Ev sahibi ev derdi çıktı başımıza

Benim oturduğum şehirde 300-400 e ev yok en az 500 onlar da bodrum kat vs. İstediğim muhitteki evler 750-800 TL o kadar parayı vermeme kv müsaade etmez. Bir de diyor ki keşke benim evimde otursaydiniz!
Bizim esyalarimiz sıfır yeni
Onun evde bir suru esya.
Attırmiyor da eşyalarını. Nasıl olcak

Canım ben radikal bir kararla hayat pahalılığından dolayı şehir değiştirdim . Ama ikimizinde iş imkanlarımız vardı. Olmuyorsa Başka bir semte geçin. Her semt aynı değildir , nasılsa iştende çıkmış, işini de oraya göre ayarlar belki

Canım aidatı unuttum 60 tl aidatımız var.
Bende doğma büyüme İstanbul’daydım. Eşimle evlendik ikimizde çalışıyorduk ama hem zar zor idare ediyorduk. Eşimin memleketine taşındık. Mardindeyim şimdi. Taşındığımda ufacık bebeğim vardı ve burada kimsem yoktu. Burada sil baştan başladık. Artık birikim bile yapabiliyoruz . Çarşı pazar çok ucuz. 8 sene önce 50 TL’ye ucu ucuna pazar çıkardım 2 kişilik alırdım. Şimdi 4 kişilik bir aileyiz yine 50 TL’ye herşeyimi alıyorum. Kardeşim beni görmeye geldi en son, en basitinden maydanozu 2,5a aldım en son diyodu. Burada 10 demeti 1 liraya almıştım.
E ama mardinden 500 tl kirayı çok bulman normal büyük şehirlerde öyle değil maalesef zaten mesajına çok şaşırmıştım :)

Bende 500 veriyorum . Evim merkezi bi yerde . Pazar market okul durak dibimizde. 28 daireli yeni bir bina. 200 m2 manzaralı ferah bir ev. Apartman görevlimiz her gün binayı siler . Çöpleri atar vs.
Standartlar şehirlere göre değişiyor da bu kadar mı değişir, değişmelidir bilemedim.
700-800 e ultra lüks daireler var.
300-400e küçük ve biraz bakımsız daireler vs
Neresi burası?

Benim oturduğum şehirde 300-400 e ev yok en az 500 onlar da bodrum kat vs. İstediğim muhitteki evler 750-800 TL o kadar parayı vermeme kv müsaade etmez. Bir de diyor ki keşke benim evimde otursaydiniz!
Bizim esyalarimiz sıfır yeni
Onun evde bir suru esya.
Attırmiyor da eşyalarını. Nasıl olcak
Kadın kendince çözüm bulmuş napsın. Evine yerleşip onun eşyalarını atmak istemek baya bencilce, hem de ihtiyaç sahibi olduğunun farkındasın. Bi köşeye kaldır eşyalarını orda yaşa. Çocuğa bakar sen de çalışırsın. Böylece birikim yaparsınız.

E ama mardinden 500 tl kirayı çok bulman normal büyük şehirlerde öyle değil maalesef zaten mesajına çok şaşırmıştım :)

Malesef canım, büyükşehirlerde kira ve faturalara çalışıyoruz . :KK43: Şimdilerde ben eşime artık bir ev alalım diyorum , bana ‘ya zaten mis gibi eve 500 veriyoruz niye alalım ki’ diyo. Eve vereceği parayı işletmeyi tercih ediyor.

Mardin’in ilçesindeyim.

Bende doğma büyüme İstanbul’daydım. Eşimle evlendik ikimizde çalışıyorduk ama hem zar zor idare ediyorduk. Eşimin memleketine taşındık. Mardindeyim şimdi. Taşındığımda ufacık bebeğim vardı ve burada kimsem yoktu. Burada sil baştan başladık. Artık birikim bile yapabiliyoruz . Çarşı pazar çok ucuz. 8 sene önce 50 TL’ye ucu ucuna pazar çıkardım 2 kişilik alırdım. Şimdi 4 kişilik bir aileyiz yine 50 TL’ye herşeyimi alıyorum. Kardeşim beni görmeye geldi en son, en basitinden maydanozu 2,5a aldım en son diyodu. Burada 10 demeti 1 liraya almıştım.
Ne kadar ucuzmuş her şey. Büyükşehirlerde anlattığınız şeyler en az 4 katı.

oldukça uzun zaman tanımış ev sahibi size.burda size kanunlar napsın? sözleşmeniz süresince korur sizi kanunlar.onun dışında evler onun, ister satar ister yıkar.sizin bebeğiniz varmış yokmuş, kocanız rahatsızmış bu kimseyi ilgilendirmez ki.kusura bakmayın ama boşuna manevi ve özellikle maddi olarak hazır olmadan çocuk yapmayın diye boşuna denmiyor.geçmiş olsun, önünüzde upuzun zaman var.

10 demet 1 lira mi ?
10 kuruş tanesi
Mardin Türkiye ye bağlı değil demek Ispanak bu hafta 7 liraydi da :110:

Her işte bir hayır vardır sinir stres yapıp yavruyu da etkilemeyin yaza daha çok var. Ne olacağı belli olmaz.

Sizi çok iyi anlıyorum öncelikle sakin olun inanın allah yardım ediyor bizim ev sahibi de biz içindeyken evi sattı sinir bozucu zamanlar yaşadık şöyle düşünün yeni evi alan kişi sizi hemen çıkaramıyor yasal olarak ihtar çekmesi lazım o da 6 ay süresi var bir de ev hemen satılmıyor siz de eşiniz iyileşsin ev bakmaya başlayın ve taşının üzülmeyin küçük bebeğiniz varmış

Bende 500 veriyorum . Evim merkezi bi yerde . Pazar market okul durak dibimizde. 28 daireli yeni bir bina. 200 m2 manzaralı ferah bir ev. Apartman görevlimiz her gün binayı siler . Çöpleri atar vs.
Standartlar şehirlere göre değişiyor da bu kadar mı değişir, değişmelidir bilemedim.
700-800 e ultra lüks daireler var.
300-400e küçük ve biraz bakımsız daireler vs
o_O Fatih'te 115 metre kare eski bina eve 1700 lira veriyoruz. O da en uygunu, biz çıksak 2000 e verirler
Kötü durumda ki giriş kat 1800 liraya kiralıkmış:KK57:

kiracım çıkmasın diye ben zam bile yapmayı düşünmüyorum bu sene dükkanıma .boş eve ya da dukkana yenı duzgun kıracı bulana dek gecen zaman da para zararı daha büyük oluyor
Keşke her ev/dükkan sahibi sizin gibi düşünse.. taşındığim evi benden önceki kiracı batırmış ti yani anlatmakla bitmez. Biz boyadık duvar , kapı, balkon herşey kendi cebimizden tadilatta yaptık . Düzenli kira ve faturalarimiz ödenir . Eve çivi çakma dik..
Ev sahibimiz bir anda 150₺ zam yapmak istedi.. yani bazen insan kötü kiracı da böyle ev sahiplerine mustehak diyor

o_O Fatih'te 115 metre kare eski bina eve 1700 lira veriyoruz. O da en uygunu, biz çıksak 2000 e verirler
Ahh ahh Kartalda da biz veriyoruz 1500kira+50aidat faturalarida eklersek 2000bini rahat geciyo Allah yardimcimiz olsun Istda sirf kira icin calisiyoruz desem yeridir 4yil olack geleli cocuk yok sifir birikimm:silah:

Ahh ahh Kartalda da biz veriyoruz 1500kira+50aidat faturalarida eklersek 2000bini rahat geciyo Allah yardimcimiz olsun Istda sirf kira icin calisiyoruz desem yeridir 4yil olack geleli cocuk yok sifir birikimm:silah:
Kadıköyde sattigimiz evimiz 70mt2ydi, kiraya versek 2.400 tlydi kirasi. Arti aidat. Istanbulda kiralar ucuk.

Konu sahibi kontratınız ne zaman bitiyor?

X