Esra Erol beni eversene.....

Çekilin bu konuyla ilgili laflar hazırladım:)

Öncelikle ben bu programların hiçbirisine zerre kadar inanmıyorum,yada gerçek olduğunu düşünmüyorum.Nasıl ustaca yazılmış bir diziyi nefes almadan izliyorsak işte bu programlarda yazılmış bir dizi benim için ama tek farkı ustaca değil.Yani hepsinin bir kurgu olduğunu,oraya gelen tüm adayların konuşacaklarını,yapacakları hareketlerin,kavgaların hepsinin önceden öğretilmiş olduğunu,programdan sonrada hahaha hihihi nasıl da kandırdık milleti diye gülüştüklerini düşünüyorum.Ve ne yazık ki bunları hepimiz izliyoruz,evet ben de izliyorum yalan değil;çünkü artık bu programlar bize dayatılıyor.Mutfakta yemek yapıyorum ses olsun diye açıyorum televizyonu,aynı saatte kanalın birisinde kısmetse olur,bir saat sonra başka kanalda Seda sayan,hemen akabinde Zuhal Topal ve Esra Erol derken 4 ana kanal bunları bize dikte ediyor,nereyi açıp izleyeyim ben?Diğer kanalları açıyorum onlarda da gündüz kuşağı dizisi...

K Kazen verdiğin bu örnek ilk değil ki,daha önce de başka bir gelin adayı Malatya neresi bilmiyorum demişti Malatya dan gelen bir adayına.Aynen ben de böyle donup kalmıştım,gerçekten mi bilmiyor yoksa mahsus salak ayağına yatıp dikkat çekmeye mi çalışıyor diye.Malum günümüz reklamın iyisi kötüsü olmaz çağı,ismim konuşulsun da nasıl konuşulsa konuşulsun mantığı.

Her şeyin kurgu olduğunu anladığımdan beri(ben öyle düşünüyorum)izlememeye çalışıyorum,arada yine mecbur denk gelip izliyorum,bir bakıyorum atıyorum Ayşe 'ye talip gelen Ahmet bugün Fatma'ya talip olmuş,Fatma Hasan'a,Hasan sonra Ayşe ye....Yahu diyorum kendi kendime Ahmet ne zaman Fatma ya talip olmuş hani Ayşeyi seviyordu,bu Hasan kim bu da nereden çıktı Resmen her şeyleri hile hurda,evlilik gibi kutsal bir müessese ayaklar altında,hiç mi birisi gerçekten birisini sevmez,gerçekten evlenmez,özellikle Zuhal Topal da daha hiç evlenen görmedim ben.Her gün ayrı bir hikaye,yutarsan...

Bir de göbek atanlar,sesinin kötü olduğunu bile bile mahsus şarkı söyletmeler,kavgalar gırla,neden çünkü dikkat çekiyor,konuşuluyor.İsmi evlilik programları bunların yersen...

Eeee izleme o zaman,kimse kafana silah dayayıp izletmiyor diyeceksiniz belki çoğunuz;açın şimdi televizyonları aynı anda 4 ana kanal da bu tipler var,kötü bir dizi yıllarca bize dayatılıyor,cehalet,kavgayı içimize işliyorlar ince ince nakış gibi.

Ve bunları sırf izlenip para kazanmak için yapıyorlar,halbuki ben de dahil içimizden gerçek sevgiyi,dürüstlüğü,naifliği çaktırmadan alıyorlar.Keşke elimizden bir şey gelse,Rtük e 1 kere sadece bir konu hakkında şikayette bulunmuştum,bir ara da bu programlar kaldırılsın kampanyası vardır sanırım ama hiçbir sonuç çıkmadı.Kim neden izin veriyor bu programlara onu da ben çözebilmiş değilim.

Not:Bir de kadınların ev istiyorum,araba istiyorum sen de var mı diye sormaları beni deli ediyor,bu kadınların kendilerini aşağalamasından başka bir şey değildir.Kendine karşılık ev ve arabamı istiyorsun bu düpedüz takastır.(Ben kibarcasını yazdım anlayan anladı)Evlilik omuzomuza beraber çalışmak kazanmak yemek değilmiydi!

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar, öncelikle Esra Erol un adı altında bu konunun açılması şahsen bana doğru gelmedi.Çünkü sadece onun programı adına değil benzer formattaki tüm programlar adına açılmış bir konu. Bu programların hepsini her kanaldakini tek tek özel olarak izledim.Özellikle bi tanesinin konuk kalitesi facia, diğeri de en kötünün bi tık üstü fakat Esra Erol eşi Ali Özbir bey ile beraber Kadınlar Çocuklar ve birçok alanda sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alan ülkeye ve ülke insanlarına aynı zamanda destek olmak adına çalışmalar yapan bir çift.Evlendirme programları içinde programdaki konukların diyaloglarını -birkaç isim dışında mesela Ali Haydar,Şenol bey- en azından anlaşılır Türkçe ile konuşulduğunu gördüğüm içlerinde en kaliteli bulduğum da yine Esra Erol un programı oldu.Konukların bazıları ajanstan mı para alıyolar mı bilmiyorum öyleyse de kızamam çünkü halk bunu istiyor.Sokaktaki insanlar neyse bu programlara çıkan insanlar da onlar , yani bu programlarda toplumun bir kesitini görüyoruz konuklar seyirciler hepsi bi şekilde bu ülkenin insanları bu sebeple izlemek fikir edinmek neredeyiz hangi konuda hangi seviyedeyiz görmemizi sağlıyor.Bu bağlamda tabii ki durum genel olarak gündüz kuşağı evlilik tanışma ve 10 tane aynı şımarık insanlarla dönen stil programları,akşamları sürekli benzer senaryolarla diziler .... ana haber bültenlerinde bile saçmasapan alakasız haberler ... genel olarak yerel kanalların hiçbiri zaten seyredilmeye değer değil Ama izleyen kitle ne ki ne sunsunlar?? Bu programları eleştirmek burada binlerce sayfa yorum yazmak ta bunları izlemekle aynı vakit kaybı değil mi ?? Benim düşüncelerim bunlar herkese sevgiler

Dönem dönem izlemiş olmama rağmen hepsi birbirinden rezil diyorum. Çoktan yayından kaldırılmaları gerekirdi. Kaldırılmadıkları sürece yüz bulup iyice çığrından çıktılar. Ciddi tartışma programlarında koca profesörlere 2 dk. fazla konuşma hakkı verilmezken bu programlarda içler acısı konularla saatler geçirilmesi anlaşılır gibi değil.
Oturup izleyeceğim zaman tlc, travel channel, E filan açarım ama mesela şu an KK dayım ve arka planda İşte Benim Stilim açık. Daha mı iyi ? Hayır. Aynı potansiyel ve oyunculuk burada da var.

bütün gece ve eğer pazar günleri evdeysek neredeyse sürekli açık olan kanal bizim evde de.
allahım sana şükürler olsun sadece biziz normal olmayan sanıyordum.içime su serptin:)

Ben fikrimi yazmiyayim. O kadar saf yasli basli insani ekrana toplayip tiyatro yapiyorlar. O kadar cok cocuk egitimi ile ilgili programa ihtiyac varken. Cok gerekli bir is yapiyorlar. Eglence programi olur sacmalarlar yine anlarim. Sanki dünyayi kurtariyormusçanisina bir tavirla, ben dürüstüm ben dürüstüm diye dolasip dolasip, ne oldugu belli olmayan bir program yapiyorlar. Kardesim bari dürüstüm ben deme. Samimiyet adi altinda bütün nezaket kurallarini cignemeleri de cabasi. Kavgadan , entrikadan para kazanmak degilde nedir bu yaptiklari. Toptan tv 'den kopmami sagladiklari icin tesekkür etmelimiyim bilmesem de , düsüncelerimin sadece bir kismi böyle. Zamanimi baska seye harcamayi tercih ederim. Kiymetli zamani yazik etmeye degmez. Tv elestirmenleri isi gücü birakip bunlari yazsa da artik biraksalar su isleri

bütün gece ve eğer pazar günleri evdeysek neredeyse sürekli açık olan kanal bizim evde de.
allahım sana şükürler olsun sadece biziz normal olmayan sanıyordum.içime su serptin:)

ahaha yok ben aşırı saplantılıyım bu kanala hatta çözdüm ben, eğer kocan üzerine 1 milyon dolarlık sigorta yaptırıyor ve bu arada sana çok iyi davranıyorsa yarın yokmuş gibi kaç evlilik içi 10 cinayetin 10'u da bu şekilde oluyor resmen

Artık eşimle kumanda kavgası yapmıyoruz (ne kadar soguttularsa beni artık )adama kumandayı eşime verip takıl kafana göre diyorum bu arada K Kazen abi eşim sana duacı akşamları dizi kavgası yapmıyoruz artık sayende

Bence milletin ahlâkî değerlerini bozmaktan başka hiç bir işe yaramayan programlar bunlar Allah ıslah etsin.Her gün onlarca ana baba evlatlarını kaybederken bu neyin kafası?

bu bariz belli.... ama özürlü olan biri ile böyle oynanır mı ?

Oynarlar malesef ,ancak ben yine de ailesinin göndermemesi gerektiğini düşünüyorum.
Gaz verdiler ,engel olunabilirdi gitmemesi için ...

Özünde hasta ama ,temiz ruhlu bir insan ,programda çok değişmiş agresifleşmiş...

Bu sabah kahvalti yaparken açık kalmiş o program. Esimle dehsete düştük. Bu kadar cehalet...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…