Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Teşekkür ederim cevabınız için.

Allah ismi hoca gozetiminde olmali ise La ilahe illAllah zikri nedir? Allah zikri degil midir?
Zira bir yere bagli degilim yazmissin son postlarinda.
Butun yazdiklarini okudum sessiz kalmayi tercih ettim ama soylediklerinde hep kendinle celismissin. Allah zikri en zararsiz zikirdir sayisiz okunabilir denilirken senin bu yazdiklarin vebale girmez mi?
Tevhid zikrinde de tam tersi bir yere bagli degilim demissin bu ne yaman celiski.

Bak sen 2 kitap okuyup arastirdin belki ama arastirmayan, inanmayi tercih eden kardeslerimiz de olabilir. Vebal alma olur mu. Senin bu yazdiklarini okuyup olmadi diye dua etmekten vazgecen biri de olabilir. Zaten sen bunlari yasaydin neyin ne oldugunu da bilir sayfa sayfa yazmazdin.
Her seyin bu kadar faydasini gorup de esinle arani duzeltecek duayi bulamaman cok uzucu. Senin icin dua edecegim.
Bir yerde de siz tecrubelerinizi yazarsaniz ben de yazarim demissin dinimizde sartli yardimi hangi esmadan ogrendin?

Zikir cekip, esma okumak icin birinden izin alip baglanmaya gerek yoktur. Insanlarin kafasini karistirmayin!

Kula kulluk etmeye ne kadar meraklısınız! 'Çokça Allah'ı zikrediniz' dua ederken Allah'ın isimlerini zikrediniz ' diyor Kur'an. Birinden izin alın demiyor. Birine bağlı olun da demiyor. Varsın bolca Allah'ı zikrettik diye ağrısın kalbimiz varsın Allah'ı zikrettik diye yerinden çıksın; kalp de Allah'ın, beden de ruh da Hem 'Beni bolca zikredin' deyip sonra da dediğini yapıyoruz diye bize zarar mı verecek Allah
Eğer Allah seni manevi olarak yükseltecekse, sen hazır olmadan bunu yapar mı? Senin şeyhin Allah'tan daha mı düşünceli de tövbe haşa Allah zarar verdi deyip ona gidilecek
Ben çok yüksek sayıları çok yüksek sayıda okudum. Hiçbir şey olmadı. Dualarım KABUL oldu.

Gidin kendi konunuzu açın oradan toplayın şeyhlerinize insanları!!!!Buradakiler beraber duaya amin dediğim arkadaşlarım!!!! Sizin ağınıza düşürtmem!!!

Allah'ın zarar vermek istediğini hangi şeyh kurtaracakmış kız Tövbe haşa Allah'ın cinden periden korumaya gücü yetmeyince hangi şeyhin yetecekmiş Şeyhi kim yaratmış, cini, şeytanı kim yaratmış biraz ya Alim okuyun ya Habir okuyun da algınız açılsın
Kız siz de bunlar çok konuşuyor diye her dediklerini doğru sanmayın, terlikle kovalarım hepinizi valla

Ben küçükken akrabamiz bekar bir abla için biri rüyasında "Sübhanallahi ve bihamdihi" zikrini görmüş tüm tanidiklara okumaları için rica etmişlerdi abla evlendi maşallah mutlu bir evliliği var tabi canlar herkesin imtihanı ayrı su hayatta ona oldu bana olmuyor vesvesesine kapılmadan edelim duamizi Allah büyük bu mübarek aylar hürmetine bebek isteyene hayırlı bebek yuva kurmak isteyene hayırlı yuva iş isteyene hayırlı rizik kapilari nasip etsin insaAllah Rabbimiz

Yok ben inanmadım zaten. Sadece kavga etmeden kendi bildiği doğrusunu söylediği için teşekkür ettim. Böyle inanan insanların doğruyu görememe gibi bir özellikleri var. Konuşup kendimi yoramam. Cahiliye devrinde değiliz. Doğru apaçık ortada. Dediği doğru olsaydı kuranda ya da sünnette muhakkak geçerdi. Onlardan örnek vermedi zaten ordan burdan duyduğunu söyledi. Allah herkesi korusun yanlış inanışlardan

Hayir o cok bilgili arkadasin biri de bana inanmiyorsaniz deneyin ve gorun demis. Sen kimsin, kimi deniyorsun?
Ara ara tevhid okudum ve bunlari yasadim demis yersen :) komik olan tevhidin Allah zikri oldugunu bilmiyor. 2 kitap okumus ama 3.kitabi okusa duada, zikirde vird yani devamlilik onemlidir ibaresini yakalayacakmis ama kacirmis :)

Su yazıyı bir sitede buldum aynen paylaşıyorum biraz uzun ama okuyun canlar

ALINTIDIR
Bir hocamız anlatırdı;
Hayırlı bir evlilik için her gün bir tane cumâ süresi okunması gerekiyormuş. Hocamızın bir tanıdığı da bunu yaparak, her gün bir cuma suresi okumaya niyetlenmiş. Niyetlendiği tarihi de, cuma suresinin üst kısmına iliştirivermiş. Aradan belirli bir zaman geçmiş ve bu kişi evlenmiş. Evlendiği kişi dinine, diyanetine gayet düşkün kendisi ile uyumlu bir beyefendiymiş. Bir gün eşi hanımının Kuran-ı Kerim'ini almış ve cuma suresine gelmiş. Surenin üst tarafına iliştirilmiş olan tarihi merak eder ve hanımına bu tarihin ne olduğunu sorar merakla. Hanımı o tarihi oraya neden yazdığını anlatınca, eşi de hayretle bu tarihin onun dönüş yaptığı tarih olduğunu, namaza başladığı ve devam ettirdiği gün olduğunu söylemiş. Yani o hanımın hayırlı bir eşim olsun diye okumaya başladığı tarih, eşinin dönüş yaptığı tarih ile aynıymış. Kıssadan hissemiz olan kısım bana sıkça soruluyor. Dua kaderi güzelleştirir. Kıssadaki kardeşimiz gibi, dua ilerideki eşimizi, çocuklarımızı, torunlarımızı koruma altına alır. Önemsiz gibi gösterilmeye çalışılan dua, aslında bizi birçok kötülüklerden korur. Bir imtihan içerisine girecek olsak bile, o imtihanı bizlere güzelleştirir. İmtihana dayanacak kadar imanı kalbimize bahşeder.
Yeter ki isteyin diyen bir Allah'ımız var iken, dua etmekten bizi aciz bırakan tek şey şeytandır, şeytanlaşmış nefsimizdir. Tüm emekleri güzelleştiren asıl şey dua iken, dua etmekte acizlik göstermememiz gerekiyor. Her an dua içerisinde olmalıyız. Biz dualarımız kabul olmuyor gözüyle bakarken, Allah-u teala bizlere duamız ile ehemmiyet veriyor. Ayette de geçtiği gibi; ''Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var?'' •Furkan 77

En güzel isimler Allah'ındır. O'na o güzel isimleriyle dua edin ve O'nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır." (Araf 180)

"Kendi kendine ,yalvararak ve ürpererek yüksek olmayan bir sesle sabah akşam Rabbini zikret ,gafillerden olma."Araf Suresi 205.Ayet

"Kim de Beni zikretmekten yüz çevirirse şüphesiz onun sıkıntılı bir hayatı olacak ve onu kıyamet günü kör olarak haşredeceğiz." Taha Suresi 124.Ayet

"Ey inananlar Allah'ı çok zikredin." Azhab Suresi 41.Ayet

"Biz dağları onun emrine vermiştik.Akşam sabah onunla beraber tesbih ederlerdi." Sa'd Suresi 18.Ayet

"Ey inananlar Allah'ı çok zikredin." Azhab Suresi 41.Ayet

Selamın aleyküm evlat sahibi olmak için önerdiğiniz bir zikir varmı acaba tek başıma okuyabilirmiyim veya okuyabilecegim önerdiginiz bir topik varmı

yazdiklarinizi hayretle okudum Allah in guzel isimlerinden ne gibi bir kotuluk gelir
hasa isteyen istedigi kadar okusun birakin boyle seyleri insanlari korkutarak duadan uzaklastiriyorsunuz ebced degerininden bir fazla okudu diye diger canlilar mi musallat olcak illa birakin su kafalari illa hoca mi bulmaliyiz ne okuycaz diye Ameller niyetlere goredir boyle seylerle insanlarin kafasini bulandirmayin

Selamın aleyküm evlat sahibi olmak için önerdiğiniz bir zikir varmı acaba tek başıma okuyabilirmiyim veya okuyabilecegim önerdiginiz bir topik varmı
Aleyküm selam Zekeriya peygamberin duası evlat sahibi olmak için ve Allah-u teala onu evlat sahibi yapıyor bunun için bi topik açıp o duayı okuyabilirsiniz, burada paylaşmıştım
Duanın kabulü için birsürü terkip var onlardan paylaşabilirim istersen canım

Olur paylaşırsanız çok sevinir bu arada rabbim evlat isteyen herkese hayırlısı ile nasip etsin inşallah

Allah tez vakitte herkesin gönlüne göre versin bu arada bir haftaya yakındır ya ganiyy çekiyorum belirli bir sayıda kalmadan elimden geldiği kadarıyla Allah a hamd olsun içimdeki huzuru anlatamam ve kus olan arkadaşımla barıştım o aradı hemde kahinvalidemle aramızdan su sizmiyor biraz problem vardı aramızda paramızın bereketi arttı Allah daha güzel şeyleri vesile eder inşallah

şükürler olsun hergün aynı esma ya da esmaları okumak etkisini daha çabuk görmeyi sağlıyor

şükürler olsun hergün aynı esma ya da esmaları okumak etkisini daha çabuk görmeyi sağlıyor
Allah sizden de razı olsun bu topigi açarak vesile oldunuz bir nevi birde ya ganiyy çekerken aklımda olmadan agizmdan la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim çıkıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…