Eski sevgilimde uygunsuz fotografim var

nasıl öğrendi acaba?

Pozitif yorumumuz için çok teşekkür ederim, yüreğime birazda olsa su serpiliyor bunları okuyunca.. Fotoğrafa gelince yüzüm saklı ama anlamak içinde üstün zekalı olmak gerekmez bence. Zaten kendim sildim hayal meyal hatırlıyorum ayrıntıları ama dövmem var bi tane küçük ve fotoğrafta gözüküyordu. Ve belki dahasıda var bunu asla bilemem

Hangi devirde yasiyoruz demissiniz ya inanin bunu benim degil sizin soylemeniz gerekir bu olay basiniza geldigi icin oyle igrenc bi devirde yasiyoruz ki kimseye guven yok ve herkes kotu menfaat peşinde herkes birbirinin açığını bulma pesinde iste biz böyle bir devirde yasiyoruz o yuzden de kimseye guven olmaz

Alacak olsa alırdı, biri bir kizi nuudeu ile tehtit etti baya iste benle evlenmezsen her yerde paylasirim falan sonuc kız baskasi ile evlendi bizde buna bi yerimizle güldük korkma korkarak ömür gecmez
Aynen böyle bir ömür geçmez.. Ama kendimi yakınlarıma karşıda kötülük yapıyormuş gibi hissediyorum. Bişey yapsa ailem şu anki sevgilim onun ailesi herkes utanır… Yani durum ciddi bence nasıl korkmadan hiçbir şey olmamış gibi yaşarım

Çok haklısınız. Modernlik falan hepsi boş. Ama ben gerçekten onu çok sevdim ve bence oda beni, zaten çocuklarımın annesi olmanı istiyorum falan diyordu, onu bırakanda benim ama yinede bu nasıl sevgi normal bir insan yapmaz bunu. Tabikide benimde suçum var, okadar çok keşkelerim olduki. İnsan bilse asla buna izin vermez ama kimin aklına gelebilirki..

en kötü senaryoyu düşünün. ne yapabilir?

ailenizin telefon numaralarını bulup resmi mi gönderir? bunu yapar mı sizce? sevgiliniz veya aileniz cinsel hayatınız olduğundan haberdar mı?
uygunsuz sitelerde paylaşsa oralarda sayısız resim var, birine denk gelmesi çok zor. yüzünüz de tam gözükmüyormuş ki birisi google lens gibi bir şeyle tarasın.

bence bu kadar detayla kendinizi hırpalamayın. laftan anlar birisi ise alın karşınıza konuşun. yoksa da hiç deşmeyin, birisi girer hayatına veyahut kırılır gider telefonu, kendiliğindenyok olur resim

Arkadaşım korkma bir şey yapcak olsa yapardı tehdit eder barışmak için yapardı
Ama yapardı
izinsiz fotoğraf çekene çeza var otobüslerde kızları kadınları çeken o sapıklar var ya artık ceza alıyor yüz kızartıcı suç olduğundan hiç bir işe devlet kurumunda vs çalışmaz özel sektörde bile almıyorlar adli sicilden ne suçundan yatmış gözüküyor
Hangi işveren sapık alır ??kadınlı erkekli çalışıyorz her iş yerinde
Ama tehdit ederse seni erkek arkadaşına söyleme direk mahkemeye git güvendiğin bir aile büyüğüne söyle yalnız bırakma kendini
Hayattan soyutlama kendini
Herkesin başına gelebilir
Sevgilin olsun kocan olsun şerefsizliğin başka bir adı yok
Utanma da
Sevmiş ve güvenmişsin
Düşünme düşündükçe kendini üzersin hasta edersin kendinii

En kötü senaryo sosyal medyada paylaşır. Çevremdekileri ekleyip fake bir hesap açar koyar fotoğraf yada fotoğrafları. Başka sitede paylaşsa veya artık paylaştıysa bu yine büyük bir gunah. İllakide beni tanıyan insanların değil hiçkimseyin görmesini istemem. Hatta sadece o bile baksın istemem, geçmiş geçmişte kalır, ben artık başkasınlayım ama bu fotoğraf onda oldukça geçmiş silinmez ve bana istediği zaman bakar. Yani bu bir tacize eşit hatta ondan kötü birşey.

Zaten tam anlamıyla hasta oldum, psikolojim yerle bir oldu. Okadar hayallerim vardı, az yada çok bişeyler başardım bu hayatta, 20 yaşımda başladım ayaklarımın üzerinde durmaya, üniversite okudum, liseli kardeşım yanımda yaşıyor ona destek çıktım, ailem herkez benimle gurur duyuyor… Yani bu çok büyük bir hayal kırıklığı olur herkes için. Ve hayal kuramaz oldum. Yorumlar için teşekkür ederim, bir nebze rahatlatıyor beni ama ailemim karşısına, sevgilimin karşısına geçince aklıma geliyor ve kahroluyorum. Halamla paylaştım o beni asla yargılamadı ve bir tek onun yanında kendimi huzurlu hisseder hale geldim

yani çok haklısınız, gizlilik tabi ki hakkınız ama sizce akıllı telefonlarla, internetle buna ne kadar sahip olabiliriz? sosyal medyadan paylaşmak için çok alçak olması gerek diye düşünüyorum.

eğer dini sebeplerden kaygı duyuyorsanız size düşen yalnızca bolce tövbedir ve yalnızca gelecek sizi ilgilendirir. eskiyi kim deşiyor diye düşünüp şeytanın tuzağına düşmeyin. ifşa için de ya gidip açıkça konuşup hesap sorup gerekirse şikayetçi olmakla tehdit edeceksiniz ya da unutmuş olmasını umacaksınız

Hayallerinden vazgeçme çok kadın var seninle aynı durumda olan
Sen kötü bir şey yapmadın
Korkma da
korkunun seni ele geçirmesine izin verme
Sağlam ve dik dur
Ayakların üzerinde duran genç bir hanımsın
Bence bunu da atlatırsın
Kadın kadının dostudur
Düşmanı değil kötü yorum yapanlara bu lafım
Silkelen ve hiç durma çalış azmet şükür et dua et

Evet, çok haklısınız. Okadar alçak değil zaten öyle olsa onunla konuşmayı düşünmezdim. Fakat insanın içine bir korku düşünce zihninde farklı senaryolar yaratabiliyor. Gerçekten iki seçeneğim var dediğiniz gibi. Nedense ikiside çıkış yolu değil gibi geliyor, nasıl yaşanır bu korku utançla. Bazen sadece ona dönmek beni eskisi bana eskisi gibi huzur verebilir sanıyorum. Ayrıldıktan sonra bir kaç defa konuştuk ve normal geçti konuşmalar o aralar çok rahatiamıştım ama bi süre sonra korku yine basıyor…

Çok sağolun destek için. Kötü oldukça okurum bu güzel yorumları. İnşallah şifa bulurum ve bu durumu atlatırım

Hiç konuşma derim korkunu anlar üstüne gelir boşver yapacak olsa yapardı zaten
Mantıklı olanda bu bencede. Takıntı yaptım, o şu an zaten hayatını yaşıyor, gördüğüm kadarıyla barlar, diskolar.. Kılını bile kıpırdatmadan bana nasıl duygular hissetirdiğinden haberi yok. Bazen zaten hesap sormakta istiyorum, ne yaptım ben bunu hak edecek? Ama işte öyle saçma bir durum. Belki aklındam bile geçmiyor böyle birşey kendisi zaten korkak ve rahatına düşkün. Ama hiçbir efor sarfetmeden bile bana çektirdikleri….

Bu yüzden sen de kendi hayatına bak kendini üzme kaygilandirma bunu hiçbir erkek kolay kolay yapamaz emin ol yeter ki aklına düşürme

Bu yüzden sen de kendi hayatına bak kendini üzme kaygilandirma bunu hiçbir erkek kolay kolay yapamaz emin ol yeter ki aklına düşürme
Haklısınız. Belki yalnız olsam farklı olurdu biraz, ama şu an sevgilim var, evlilik çocuk falan konuşuyoruz, herşey çok güzel, bana hep hediyeler alıp jestler yapıyor, aileleri tanıştırmaya çok ısrar etti, tanıştılar, yani herşey mükemmel gibi ve bu bana dahada ağır geliyor. İlerde çocuk olunca birşey olursa ozaman çok daha kötü. Yani ben bunlara sevinmek yerine korkuyla atıyorum bütün adımları, çok acı verici…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…