Esra Erol beni eversene.....

874 kişi oy kullanmış.Bu kişilerin hepsi rtüğe şikayet etse ortada evlilik programı kalmaz zannımca.Kaldırmasalar bile ceza keserek kendilerine çeki düzen verdirirler belki.Ama kim edecek ben dışında.:KK14:

Bu konuda 2. mesajınız yanlış hatırlamıyorsun . İşin aslı bir çok kişiye dilekçe yazmak zor geliyor yada Rtük'e nasıl şikayet edileceğini bilmiyor .İmza kampanyası başlatabilirsiniz bence . İlk imza benden :super:

874 kişi oy kullanmış.Bu kişilerin hepsi rtüğe şikayet etse ortada evlilik programı kalmaz zannımca.Kaldırmasalar bile ceza keserek kendilerine çeki düzen verdirirler belki.Ama kim edecek ben dışında.:KK14:
Tatlim sana katiliyorum. Ben de yarin sikayette bulunacagim.

Evlilik programlarını izlemiyorum .
Kanal değiştirirken de izlemiyorum .
Tv min 22 / 28 arasına genelde bakmıyorum zaten .

Programlar aldatmaca evet .... çoğu ajanslardan seçili karakterler . Düzmece bir düzen içinde varsa gerçekten evlenmeye giden de ..bilemem .

Programların düzmece olduğunu da sosyal medyada yankı bulan bir çok haberden dolayı büyük bir kesim biliyor.

Ama sosyal medya kullanmayan , karşı komşuma ...tüm gününü evlilik pprog. izleyerek geçiren teyzeme hatta 71 yaşındaki babama ... bunu anlatmak zor .

Keyif alıyorlar izlerken ... onların boş beyinler olduğunu mu düşünüyorum ? Asla .
Ama keşke izlemeseler ...

Yazıldı mı bilmiyorum , sayfalar çok ilerlemiş..Reyting sonuçlarının ilk 15 inde bu programlar mutlaka var .
Ha reyting bir nabız ölçer mi , değil . Ama izleniyor oldukları da kesin .

Herkes şikayetçi ise kimse izlemesin .

Çoğunluk memnunsa bari gerçek olmadığını bilin .

Dizi senaryosu izler gibi izliyoruz diye kabul edin .

Ben oy kullanmadim cunku rahatsiz degilim. Ancak rahatsiz olanlarin ve isi izleyenlere bile hakaret edecek boyuta getirenlerin gercekten samimi olup sikayet etmeleri gerekiyor.

İnsanlar o programlara evlenip bir yuva kurma amacından çok başka amaçlar için çıkıyorlar , haftaiçi çalıştığım için evde bulunmuyorum ama izinli bir günümde denk geldim hangi kanali açsam bir evlenme programı çıktı karşıma yada onun benzeri programlar . . . Malesef çoğu kişi de bunları izleyip takip ediyor , gündemi sorsan belki bi haberler konudan ama kim kiminle evlencek kim kime n'aptı diye sor destan yazar sana . Ki ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor ya bu insanlar ne çabuk unutuyorlar ne çabuk başka şeylere adapte oluyorlar ? Ya da neden başka şeyler için cabalamiyorlar ? Bu programların yerine daha eğitici ve öğretici programlar konulsa diye düşünüyorum . . . İnsanları bilinclendirici şeyler en azından . Aslında izleyenden çok bu formattaki programları yayinlayanlar , yapımcılar , tv den sorumlu kurumlar hatalı . Söylenecek söz çok ama soyleyebildiklerim bu kadar ...

Güzel yurdumun güzel insanları.. Eskiden mahallenin muhtarları camdan sarkıp kimin karısı nereden geldi.. Kimin kızı nereye gidiyor ile meşguldü.. Zaman değişti.. Artık insanlarimiz oturduğu apartmandaki komşularını bile tanımaz hale geldi.. Bayram tatilleri aile ziyareti için değil seyahat amaçlı kullanılan bir dönemdeyiz.. İnsanlarımız yalnizlaștı.. Ve burda evlendirme programlari devreye girdi.. İnsanlarımız heyecanı, dedikoduyu, başkaları hakkında yorum yapmayı bu tür programlara adapte olup.. Kendi hayatlarındaki yaşadıkları monotonluğa bir çözüm buldular..

Bu konuda 2. mesajınız yanlış hatırlamıyorsun . İşin aslı bir çok kişiye dilekçe yazmak zor geliyor yada Rtük'e nasıl şikayet edileceğini bilmiyor .İmza kampanyası başlatabilirsiniz bence . İlk imza benden :super:
Evet herkes bilemeyebilir ama telefonu da var.444 1 178 'den şikayet edilebilir.İmza işini de ben değil de Kazen başlatabilir isterse.

Evet herkes bilemeyebilir ama telefonu da var.444 1 178'den şikayet edilebilir.İmza işini de ben değil de @Kazen başlatabilir isterse.

Ben bir iki kere şikayet ettim telefondan değil ama net üzerinden . Şikayetten önce doldurmamız gereken alanları çok sinir bozucu buluyorum . Mesela eğitim düzeyi ve çalışma durumu . O kişi ordinaryüs olsa da ilk okul mezunu olsa da , çalışsa da çalışmasa da senin vatandaşın . Onu kategorize etmeden değerlendirmen lazım . Rtük ve şikayetler konusuna pek inancım yok . O yüzden imza kampanyasını öne sürdüm :))

inan kısmen evde olan biri olarak olarak 14 yıldır tvden uzağım
o kadar yobazmısınız tepkilerine rağmen:KK53:
Yobazlık nedir arkadaşım yaaa???? baktın yorumuna cevap gelmeyince hemen altına yobaz eklemesini mi yaptın? üslubunu değiştir sen önce.kötü söz sahibine aittir.kibledim seni

Son düzenleme:
Ben bir iki kere şikayet ettim telefondan değil ama net üzerinden . Şikayetten önce doldurmamız gereken alanları çok sinir bozucu buluyorum . Mesela eğitim düzeyi ve çalışma durumu . O kişi ordinaryüs olsa da ilk okul mezunu olsa da , çalışsa da çalışmasa da senin vatandaşın . Onu kategorize etmeden değerlendirmen lazım . Rtük ve şikayetler konusuna pek inancım yok . O yüzden imza kampanyasını öne sürdüm :))
Evet formu doldurmak sinir bozucu ama şikayet ediyorsak bunlara da katlanmalıyız.Rtük daha geçen günlerde ceza kesti bu programlara.Argo kelimeler kullanıldığı ve çingene vatandaşları yanlış tanıttığı için galiba.Yani şikayet sonucu kesilen cezalar bunlar.Çok şikayet olursa bir sonuç verir bence.

Ben oy kullanmadim cunku rahatsiz degilim. Ancak rahatsiz olanlarin ve isi izleyenlere bile hakaret edecek boyuta getirenlerin gercekten samimi olup sikayet etmeleri gerekiyor.

ben de bunu anlayamadım. çok rahatsız oluyorsan izlemezsin, şikayetini de eder geçersin, izleyen insanlara bu derece hakaret etmeye kimin hakkı var?

sorsanız herkes saygılı, sorsanız herkes özgürlükçü. ben de programda çoğu yapılanları saçma buluyorum, ben de orda olan çoğu olaya inanmıyorum, bazen reyting için insanlara salakça hareketler yaptırıyorlar, bazen reyting için çok yakışıklı bi adamı oraya oturtup romantik aşık pozisyonlarına sokuyorlar.

kimisi zaten ünlü olmak için, tipini göstermek için geliyor, kimisi o program sayesinde takipçi kazanıp instagramdan reklam alıp para kazanıyor, vs vs... çoğaltılabilir bu örnekler.

ama benim bazen canım sıkılır, kafama eser, açarım canım ne istiyorsa onu izlerim. bu canımın izlemek istediği şey bu programlar da olabilir, oluyor da.

bi tartışmaya denk gelirim, bi şey dikkatimi çeker, dizi izler gibi izlerim ya da meraktan değiştirmem kanalı. ama doğru ama yanlış, kimseyi ilgilendirmez, kimse kimseye bu programları izliyor diye hakaret de edemez, kimse tv de izleyeceği program için gelip burdakilerden onay almak zorunda da değil.

başkalarının hayatına, tarzına, tercihlerine, yaptıklarına ve yapmadıklarına saygı duymayı öğrendiğimiz gün, asıl o gün ülkece çağ atlamış olacağız.

(sizi alıntıladım ama işi hakaret boyutuna vardıranlardan bahsettiğiniz için, ben de o yönde bi şeyler yazacağım için alıntıladım. sözüm size değil)

ben de bunu anlayamadım. çok rahatsız oluyorsan izlemezsin, şikayetini de eder geçersin, izleyen insanlara bu derece hakaret etmeye kimin hakkı var?

sorsanız herkes saygılı, sorsanız herkes özgürlükçü. ben de programda çoğu yapılanları saçma buluyorum, ben de orda olan çoğu olaya inanmıyorum, bazen reyting için insanlara salakça hareketler yaptırıyorlar, bazen reyting için çok yakışıklı bi adamı oraya oturtup romantik aşık pozisyonlarına sokuyorlar.

kimisi zaten ünlü olmak için, tipini göstermek için geliyor, kimisi o program sayesinde takipçi kazanıp instagramdan reklam alıp para kazanıyor, vs vs... çoğaltılabilir bu örnekler.

ama benim bazen canım sıkılır, kafama eser, açarım canım ne istiyorsa onu izlerim. bu canımın izlemek istediği şey bu programlar da olabilir, oluyor da.

bi tartışmaya denk gelirim, bi şey dikkatimi çeker, dizi izler gibi izlerim ya da meraktan değiştirmem kanalı. ama doğru ama yanlış, kimseyi ilgilendirmez, kimse kimseye bu programları izliyor diye hakaret de edemez, kimse tv de izleyeceği program için gelip burdakilerden onay almak zorunda da değil.

başkalarının hayatına, tarzına, tercihlerine, yaptıklarına ve yapmadıklarına saygı duymayı öğrendiğimiz gün, asıl o gün ülkece çağ atlamış olacağız.
+100000000000000000

Sen sınavı çalış ablacım
Buralar bizde rahat ol
:KK66:

kültürümüzle alakasız gençledimizin zihnine sacma sapan şeyler sokan tiyatrotik sacma ama mecburen her kanalda gördüğümz proğramlar.müge anlı gibi proğram yapsalar onların yerine çok hayırlı olur.

X