Esra Erol beni eversene.....

Hepsi insanları oyalamak ıcınmiş gıbı gelıyor bana. Zaman kaybı, daha kalıteli bilgi içerikli programlara gulebiliriz. İnsanların konusmalarına veya sunucuların espırılerıne gülüyoruz, yoksa kaç kişi evlenmek ıcın izliyor bılmıyorum.

Nedense 2 senedir inadına evlenmeyen sürekli programda görüntü yapanlar var canlı yayına her gün çıkmak daha hoşlarına gidiyor neden evlensin ki hergün aday gelsin dalgasını geçsin böylelikle prg tutunuyor sürüp gidiyor herkezin keyfi yerinde bakmayın tartıştıklarına olan bizim sinirlerimize oluyor:lülülü:

Hepsi rezillik evlenen de hic yok evlenseler bile iki gun sonra geri kavga edip geliyorlar hepsi para icin yalan dolan...

Adaylarının büyük bir kısmı oyuncu ya da oyuncu olmak isteyen, kendilerini rezil etmekten hiç çekinmeyen insanlar. İzleyenler nasıl katlanıyor anlamıyorum. Biri bunlara dur dese artık. Reyting uğruna yapmadıkları şaklabanlık yok.

Hepsi senaryo, daha önce biri konu açmıştı kuzenim evlilik programına katılıyor diye,oradada yazmıştım,yapış yapış çirkef diyaloglar ,her zap yaptığımda karşıma çıkan acımtıraklı yada öfkeli adayların bu iş olmaz kavgaları,parayla tutulan medyatik isimler,bunlara gerçek diye pirim yaptıran saf insanımızın kafasını çorba yapıp bırakıyorlar;
Ha bir tek bunlarda değil sayın K Kazen birde bunların ergen kitleyi hedef alan versiyonu var ,onlarda moda yarışması adı altında ,toplumumuzun saygı sevgi kavramını yitirmesine neden olan birbirinden terbiyesiz diyaloglarla, genç kızların karşısındaki rakip yarışmacıyı aşağılamaktan zevk aldığını gösteren ve bunları birer üstünlük tavrı tarzı olarak gençlere empoze eden leş programlar ;
Şu eski BBG çakması kısmet bulma yarışmaları hakkında ise pek yorum yapamayacağım birkaçkere denk geldim ve gözlerim kararıp beynim yanmadan zap yapabilecek gücü zor buldum ;
İşin acı yanı yine geçen gün zap yaparken denk geldiğim sahne şu sedanın programında stüdyo ortasına atılmış bir ceket ,fonda acıklı bir müzik ve sunucular söyleniyor evet maalesef bilmem kim aşk acısına dayanamadı ve ceketini atıp stüdyoyu terk etti ,vahki vah bu arada kamera yavaşça cekete zum yapıyor insanlar ah vah içinde ,bana bir gülme geldi kahkahayı patlattım durduğum yerde Yuh artık yuhhh ceket orda sahipsiz vah amaneyyy :deli:,valla sinirim bozuluyor aklıma gelince;
Not: karışık yazmış olabilirim siz anladınız meseleyi :)

Hamileyken fena sarmıştım esra erola.artık sıpayla ilgilenirken gündüz kuşağından uzak kalıyorum ama eşim şuan esra erolu izliyo :KK70: stil yarışmalarını izlemesindense bunu tercih ederim :)
Bu arada aksamları da hep mac acık oluyo butun liglere hakimiz cogu futbolcuyu bilirim mesela yorum programları hic kacmaz neyse ben esimi sikayet ettim gidiyorum:KK55:

Daha önce de bahsetmiştim bu tarz programları izleyince ''başkasının adına utanma'' hissini yaşıyorum. Bu sebeple istesem de 5-10 dakika anca izleyebiliyorum..

Bir arkadaşımız ülke bu tarz programlar oldukça gelişmez demiş. Bu tarz programlar dünyadaki en gelişmiş bir ülkede de en gelişmemiş ülkede de var. Evlilik programı tarzında olmasa da o kadar rezil, insana zarardan başka en ufak bir getirisi olmayan öyle programlar, reality showlar var ki dünya çapında belki bu evlilik programları en masumu kalıyor yanlarında.

Bu tarz programlar aslında şu rezillikler olmasa hayırlı gibi görünüyor ama bu programlarında ekranda kalabilmesi için kendini izletecek şeylerin olması gerek. Tartışma, kavga, suçlama, dans, ihanet, aldatma,...gibi. Yoksa ekranlarda kalmaları imkansız. Bu rezilliklerden dolayı bence ekranlarda olmaması gerek.

Oradaki insanların çok azı gerçekten evlenmek için o programa katılıyor. O da şebeklik yapmayıp karakterlerinden ödün vermedikleri için silik bir karakter gibi oradaki bir koltuk da program saati bitene kadar sadece oturuyor..

Bu programların alternatifi belgeselmiş gibi genel bir yargı var yorumlarda. Şahsileştirmeden genel bir şey söylemek istiyorum. İnsanoğlu sadece seyretme özelliğine sahip değildir. Kitap okuyabiliriz, ahşap, cam vs birşeyler boyayabiliriz, çıkıp bir yürüyüş yapabiliriz, spor yapabiliriz vs vs.. Alternatif çok yani. Kimse bu programlara mecburmuş gibi savunmasın.
Ben mesela film ve cidden belgesel izliyorum. Bir suru uydu kanali var film icin. Korku, aksiyon, komedi tür tür hemde. Hicbir sey bulamazsam acarim bilgisayardan eski misir tarihi belgeseli, mayalari falan izliyorum. Hayvan belgeseli sevmem, tarihi seyler olacak bana. Dizi olarak Avrupa Yakasi ve Leyla ile Mecnun izlemistim sadece. Korku filmlerine bayilirim en eskilerini bile defalarca izledim mesela. Cidden sanki izleniyor da izlemiyoruz diyormusuz gibi yaziliyor.
İzleyenler bence yaşlı insanlar ama annem mesela nefret ediyor. Sen izliyor musun sakın izleme diye baskı bile yapıyor.
İzlemeyen izlemiyordur ancak izleyenler icin de baskı var toplumda. Hemen aşagılama moduna giriyor insanlar.
Bu yuzden izliyorum diyenleri cesaretlerinden dolayi tebrik ediyorum.

Tv ile hiç arası olmayan benim bile görünce delirdiği programlar.
Kaç kez ifşası çıktı
Ordakilerin nerelerden geldiği, sonrasında oyuncu olmak için neler yaptıkları.
Yok, tık yok. İzleniyor demek.

Bugün işe gitmeyerek bunu kesin anlamış oldum ki. İnsanların baska çaresi yok. Saat 4 5 civari. İstisnasız her kanalda evlilik programı var. Ee ondan önce de gelinlerin evine gidiyorlar falan. İsmini unuttum.

Yani anlamadım.
O kadar çirkefleştikten sonra. Aileleri eşleri soğumuyor mu bu insanlardan?

Tv de izleyecek bir şey yok. Diziler desen bi saçma, hep aynı konular. Sanırım çoğu reytingi bi ses yapsın diye açıp izlemeyenler sayesinde yapıyorlar. Ben de bulaşık toplarken farketmeden min. 40 dk reyting yaptırdım çünkü birine bugün :KK70:

Günümüzde sosyal medyanin yayginlasmasi,teknolojinin gelisiminin etkisi ile insanlar her gecen gün daha fazla asosyal oluyor arkadas cevresi daraliyor birbiriyle konusmaz bir nesil geliyor. Evlilik her gecen gün daha fazla zorlasiyor bence nedenleri ise tanisma zorlugu ,ortam olmamasi,erkeklerin evliilige soguk bakmalari vs vs ve cogaltilabilir.. Programlari aslinda desteklemiyorum ama isini ciddiye alan gercekten reyting ugruna yapilmayan bir program olursa nedne olmasin..

Merhaba,
Dert mi ? dert, konu içeriğini biraz daha bilgi toplayıp sizlerle paylaşacağım. Sizler Evlilik(!) programları hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz... Konuyu düzenlediğim de zehir zemberek bir içerik paylaşacağım...
Allah'tan çalışmaya başladım da denk gelmiyorum ...Boş muhabbet hepsi insanları başkalarının hayatlarına özendirmek yada başkalarını hayatlarını merak ettirmek gibi ilgiyi beyni başka yöne çekmek ... Güya kafa dağıtmak eğlenmek aslında daha çok salaklaştırmak ....Ha birde ordakilerin para kazandığı gibi duyumlar var kolaydan para ....birde bu mesele kolay para kazanma ...zengin koca bulma...yada şarkıcı olmaya çalışma...manken....vs gibi gibiii SONUMUZ HAYROLA...

Şimdi kanalı değiştirirken gördüm adam bağırıyor kizdan cit yok suçlu
Diziler yanında halt etmiş bu tür programlarin yanında bunlar gercekmi acaba demeden duramıyorum

Aklım almıyor bunlar neyin kafasını yaşıyorlar kendi kendilerini rezil ediyorlar

Bisey diyecem kazen beni etiketledigine pişman olacak.iste bu programları izleyen kitleyle aynı oy a sahibiz.

sedayı işaretledim ama pek bir fikrim yok aslında
Hiç izlemedim
İzleyipte ayy o ne yaaa izlemem öyle şeyleri diyenlerden değilim :duduk:
Ben normal dışı bir insanım ve evimde tv yok
Ailemin yanındaykende toplu oturumlar dışında içli dışlı olduğum bir alet değil kendisi

Evlenmek hayatının en önemli adımlarının başında gelirken bu olayın tv da saçma sapan kurguların içerisinde böyle ekran karşısında kendisini ifşa ederek , bir eşya tanıtır gibi iş anlaşması yapılır gibi yapılması oldukça saçma bir hareket

Gerçekten beğenip izleyenlere söyleyecek laf yok

Eğlenmek için amaannn zaman geçsin işte demek için izleyen hatunlar
İzlemeyin

Elbet daha yararlı programlar vardır gidin onları izleyin

Yemek programı izleyin zihninizi kirletmediğiniz gibi miğdenizide şenlendirirsiniz

Yazacak çok şey var...
Ama aslında hiç birşey yok şöyleki rezillik, Tamamen reyting için yapılmış rezilikler..
ben utancımdan izliyemiyorum bugünde başkaları için utandım diyip geçiyorum
Başkasiı adına utanmak.onu bende yasiyorum

Ben şahsen o programlardan elektrik alamıyorum :cool:

Geçenlerde bunalım takılıyordum sonunda bende izledim :olamaz:acayip mutlu oldum var yani öyle bi yönüde bu proğramların kabul etmek lazım dert yok tasa yok adamlarda izleyenide kendileri gibi yapıyorlar :KK70:

Neyse ki silkelenip kendime geldim.:dua:

X