Ev kredisi çekenler,kredi ödeyenler bir bakar mısınız ?

Biz alırken de 0,80 den alan arkadaslar vardı
1,06 cok yuksek gelmıstı bıze

800 kira öderken aylık 2700 tl krediye gectık

ama ıyıkı almısız yoksa suanda bır evımız yoktu

seneler gectıkce rahatlatıyor ödemeler

allah gonlunuze göre versın cnm

bu arada almıs oldugumuz ev 240 bındı

suanda 400 bin tl den satılıyor
evet ev her zaman kazandırıyor. ne guzel ıyıkı almısım dedıgınızı okumak . mutlu olun evınızde hep

Alacağınız ev 1+1 olacak sanırım bir süre sonra çocuğunuz da büyüyünce zor olmayacak mı sizin için. Ben de TOKİ ya da emlak konut düşünmeniz tavsiye ederim. Biz yatırım olarak aldık emlak konuttan. Elimizdeki birikmişti verdik üstünü de taksit ödüyoruz ayrıca kiraya verdiğimiz için bizi çok zorlamiyor.
izmirde toki bildiğim kadarıyla genelde sehırden uzak ilçelerde oluyor ulaşım buyuk sıkıntı oluyor

Merhaba hanımlar bi konu hakkında yardım almak istiyorum özellikle kredi çekip bir şeyler sahibi olan hanımlardan. Ben memurum, eşimde asgari ücretle çalışıyor. Çocuğumuz yok, İzmir’de oturuyoruz kısaca Ev almak istiyoruz şu anda oturduğumuz evin kirası, aidatı falan toplamda bize 1200 tl ye geliyor ve acıyorum bu paraya. Akşamdan akşama geldiğimiz, haftasonu bile durmadığımız bu ev için çok fazla geliyor. Bir ev almayı düşünüyoruz ama krediler çok pahalı. Arabamız var şu anda 40-45000 tl arası satılabilir belkide daha fazla ama en az bu kadardır. En azından 1+1 ev alsak diyoruz ,100.000 tl çeksek 250.000 tl ödüyoruz, bilemedik. Yalandan 1200 tl de ödemek istemiyoruz. Kısacası bocaladık. Krediyle ev alan hanımlardan yardım istiyorum 10 küsür sene ödeme yapmak yoruyor mu ? bu zamanda kredi çekilir mi? Sizce faizler düşer mi ? ne tavsiye ediyosunuz? Teşekkür ederim.
Faizler düşünce ev almayı düşün derim şuan uçmuş durumda.Ben 6 yıldır ödüyorum 6 yıl önce dubleks evimi 170 mt2 170.000 e almıştım aylık 1400 sabit ödemem var 10 yıl sonra bu para hiçbişey çünkü burda kiralar kendi evim için diyeyim 2500 falan oldu.Ama düşük faizli ev almak daha mantıklı bekle bence seçimden sonra bi bak derim

2016 da 0.88 den çektik. Ayda 2500₺ ödüyoruz. Maaş her sene artıyor. Ödediğiniz kira hersene artıyor. Ama ödediğiniz tutar artmıyor. Bence kira verip başkalarına para kazandırmak yerine kendi evinizi almanız en mantıklısı. Bir süre sonra ödenen para çok gelmemeye başlıyor. Gerçi bu faizlerle de çok büyük geri ödemesi oluyor. Bilemedim ama alınmış alınmıştır.

Biter biter . Ben çekeli 6 yıl oldu her ay 5000 ödüyorum . Son 1 yıl :)
Valla bitsin cidden. Tek maaşla yaşamak zor geliyor bu devirde. Biz de 6.yılı falan görsek motive olucam da daha 8.5 yıl var diye kendi kendime söylenince çok fazla geliyor rakam da zaman da

Masrafsiz ve hemen tasinacaginiz bir ev olsun.yarı bitmis bile almayin.müteahhitlerin cogu batakta sektör durdu.buna paralel olarak ev fiyatlatinin dusecegini iddia edenler var.acikcasi cok anlamam bu islerden ama ev kredisi ödeyen biri olarak sunu diyorum size
Ödemeler sabit oldugu icin en fazla 3 yil sonra cok dusuk bir miktar gibi kaliyor ödemeler.isiniz garanti ise korkmayin alinmis bulunmus gelir.
Karartin gözünüzü.bir yerden başlayın.

Faizler düşüncede ev fiyatları yükseliyor matematiksel olarak Çok fazla bisey değişmiyor aslinda bence bir an önce alın. alınan kar kalıyor insana. Ilk 1.5 -2yil zor gelir sonra kolaylaşır inşallah çocuk falan olmadan borç hafifler en azından. Kiracı olmak çok zor cidden.

Merhaba hanımlar bi konu hakkında yardım almak istiyorum özellikle kredi çekip bir şeyler sahibi olan hanımlardan. Ben memurum, eşimde asgari ücretle çalışıyor. Çocuğumuz yok, İzmir’de oturuyoruz kısaca Ev almak istiyoruz şu anda oturduğumuz evin kirası, aidatı falan toplamda bize 1200 tl ye geliyor ve acıyorum bu paraya. Akşamdan akşama geldiğimiz, haftasonu bile durmadığımız bu ev için çok fazla geliyor. Bir ev almayı düşünüyoruz ama krediler çok pahalı. Arabamız var şu anda 40-45000 tl arası satılabilir belkide daha fazla ama en az bu kadardır. En azından 1+1 ev alsak diyoruz ,100.000 tl çeksek 250.000 tl ödüyoruz, bilemedik. Yalandan 1200 tl de ödemek istemiyoruz. Kısacası bocaladık. Krediyle ev alan hanımlardan yardım istiyorum 10 küsür sene ödeme yapmak yoruyor mu ? bu zamanda kredi çekilir mi? Sizce faizler düşer mi ? ne tavsiye ediyosunuz? Teşekkür ederim.
150 binlira faiz ödeyeceksiniz ne anladiniz bu işten şu an faizler çok yüksek bekleyin düşmesini derim çok mantıklı diil yani bu durumda kredi cekmek

150 bin faiz ödemek gerçekten çok çok ciddi bir faiz o 150 bin tl ile 1+0 ev alınır istanbulda ve kira getirisi de en az 1000 tl olur. Bence birikim yapın şu aşamada daha az kira vereceğiniz bir ev varsa oraya geçin belki 1+1 lik parayı biriktirebilirsiniz ya da faizler düşünce düşünebilirsiniz

Vallah bizde oturdugumuz kira bosuna ödüyoruz almanyada yasiyorum ev krediyle alsak suan faiz okadar düsük ki ama sorsan evler cok pahali 250.000 eurodan asagisi yok maalesef 1+1 icin bile ben 3 yatak odasi icin bakiyorum fiyatkar degisiyor 370 000 euro falan biriktirmekle olmuyor naalesef iyice ev arastirin belki sansiniza uygun ev cikar karsisina bizde sans bekler olduk bakiyoruz hala Allah kolaylik versin bize insallah hersey yoluna girer

Vallah bizde oturdugumuz kira bosuna ödüyoruz almanyada yasiyorum ev krediyle alsak suan faiz okadar düsük ki ama sorsan evler cok pahali 250.000 eurodan asagisi yok maalesef 1+1 icin bile ben 3 yatak odasi icin bakiyorum fiyatkar degisiyor 370 000 euro falan biriktirmekle olmuyor naalesef iyice ev arastirin belki sansiniza uygun ev cikar karsisina bizde sans bekler olduk bakiyoruz hala Allah kolaylik versin bize insallah hersey yoluna girer

ınsallah umarım girer sızede kolaylıklar dılıyorum euroları turk parasına cevırıncı vuu diyorum :)

Canım evet kirada oturunca para havaya gidiyor.Hem ödüyorsun hem sana geri dönüşü yok.Ev satın alınca (faizlede olsa) en azından ödemeler bitince elinde evin oluyor.Şöyle düşün 10 ödeme yapıyorsun kirada 12(ay) x 1200=14.400 tl yıllık veriyorsun bunu 10 yılla hesapla 14.400 x 10 = 144.000 tl ödemiş olacaksın(ki bu 10 yıl boyunca kirada aidatta artış yapılmadan hesaplanmış hali) ayrıca elinde de bir ev olmayacak sadece ev sahibini zengin etmiş oluyorsun.
Şöyle yapabilirmisin evi müteahhitten almaya çalışsan bazı müteahhitler faiz oranını düşük tutuyor.Çünkü şuan banka faizleri çok yüksek ki söylediğin rakamda onu gösteriyor koyduğun ana paradan daha fazla para ödetmesi mantıklı değil,bekleye de bilirsin faizlerin düşmesini ama o da kaç yıl sürer bilemem.En iyisi kendi kredi veren bir müteahhit bul onlar bankadan düşüğe verebiliyorlar krediyi

Canım evet kirada oturunca para havaya gidiyor.Hem ödüyorsun hem sana geri dönüşü yok.Ev satın alınca (faizlede olsa) en azından ödemeler bitince elinde evin oluyor.Şöyle düşün 10 ödeme yapıyorsun kirada 12(ay) x 1200=14.400 tl yıllık veriyorsun bunu 10 yılla hesapla 14.400 x 10 = 144.000 tl ödemiş olacaksın(ki bu 10 yıl boyunca kirada aidatta artış yapılmadan hesaplanmış hali) ayrıca elinde de bir ev olmayacak sadece ev sahibini zengin etmiş oluyorsun.
Şöyle yapabilirmisin evi müteahhitten almaya çalışsan bazı müteahhitler faiz oranını düşük tutuyor.Çünkü şuan banka faizleri çok yüksek ki söylediğin rakamda onu gösteriyor koyduğun ana paradan daha fazla para ödetmesi mantıklı değil,bekleye de bilirsin faizlerin düşmesini ama o da kaç yıl sürer bilemem.En iyisi kendi kredi veren bir müteahhit bul onlar bankadan düşüğe verebiliyorlar krediyi

o da garanti oluyor mu sonra muteahhıt yarıda bırakır kaçar vs ne bıleyım

evet öyle tabi. ama şöyle bir şey de var bu sene diyelim 2 bin tl ödemelerle baslıyosun seneye zam vs olunca maaşlarda o 2 bin tl 1800 müş gibi geliyo 2 sene sonra sanki 1500 müş gibi. yani maasın artıyo ama taksıtler hep aynı bu olay da var
aynen öyle inan en fazla 2 sene sıkıntı çekersiniz sonra rahatlıyorsun.Ama başta sıkmak zorunda kalıyorsun,hatta herşeyi hesaplaman gerekiyor.Hatta şöyle diyeyim sen kredileri öderken 4-5 . seneye gelince keşke daha çok sıksaydık da diğer evimi alsaydık,rahat ödeyebiliyormuşuz diyeceksiniz.Biz bunu aynen yaşadık hala da pişmanız yapamayacağız sandık öteki ev 2 kat pahalıydı aldığımızdan daha çok borca girecektik 2 kat fazla yıl ödeyecektik ama oturup hesap yapınca anlıyoruzki ötekinde çok iyi kar edecekmişiz

Banka kredisi değil de elden borclanabileceğiniz birileri yok mu su an cevrenizde? Bir de kredi ödüyormuscasınıza sıkıp biraz nakit atabilirsiniz kenara en azından faizler düşüne kadar.Onun dısında su an kredi ile ev almak sacma olabilir.

ınsallah umarım girer sızede kolaylıklar dılıyorum euroları turk parasına cevırıncı vuu diyorum :)
Kesinlikle öyle cocuk bile düsünemiyorum bu sartlarda Allah bize kolaylik versin diyorum 84 m2 de yasiyorum benim aracagim ev 100 mqden asagi olmamasi lazim ev boguyor beni napalim dimi idare ediyoruz bu sekilde :)

X