Eşinden yaşça küçük olanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sağlayıcılık açısından. Genel anlamda bir terim kullandım tabiki kimse kimsenin sahibesi değil.
Yaş farkını yazmamışsınız. 15 ve üzeriyse ve sizin yaşınızda küçükse yorumlar değişebilir.
Buradaki +5 Yaş fark yorumlar ne işinize yarayacak sizin yaş farkı çok daha fazlaysa?

Son düzenleme:
Benim fikrimde bu yönde canım.Erkek hükmetmek ve yetebilmek istiyor. En azından benimki öyle ama farklı şeyler de dıymak isterim
(eski) esim de hukmetmek istiyordu hep. benden 1 yas buyuktu sadece.😂 disaridaki ozguvensizliginin acisini evde bana hukmederek gidermek istiyordu. simdi ben ona hukmediyorum arka arkaya actigim davalarla🤣

avantaj ya da dezavantajın yaştan ziyade karakter ile bi ilgisi var bence siz kendinizi iyi hissediyorsanız ve anlaşıyorsanız kimin ne dediğini sallamayın yani

Diğer üyelerinde dediği gibi ilk olarak önemli olan karakter ve sizin uyumunuz. Beklentiniz nedir ? nasıl bir eş hayal ediyorsunuz ? karşınızdaki kişi bunu karşılıyor mu önemli olan bu .
Ama şöyle de bir gerçek var ki 10+ zamanla çok farkediyor . Siz 25 o 40 olsa ilk evlendiğiniz yıllar hiç bir sorun görmezsiniz duygu yoğunluğuyla fakat insan fizyolojisi malum herkeste aynı siz yaş aldıkça gençleşip olgunlaşırken hayatı henüz yaşamaya anlamaya başlamışken karşınızdaki sizin yollarınızdan çoktan geçmiş oluyor. Aynı heyecanı yakalayamıyorsunuz.
Bunun yanında her ne kadar dinamik bir yaşama sahip olsa bile görünüş olarakta 10 yıl sonra 50 yaşında dede olma yaşına gelmiş bir eşle 35 yaşında kadınlığının en güzel Çağlarında bir birey olacaksınz.
3-5 yaş okey ama 10+ sorun...

Eee konu sahibine kötü yorumda yapılmamış gitmiş. Neyse ben yinede kendimden örnek vererek yazayım bari😆

Eşim bende 10 yaş büyük. 11 yıllik da evliyiz 3 çocuk var. Eşim çok iyi bir baba ve çok iyi bir eş. Birbirimizi çok seviyoruz ve saygı da duyuyoruz. He bu 11 yılda kavgalarda yaptık ama kim hatalıysa o diğerinden özür diledi.

Mesela ben akşamlar iki çocuğumu alıp dışarı arkadaşlarımla buluşmaya gidebiliyorum eşime 10 aylık kızımı bırakıyorum. Ben gittiğim yerden msj atıyorum bebek duruyor mu diye eşimde videolar atıyor onunla oynarken falan arkadaşlarımın da çok hoşuna gider. Bizimkiler asla çocuğa bakmaz falan diye kocalarını şikayet ederler. Arkadaşlarımın eşleriyle arası 4-5 yaş. Çocuklarım gece uykusuz hasta olduğunda bile eşim hep yanımda olur hatta çoğu zaman sen yat dinlen ben bakarım der.

Başka bir arkadaşım da 10 yaş var eşiyle. O da 2 çocuğunu eşine bırakır arkadaşlarıyla akşamları takılır.

Birde görümcem var. Eşiyle arasında 15 yaş var belki daha fazla da olabilir görümcem mesela kocasindan psikolojik şiddet görüyor. Herkesin içinde görümcemi küçümser. Adam şehir dışına çıksa bile görümcem evde olmak zorunda aşırı kıskanır ve bu kıskançlığını da onu küçümseyerek belli eder. Hatta arabasını verir bu arabaya bi erkek mi attın sen diye olay çıkarır öyle değişik anormal biri.

Yani bu olayın yaşla ilgisi yok karakterle ilgisi var.

Merhaba. Müstakbel eşim, yani nişanlım benden yaşça büyük. İşi gücü yerinde, ikimizde kariyer sahibiyiz. Uyumluyuz %90 her konuda.+5 yaş ve fazlası olmak üzere eşlerinden küçük olan hanımlar sorum size. Kendinizden yaşça büyük eşin avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Gayet normal bir fark konu bile edilmez

Kişiden kişiye değişir. Benim eşim 8 yaş büyük benden. Çok bir fark hissetmemiştim ama yaş aldikca insan hissediyor biraz daha. Gençken avantajı onun olgun olmasıydi. Hem benimle olan kavgalarda hem dışarda sorun yasadigimda akılcı yaklaşır hep. Fakat tıp olarak ben olduğumdan genç o da olduğundan büyük gösterdiği için bunun sıkıntısını yaşadım. Genelde söylüyorlardı insanlar pat pat birşeyler. O zaman bozuluyordum.
Bir arkadaşım da aynı eşiyle 8 yaş farkı var. Ne enerji olarak ne tip olarak hiç farkları yok. Adam gezmeyi çok seven biri. Arkadaşım yaşından biraz daha büyük gösterir, olgundur. Eşi de genç gösteriyor. Konusu olmasa hiç tahmin etmem aralarında yaş farkı olduğunu.
Kişiye göre değişir yani.

Ilk zamanlar degilde yaslaninca sorun... siz kırkken adam elli olsun,beklentiler fizyolojik durumlar degissin gorurum ben sizi... yas fatkina karsiyim maksimum 3 4 yas olmali ki kafalar ayni gitsin... eşimlede aramz bir yas kafalarimiz ayni calisiyor cok rahatiz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X