela ?

Var taksiler pahalı imiş .. kendisi yaşı gereği otobüsler ücretsiz .. çarşıya falan giderken otobüsle gidiyor ama hastaneye falan giderken yada askeri kampa girrrken arar . Yada lambası bozuksa arar .
Taksiler pahalı mıymış😳ev kiraları kadar değil deseydiniz.🙈yine bir merhametten maraz doğar vakası.. neyse artık meşende koyar merhaba-merhaba ötesine geçmezsiniz

Yardım ettim onlara oğluna para verdim dediği nekadardi?

Ben olsam komşu sözüne inanmazdım. Uyguna oturuyorsunuz diye ara bozup taşınmanizi sağlamaya çalışıyor olabilir. Konustuysa da Duymamazlıktan gelin yorum yapmayın ev sahibiyle de fazla muhatap olmayın derim
Yok bütün komşularımı tanırım hepsi iyiler . Öyle site değil çünkü apartman hepsini tanırım hepsi de bizi tanır .. yorum yapmadık zaten kimseye anlatamadığım için buraya yazdım

İyi de kadın zaten densizmis huyunu herkes biliyormuş.
İnsanlar ne demeye anlattıklarını gelip size anlatıyor ?
Ben bunlar bana soylenilse dinlemem bile he he diyip işime bakarım.
İnsanlar da huzur bozmaya yer arıyor cidden.
Yarın öbür gün de size gelip başkalarının dedikodusunu yapacak siz gidip hemen anlatır mısınız mesela ?
Yorum yapmadım zaten ..

Taksiler pahalı mıymış😳ev kiraları kadar değil deseydiniz.🙈yine bir merhametten maraz doğar vakası.. neyse artık meşende koyar merhaba-merhaba ötesine geçmezsiniz
Ya gerçekten laf söylemek istemiyorum cidden . Kendisi duymuyor bi de anlatmak için uğraşta uğraş valla yoruluyorum eşimde uğraşmak istemiyor..

size laf taşıyanları hiç iyi niyetli bulmadım.
Ev sahibim apartmanda kimse ile anlaşamıyor yani sadece büyük olduğu için sadece selamlaşıyorlar . Benimde ev sahibim gelir apartmandaki herkesi bana anlatır o şöyle bu böyle sinir .. hııı anladım teyzem der geçerim ..

Ya zaten 13 bin - yapmış problem değil .. 5tn birden yükseltmesi çok ama diyecek bir şey yok şimdi çıksam böyle ev böyle komşular bulamam o da biliyor . Tamam 👌 yaptın o laflar ne ? Sıkışınca oğlum kızım demesini biliyorsun
Mesafeli davranın,yüz göz olmayın.
Gitsin dedikodu yaptığı insanlardan yardım istesin sıkışınca.

Kızlar selam
Daha önce de konu açmış olabilirim bu konu alakalı hatırlamıyorum .
Ev sahibim eski deniz Subay eşi , eşi vefat etti 10 yıl önce .. 70 yaşında . Apartmandakilrle pek anlaşmıyor herkesin işine karıştığı için pek kimse muhatap olmuyor büyük diye selam veriyorlar o kadar .
Benin karşı dairem boştu geldiğimden beri (4.yılım) ev sahibimin orası da ablası ile davalıktı . Sanırım kazanmış öyle söylüyor tam sonuçlanmamış vs ..
bu yıl orayı kiraya verdi 15bin e ..
bende 5 e oturuyordum bu yılda 13 bin yaptı kirayı . Abla çok dedim birden artması falan aaa dedi piyasayı bilmiyorsunuz ya dedim eyw biliyorum da bende yeni kiracın değilim ki . Ay ben 15 yapacaktım senin küçük oğlan için 2 kırdım .. ay abla şimdi oğlumu karıştırma yeni kiracınla aynı yapamazsın zaten haksızlık olur zaten çok arttırdın bari 12 yapalım da inmedi vs
Yani kabul etti eşim şimdi çıksak kiralar depozito taşınma vs baya pahalıya maal olacaktı . 13bin yine iyi bir şey dediğim yok .
Neyse konu aslında bu da değil ben olanı anlattım . Ama ev sahibim şuan yeni kiracıya komşulara atıp tutuyormuş ay nasıl yalvardılar düşür diye kirayı bi ağlamalar falan demiş arkamızdan . Vay efendim kimseye iyilik yapmayacakmış , bundan sonra . Biz yalancıymışız , çocuğumuzu kullanmışız . Yeni kiracıya atıp tutuyormuş .. bayramda oğluma para verdi bayram harçlığı diye getirdi onu bize yardım ettim paraları yok diye söylemiş herkese ..
ben bunu diğer komşularımdan öğrendim . Bak abla sizde düne kadar işine yarayınca she şöyle iyi böyle iyi diyordu şimdi yeni kiracı da araba var sizde yok bir numaralı adamı o oldu bu kadın böyle dediler ..
Yani yapılan söylenmez ama yeni kiracılar yokken hasta olduğunda oğlu ve kızı gelene kadar (başka şehirdeler) biz koşturduk her yere . Her canı sıkıldığında tek diye büyüğüm diye kaç defa yemeğe çaya çağırdık ..

Allah aşkına ben bu kadına ne diyeyim şimdi .. eşim mesafe koyarız bir şey deme diyor . Bizi bilen biliyor diyo .. ya ayıp gerçekten içime oturdu . Oğlumu katması falan .. dedim ben o parayı geri vereceğim istemiyorum bir şeyini dedim ..

Diğerlerinin doğru söylediğini nerden biliyorsunuz?

X