Ev alma fikri ve kararsızlık

Bankaları zengin etmemek için neden gönlüme göre göre daha iyi şartlarda ev almayayim.

Bankaları zengin etmemek için neden gönlüme göre göre daha iyi şartlarda ev almayayim.
Ben o parayı varlıktan değil darlıktan biriktirdim, al ben yiyemezdim sen ye demekten farkı yok bence. Sizi bilemem ben ayağımı yorganıma göre uzatıyorum ayrıca ev fiyatları olması gerekenin çok çok üstünde bu krediler yüzünden amerikada patladığı gibi burada da kesinlikle patlayacak. Ev ilanlarına bakarsanız evlerin ortalama satılma süresi 6 ayı geçmiş durumda.

İşte darlık içinde.. kimse kimseye 1 tl bile vermiyor. Babam değil ya banka sana borç verip karşılığında daha fazla alıyor. Tefeci misali. Ama şu zamanda maaşlarımız yıllık 50 tl bile artmazken evlerin ,kiraların, faizlerin oranını yakalaman bayağı zaman alacak.. yani sen kaplumbağa misali ilerlerken, zamlar karınca gibi işleyecek.

Ben şirketimde ev alıp kredisini ödeyemeyince daha fazla borca girenlerin maaş haciz kesintileriyle uğraşıyorum. Piyasayı da takip ediyorum ev fiyatları düşünüldüğü gibi yükselmiyo aksine düşüyo. Ben ayağımı yorganıma göre uzatıyorum başkalarını bilemem.

Emlak konut projelerine bakın derim araştırın bizim evimiz öyle hem faiz yok ayda 1500 tl ödüyoruz elindeki parayla istersen 10 yıllık değilde 7 yıllık sözleşme yapa bilirsin o senin verdiğin peşinata göre aşağıya düşüyor aynı şekilde ödemelerde verdiğin peşinata göre düşüyor. biz alalı 3 yılı geçti inan göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.

iyi bir mesleğiniz varsa kirada oturmak daha mantıklı, 200 bin 300 bin çok yüksek meblalar alabilen zaten alırda elde yoksa biriktirmk yada kredi çekmek eziyet.. belki en fazla beş yıl yaşıcak bu krediyi çeken o beş yılda ezayla her istediğinden kısarak geçicek dikili taş saplantısı için hayat çok kısa :)

Biz 3bin ödüyoruz aylık bi seneyi biraz geçti. Pişman mıyım? Aslında evet. Biz on sene çekmedik bi de on sene olsaydı... bence iyi düşünün.

Ev ancak yatirimlik dediğimiz bugün ücra olan fiyati birden yükselecek Muhitte ise belki kazanç sağlar

Onun disinda 10 yıl sonra evi 2 katına satsaniz da zaten paranın değeri aynı aslında.. para bankada durunca faizi ile zaten 10 yilda o hale gelir.. Ayrıca ev artık 10 yaşında olacak..

Eve değil muhite para ödeniyor istanbulda.. Anadolu yakasında kendiniz oturacaginiz ömürlük çocuk yetistireceginiz bir ev almak büyük rakamlar demek ve kredi çekmeden mümkün değil maalesef..

Ara ödemeler yaparak süreyi azaltabilirsiniz. Atıyorum 11 ay, 2700tl ödeyip, 12. Ay 10.000tl ödeyerek...

Bir arkadaşım bu şekilde yapıyor. Yıl içinde fazla kazandığım zamanlar kenara koyuyorum, böylelikle sıkıntıya da girmiyorum, diyor. Tabii kazanç durumunuzu bilmiyorum, örnek verdim.

Böylelikle faiz oranını da, süreyi de bayagı düşürdüler.

7.250 tl lakin insanın gözü korkuyor
Açıkçası bu gelirle söylediğiniz fiyata ev alabilmeniz mümkün. . İstanbul gibi bir yerde ev fiyatlarının hiçbir zaman düşeceğini sanmam. Ne kadar erken alırsanız kardasınız. Profilinizden yola çıkarak doktor olduğunuzu görüyorum. Şu an hangi konumda çalıştığınızı bilmiyorum ama uzmanlık düşünüyorsanız eğer gelirinizin daha çok olacak. Hani garantili bir işiniz olmasa korkmanızı normal bulabilirdim ama garanti bir mesleğiniz var. 10 sene boyunca tabii ki ara ara bazı şeylerden skmak zorunda kalabilirsiniz ama düşünsenize 10 sene sonra sizce o evin değeri kim bilir ne kadar olacak? Şimdiki evlerle 10 sene önceki ev fiyatları arasında uçurum fark var. Aylık ödemeniz 3 bin civarında olacaksa e geriye 4 bin lira kalıyor. O paraya gül gibi geçinirsiniz korkmayın bence doktor hanım:)

Doktor değilim bu nick bir replik aslinda yine de teşekkür ederim
Eşimle benim toplam gelirimiz bu çocukta var tabi
Gözümu korkutan 10 yıl gibi uzun süre olması ve sonuçta ikimiz de özel sektör calisanlariyiz tamam maaşlar iyi ama uzun bir süreyi kapsamasi beni düşündüren yani sadece

Bencede alin. Hatta kabadan satiyo kimisi oyle birseye rast gelirseniz super olur. Onden pesini verip insAat kredi cekilebilir duruma gelincede kredi cekip odersiniz. 10 seneden korkuyorsaniz odemeyi artirip yili dusurun. Buarada 10sene uzun geliyo ama zaman su gibi akip gidiyo. Odediginiz her kira cope gidiyo en azindan biraz disinizi sikip kendi evinizin sahibi olabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…