Esra Erol beni eversene.....

Rtük neden ses etmiyor sizce bu çevirilen tiyatroya ? Ben en çok bunu merak ediyorum.

RTÜK neye ses ediyor ki ?

Bu tür programlara ses edilmezken, bizim vajinusmus başlığını toplumsal değerlere aykırı diye mahkeme kararı ile erişim yasağı getiren kurumlar var ... Neymiş vajen kelimesi geçiyormuş, penis kelimesi geçiyormuş...

Bu tür programlara ses edilmezken, bizim vajinusmus başlığını toplumsal değerlere aykırı diye mahkeme kararı ile erişim yasağı getiren kurumlar var ... Neymiş vajen kelimesi geçiyormuş, penis kelimesi geçiyormuş...
Hep merak etmiştim, diziler ve sinema filmleri başlamadan önce neden ekranda bu kişiler, yaşanilan olaylar tamamen hayal ürünüdür yazısı çıkıyor,bu insanlar olayların hayal ürünü olduklarını idrak edemiyorlar mı diye.
Demek ki evlilik programlarina da böyle bir yazı şart

Ciddi mi?? E yuh ama ya ben evlendiğimden beri bu siteyi takip ediyorum burasıda olmasa biz nasıl evliliğe hazır olucaz dr.a gidip gitmememiz gerektiğini bilicez... Gerçekten bazılarını hayata baktığı pencereden aşağı atmak lazım...

Şimdi az buçuk kabul edelim bu programlar insanları evde tutuyor ve sokağa taşımalarına engel oluyorlar. Bu tarz junk programlar olmazsa insanlar ekmek alacak paralarının olmamasından tutun da bebek tecavuzculerine kadar galeyana gelirler ki sokağa taşımak için hazır bekleyen insanlar da var.
O yüzden ben halkın büyük bir çoğunluğunun uyutulmasina karşı değilim. Dolar 4 tl olsa da iyi de kardeşim dolarla maaş almiyoruz ki diyecek kadar dünyadan uzak amcalara teyzelere de saygı duyuyorum haaaa.

Mesela benim derdim de ozellikle bebek tecavuzculerine idam getirilmesi. En acilinden bunu talep ediyorum. Bana ne esra eroldan diyorum. Vicdanım bu tecavüz olayları yüzünden hiç rahat değil. sefersizlerin benim vergilerimle yıllarca hapishanede beslenmesini istemiyorum.

Benim de derdim bu saygilar.

Yok artık! Şaka gibi...

Öncelikle merhaba.
Ben sıkıntılı hamilelik süreci dolayısı ile 9 ayımı evde dinlenerek geçirdim. Kitap müzik araştır vs derken yine çok fazla vaktini insan tv karşısında geçiriyor ister istemez. ve maalesef ki belli saatlerde tv lerde hiç bir şey yok. Bu evlilik programları diziler ve bunların tekrarları günün büyük kısmını kaplıyor zaten. Bir çeşit dayatma hali almış durumda. Bide giyim-moda ile ilgili bir program var, üfff felaket her biri.
1-Canım Türkçe resmen japonca ile karışmış durumda, ortaya anlaşılmaz yeni bir dil çıkmış.
2-İnsanlarda konuşma adabı zaten yok
3-Ahlaki değerler inanılmaz ayaklar altında.
4-Her türlü saygısızlık, şiddet vb durumlar reyting sebebi olmuş.
5-Özel hayatın gizliliği diye bir şey kalmamış.
6-Aile kavramı tamamen zedelenmiş olup toplum değer yargıları da kötü yönde revize oluyor.
7-İnsanlar sınıflandırılıyor, etiketleniyor.

Tanım: herkesin illa ki bir gün izlediği ama izlemiyorum dediği programlara evlendirme programı denir.

Castlarla birlikle birçok masum vatandaşımız da programlara katılır.

Yaşını başını almış adamların ve kadınların saçma sapan göbekler attığı programlardır.

Yaşlı insanlara gülünmesinden özellikle sunucular zevk alır

Bazı katılımcıların internette fotoğraf ve videoları çıkmıştır.

Reyting uğruna birbirinin kopyası castlar getirirler

Mutlaka başörtülülere yer verirler

Baş örtülüler içinde tesettüre uygun olmayanlar özellikle prim yaptırılır

Birkaç günde bir ağlamalı bir hikaye işlenir

Her ruh haline ve atmosfere uygun müzikler anında değişir

Şu sıralar roman kampanyası vardır

Nikah memurları oyuncu olanlar olmuştur

Kanalın tuvaletinde reddedildiği için ağlayanları da çok bilirim ayrıca

Sevgiler

Aman ben internetten biliyordum ama izliyorum kurmaca murmaca bütün gün sağlık koy yemek koy kim izleyecek seviyoruz işte bu tür programların en çokta kötüleyenler seyrediyor :halay:

Ciddi mi?? E yuh ama ya ben evlendiğimden beri bu siteyi takip ediyorum burasıda olmasa biz nasıl evliliğe hazır olucaz dr.a gidip gitmememiz gerektiğini bilicez... Gerçekten bazılarını hayata baktığı pencereden aşağı atmak lazım...
Eviliğe burdan hazırlanıyor doktora gidip gitmemeniz gerektiğini burdan öğreniyorsanız o pencereden siz atlayın bence

Toplumumuzun değerlerini hice sayan ahlaki degerleri, mahremiyeti yok etmek üzerine kurgulanmış program lar bence.

Uyku tutmadı az önce bir programa denk geldim bir adam annesiyle 3-4 tane aday arasindan birini seçmeye çalışıyorlar (karpuz aliyorlar sanki pazardan).
Bu kizlarda hiç tanimadiklari adama begendirmeye calisiyor.Kadını nekadar aşağılayan bir durum.
Adam surekli benim icin nelerden vazgececek diye deniyor kızlari....Be adam 2 dakkada ne fedakarlik bekliyosun.
Elenenler boyun büküp gidiyorlar zafer kaybetmiscesine.
Neyse daha fazla bakamiyorum...
Bunlar kurguysa çok kötü .
Eğer gercekse KORKUNÇ.

Bu programlar hakkında fikrimi sormussunuz ben de söylemek isterim
Kimsenin bunu kültür ile bagdastirmasini tasvip etmiyorum. Yıllardır sadece Esra Erol programini izlerim.son iki yıldır insanların birbirleri ile iletişimi gerçekten seviyeyi düşürdü. Ama eski cizgisini yakalamasi gerekir diye dusunuyorum.çünkü çok hayat hikayeleri ve insan dramlari gördük. Ve kadınların dik durmaları hakkında bilgilendirildi, alınacak bir sürü dersler çıkarıldı. Engellilere birsürü araba dağıtıldı. Kadin siginma evleri acildi.esra Erol bana göre farklı ve yürekli. Ayrıca izleyici kesimi belli yaşı aşmış insanlar.
70 ya da 80 yaşındaki insana zorla belgesel izletirseniz bukadar eğlenirler mi bilemem.Bu tercih meselesi.kültürünü geliştirmek isteyenler belgesel kanallarını izleyebilirler.isteyenler eğitim kanallarını da izleyebilirler.Ama bu programların takibe alınması ve gerçekten seviyeyi dusurenleri cezalandırmak gerekli diye dusunmekteyim.Ben izlerim.kimseye de beni eleştirmek hakkını vermem.

X