eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

Ben bu olayda da sosyal medyanın etkisi oldugunu düşünüyorum. Yani kadınlardaki bu beklentinin sebebi bu. Oradaki hayatları görüp, aynısını beklemeleri yada taklit etmeleri.. Eğer öyle bir hayat yaşamıyorsan yazık sana, eksiksin, mutsuzsun. Şişirilmiş hayaller ve gerçekler meselesi.

aynen bende öyle düşünüyorum

yoksa biz annemizden anneannemizden görmedik her ay dönümünde pasta kesmeyi. bir evlilik yıldönümünde kutlanır hediye alınır ya da bir yemeğe gidilir hiçbir şey olmazsa bir güzel sözle olur illa şart değil.

ama şuan özellikle kadınlar kendilerini başkalarına karşı ispatlamak için bir yarış içerisindeler. en zengin benim, en yakışıklı koca benimki, benim kocamın işi çok iyi, ben en iyi yerlerde yiyorum geziyorum tatil yapıyorum tantanası

hep özentilik kıskançlık başka bir şey değil.

konu sahibi kocasından dayak yiyor onu önemsemiyor da neden ay dönümünde pasta kesmemişler buna üzülüyor işte bu yüzden.

çünkü kimseye dayak fotoğrafını paylaşmayacak.

pastanın fotoğrafını kocişimle 7.ayımız diye paylaşacak.

Şiddet görmüş olduğunuz, ve size vurmamak için verdiği sozu sebep gösteren bir adamdan çok şey bekliyorsunuz. Sizin dünyanız başka, yaşadığınız şey baska. Yaşadığınızı görün bence. Bambaşka ve çok daha büyük sorunlar var. Önceliğiniz pasta olmamali.

Bu şiddet gören ve aldatılan kadınların sanki evlilikleri mükemmelmiş ama tek sorun ufak tefek şeylermiş gibi konu açmalarına bayılıyorum. Evet evliliğinde romantizm olmaması çok büyük sorun gerçekten. Nasıl bir körlük bu insanlardaji anlamıyorum aşk değil aşk böyle saçma sapan bir şey değil sizinki karasevda ve buldumcukluk dedikleri şey. Tabii şiddetle ilgili söylenilen şeyler bir kulaktan girip diğerinden çıkacak ama bence sonuncu istek makul, en azından haftasonları bir aktivite yapılabilir bir gün, haftaiçi dışarı çıkmakta tek kelime etme ve sürekli o haftasonu için yaptığın plandan bahset. Bunun dışında o gördüğün sosyal medya ilişkileri şov, gerçek hayatta bekleme. Tabii senin için romantizmin şiddetten önce gelmesi üzücü.

Konu sahibi şaka mısınız ? Şiddet görüyorsunuz ve derdiniz her ay kesmediğiniz pasta mı? Şiddete uğrayan kadınlar şoka mı giriyor, başına darbe mi alıyor , neden bu kadar saçmalıyor anlamıyorum!!

Adam size el kaldırmış ya ne pastası ????!!! Aklınızı başınıza alın , gerçek dünyaya dönün rica ederim!

Bu kadar çaresiz olmayın lutfen.
Bu evliliğe mecbur degilsiniz. Daha genceciksiniz. Ömür bu mutsuzlukla gecmez.
Geriye dönebilseniz eminim bu adamla evlenmezdiniz. E öyleyse bu genç yaşta "Bu hayat benim" diye elinizi masaya vurmak neden bu kadar zor? Sizin kac ömrünüz var harcayacak? Bir daha bu yasa gelecek misiniz?

Beklenti az olursa mutluluk çok olur. Tavsiyem hayatta kimseden çocuğunuzdan bile bir beklenti içinde olmayın. Bakın o zaman hiç bir üzüntünüz olmaz...

merhaba,
ben daha yeni evli sayılırım 1 senemiz dolmadı istiyorum ki yebi evli heyecanı yaşayalım filan konuları anlatınca beni daha iyi anlayacaksınız. şimdi size bazı konular hakkında bahsedip fikir almak istiyorum.
1)eşimin işi çok yoğun. kendisi bir şirket sahibi ismini vermeyeceğim firmanın. ben istiyorum ki işteyken de mesajlaşalım günde bir kere de olsa beni arasın sorsun. saatlerce yazmamazlık yapmasın. bu konuda defalarca kavga ettik tartıştık işlerinin çok yoğun olduğunu çoğu zaman toplantı halinde olduğunu yazamadığını bilmem ne söylüyor. ya aramasını da geçtim koskoca günde insan saatlerce yazmamazlık yapmamalı diyorum yani bana 4 saat boyunca yazmıyosan hiç başını da mı kaşımadın afedersiniz tuvalete de mi gitmedin diyorum ya. bu konuda ona anlayış göstermemi istiyor hep bende gösteremiyorum. yahu whatsuptan bir cümle yazmak 30 saniyesini bile almaz insanın. günde bana 5 dakika bile ayırmamış olacak işteyken ki 10 saat çalışıyoruz. ama etrafımdaki evlileri görüyorum hiç konuşmuyorlar eşim işteyken konuşmayız biz filan diyorlar ben mi çok boğuyorum hayatının merkezinde olayım istiyorum anlamadım. siz yazdıkça daha da anlatırım işte şimdi gelelim ikinci konuya.
2)biz yeni evli olduğumuz için istiyorum ki birbirimize küçük sürprizler yapalım mesela her ayı kutlayalım küçük bir pasta alarak da olsa ona görer bunlar çocukçaymış bilmemneymiş. diyorum ki ne istiyosun 40 yıllık evli gibi monoton heyecansız bir hayat mı sürelim diyorum ben hep küçük küçük sürprizler yaparım artık beni de soğuttu inanın bazen yapasım geliyor sonra diyorum yahu yapsam ne olacak kim görüyor yaptıklarımı önceden yaptıklarım değer mi gördü. sevgliyken uykusuz kalıp el emeği nelerle uğraşırdım patlayan sürpriz kutusu mu hazırlamadım neler neler yaptım hemde ellerimle ya uykusuz kalarak videolar oluşturdum iş yerine habire bişeyler yolladım kıymet bilen yok ben mi çok çocuksuyum ama içimizdeki çocuğu kaybedersek ne anlamı kalır hayatın düz eğlencesiz insanlar olmaz mıyız? gelelim sonrakine konu 3
3)tüm gün çok yoğun çalıştığı için eve gelir yemek yer direkt uyumak ister derim ki ya az çıkıp yürüyelim arabamız altımızda bi sahile gidelim bilmem ne derim hep yorgun hep yorgun ya diyorum sende hiç mi yeni evli hevesi yok hiç mi bişeyler yapmak istemiyorsun. evde film izleriz uyuya kalır. eve gelir direk pijamaları çeker. onda bişey yok da yani direkt uyku modu gibi demek istiyorum bana da der ki sen hep gezmek istiyorsun sana kalsa hep gezelim bilmem ne. ben evliliğe heyecan getirmek istedikçe o mahvediyor gibi geliyor bana. bu yüzden de defalarca kavga ettik tartıştık. yemek yer bana ağırlık çöktü der gözleri bayılmaya başlar bende tam tersiyim bilmiyorum ya...

ben mi abartıyorum bilemedim ama yeni evli olduğumuz halde bu ilgisiz sevgisiz tavırları çok yordu bunalttı beni. mesela bir müzeye gezmeye gidiyoruz (yine ben diyorum da gidiyoruz tabi) insanlar kendi aralarında konuşuyor eserlere yorumlar yapıyor filan bende istiyorum ki öylece susup durmayalım ben konuşuyorum yorumlar yapıyorum bilmem ne böyle tatlılıkla konuşturmaya çalışıyorum aldığım cevap sadece evet güzelmiş yada hıhı oluyor dedim ya sende yorum yapsana biraz neden hep ben anlatıyorum sen evet güzel hıhı diyosun dedim diyoki ne diycem ki diyo. ya sanki herkes anasının karnından sanat eseri yorumcusu olarak doğdu bu kadar insan kendi arasında ne konuşuyorsa onu konuş ya.
daha böyle bi ton şey. bıktım cidden ya bıktımmm

Bana diyoki sen beni çok bunaltıyosun bu kadar bunaltmasan ben neler neler yaparım. bi ara hiç bişey demedim yapmadım bişey yaptığı yok aynen devam yani amaaanm. çevremde bunları anlatıp akıl alacağım kimse de yok hayatımın merkezine onu koymuşum zaten ondan da aynısını bekliyorum ama olmuyorr olmuyorrr. hobi önermeyin lütfennn . önerilerinizi beklyiroum :KK43:

Burada yorum yapan insanları anlamak o kadar zor ki bazıları ( böyle düşünmeyenler hariç) sanki gerçekten her kararları hayatları dört dörtlukmuş misali bilmiş bilmiş yorumlar yapabiliyor. Eminim sizinde eşinize sevgilinize vs. Karşı çokta mantık çerçevesinde olmayan tavırlarınız olmuştur. Burada hanımefendi eşinin onunla yeteri kadar ilgilenmediğinden dert yanıyor. Ve kısmen haklı yanları da var .size gelince hanım efendi eşinizin gun icinde 10 dakıka sesinizi duyması çok bişey götürmez ondan. Hiçmi tuvalet ihtiyacı yok bu adamın hiç mi cinsel birliktelikte bulunmuyor tüm bunlara zaman bulan adam kusurabakmasun ama en azından bi alo deyip sesinizi duyabilir. Arada sizinle dolaşabilir. Arada kutlama yapabilir. Size tavsiyem beklentilerinizi düşürün bu tur jestleri arada sırada yapmasını sağlayın. Çunku siz ilgisiz rahat İşkolik bir adamla evlenmişsinz. Ya kabullenin yada boşanın benim size tavsiyem budur

Burada yorum yapan insanları anlamak o kadar zor ki bazıları ( böyle düşünmeyenler hariç) sanki gerçekten her kararları hayatları dört dörtlukmuş misali bilmiş bilmiş yorumlar yapabiliyor. Eminim sizinde eşinize sevgilinize vs. Karşı çokta mantık çerçevesinde olmayan tavırlarınız olmuştur. Burada hanımefendi eşinin onunla yeteri kadar ilgilenmediğinden dert yanıyor. Ve kısmen haklı yanları da var .size gelince hanım efendi eşinizin gun icinde 10 dakıka sesinizi duyması çok bişey götürmez ondan. Hiçmi tuvalet ihtiyacı yok bu adamın hiç mi cinsel birliktelikte bulunmuyor tüm bunlara zaman bulan adam kusurabakmasun ama en azından bi alo deyip sesinizi duyabilir. Arada sizinle dolaşabilir. Arada kutlama yapabilir. Size tavsiyem beklentilerinizi düşürün bu tur jestleri arada sırada yapmasını sağlayın. Çunku siz ilgisiz rahat İşkolik bir adamla evlenmişsinz. Ya kabullenin yada boşanın benim size tavsiyem budur

cinsel birliktelikte bulunmasıyla bu kadını araması arasında bir bağlantı kuramadım

kimle birlikte oluyor? başka kadınlar beraberken mi kocasını arayacak?

öte yandan kadın dayak yedim diyor ama sürprizler bekliyor. her ay dönümünde kocası ona pasta kessin istiyor.

adam psikopat kadın da çok saf

kusura bakmayın da herkesin huyu suyu farklı yani adam yoğun çalışıyormuş her ayı kutlamak nedir ya ne kadar gereksiz birşey. Adam sizi hiç gezdirmiyor değildir ama akşam haftaiçi yorgun geliyormuş keyfinden uyuyakalmıyor ya. Siz evde sıkıldığınız için öyle geliyor.Müzede yorum yapmamasına bile kızmışsınız ya anlamıyorsa ne yorum yapsın ki ilginçsiniz.Eşinizi hayatınızın odağı yapmışsınız ama bir uğraş bulup bundan kurtulun.

Dusunceleriniz cok sacma geldi bna yeni evli hevesi degil sznki resmen cocukça azicik buyuyn ve esinizi bogmayin bna bile daral geldi bu ne yani adam ne yapsin yazik valla esinize

X