Eşinizin ailesinden biriyle sorun yaşadığınızda kendiniz mi çözersiniz yoksa eşinizin mi çözmesini istersiniz?

Benim görümcem yok.
Bunları yapan eşimin annesi kaynanam.
Evet uyardı defalarca ama fayda etmedi.
Üstüne eşimi bana karşı doldurmaya çalıştı.
En iyisi uzak ve mesafeli olmak.

Kendim konuşmayı tercih ederim. Eşim konuşunca sanki ben kendimi savunamıyorum demek gibi geliyor bana. Mümkün olduğunca kendim müdahale ederim

Gidip konuşmam, direkt mesafe koyarım araya. Eşime de anlatıp bilgi veririm, beni gerekli gereksiz muhatap etmesin diye.
Sınırını bilmeyen insanlardan hoşlanmam.
Kötü niyetli insan ben konuşunca birden melek olmayacak.
Ortada kötü niyet yoksa, kazık kadar insan söylediği şeyin nereye varacağını kestiremeyecek kadar şuursuzsa konuşsam da anlamayacak.
Kendimi yormama gerek yok.

Kimsenin yüzüne bişey diyemeyip eşime dırdır ederdim
Eşimde herseferınde kımle problemın varsa onla çöz
Benmi dedim.. benmi yaptım derdi
Ozaman sacma gelırdı ama hakkaten öyle onane

kendim konuşurum. Gerçi iletişimi kestiğim teyzesi de var kadın hakaret etti. O an, odayı değiştirdim. Sonra kesinlikle görüşmedim, bitti benim için o gün. Seviyesine inemezdim

Ben cok konuşup çözmeye çalıştım ama kayin aile asla laftan anlamiyor ne eşine söyleyeceksin ne kendin konuşacaksin politik davranacaksın

Yerine göre anlıyacağı dilden konuşurum baktım ki anlamıyor direk eşime yönlendiririm

İlk zamanlar çok tecrübesiz olduğum için bişey yaptıklarında çok kırılıyordum. Sessiz sessiz ağlıyordum, moralim bozuluyordu. Eşim de durumu farkedince anlatıyordum. Eşim müdahale ediyordu. Eşime sürekli biz öyle bişey demedik ya da öyle demek istemedik diyorlardı. Çok iyi oldu yalanladıkları çünkü benim kırılganlığımı, sessizliğimi bitirdiler. Şimdi özellikle eşimin yanında çat çat çat konuşuyorum. Saygısızlık yapmadan tabii ki. Çok kafam atarsa lafın iyisi şakayla söylenir diyerek, istediğim lafı yapıştırıyorum. Bakıyorum bozuluyorlar şaka yaptım diyorum yalnız mutlaka eşimin yanında konuşuyorum. Olay eşimin yanında yaşanmıyorsa o an sessiz kalıyorum. Eşimin olduğu ortamda hani siz bana geçen şöyle demiştiniz ya diye lafa giriyorum. Bazen hallerini görünce gülesim geliyor. Ana-kız kekkükkekük bişeyler diyorlar eşim olmadan çok mecbur kalmadıkça yanlarına gitmiyorum, telefonla bile konuşmuyorum. Gündüz ararlarsa ay görmemişim deyip eşim gelince arıyorum, hoparlöre alıyorum. Gerçi bu aralar iyice tecrübeli gelin oldum galiba. Söylediklerini duymuyorum bile. Bazen eşimin benim yerime cevap verdiği oluyor. O kadar farketmiyorum bazen ne konuştuklarını. Genelde elime telefonu alıp bişey dediklerinde hııı falan deyip kalkıyorum zaten haftada 1 bile görmüyorum çoğu zaman. En güzeli az görüşmek az konuşmak.

Önce kendim konuşurum ardından eşime bu konuda arkamda olduğunu bir şekilde belirtmesini de söylerim çünkü ben çok inanıyorum kayın aile oğullarının karısının arkasında olduğunu bilirse bir hatayı ikinci kez yapamıyorlar bize bayıldıklarından değil oğulları ile araları bozulacağından. Ben eşin de müdahil olmasından yanayım

Ben kimseyi sokmam araya doğrudan kendim çözerim ama herkesin içinde ve şakayla karışık yaparım. Özellikle kocamın yanında yaparım ki kimseye laf taşıyacak fırsat kalmasın.

Bütün sülale biliyor huyumu, arkamdan konuşanla işim yok cesreti olan gelsin yüzüme söylesin derim her zaman. Ne lafımı esirgerim ne çekinirim.

buna kesinlikle katılıyorum bu zamana kadar sustum görümcem ve eltim bir oldular suratlar beş karış aynı ortamda kendi aralarında takılmalar ben yokmuşum gibi davranmalar..
valla konuştum sonuç gene aynı gerçekten kendimizi yormaya gerek yok bide hamile halimle bana acımıyosunz karnımdaki gunahsıza acıyın .. Bi söz var ya ;

Hayatımdan birçok insan eledim elemeye de devam ediyorum . Ha bir tek ben mi iyiyim orası tartışılır, saygıda duyarım bu konuda.Ama ihtiyacım olduğunda dönüp içimi dökemediğim , ya nasılsın bir derdin mi var diye halimden anlamayan hiç kimseyi yarınıma taşımayacağım.Kötü günümde yanımda olmayanları iyi günümde de yanımda barındırmayacağım..

aynı ben aslan burcumusun

Oğlak burcuyum hayat aslanlaştırdı
Aslan burcuyum aynısıyım valla kızarak söylemedklerimi şakayla alttan laf sokarak söylerim kmsenin arkasndan knsmayı sevmiyorum cnku yüzüne söylerim direk ama herkeste benm arkamdan knusur kmsede o yürek yok gelip yüzüme konuşacak keşke bi konuşsalar

Değil mi, konuşsalar da ölümcül dilimle bir dövsem. Evde çocuklar bile söyler anne sen dövmüyorsun ama dilin çok pis dövüyor diye

Ben eşime yetiştiririm dakikasında. O çözer.
Çünkü onun ailesinin benimle olan sorunu direkt onun sorunudur. Hatta mümkünse o sorun bana yansımadan halletmiş olmasını tercih ederim.
Aynı şekilde kendi ailemden kimseyi de eşimle yüz göz etmem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…