Eski Eşten Nefret Etmek

Sevemedim, sevmiyorum deseydiniz açık açık size zarar verir miydi?tutmaya çabalar miydi zorla? empati yapsanız eşinizin olduğu yerde siz olsanız ne hissedersiniz!onun da hayatından bir on üç yil size gitmemiş mi?Bu kadar dürüst olmayı hak etmedi mi? sorular size bol bol sorun olarak geldi şimdi..insanın iyi ya da kotu olarak kurduğu bağlardan kopması çok zor.evlenmek ve ayrılmak hayatın içinde.mesele bizim bunları ne kadar doğal ve ADİL yaptığımızda alakalı diye düşünüyorum

Konu sahibine neden çok yuklenildi anlamadım. Bir evliliğim bitmesi için illa aldatma ve şiddet mi gerek ? Kadın ayrılmak istemiş ayrılmış işte. Burada takıntılı bir eski eş var. Kadın cinayetleri de bu yüzden islenmiyor mu zaten?

Mesele bosanmasi degil ki. Bastan istemedigi evliligi "ikna" olup yapip, cocuk yapip, sonra "tekrar barisiriz" diye bosanip o adama o umudu veren kendisi. Kac defa soruldu barisma girisimlerden baska size ne yapiyor diye (güya hayatini mahvetmek istiyormus ya eski es), israrla cevap gelmiyor. Adaminki de gurursuzluk tabi orasi ayri.

İkna olmasına birşey diyemem ama belli ki adamdan kurtulmak için belki barisiriz demek zorunda kalmış. Bu kadar yapışık adam başka türlü ayrılmadı heralde.

İkna olmasına birşey diyemem ama belli ki adamdan kurtulmak için belki barisiriz demek zorunda kalmış. Bu kadar yapışık adam başka türlü ayrılmadı heralde.

Bence iliskide bastan sona toksik davranan konu sahibinin kendisi. Evlilige ikna olmus, adam cok asıkmış, istedigi ilgiyi görmemis, adam kendine ceki düzen verdiginde "barisiriz" diye ikna etmis. Baska bir konuda erkek aynisini kadina söyleyip bosamisti. Böyle seylere gerek yok. Acar davasini zamanla öyle veya böyle bosanir. Kadin ama bir sene icinde kendine evlenecek baska birini bulmus. Sözde bu eski esten kurtulmak icin. Yani yine bir erkegi kullanacak. Bosanmasina kimse birsey diyemez ama burda eski esine "ölse de kurtulsam" demek yerine (ortada bir cocuk var), önce bir dönüp kendi davranislarina baksa iyi eder. Adama da Allah akil fikir versin.

Kaç kere anlatmaya çalıştım seni sevmiyorum hayata bakış acılarımız farklı ben başka bir hayat istiyorum boşanmak istiyorum diye zorla tuttu. Sırtimda yük gibi hissediyordum şimdi rahatladım. Işe gidip gelen biraz çocuğu ile oynayıp yan gelip yatan biriydi beraber bile uyumazdi kaç kere dedim yapma diye ama yapmadı iş işten geçtikten sonra ne değişir. Bana hep ben sana aşığım ne dedin de yapmadım dedi ama sevmeyince olmuyor işte yapamadım gözüm ayrılmaktan başka bir şey görmedi. Altı üstü sonra ne olur belli olmaz dedim yoksa ayrılmayacaktı. Beni aldatmadı fiziksel şiddet uygulamadı. Ama psikolojik şiddeti çok fazlaydı dayanamadım boşandıktan sonra çok rahatladım. Arada sadece acaba fikri geçiyor aklımdan oda olacağı varsa da kendi bitirdi her şeyi. Bir kaç kez karşılaştık sadece altı üstü o kadar is yerine geldi bir kac kere barismak istedifini soyledi kactim ona cok sinirlendi ben ne yapiyirum sana diye bagirdi rezil etti cocugun okulunda bir kac kez huzursuzluk cikardi onun haricinde yaptığı şey telefondan aramak onu da engelledim. Ben kimseyi aramasını barıştırmak istemesini sağdan soldan istemiyorum. Cevreme aileme laf soylemsini istemiyirum. Hayatımda başka biri var ve onu seviyorum. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı istersem 1 ay sonra birini bulurum kim ne diyebilir. Bana dediği şey kendimi çok değersiz hissediyorum adamda gurur yok zaten ayağıma kapan desem kapanacak böyle birini istemiyorum. Seveceğim birini istiyordum hep buldum. Onun hayatı beni ilgilendirmez çocuğu bile kullanıyor barışmak için kızım da bana baskı yapıyor istemiyorum çocuğa yazık değil mi? Evlenirsen çocuğu alırım diye tehdit ediyor bu ne demek ona ne benim evlenmemden hayatımdan ne karışır. Sürekli her şeyi senin için yaptım kafam çok kötüydü psikolojim bozuldu affet diyip duruyor. Ya istemiyorum başkasını bulsun beni rahat bıraksın.

Wow çok istekli bi okuyucu… Serileri evinin başköşesine koyar hatta baş ucu kitabı yaparsın…
Ben kitabı size hımm öyle :) diye imzalatıp adresinize göndereyim.
Ttuubaa dan hım öyle prensescanna sevgilerimle.

Arzulanan bir kadının kocasına kış kış çekerken ki maceraları…

Ne yapışık ve gurursuz bir adam, saygısını da kaybediyor böyle yaparak. Çocuğu sevse gelip okulda olay cikarmaz

Adamı sevmeden evlenmişsiniz adam sizi çok severken üstelik belki severim diyerek. Ayrılırken de kandırmışsınız belki barışırız diye. Yazık adama üzüldüm.

Adamı tekrar bir araya geliriz belki diye kandırıp boşandığınız için olmasın?

+1
Bugün adam vazgeçip birini bulsa oyuncağını kaybetmiş çocuğa döner, eminim ama ispatlayamam. Hala bana aşık deyip egosunu besliyor. Yazış şeklinden belli. Adam bunu çat diye kesse bir anda bir sarsılır konu sahibi. Çok sevdiğinden değil, tamamen ego meselesi. Hep böyle olacak diye korkuyorum diyor ya, içten içe umuyor bile olabilir. Ama ben diyeyim, merak etmesin sonsuza kadar sizde kalmaz. Daha bir yıl olmuş, usanır elbet.

Evlenirsen çocuğu alırım diye tehdit ediyor bu ne demek ona ne benim evlenmemden hayatımdan ne karışır.

Adamın barışma teklifinde bulunmasından rahatsız olabilir , tepki gösterebilirsiniz.

Ancak "Evlenirsen çocuğu alırım" kısmını neden tehdit etmek olarak gördüğünüzü anlamadım. Çocuğunun üvey baba ile yaşamasını istemediğini belirtmiş.

Çocuğunuzun velayeti babada olup , kendisi evlenmek istediğini dile getirdiğinde aynı öneriyi siz de yapabilir ; çocuğumun üvey anne ile büyümesini istemiyorum diyebilirdiniz.

Anlatamıyorum galiba beni nasıl biri olduğu ilgilendirmiyor adamdan nefret ediyorum ölse de kurtulsam keşke.
Nasıl söylüyorsunuz bunu çocuğunuzunu da mı düşünmüyorsunuz?
İnşallah adamın gözü açılır onu çok seven kıymetini bilen birini bulur sizde öyle ardından bakar kalırsınız

Aklıma gelmedi değil benimde

Anlatamıyorum galiba beni nasıl biri olduğu ilgilendirmiyor adamdan nefret ediyorum ölse de kurtulsam keşke.
Bu ne biçim laf böyle!!
sizi veya kızınızı zarar vermekle tehdit etmiyosa nasıl söylersiniz bunu çocuğunuzun babasına
kızınız en çok mahvolan olur

birde gerçekten 1 sene çok kısa bir zaman
kız çocuklarım var büyük konuşmayayım ama yabancı bir erkeğe kolay kolay güvenemem
yanlış anlamayın ömür boyu bekar kalın demiyorum tabii ama hem boşanma hengamesinden çıkıp hem nasıl
evlenebilirim bu adamla moduna girdiniz bu kadar kısa sürede şaşırdım

Aklıma gelmedi değil benimde

Acaba karşımızda özelden yazacak heveslileri bekleyen kadın bir konu sahibi mi var yoksa kendi reklamını yapan çookkk yakışıklı , boylu poslu , bir kurumda mühendis bir bey mi ? Bu da bir ihtimal.

Mesela boylu posluysa ne kadar boylu poslu ? Pazarlama eksikliği de var.

Yani çocuğunuzun babasının ölümünu istemeseydiniz ben sizi haklı bulurdum . Evet kötü şeyler olmuş keşke başta adamı bu şekilde anlatsaydiniz çok yakışıklı , mühendis ama ben istemiyorumla sürekli ailesini seçti bana iftira attı bambaşka iki uç durum . Ben sizin yerinizde olsam tekrar uzaklaştırma alırım . Bir insan istemiyorsa istemiyor kadın ya da erkek zorlamanın anlamı yok

Konu sahibine neden bu kadar yüklenildi ki ?
İstemiyorsa istemiyordur bu kadar basit .
İlla aldatması , şiddet göstermesi mi gerekiyor boşanması için ?

Adamda da hiç mi akıl yokmuş ?
İnsan tekrar evleneceğim diye boşanır mı hiç ?
Biraz gururlu olup , istenmediği insana sülük gibi yapısmasaymış.

İkiside olabilir ne üyeler gördük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…