Esra Erol beni eversene.....

İyi de ülkenin en büyük, sayılı 2 3 kanalında yayınlanıyor bunlar. Herkes discovery izlemiyor sonuçta. Ana akım medya düzenli olarak 2 3 koldan günde üçer saatten istikrarlı bir şekilde yayınlıyor bunları.
Bence beğenilmeyen şeyi yasaklamak istemek özgürlüklere aykırı. Discovery izlemek isteyen de izleyebilir sonuçta. Bu programlar reyting almasalar varlıklarını sürdüremezler. Televizyon bir "tükettirme" aracıdır. Medya bunun üzerine döner. Yeterli reyting yoksa yeterli reklam olmaz ve programlar ortadan kalkar. Bugün evlilik programlarını yasaklatırsak, yarın neye sıra geleceğini bilemeyiz. Devletin görevi kanallara neyi yayınlayacaklarını söylemek olmamalı bence. Devletin görevi vatandaşları gerçekten eğiterek, toplumu belirli bir seviyenin üzerine çıkarmak olmalıdır. O noktadan sonra programlar ya kendilerini geliştirecek ya da yok olup gidecektir. Ancak bunu yasaklayarak sağlamaya çalışmak, topluma gözlerimizi kapatmaktır. Naçizane benim görüşüm bunlar elbette...

Evet onlarda daha beterleri var. Bizimki Turkish style :)
Bir yabancı yarışmada 1 erkekle 4 veya 5 kadın var. Kadınlar adamı elde etmek için yarışıyorlar. Adam her gün biriyle çıkıyor, öpüyor filan, acayip...
Bir diğerinde (sanırım 7 years switch) evli çiftler psikolog gözetiminde başka eşle yaşayıp kendi evliliklerindeki hataları görüyorlar. İlişkiye girmiyorlar ama tanıtımda gördüğüm kadarıyla giren de oldu.
Veee evet bütün bunları belgesel için kablolu yayın gezerken gördüm.:KK45: Yurtdışında izlemedim yani gayet de Türkçe dublajlı programlardı.
Ohaaaa :KK57::KK57::KK57::KK57::olamaz::olamaz::olamaz:

Bu konuyu uzun süredir açmak istiyorum, nerede size dert oldu ? derseniz ; evlilik adaylarından birinin Elazığlı olup gelin adaylarından birine Elazığ nerede diye sorulduğunda Edirne ve Tekirdağ illeri arasında dediğinde ipler koptu.
Yok artık :oha::skandal::KK57:

orada da Kim Kardashian olayı var mesela :KK53: hatta Michelle Obama "ben kızlarıma o programı izletmiyorum" deyince ne olay çıkartmıştı Kimcik :KK70: ama tabi bide ki gibi ülkelerinde bu kadar trajik olay olsa o programlar kalır mı orada, sanmıyorum..

Kimse duymasın, ben bazen onları bile izliyorum. Valla dünyam değişiyor, nerde olduğumu bile unutuyorum. Zaten onlar da başka dünyada yaşıyor gibiler. Bir onlar bir de wags var. Kadınların kaşını gözünü makyajını inceliyorum. Kim'in annesini hayretle incelemeye aldım. Kadın evrim geçirmiş ve günden güne güzelleşiyor.

Veya Müge Anlı nın programı gibi toplumsal konulara el atan,kayıpların bulunmasına yardım eden programlar olsa :cool:

Buna yorumum pek yok aslında.Tamam yarışmalar showlar olacak elbet ama daha gerçekçi olsun.Birbirine çemkiren evlilik budalası kızlar olmasın.Manken gibi giyinip çıkan kızlar-erkekler olmasın..
Gençlerimiz özeniyorlar ...
Ama neye özeniyorlar.:işsiz:

Merhaba,
Dert mi ? dert, konu içeriğini biraz daha bilgi toplayıp sizlerle paylaşacağım. Sizler Evlilik(!) programları hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz... Konuyu düzenlediğimde zehir zemberek bir içerik paylaşacağım...

hayatimda hic izlemedim ancak zaman zaman bulundugum ortamlarda aciksa kulak ve goz misafiri oldum. bana hic samimi gelmedi icerikleri. ailenin mahremine son derece bagli bir toplum olarak, evlenmeyi ekranda arayacak olmak bana hic inanadirici gelmiyor.
sahsi kanaatim bu yonde.

hepsini geçiyorum everme programları diziler yarışmalar saçma salak rekramlar
adnan oktar alanında bir ilk itiraf ediyorum izliyorum anlamaya çalışıyorum bütün tabuları yıkıyor
islamda estetiği güzelliği görselliği bir araya getiriyor ve bu kadar fanatikleşen bir kültürde varlığını sürdürebilmesi çok ilgi çekici

Evet onlarda daha beterleri var. Bizimki Turkish style :)
Bir yabancı yarışmada 1 erkekle 4 veya 5 kadın var. Kadınlar adamı elde etmek için yarışıyorlar. Adam her gün biriyle çıkıyor, öpüyor filan, acayip...
Bir diğerinde (sanırım 7 years switch) evli çiftler psikolog gözetiminde başka eşle yaşayıp kendi evliliklerindeki hataları görüyorlar. İlişkiye girmiyorlar ama tanıtımda gördüğüm kadarıyla giren de oldu.
Veee evet bütün bunları belgesel için kablolu yayın gezerken gördüm.:KK45: Yurtdışında izlemedim yani gayet de Türkçe dublajlı bu programlardı.
Açlık oyunları diye yeni bir proje var:KK51: öldürmek tecavüz herşey serbest. Ödül 5,5 trilyon. Yani dünya çapında işin mantığı kolay ve hızlı para. Bizim mantığımızsa kendini rezil eden böyle insanları izleyip yaşadığımız günlük sıkıntılarımızı unutmak.

Böle bi konu açıyosunuz, yaptığınız resmen yanlış, biz bunu yazıyoruz Mune Mune yuvarlak cevaplar veriyor. K Kazen den ses yok

Bide çok ban yersiniz vs şeklinde konuşuyosunuz. Lütfen önce siz bu yanlış durumu ortadan kaldırın. Yapılan büyük adaletsizlik, konu içeriği yanlış, tutum yanlış..

Forum için yüz karası bu durum
Konuyu acilen kapatın artık.
Ban muhabbeti de içimizi şişirdi, heralde burda banlanınca kimse yemeden içmeden kesilmiyodur......

Böle bi konu açıyosunuz, yaptığınız resmen yanlış, biz bunu yazıyoruz Mune Mune yuvarlak cevaplar veriyor. K Kazen den ses yok

Bide çok ban yersiniz vs şeklinde konuşuyosunuz. Lütfen önce siz bu yanlış durumu ortadan kaldırın. Yapılan büyük adaletsizlik, konu içeriği yanlış, tutum yanlış..

Forum için yüz karası bu durum
Konuyu acilen kapatın artık.
Ban muhabbeti de içimizi şişirdi, heralde burda banlanınca kimse yemeden içmeden kesilmiyodur......

canım neye sinirlendin bu kadar, anlamadım, noldu?

o programdaki herkese üzülüyorum. akıl fikir yoksunu bir çoğu bence.. aklı olan adam televizyonda karı/koca arar mı ??

Zuhal topal şirket çalışanını nikah memuru olarak oturtup nikah yapmıştı bide.

ya zaten orda oturan tiplerden benim etrafımda hiç yok mesela. o kadar belli ki her şeyin bir metne göre yaşandığı. bence sonları geldi bu programların

Merhaba,
Dert mi ? dert, konu içeriğini biraz daha bilgi toplayıp sizlerle paylaşacağım. Sizler Evlilik(!) programları hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz... Konuyu düzenlediğimde zehir zemberek bir içerik paylaşacağım...
Hepsinden nefret ediyorum mide bulandirici hal ve hareketler gereksiz programlar

Yanlış olan ne canım ,konu bence makul ,dile getirilmesi gereken bir koju
Konu dile getirilebilir ama sahislara hakaretnedilerek dile getirilmesi ne kadar dogru. Kisileri savundugum veya uygun buldugum icin soylemiyorum bunu.
Site kurallari site kurallari diye diye uyarilar veren insanlarin site kurallarını hice saymasidir bu.

X