Eşinizin ailesinden biriyle sorun yaşadığınızda kendiniz mi çözersiniz yoksa eşinizin mi çözmesini istersiniz?

Ben konuşurum ancak eşiminde konuşmasını isterim. Onun akrabası olduğu için daha etkili olacaktır bana göre. Eşiniz biliyor mu bu durumu? Şahsen benim ailemden biri eşime saygısızlık etse vay haline :)

Herkese merhaba,

Spesifik olarak bir konu anlatmak yerine genel olarak fikrinizi merak ediyorum.

Eşinizin anne/baba/görümce/kayınbirader gibi direk kan bağı olan kişilerle bir sorun yaşıyorsanız, örneğin karşınızdaki insanın iletişim dili size çok ters ise, sürekli hoşunuza gitmeyen cümleler/davranışlarda bulunuyorsa (bilerek yada bilmeyerek) bunu kendiniz mi konuşursunuz ilgili kişi ile yoksa eşinize anlatıp onun mu o kişiyi uyarmasını tercih edersiniz?
Eşimi karıştırmam, kendim hallederim.

Herkese merhaba,

Eşinizin anne/baba/görümce/kayınbirader gibi direk kan bağı olan kişilerle bir sorun yaşıyorsanız, örneğin karşınızdaki insanın iletişim dili size çok ters ise, sürekli hoşunuza gitmeyen cümleler/davranışlarda bulunuyorsa (bilerek yada bilmeyerek) bunu kendiniz mi konuşursunuz ilgili kişi ile yoksa eşinize anlatıp onun mu o kişiyi uyarmasını tercih edersiniz?

Değil mi, konuşsalar da ölümcül dilimle bir dövsem. Evde çocuklar bile söyler anne sen dövmüyorsun ama dilin çok pis dövüyor diye 🤣
eşim hep der kaba kuvvet uygulamana gerek yok bi dilin var ki kılıç gibi keskin diye kavgada otur konuş yani başka bişeye gerek yok der 😂😂

Herkese merhaba,

Ben hep eşimle muhatap oldum , ailesi ile asla yüz göz olmadım, oturup konuşsam da anlayacaklarını sanmıyorum , eşim genelde uyarır ve benden uzak tutar ...

Herkese merhaba,

Konusmam bile direk küser iletisimimi keserim esimi karıştırmam kendi dilerse mesafe koyar dilerse görüşüz sonucta onların arasında kan bağı var kan su olmaz

kendim konuşmam büyük bir olay değilse o olay yaşanmamış gibi yaparım, devam ettirirlerse hiç bozutuya vermem eşim farkedip muhadale etsin, hayırdır noluyor desin onlara :KK70: ben mi uğraşıp güzel dilimi yorucam.

Ne alsam surat, nereye gitsek laf sokma,
Atıyorum eşim güzel yemek yaptığımı söylese kaliteli malzeme kullandığım için yemeklerimin güzel olduğunu söylerdi.
Bişey giydim ve yakıştı ise alttan alttan göz süzerdi.
Hızını alamayıp milletin geliniyle kıyaslardı. Şu şöyle yapmış, bu böyle yapmış.
Benim üzülmem kendimi kötü hissetmem baya hoşuna gidiyordu
Benim kayınvalidmei anlatıyorsunuz sandım bi ara 😃 kesinlikle o da böyleydim. Eskiden daha beterdi hatta. Böylelerine asla yaranma derdinde olmamak lazım. Beğenmek istemedikleri için beğenmiyorlar ve bunun altında kesinlikle kıskanclık duygusu yatıyor diye düşünüyorum.

Benim kayınvalidmei anlatıyorsunuz sandım bi ara 😃 kesinlikle o da böyleydim. Eskiden daha beterdi hatta. Böylelerine asla yaranma derdinde olmamak lazım. Beğenmek istemedikleri için beğenmiyorlar ve bunun altında kesinlikle kıskanclık duygusu yatıyor diye düşünüyorum.
Garip bir şekilde rakip gördü beni kendine.
Bir yıl önce bir gelin aldı ona yapmadı mesela.

duruma bağlı ama artık genellikle eşimin ilgilenmesini rica ediyorum çünkü kimse benim lafımdan anlamıyor ya da alınıyorlar. olay olduğunda hafifçe ya da duruma göre gayet net bir şekilde sınırımın aşıldığını belirtiyorum. ama devam ediyorsa kendim uğraşıp yüz göz olmak istemiyorum, öyle oldu mu ilişkiler zedeleniyor, benim kalbim kırılıyor. eşim ilgileniyor. bu arada biri yazmış, katılıyorum, gelin dolduruyor diyebilirler ama sabaha kadar desinler yani eşim beni destekledikten pek önemi yok dediklerinin. eşimin ailesini seviyorum ama kötü gelin olduğumu düşünürlerse de bunu değiştiremem ve göze alıyorum, benim için önemli olan eşim. artık yoruldum, güler yüzlü olup yüzeysel ilişkiler kurma ve çok umursamama taraftarıyım.

Herkese merhaba,

Konuya göre değişir bu durumlar. Kiminde eşin haberi bile olmasına gerek yokken kiminde ailecek görüşmeyi kesmek bile gerekebilir.
Basit bi durumu ele alayım; önce kendim konuşurum, eşimi de durumdan haberdar ederim tabii. Karşı taraf anlamaz ve haddini aşmaya devam ederse mesafemi koyarım, büyük ve ağır bi durum varsa eşimin de sınır çizmesi ve mesafe koymasını, yanımda durmasını beklerim.

Herkese merhaba,

Çözulmesı ıcın caba sarfetmem
Hersey olacagına varsın

evet ama bana da kızıyor. mesela bir tanesinde eltim bayramda elini uzattı bana öpeyim diye. ben de şakaya vurdum ve öpmedim tabii ki. bu saf da esime söyledi karına böyle yaptım diye. esim herkesin içinde bağırdı çağırdı 🙄😂 sen kimsin de elini öptüreceksin falan diye. çıktık ordan bana da kızdı neden izin veriyorsun diye. olay çıkmasın istiyorum ben ya hep ne biliyim. bu kız anasının evinde bir sey öğrenmedi mi demesinler diyorum.
Ay pardon da, eltinizin elini neden öpecekmişsiniz😳
Ay şaka gibi bu büyük eltilerin kendilerini kayınvalide sanmaları 😁

Herkese merhaba,

İlk evlendiğimde yaklaşık 6 ay kendim çözmeye çalışmıştım sonradan eşimin çözmesini istedim suan 2 seneyi geçtik böylesi benim için daha iyi oldu . Bana ters gelen veya hoşuma gitmeyen şeyleri o an susup sonrasında eşime anlattım ama bunu benden isteyen esimdi hani sen yüz göz olma ben konuşayım dedi

kız benden kücük bu arada 😂 ama büyük kardesle evli 🙄😂
Benim küçük yengem de büyük yengeme ( aralarında 15 yaş var) daha erken evlendi diye, yaşım küçük olsada ben nikah büyüğüyüm senden diyerek adıyla hitap ediyor 😁😁
Allahım sen akıl fikir ver, hayattaki tek vasfı elti vs olanlara😁

X