Eski eşimi arayıp ağladım pişmanım :(

Her şeyi başa döndürebilsem döndürürdüm. Ortada onlarca hayal kırıklığı var, emek var ve en önemlisi çocuğumuz var. Unutmak kolay değil
Bence sizin içinizde bu birlikteliğe rağmen ukte kalan şeyler var. Yaşadıklarınız değil yaşayamadıklarınız için ve yaşama ihtimaliniz olmadığı için böyle yer yer hırçın, yorgun ve tükenmiş hissediyorsunuz.

Sizi çok iyi anlıyorum burda nasıl yorumlar yapılmış böyle aklım almıyor . Bazı şeyler tek taraflı bitmiş diğeri için bitmemiş.. yada başka biri olduğu için hazmedememe duygusu olabilir . Yaptığınızı takdir etmiyorum ama duygu işin içine girince insan gerçekten kötü oluyor heleki aynı yastığa baş koyduğun insan ise . Çok normal buluyorum ama bunun ilerisi önemli olan . Artık kabullenmek zorunda olduğunuzun farkına varmanız gerekiyor eşiniz artık önüne bakmış hayatına devam ediyor sizin böyle davranmanız gerekiyor sağlıklı bir anne olarak . Hakkınızda hayırlısı olsun inşAllah çok üzüldüm

Eski konunuzu okudum siz baya baya takıntılısınız
Resmi olarak 1.5 yıl önce boşanmışsın ondan önce 2 yıl ayrı yaşamışsınız 3.5 senede hala adamı didik didik ediyorsunuz hala pişman olup dönsün diye bekliyorsunuz hayır yanında olmaya olmaya biraz alışır insan onsuzluğa falan 3.5 senede 1 arpa boyu yol kat etmemişsiniz.

Çocuğunuzun babasıyla vakit geçirmesi mi önemli sizin onu unutamamanız mı önce onu bir tartın
Arkadaşların dediği gibi en sonunda her çocuk alıp vermede sorun çıkarıyorsanız başlarım böyle işe almıyorum çocuğu bir daha ulaşamayacaksınız bana der kalırsınız öyle çocuğu da babasız bırakırsınız
.

Ne sorunlarla boşandınız bilmiyorum ama bakın ilgili ve iyi bir babaymış lütfen yapmayın bitmiş gerekirse uzman desteği alın yeniden birlikte olmak istiyorsanız böyle yaparak daha da soğutursunuz ki kendinize önce siz değer verin.

Canım psikolojik destek al her manada iyi gelir zor bi süreç ama madem bitti sen de yeni bi hayat kurmaya çalış

Sizi çok iyi anlıyorum burda nasıl yorumlar yapılmış böyle aklım almıyor . Bazı şeyler tek taraflı bitmiş diğeri için bitmemiş.. yada başka biri olduğu için hazmedememe duygusu olabilir . Yaptığınızı takdir etmiyorum ama duygu işin içine girince insan gerçekten kötü oluyor heleki aynı yastığa baş koyduğun insan ise . Çok normal buluyorum ama bunun ilerisi önemli olan . Artık kabullenmek zorunda olduğunuzun farkına varmanız gerekiyor eşiniz artık önüne bakmış hayatına devam ediyor sizin böyle davranmanız gerekiyor sağlıklı bir anne olarak . Hakkınızda hayırlısı olsun inşAllah çok üzüldüm
Sizde hemen hemen herkesin yazdığını yazmışsınız tam olarak hangi yorumu aklınız almadı merak ettim.

Adam nisanliyken aşağılamis evlenmissiniz. Adam ilgisiz ve soğuk davranmış boşanmak istemissiniz Adam hemen kabul etmiş. Ardından çocuk düzeltir diye çocuk yapmissiniz ama Adam duzelmemis. Sonra dava açmış size iki senede bosanmissiniz. Üzerinden 4 ay geçince sevgili bulmuş şimdi arayıp adamı o kim beni götürmedin hiç vs demek adamın gözünde çok kötü ve saplantılı bir duruma düşürür sizi. Muhtemelen evlilik boyunca çok değersiz hissettirildiniz ve psikolojiniz çok bozuldu. O yüzden duygularınızı dizginleyemiyorsunuz. Bir psikiyatriste giderseniz çok iyi olur. En azından çocuk için. Her şey güzel olacak zamanla. Bu davranislarinizin bu hale gelmesine sebep siz değilsiniz ama çözümü siz bulabilirsiniz.

Konuların beni çok uzüyor Allah yardımcın olsun
Seni yanina yakistirmayan adamdan kurtulmuş dün
Bol bol dua et Allah'a sığın geçecek emin ol seni çok seven biri çıkacak belki karşına ne biliyosun ve birdaha lütfen adamı arama

Ta o zaman bile adamı takıntı yapmışsınız, bitti gitti önünüze bakacaksınız, zaten evlenirken zorlamışsınız, artık bunları kaldıramaz, dediğimde bazı üyeler beni kalpsizlikle suçlamıştı. Adam da evlenmeseymiş. Onun suçu varmış.
Evlenirken her şeyi görmezden gelip, evlenelim de ne olursa olsun diyip üstüne düzelir diye çocuk yapmak çok mu normal?
Alın işte. Yıllar geçmiş hala önüne bakamıyor kadın. Destek alsaydı şimdiye çoktan hayatına bakmıştı. Belki yeniden aşık olup evlenmişti bile.

Konuların beni çok uzüyor Allah yardımcın olsun
Seni yanina yakistirmayan adamdan kurtulmuş dün
Bol bol dua et Allah'a sığın geçecek emin ol seni çok seven biri çıkacak belki karşına ne biliyosun ve birdaha lütfen adamı arama
Çok teşekkür ederim sağolun. Dönem dönem bunalıma giriyorum, o zamanlarda da böyle olurdu takılır kalırdım. Keşke aklım başıma evlenmeden gelseydi o zaman bu kadar yıpranmazdım ama çok seviyordum
Sizi anliyorum hayatında birinin olması sizinle yaşamadığı şeyleri yaşamasi sizi üzüyor.sunu düşünün bu adamdan size fayda gelseydi zaten bosanmazdiniz.diger konularınız da eşinizin nasıl biri olduğu ortada.
Evet yaşayamadık hep burnumdan geldi. Ben tutumlu insanım o daha çok harcardı sonra gerilirdik. Şimdi doya doya geziyor bu da zoruma gidiyor. Ben tek başıma yaşayamıyorum bunları, çocukla zaten zor, çocuğu ona bıraksam ben keyif almıyorum. Mutlu çiftleri görüyorum tatillerde yine moralim bozuluyor ama o yaşıyor her şeyi insan buna da takılıyr kim ne derse desin

Sizi zamaninda kim sevgiye yalik olmadiginizi inandirdir bilmiyorum (cogu zaman ya anne yada baba oluyor), ama sizin bu adami takinti haline getirmeniz onu cok sevdiginizden degil. Saniyorsunuz ki o sizi sevse veya sevgiye layik görse yada siz onu ikna edebilseniz o zaman gercekten sevgiye layik olacaksiniz. Cünkü kendinize o sevgiyi veremiyorsunuz. O yüzden o kisi size ne kadar sizi istemediginizi belli etsede egonuz, o degersizlik duygusunun üstüne baskarak sizi bu kisiyi birakmanizi engelliyor. Böyle devam ederseniz kendinizi mutsuzluga mahkum edeceksiniz, sizi sevmeyen bir adam icin. Üstüne kizinizin babasi ile iliskisi tehlikeye atacaksiniz. Sizi yargilamiyorum aradiginiz icin. Zayif anlarimiz olmustur hepimizin böyle. Ama bundan sonra kendinizi toparlamaya odaklayin. Bu kisi sizi sevmesede hayat devam edecek cünkü

Çok teşekkür ederim sağolun. Dönem dönem bunalıma giriyorum, o zamanlarda da böyle olurdu takılır kalırdım. Keşke aklım başıma evlenmeden gelseydi o zaman bu kadar yıpranmazdım ama çok seviyordum

Evet yaşayamadık hep burnumdan geldi. Ben tutumlu insanım o daha çok harcardı sonra gerilirdik. Şimdi doya doya geziyor bu da zoruma gidiyor. Ben tek başıma yaşayamıyorum bunları, çocukla zaten zor, çocuğu ona bıraksam ben keyif almıyorum. Mutlu çiftleri görüyorum tatillerde yine moralim bozuluyor ama o yaşıyor her şeyi insan buna da takılıyr kim ne derse desin
Bol dua et cocuğun için kendini daha çok sev
Dimdik dur inan bazen bittiğine sükrediyor insan
Karşına belki seni çok sevip değer verecek biri çıkacak hayat eski eşten ibaret değil tonla harika erkek var kendine değer ver lütfen canın çok sıkılır dertleşmek isterse de bana yazabilirsin
Sorun içimi yaktı

Bi kişilik bozukluğunun bu kadar envai çeşidi varsa o da fena değil mi? Herkese narsist diyebiliriz o zaman. Konu sahibi de narsist. Hem de gizli. Hemen fark edemiyorsun. Hadi bakalım.
Ülkenin yarısı narsist:) spektrum geniş hepimizde az da olsa özellikleri var ki bu da normal, kişilik bozukluğu boyutunda çok az ama her kötü erkeğe narsist diyoruz. Ben bir yorum okuyarak acaba narsist mi diye düşünemem bile. Burda adam önce bi gaza gelmiş ki kendisi de gençmiş nişanlı iken fark edip ayrılmamış , evlendikten sonra da daha çok gözüne batmış farklılıklar. Bir kadın kocası ile ilgili nerde ne giyinir bilmiyor, herkesin içinde sürekli beni rezil ediyor dese kimse kadına sen narsistsin demez

Konu sahibinin kocasi istemeden evlenmis, istemeden cocuk yapmis buna ragmen cocugu icin ev ve maddi manevi ne varsa karsilayan biri. Bunlar benim yorumum degil, konu sahibinin anlattiklariydi.

Hatta bir konusu vardi, adamin sevgilisi oldu diye kadin (konu sahibi) hem benim evimi cekip cevirsin hem de cocuga sevgilisiyle baksin diye ortaligi karistiriyordu, cunku kocasini kiskaniyordu.
Hatta hepimiz dil dokmustuk adami cocuktan sogutacaksin diye.

Yanlis da hatirlamiyorsam cocuk 3-4 yaslarindaydi ama dogum sonrasi zaten adam evden ayrilmisti, cunku konu sahibinin çıkardığı tartismalardan yorulmustu.

Konu sahibi istiyor ki, bosansak da kocam sevgilim olarak kalsin, maddi olarak bana baksin, cocuga da kendi evinde baksin. Yani hem ekmegim butun olsun hem karnim doysun. Hazmedemiyor adamin gerçekleri gorup kacmasini.

X