eşiniz sizden kaç yaş büyük

snowdrop

sağlık,huzur ,mutluluk...
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
952
9
38
kızlar eşiniz sizden kaç yaş büyük ,vede anlasabiliyomusunuz hiç yaşının büyük olması bazı konularda etken oluyormu avantajları ve dezavantajları neler payalasalımmı:lepi::enbuyukkk:

benim eşim benden tam 9 yaş büyük ama hiç sorun olmuyor çok iyi anlaşırız bazen ben onu toparlarım adamlar hep çocuk ruhludur.
bagzı bayan arkadaşlarım eşlerinden büyüktür böyle olunca ileride problem oluyor bence erkek kadından büyük olmalı.

Eşim benden " 9" yaş büyük.Hiç bir sorunumuz olmuyor.Yaşıma nazaran daha olgunum.Tek sorunumuz genellikle o hep yorgun..kaydirigubbakcemileYaşlılık işte.mirmirmirmir

:asigim:
kızlar eşiniz sizden kaç yaş büyük ,vede anlasabiliyomusunuz hiç yaşının büyük olması bazı konularda etken oluyormu avantajları ve dezavantajları neler payalasalımmı:lepi::enbuyukkk:

Merhabalar..
Eşimle aramızda 6 yaş fark var;benden 6 yıl önce doğmuş;6 yıl önce açmış gözlerini hayata..Bu benı ıcın de onun ıcın de hıcbır zaman problem olmadı aksıne tecrubelerıne yasamıslıgına bılgısıne kulturune hayran kalıyorum hep;benım bıraz daha yenı bır ksaktan olmam da onun ıcın cok keyıflı.Bazı zamanlardakı derin farklııklarımı mükemmel bir mozaiğe çevirebiliyor;muhabbetimizle besliyoruz sadakatımızı...
Aramızda kı yas farkını hıc dusunmemıstım bıle bugune kadar:asigim:
Onun varlıgında kayboldugum ıcın;ne gecen yıllar ne bızsızlıgın hüznü ne eksıklıgımız ıcın yanp duruyoruz;tersıne daıma sukredıyoruz;Rabbımız bızı bulusturdugu kendı nefslerımızde yaradılan esımızı buldugumuz ıcın Şeniz
:eek:
YAS farkıyla ılgılınet dusuncelerımı yansıtan bır yazıyı sızınle paylasmak ısterım:
Hayat bir alışveriştir ve hiçbir şey dört dörtlük değildir. Evlenecek insanların birbirlerine yüzde yüz uymalarını beklemek yanlıştır. Tarafların özellikleri yüzde seksen uyuşuyorsa, o evliliğe engel olmak doğru değildir. Evlilikten iyi sonuç alınabilmesi için; sevginin karşılıklı, hayata bakış açısının ortak olması, ruh ve kişiliklerin uyuşması lâzımdır. Evlilikte en büyük engel, insanın değişime kapalı olmasıdır. İnsan değişime açıksa, herkesle evlenebilir, bunun hiçbir sınırlaması yoktur.

Eşler arasındaki yaş farkının fazlalığı, başlangıç için sorun olmayabilir, ama yaş ilerledikçe bir tarafın fedakarlık yapması gereken durumların ortaya çıkacağı da gözden kaçırılmamalıdır. Eğer taraflar uzun vadede bu fedakarlığa, yâni yaş farkının muhtemel sonuçlarını göğüslemeye hazırsa, evlilik açısından hiçbir sakınca yoktur. Kişiler, eşlerinin ileri yaşlarda fiziksel gücünü kaybedeceğini düşünerek bunu kabul ediyorlarsa, evlilik gerçekleşebilir. Evliliğin en büyük düşmanı sabit fikirli olmaktır.

Piyasaya ilk çıktığında bilgisayarlara, 'kişilerin kişiliklerini karşılaştıran' bir program yüklendi. İnsanlar, 'kişilikleriniz birbirine uyuyor' diye sanal ortamda evlendirildiler. Fakat bu şekilde tanışıp evlenen insanların boşanma oranları, kişiliklerinin uyumlu olduğu görülmesine rağmen, diğerlerine göre değişmedi, aynı kaldı. Bu örnek gösterdi ki, önemli olan insanların kişiliklerinden ve aradaki yaş farkından çok, uyum kapasiteleridir.

Evlilik insanların esnek olmasını gerektirir. Bunu başaramayan kimse, hangi kişilikte olursa olsun, karşıdakini kendi doğrularına çekmeye çalışacak, muhatabı hep veren taraf olacağından, bir süre sonra kendini değersiz ve kötü hissetmeye başlayacaktır.

Kişilikler ne kadar zıt olursa olsun, insanlar iyi ilişkiler kurmayı başarabilirler. Evliliklerin problemi, kişilik uyumsuzluğundan çok, iletişim kurmayı becerememekten kaynaklanır. Bunu başarabilenler sevgi, iyi niyet ve esnek olunması şartıyla, herkesle beraber olabilirler. Bir insanda bu üç özellik bulunuyorsa, bozulan ilişkilerin düzelmesi için uygulanabilir bir yol mutlaka vardır.

şu durumda en az yaş farkı olan benim sanırım eşimle aramda 1 sene 20 gün var -tatlicadiarzu- .allaha çok şükür iyide anlaşıyoruz kafa yapılarımız aynı çok mutluyuz birlikte :asigim: eşimi çok seviyorummmmm.bizim için tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş benzetmesini yapanlarda var laelaelaelaelae

tüm evlilere allah hepimizi yuvamızda mesut bahtiyar etsin bi yastıkta kocamayı nasip etsin inşallah :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

12 yaş büyük ewet bazı yerlerde sorun yaşıyoruz ama daha sonra düşünüce onun haklı olduğuna karar weriyorum tabi tecrübe (bunu ona söylemiyorum tabi :)) ama genelde hiçbir çatışmamız yok. sadece yorgun:):) ama o eskşdende öleymmiş öle takılmayı dışarda falan pek sewmesmiş tek eğlencesi pc oyunu bıraksam 24 saat oynarçocuk gibi benmde onu idare ettiğim zamanlar çok oluyo onun düşünemeyipte benm düşündüğüm ya bu işler çok yaşla ilgili değil uyumlu olmaya anlaşmaya niyetin warsa anlaşırsın byük küçük farketmes:)

Eşim benden 7 yaş büyük. 6 yıldır beraberiz. Yaş ile ilgili en ufak konuşmamız dahi olmadı. :lepi:

Yaş evliliklerde sorun olmamalı. Sen bu kişiyi bilerek evleniyosun zaten yerimseniben

eşim benden beş yaş büyük...anlaşabiliyoruz çok şükür...

Eşim benden sadece 6 ay büyük..
Yaşadığımız sorunların, yaş ile alakası olduğunu hiç düşünmedim açıkçası..:nazar:

eşim benden 4 yaş büyük erkeğin evlilikte büyük olmasından yanayım.:içelim:

bende de 7 yaş fark var çok da mutluyum Allah razı olsun çok da kıymetimi biliyor gözümün içine bakıyor seviyorum kocişimi :nazar::nazar::dance::dance:

esim benden 12 yas buyuk ve yas sorunu hic yasamiyoruz ruhu genc kocisimin ayrica cok nazlanabiliyorum kendine kucuk oldugum icin kiymetimi cok biliyor malum genc karisi var erkek yasta biraz buyuk olunca hatunun degerini biliyor en azindan ben oyle dusunuyorum allah herkesi her daim mutlu etsin kizlar allah bozmasin agzinizin tadini.

:asigim:

Merhabalar..
Eşimle aramızda 6 yaş fark var;benden 6 yıl önce doğmuş;6 yıl önce açmış gözlerini hayata..Bu benı ıcın de onun ıcın de hıcbır zaman problem olmadı aksıne tecrubelerıne yasamıslıgına bılgısıne kulturune hayran kalıyorum hep;benım bıraz daha yenı bır ksaktan olmam da onun ıcın cok keyıflı.Bazı zamanlardakı derin farklııklarımı mükemmel bir mozaiğe çevirebiliyor;muhabbetimizle besliyoruz sadakatımızı...
Aramızda kı yas farkını hıc dusunmemıstım bıle bugune kadar:asigim:
Onun varlıgında kayboldugum ıcın;ne gecen yıllar ne bızsızlıgın hüznü ne eksıklıgımız ıcın yanp duruyoruz;tersıne daıma sukredıyoruz;Rabbımız bızı bulusturdugu kendı nefslerımızde yaradılan esımızı buldugumuz ıcın Şeniz
:eek:
YAS farkıyla ılgılınet dusuncelerımı yansıtan bır yazıyı sızınle paylasmak ısterım:
Hayat bir alışveriştir ve hiçbir şey dört dörtlük değildir. Evlenecek insanların birbirlerine yüzde yüz uymalarını beklemek yanlıştır. Tarafların özellikleri yüzde seksen uyuşuyorsa, o evliliğe engel olmak doğru değildir. Evlilikten iyi sonuç alınabilmesi için; sevginin karşılıklı, hayata bakış açısının ortak olması, ruh ve kişiliklerin uyuşması lâzımdır. Evlilikte en büyük engel, insanın değişime kapalı olmasıdır. İnsan değişime açıksa, herkesle evlenebilir, bunun hiçbir sınırlaması yoktur.

Eşler arasındaki yaş farkının fazlalığı, başlangıç için sorun olmayabilir, ama yaş ilerledikçe bir tarafın fedakarlık yapması gereken durumların ortaya çıkacağı da gözden kaçırılmamalıdır. Eğer taraflar uzun vadede bu fedakarlığa, yâni yaş farkının muhtemel sonuçlarını göğüslemeye hazırsa, evlilik açısından hiçbir sakınca yoktur. Kişiler, eşlerinin ileri yaşlarda fiziksel gücünü kaybedeceğini düşünerek bunu kabul ediyorlarsa, evlilik gerçekleşebilir. Evliliğin en büyük düşmanı sabit fikirli olmaktır.

Piyasaya ilk çıktığında bilgisayarlara, 'kişilerin kişiliklerini karşılaştıran' bir program yüklendi. İnsanlar, 'kişilikleriniz birbirine uyuyor' diye sanal ortamda evlendirildiler. Fakat bu şekilde tanışıp evlenen insanların boşanma oranları, kişiliklerinin uyumlu olduğu görülmesine rağmen, diğerlerine göre değişmedi, aynı kaldı. Bu örnek gösterdi ki, önemli olan insanların kişiliklerinden ve aradaki yaş farkından çok, uyum kapasiteleridir.

Evlilik insanların esnek olmasını gerektirir. Bunu başaramayan kimse, hangi kişilikte olursa olsun, karşıdakini kendi doğrularına çekmeye çalışacak, muhatabı hep veren taraf olacağından, bir süre sonra kendini değersiz ve kötü hissetmeye başlayacaktır.

Kişilikler ne kadar zıt olursa olsun, insanlar iyi ilişkiler kurmayı başarabilirler. Evliliklerin problemi, kişilik uyumsuzluğundan çok, iletişim kurmayı becerememekten kaynaklanır. Bunu başarabilenler sevgi, iyi niyet ve esnek olunması şartıyla, herkesle beraber olabilirler. Bir insanda bu üç özellik bulunuyorsa, bozulan ilişkilerin düzelmesi için uygulanabilir bir yol mutlaka vardır.

ozene bezene uzun uzun ne guzel yazmissin.yazdiklarin okadar dogruki.yas farkini olumluya cevirebilmek cok onemli.benimde esim 9 yas buyuk.ve ben bazen olumsuz gibi gorsemde aslinda cok guzel yonleri var.onun olgunlugu ve benim degisik belkide cocukca yenilikci fikirlerim birbirimizi etkiliyo.onemmli olan o noktayi kesfedebilmek

benımde canım kocamla aramda 4 yas var,bizim bir sorunumuz yok acıkcası ıkımızde cocuk ruhluyuzdur naniknanik.ama yerı geldıgınde de cok olgundur.sengözlerimebaksanab cok sevıyorum kocişimi :asigim: cokk.:sm_cool::dance:

Eşim benden 1 ay büyük hiç sorun yaşamıyoruz iyikide bukadar büyük beneden:roflol:kaydirigubbakcemile3

X