eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

Konu sahibi şaka mısınız ? Şiddet görüyorsunuz ve derdiniz her ay kesmediğiniz pasta mı? Şiddete uğrayan kadınlar şoka mı giriyor, başına darbe mi alıyor , neden bu kadar saçmalıyor anlamıyorum!!

Adam size el kaldırmış ya ne pastası ????!!! Aklınızı başınıza alın , gerçek dünyaya dönün rica ederim!
orası öyle ama pasta olayı bir örnek sadece iyiyken çok iyiyiz kötüyken çok kötü..

Bu şiddet gören ve aldatılan kadınların sanki evlilikleri mükemmelmiş ama tek sorun ufak tefek şeylermiş gibi konu açmalarına bayılıyorum. Evet evliliğinde romantizm olmaması çok büyük sorun gerçekten. Nasıl bir körlük bu insanlardaji anlamıyorum aşk değil aşk böyle saçma sapan bir şey değil sizinki karasevda ve buldumcukluk dedikleri şey. Tabii şiddetle ilgili söylenilen şeyler bir kulaktan girip diğerinden çıkacak ama bence sonuncu istek makul, en azından haftasonları bir aktivite yapılabilir bir gün, haftaiçi dışarı çıkmakta tek kelime etme ve sürekli o haftasonu için yaptığın plandan bahset. Bunun dışında o gördüğün sosyal medya ilişkileri şov, gerçek hayatta bekleme. Tabii senin için romantizmin şiddetten önce gelmesi üzücü.
hayır önceliğim farklı aslında ama evliliğe devam ediyorsam kurtarma yönünde ilerlemem gerek diye bu şekilde davranıyorum..

Şiddet görmüş olduğunuz, ve size vurmamak için verdiği sozu sebep gösteren bir adamdan çok şey bekliyorsunuz. Sizin dünyanız başka, yaşadığınız şey baska. Yaşadığınızı görün bence. Bambaşka ve çok daha büyük sorunlar var. Önceliğiniz pasta olmamali.
hayatımın hatasını yaptım resmen ve dönemiyorumda..

aynen bende öyle düşünüyorum

yoksa biz annemizden anneannemizden görmedik her ay dönümünde pasta kesmeyi. bir evlilik yıldönümünde kutlanır hediye alınır ya da bir yemeğe gidilir hiçbir şey olmazsa bir güzel sözle olur illa şart değil.

ama şuan özellikle kadınlar kendilerini başkalarına karşı ispatlamak için bir yarış içerisindeler. en zengin benim, en yakışıklı koca benimki, benim kocamın işi çok iyi, ben en iyi yerlerde yiyorum geziyorum tatil yapıyorum tantanası

hep özentilik kıskançlık başka bir şey değil.

konu sahibi kocasından dayak yiyor onu önemsemiyor da neden ay dönümünde pasta kesmemişler buna üzülüyor işte bu yüzden.

çünkü kimseye dayak fotoğrafını paylaşmayacak.

pastanın fotoğrafını kocişimle 7.ayımız diye paylaşacak.
alkışşş tebrik ediyorum sizi ne güzel anlatmışsınız derdimi ya ne pastaymış ne kadar takıldınız bir örnek verdim sadece şiddetle ilgili düşüncelerim zaten belli tabiki önemsiyorum ama artık tabiri caizse yuttum onları o dönem bitti boşanmadım belkide hata ettim ama şimdi evliliği kurtarmaya çalışıyprum sadece

Bence tamamen adamın yapısı bu. Ben çok ters bir durum göremedim. Biraz abartmışsınız, her insan bir olmaz. Böyle davranması sizden bıktıgını ya da sevmediğini falan da göstermez. Aksine çok bunaltırsanız o zaman sizden uzaklaştıgını göreceksiniz. Akışına bırakın gitsin:) Kötü davranan ya da bir şeylerden şikayet eden taraf siz olmayın, bence bu duruma da alışacaksınız bir süre sonra
alışamıyorum işte sıkıntı burada başlıyor ona göre çok bunaltıcı bana göre basit ve olması gereken şeyler

1- gün içinde söyleyecek bişeyim yoksa aramam/aramaz. Söyleyecek bişeyim varsa söyler kapatırım.

2- dışarı gezmeye çıkarız arada. Ya bisiklet süreriz yada yürüyüş yaparız ama bu sene yapmaya başladık bunu. Öncesinde gezeceğimiz hiçbir yer olmayan bir şehirin minicik ilçesinde idik ev-iş , iş-ev 3 sene geçirdim.

3- sürpriz konusunda eşimden bişey beklememeyi öğrendim. Sağolsun şaşırtmadı beni o gün bugündür sürpriz falan Yok yani :KK70: ama beklenti içinde olmadığım için problem yapmıyorum artık. Özel gün falan da kutlamıyoruz artık. En son evlilik yıldönümü peşine de Doğum günümü unuttu:ruh:

Sohbet konusu zaman zaman bana da batıyor. Yemeğe çıkıyoruz mesela ben ordan burdan konuşmaya çalışıyorum , eşim 5 gündür ağzına lokma koymamış gözü dönmüş gibi yemek yiyor oluyor :KK53: "çok mu acıktın aşkım " deyince de trip falan atıyor yemek de mi yemeyeyim of diye.

Beklentilerini azalt , hatta sıfırla. Sen kendi halinde takıldıkça üstüne düşüyorlar sanırım.
galiba...ya bilmiyorum gerçekten çok bunalıyorum değer görmediğimi düşünüyorum mesela

Şiddet olayına pek inanasım gelmedi doğrusu.
Baktınız kadınlar burada üzerinize geliyor, ki gelmeleri normal çok absürd şeyler yazmışsınız, ibreyi kendinize çevirmek ve sempati toplamak için şiddet meselesini ortaya attınız. Bana öyle geldi.

Bir de bana ortak paylasimlariniz yok gibi geldi sizin sorununuz bu sanki.ayni seylerden zevk almiyorsunuz her seyden onemlisi esinizi oldugu gibi kabul etmemis evlenmissiniz. Muzedeki insanlar konusiyor o ise susuyor demenizden de anlasilacagi gibi.umarim her sey iyi olur
evet olduğu gibi kabul edemiyorum sihirli cümle bu malesef

Şiddet olayına pek inanasım gelmedi doğrusu.
Baktınız kadınlar burada üzerinize geliyor, ki gelmeleri normal çok absürd şeyler yazmışsınız, ibreyi kendinize çevirmek ve sempati toplamak için şiddet meselesini ortaya attınız. Bana öyle geldi.
Şiddet ilk konusunda geciyor.

Ben bu olayda da sosyal medyanın etkisi oldugunu düşünüyorum. Yani kadınlardaki bu beklentinin sebebi bu. Oradaki hayatları görüp, aynısını beklemeleri yada taklit etmeleri.. Eğer öyle bir hayat yaşamıyorsan yazık sana, eksiksin, mutsuzsun. Şişirilmiş hayaller ve gerçekler meselesi.
belkide bilmiyorum.. iddaa edemiycem kesinlikle öyle değilim diye

Off bu bugun kacinci konu ? Ergen misiniz anlamadim ki ya ? Adam is guc pesinde kadinlar romantizm kendime bir daha duygusal demeyecegim tam 3 yil uzaktan uzaga iliski yuruttum ustelik sabah 8 aksam 7 2 kez konusmak kaydiyla..azicik huzur verin adamlara yahu
huzuru işinde buluyorsa yada evle işi iadere edemeyecekse evlenmeseymiş o zaman. ki aynı cümleyi kendisine de kurmuşluğum var

emin ol herkes senin gibi bir evlilik hayal ediyor ama olmuyor eşime brikaç kez şunu şunu al demiştim bana istediğim çok düşük fiyatlarda şeylerdi unuttu almadı gitti ne yapayım buna üzülmek birşeyi değiştirmiyor
evet mesela eşim bana bişey dese hiç unutmam benim dediklerim unutuluyor gidiyor sinir oluyorum

Herseyi gectimde 2 aylik sevgili gibi yazmak nedir ya? Siz evlilige alisamamissiniz. Cikin bu genc kiz duygusundan. Ah biz kadin milletti yokmu adami delirtiriz
ya evlilik dediğin duyguların bitmesi heyecanların bitmesi midir?

Her ay kutlama istemeniz çok abartılı.
Küçük küçük sürprizlere gelince, eşiniz bunu içinden gelerek yapmalı, sizin istemenizle değil.

Ama eve geldiği gibi yemek ve uyku kısmında sonuna kadar haklısınız ve evet iş yerinde de olsa en azından kısacık bir mesaj atabilir.
gelde anlat işte bu dediklerimden birini yapsa iyi yani

şiddette mi varmış bir de o_O

lisede bir arkadaşım vardı sevgilisine doğum günüm geliyor bana telefon al derdi o zamanlar yeni çıkıyor dokunmatik telefonlar çocuk alırdı, kavga ederlerdi kız sınıfın camından fırlatırdı telefonu. sonra sevgililer günü geliyor bana bişey al derdi hediyeyi söylerdi. biz çok garipserdik.

bir gün okula geldi ağlıyor, ne oldu dedik kızı dövmüş hem de hortumla. öğretmenlere söyleyelim dedik hayır sakın söylemeyin beni öldürür dedi bizde korktuk söylemedik. öncesinde de dövüyormuydu şuan hatırlamıyorum.

sonra tabi yine barıştılar sürekli çocuğu bankamatik gibi kullanırdı, bir olayda ağlayarak gelirdi dayak yedim diye, dudağının patladığını bile biliyorum

lise bitti dağıldık hepimiz. şuan sosyal medydan görüyorum evlenmişler hem de 2 çocukları var. ama o zamanlar dayak yiyen hortumla dövülen o değil sanki, öyle paylaşımlar yapıyorki işin geçmişini bilmeyen kıskanır.

sanırım konu sahibi de aynı kafa
yok benim kafa biraz daha farklı ama sonuç aynı gibi

X