Ev sahibi ev derdi çıktı başımıza

Bende 500 veriyorum . Evim merkezi bi yerde . Pazar market okul durak dibimizde. 28 daireli yeni bir bina. 200 m2 manzaralı ferah bir ev. Apartman görevlimiz her gün binayı siler . Çöpleri atar vs.
Standartlar şehirlere göre değişiyor da bu kadar mı değişir, değişmelidir bilemedim.
700-800 e ultra lüks daireler var.
300-400e küçük ve biraz bakımsız daireler vs
800 tl ye bizim burada bodrum kat 1+1 daireleri bile vermiyorlar. Gerçekten çok fark ediyor şehirden şehire, semtten semte. 500 tl ye 200 m2 daire gerçekten mükemmelmiş .

Kiracının merdiven sildiğini de ilk defa duyuyorum. Ev sahibi tüm apartmanın sahibiymiş madem haftalık birini tutup sildirseymiş. Neden kabul ettiniz anlamadım. Ayrıca belkide sizin için hayırlısı ayrılmak olur oradan. Belki çok daha güzel bir eve,evsahibine rastlayacaksınız. Belli mi olur? Allah yardımcınız olsun. Unutmayın kul sıkışmadan hızır yetişmezmiş

yaza kadar illa ki daha uygun daha güzel bir yer bulursunuz..
eşe dosta haber salın, bunun için dertlenmeye değmez, çıkmanızı istiyorsa ev sahibi yapacak bir şey yok maalesef

oldukça uzun zaman tanımış ev sahibi size.burda size kanunlar napsın? sözleşmeniz süresince korur sizi kanunlar.onun dışında evler onun, ister satar ister yıkar.sizin bebeğiniz varmış yokmuş, kocanız rahatsızmış bu kimseyi ilgilendirmez ki.kusura bakmayın ama boşuna manevi ve özellikle maddi olarak hazır olmadan çocuk yapmayın diye boşuna denmiyor.geçmiş olsun, önünüzde upuzun zaman var.
Ya sacmalamayin !!!!! ÇOCUK YAPMASAYDİM HİC Mİ ZORLUK CEKMEYECEKTİM. YORUM YAPMAK İCİN YORUM YAPMAYİN. çocuk yeni doğmadı büyüdü laf sokma derdindesiniz!!!
Ben zaten evlenir evlenmez çocuk yapmadım.!!!
Neyin noldugunu biliyorum.!!!

Kadın daha ne yapabılır temmuza kadar zaman vermıs sıze daha aylar vr kıs cıksın ılkbaharda bakarsınız ev daha nasıl anlayıslı olabilir ki

Ev sahibi sizi şimdiden uyarmış.temmuz demiş.siz hala başka evini sat diyorsunuz o ev sahibinin bileceği iş.bu arda 500 gerçekte çok uygun bir kura.insallah ı kadar uygun başka ev bulabilirsiniz.maddi durumunuz kötü olabilir ama kimseyi ilgilendirmez. Bizimde çok kötüydü 10aylik çocuğum vardı.etraftan borç bulup başka eve taşındık.ki bizimkiler 6 ay önceden demişti.ev sahiplerinde suç yok.kimse işini size göre ayarlayamaz.sizin başkasına göre ayarlamadiginiz gibi.

Allah kimseyi anlayışsın insalara muhtaç etmesin. Allah size de yardım etsin üzüldüm durumunuza çok. Ama belki bu hayırlı bir kapı açar önünüze.

Kv'nim evi varmış, keşke benim evimde otursanız diyormuş. E bu kadar kötüyse maddi durumunuz oturun düzelene kadar. Yeni eşyalarınızı kullanın, kv eşyalarını koyun bir odaya. Atıyorum 2 sene idare edin kira vermeyin. Gerçekten evi satarsa, yeni sahibi ihtiyacı sebebiyle kendi oturacaksa gönderir ihtarı, sonra açar davayı, uğraş dur. Diğer olasılıkları düşünüp bir plan yapın bence.

Zaten eşim de bel fıtığı çıktı 1 hafta Dr rapor yazmis ise gidemiyor ona uzulurken bunalıp alt katimda oturan teyzeye yani ev sahibine gittim ziyarete.

Binamız 4 katlı her katta çift daire var toplam 8 daire
En üst kattaki dairenin biri boş ev o da ev sahibine ait.. Ev sahibine ait 3 daire var. Diğer ikisi de bizim oturduğumuz ve üst katimdaki. Bizim maddi durumumuz şuan çok kötü. Küçük bebeğim var. Calisamadigi için maaşı az yatacak . Rapor parası da bir dahaki ay kesintili yatacak.
Kita 500 ödüyoruz ama semt şehirin en tepesinde nasıl anlatayım çok bayır çok ücra bir yer. Merkeze çok uzak Fiyatı uygun diye oturuyorduk . Zaten bize çıkın diyen de olmadı ta ki bu akşam a kadar.

En son kirayı vermeye gittiğimde üç boş dairemi satacagim ama "sizinkini en sona bırakacağım" demisti. cocugumuz küçük diye. Ben de en son bizimkini satacak diye telaşe etmemiştim

Bu akşam gittiğmde yalnız oturuyordu yalnız gittim oturuyorduk iyi güzel (taşındığımizdan beri her 15 günde 1 herkes kendi kapı onunu aşağı merdivene kdr kendi siliyor,ben silemedigim zaman 2-3 kez olmuştur kapımin altına "merdiven sil" diye not gönderiyorlardi ) ama üst kattaki silmedigi zaman ben hiç bişey demedim .
Onun üstündeki onun yerine sildi.
Ama kimse benim yerime silmedi.

Hepsi bir grup halinde ben yalnizim bu halimden memnunum aslında. Ne kadar çok insan o kadar sorun.
Bu şahıs hep merdivenlerin gününde silinmesine takıntılı. Hiç aksamayack. Lohusaymissin hastaymissin umrunda değil.
Bana bebek görmeye geldiğinde de "ileride sizin oturduğunuz daireyi satacağım" diye gönderi yapmıştı tamam anlıyorum ANLİYORUM AMA GECENLERDE NEDEN BİZİMKİNİ EN SON SATACAGİNİ SOYLEDİ ?
Her neyse eve sahibinden kalkiyordum
herkes gorevinigyapmazsa hoşuma gitmiyor dedi . Ben de "bu ay karşımdaki silmedi . Benim küçük bebeğim olduğu halde merdivenleri aşağıya kadar sildim şimdiye kadar teyze dedim( Çünkü silmeyince not gönderiyorlardi laf isitmek istemiyordum ) o da
İki hafta önce "sizin evi en son satacağım" diyen kadın bana " bak ne diyecegim kizim kendinize yaza kadar ev arayın ama acelesi yok hemen şimdi demiyorum" dedi
Bizimle ilgili problemin mi var teyze dedim
Olsa zaten söylerim kızım hemen yarın demiyorum ama en gec temmuza kadar dedi
Ama bizimkini en son satacaktin dedim
Karar değiştirdim dedi
En üst kattaki dairesini satıp eşyalarıni bizim oturduğumuz eve koyacak mis. ( Bence yalan ) orada eşya yok diye gormustum ama tam bilmiyorum şuan.
Benim üst kattaki de kiracı onu neden cikarmiyorsunuz dedim
O kiracı, evi satın alacak dedi
Canım çok sıkkın. Ev sahibi bu konuyu söyler söylemez içim daraldı kalbim çarptı ve kalbim agriyor. Böyle muhabbetlere katlanamiyorum ( panik atak ) nefesim sıklaştı,sakinlesemedim 1 saat hala da sakin değilim
"Eşimi ara söyle teyze ben bilmiyorum dedim" ÇIKTIM.

Ben komşularla içli dişli değilim diye mi ayırıyorlar beni disliyor ne alaka

Üst kattaki uyum sagliyormus. Öyle diyor. Ben de uyum sağlamaya çalıştım. Ama sıkı fiki olmak zorunda değilim. Sadece EV SAHİBİNE GİDİYORDUM

Eve gelince esime anlattım o dada annesini aradi bu konuyu anlattı. onun da canı sikkin. Zaten bebek yüzünden kavga ediyoruz bebek aglayinca bana gözlerini açıyor sinirleniyor bağırıyor ağlamasıni istemiym diyor . Zaten bana hiç bir eveislerinde yardımcı degil psikolojisi bozuk agrilardan
Şimdi raporu diye yiyor içiyor oturuyor muhabbet yok bebek olunca iyice kotulesti. Uykusuzluktan yakınıyor maddi olarak zorlugumuz var az maaş aliyor
Şimdi bir de
Ev sahibi evimizi satacakmis onun derdine düşüyoruz. :KK43: Allah'ım ne olur yardım et..... :KK43:

Kanunlar kiracidan yana biliyorum
Kadın evini satmak istiyorsa bisey diyemezsiniz yaza da daha çok var bir yolunu bulmaya çalışın yapacak bisey yok yani yok satma diyemezsiniz

Valla enteresan bir apartmanmış zaten kurtul ordan bence.kiracısının Komşularla sıkı fıkı olmasını isteyen bir ev sahibi de görmedim daha önce enterasan yani.Merdiveni sil sil diye tutturan temizlik hastası komşular ya bu çılgın yer aile apartmanı falan mı ?

Bende 500 veriyorum . Evim merkezi bi yerde . Pazar market okul durak dibimizde. 28 daireli yeni bir bina. 200 m2 manzaralı ferah bir ev. Apartman görevlimiz her gün binayı siler . Çöpleri atar vs.
Standartlar şehirlere göre değişiyor da bu kadar mı değişir, değişmelidir bilemedim.
Hangi şehir orası biz 1250 veriyoruz aylık ve anlattığınız gibi lüks değil malesef küçük yazlık bir ilçe üstelik

Maraşta ispank bi markette 10 lira olarak gordum.hersey ates pahasi...
Ya inanamıyorum gerçekten . altı üstü yaprak yiyoruz oda 10 lira mı yani? Küçük bir aile alsın diyelim, kalabalık aileler ne yapacak ki. Bu hafta burada da 2,5 - 3 liraydı ıspanak . Yerli üreticilerin mahsülleri oluyor daha uygun oluyor fiyatlar.

Ya inanamıyorum gerçekten . altı üstü yaprak yiyoruz oda 10 lira mı yani? Küçük bir aile alsın diyelim, kalabalık aileler ne yapacak ki. Bu hafta burada da 2,5 - 3 liraydı ıspanak . Yerli üreticilerin mahsülleri oluyor daha uygun oluyor fiyatlar.
valla bizim milletimize de mustehak belki siyasete girecek yinede soyleyecegim ulke batiyor millet kör gibi davraniyor...

Hangi şehir orası biz 1250 veriyoruz aylık ve anlattığınız gibi lüks değil malesef küçük yazlık bir ilçe üstelik
Canım batı illeri çok pahalı haklısınız. Bizde hayat pahalılığından kaçtık diyelim. İlk zamanlar zor oldu ama alıştık zamanla. Gider azaldı , geliri dengeledik . Çok iyi oldu bizim için. Hem Daha doğal besleniyoruz. Kocaman 4 kilo Köy tavuğu 20 lira. İstanbul’da 100e almıştı köy tavuğunun kilosunu bir arkadaşım. Buradan götürüp üstüne ekleyip satıyorlar işte.
Ben en doğuda, sınır ildeyim. Allah kimseyi darda bırakmasın.

Kadın kendince çözüm bulmuş napsın. Evine yerleşip onun eşyalarını atmak istemek baya bencilce, hem de ihtiyaç sahibi olduğunun farkındasın. Bi köşeye kaldır eşyalarını orda yaşa. Çocuğa bakar sen de çalışırsın. Böylece birikim yaparsınız.
Onun 5 yıllık eşyalarını atmak varken n
Kadın evini satmak istiyorsa bisey diyemezsiniz yaza da daha çok var bir yolunu bulmaya çalışın yapacak bisey yok yani yok satma diyemezsiniz
bizim oturduğumuz eve eşyalarını koyacakmış. O yüzden çıkartmak istiyor

Valla enteresan bir apartmanmış zaten kurtul ordan bence.kiracısının Komşularla sıkı fıkı olmasını isteyen bir ev sahibi de görmedim daha önce enterasan yani.Merdiveni sil sil diye tutturan temizlik hastası komşular ya bu çılgın yer aile apartmanı falan mı ?
Ev olsa çoktan taşınmıştık. Aile apartmanı değil.

Kendi evim olmasına rağmen 500 TL’ye yakın sadece aidat veriyorum düşünün artık benim yaşadığım yerdeki kiraları.
500 TL’ye de büyükşehirde izbe gecekondulara yakın kötü bir yerde ev tutulur. Eli yüzü düzgün evler 900 den başlıyor kardeşim 300 tl aidat ödüyor onun orada kiralar 2.500. Her yerde standartlar ciddi şekilde değişiyor o yüzden hiç karşılaştırmamak lazım.
Bu arada sizinki baya baya iyiymiş 300-400 e kira inanamıyorum siz hangi ilde oturuyorsunuz

X