Esra Erol beni eversene.....

geçen imza toplandı.
hala devam ediyor olabilir.
herkes oy versin bitsin hepsi.

Bu konuyu uzun süredir açmak istiyorum, nerede size dert oldu ? derseniz ; evlilik adaylarından birinin Elazığlı olup gelin adaylarından birine Elazığ nerede diye sorulduğunda Edirne ve Tekirdağ illeri arasında dediğinde ipler koptu.

tam isabet bir konu...elinize sağlık.

Sizin Allah iyiliğinizi versin emi:KK70:onlar kim:KK14:

Evlilik programları dahil genel bir eleştiri yapabilir miyim?

Bazı genel kültür yarışmaları hariç onları tenzih ederim, diğer yarışma, program vs adı altında yayınlanan hiçbir yayını hak etmiyoruz biz.
Ben bizle alay edildiğini ve bunun bize hakaret olduğunu düşünüyorum, o programlara katılanlar ünlü olma, belki raitinglerine göre para kazanma derdinde, onların üzerinden program yapanlarda raitingleri arttıkça reklam alıyorlar, para kazanıyorlar, yani sürekli bir maddiyat durumu var.

Kanallar deseniz bu yarışmalar, programlar sayesinde paraya para katıp daha başka kanallar açıp yine bu kamera şakası gibi yarışmalardan koyuyorlar, geçenlerde gördüm bir kanal yeni bir kanal daha açmış buçuklu.

Ben hiçbirini seyretmiyorum ama bizle böyle dalga geçtikleri içinde kınıyor, kızıyor, üzülüyorum.
Sadece evlilik değil,yemek yarışması,giyim yarışmaları da bizimle dalga geçmeye yönelik.Aynı yarışmacıyı,başka bir yarışmada ,başka bir kimlikte gördüğüm de oldu benim,hatta bir dizide figuran olarak ta,reklam ajanslarından olduğu için.Bir de Türk halkı olarak sulu gözlüyüz,acıklı bir hayat ta eklerseler ,dayanamıyoruz,hemen inanıyoruz.Özellikle ajitasyon yapıyorlar.

Ee bu konu acildigina gore artik Esra ablamizi burda gormek isteriz ya da bilerek mi acildi herkes acip izlesin diye :KK53: bakin tam da saati geliyor :)

Merhaba,
Dert mi ? dert, konu içeriğini biraz daha bilgi toplayıp sizlerle paylaşacağım. Sizler Evlilik(!) programları hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz... Konuyu düzenlediğimde zehir zemberek bir içerik paylaşacağım...
Hepsi oyuncu zaten para alarak katılıorlar iki kavga edip üç red edip 5 aşk yaşamış gibi gösterip ekmek elden su gölden yaşıyorlar

Canlı programların maliyeti ucuz insanlara ne verirseniz mutlaka alıcısı vardır ,
gençlerin çoğu işsiz yada eğitimsiz
zaten çoğuda parasız orada güzel giydiriyorlar saç makyaj tabi onlar cazip geliyor evleneceklerinden değil , evde oturmaktan sıkıldıklarından başka alternatifler içinde para lazım o da yok , bunu çözmek lazım

O saatte tv yi bile kapatıyorum modern geneleve dönüştü kesinlikle bitmesi istiyorum bütün izdivaç programlarının

bu yoruma 100% katiliyorum... acikcasi bu tür yayinlarin hala var olmasina inanamiyorum.. yani sabah kusaginda misal.. zahide yetisin programini cok güzel bulurum. eskiden... sabahlari doktorum diye bir programm vardi...böyle insanlari daha cok bilinclendirici... kulaktan dolma bilgilerden uzaklastirici...aydinlatici faydali bilgiler gerek...cünkü tv her evde olan toplumun hemen hemen tüm kisminin kolaylikla ulusalin bir mecradir... ne kadar etkilenmiyorum dese bile insanlar...gördüklerinin etkisinin altinda kaliyor... bilincaltimiz etkileniyor...ve zamanla insanlar yozlasiyor...olmiycak seyleri normal gösteriyor...bunlara dizilerde dahil..
yani esra erolda yapilan mal satimi gibi birsey mesela: birisi pazar meydanina ciksa... buyrun kizim bu, tanitsa, kim talip olmak ister dese ve kritterlerimiz sunlardi diye eklese...bildigin mal pazarlama...evet esra erol ve diger programmlar bunu tv de yapiyor bence tek fark bu :duduk: evet görüsüm sert olabilir... ama gercek budur.

Hayat Sarkisi aslinda severek izledigim tek dizim... ama ordada olmiycak seyler oldu...
- 30 yillik esini aldatigi hatta 15 yaslarinda bir kiz cocuguna sahip oldugu ortaya cikan adam kizini yanina aldiriyor esinide razi ediyor !!!!
Dizi oldugu icin insan ilk olarak bir büyük tepki veremez... ama empathie kurunca.... Babam anneme aynisini yapsa heralde anneme sira gelmeden ben evi babamin basina yikardim :sinirli:

Suda var bu tür programmlari sadece ev hanimlari yada okuldan cok erken gelen ögrenciler izleyebilir...yoksa normal sartte 3 saat oturup kim izleyebilir :KK57: ben üniverste cikislarinda nadirde olsa denk gelsem anneme baska yeri acmasini söylerim.... gencler ve cocuklari yetistiren anneler bu programmlarin etkisi altinda kaliyor :KK57: aslinda ne kadar tehlikeli bir durum :KK43:

Annemlerin bir komşusu bir bey evlendi gerçi yaşları epey vardı herhalde mutluluar..
Belkide tesadüf oldu hanımın yazlığı varmış yazları gidip orada kalıyorlar,kışın da adamın kendi evinde kalınıyor..

Normalde seyretmem bu programları evin araban eşyan varmı diye sormalar..
Evin tapusunu istemeler filan hayret yani...
Helede 20 yaşındaki kızları orada görünce ailelerine epey söyleniyorum..

gerçekten tam bir rezalet. evlilik için çevrende kimseyi mi bulamıyorsun anlamıyorum.. daha da beteri milyonların önünde kapalı kızların bile erkeklerle görüüşüp el ele dolaşması birbirlerine jestler yapmaları vs..

Evet sayin K Kazen Mahmut Tuncer show ile ilgili fikriniz nedir acaba? Bu da kacanlari evlendiriyor gece yayinlaniyor ve izleyici yasli teyzelerin hepsi de uyuyor :)

Ay evet hepimiz de ayni seyi izlemisiz. dogru soyleyin tvde bir sey olmayinca ilk Kanal 7'ye bakanlardan misiniz? :)) Bi de Mahmut Tuncer var o ne yapiyor bilmiyorum daha cozemedim :)
Açıkcası ananecim izlerdi kanal 7yi. Bende maruz kalırdım. Öyle diyim.

Ama esra erol genelde açık oluyo işyerinde. Yada bloomberg:KK53: aradaki çelişkiye gel.

Gündüzleri elime kumandayi bile alamama sebebim. Her kanalda ayri bi evlilik programi.
Rezillik diyorum, başka bi şey demiyorum.

Ben izledim eve erken geldigimde hep onlara denk geliyorum, acilinca bir sure kaliyor.
Adini bilmedigim bir adam şoyle dedi "aksam vakti kadin kisminin disarda işi ne?" ....Ve oradaki butun kadinlar bunu alkisladi. Tiksindim saatlerce buna sinirlendim.
Kimbilir ne yozluklar dönüyor orada... Oraya cikan herkesin de cast ajanslarindan gonderildigini dusunuyorum. Toplumu kotu etkiliyor deniyor ama toplumun zaten sandigimizdan buyuk bir kismi cehalet ve yozlugun pencesinde yasayip gidiyor.
Yanlis anlasilmasin bu sadece Turkiye ye ozel degil. Tum dunya yozlasmis durumda ve bu konuda yapacak hicbirsey yok bence.

Valla arada keyfım yerındeyse bakıyorum( gercek olduguna ıhtımal bıle vermıyorum ancak esra erol'da evlenen bır komsum var halen evlı :eğlence:)

ama onun dısında aksam ustu eve geldıgımde basım bosken takıp ettıgım dızılerı ızlemeyı tercıh edıyorum

X