eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

Bende şimdi öğrendim inan... Çok şaşırdım, eşinden öyle bahsetmiş ki sanki tek sorun ayda bir pasta kesmemeleri ve gun içinde mesaj atmaması. Adam ağır odun çıktı haberimiz yok...
evet maalesef bitirmedik ve ilişkiyi kurtarmaya uğraşıyorum hayla :KK43:

aynen öle konuyu tamamen değiştirir şiddet olayı..şiddet eğilimli bir insan aramamıs sormamış eve gelmiş yatmış cok da önemli değil aslnda herşey beklenir.. kızcagızda hala ilgi alaka bekliyor birşeyler bekliyor düzelir mi umudu ile.. ama haşmetbeyimiz cok yogun çalışıyor .. o haklı güya..
aynen öyle.. bu konu altına şiddeti bilerek yazmadım herkes oraya yoğunlaşıyor diye :KK43:

eminim ki hiç kolay değildir, sen yinede kurtarmak istiyorsun evliliğini gördüğüm kadarıyla da çözüm arıyorsun, Allah hakkınızda hayırlısını nasip eder ne diyelim üzgünüm
amin inşallah.. onu terketmediğim için bana minnet duyması gerekirken hayla başıma gelenlere bakın ...

Bende sanıyorum ki çok güzel giden bir evlilik var :s tek sorun bu olsun deyip kızın üstüne gidiyorum da düzeltsin kendini diye :s
Ne zaman dövdü sizi G gkk1 ?
evliliğin ilk aylarında hiç anlaşamazdık o dönemler :KK43: ama şuan öyle bir şey yok.. tabi bende çok kışkırtmamaya çalışıyorum kendimce off

Ay bencede bırakın ne hali varsa görsün ! Şiddet olayını bilmiyordum ben soylemediniz çünkü en başta... Böyle kazma birisi için ayda biri bırakın senede bir bile pasta kesmem
boşanmaya da korkuyorum ama kendi içimde e napıcam ben o zaman..

evliliğin ilk aylarında hiç anlaşamazdık o dönemler :KK43: ama şuan öyle bir şey yok.. tabi bende çok kışkırtmamaya çalışıyorum kendimce off
Neden o zaman gerekeni yapmadınız ? Canınıza kastınız mı var ? Adam saf odun, neden hala bişeyler bekliyorsunuz ki ? Salın ipini ne hali varsa görsün... Önce o uğraşsın ne diye kendinizi bu kadar ezdiriyorsunuz !

Neden dövdü sizi ???!!! Hangi hakla hangi kafa ile size el kaldırdı acaba merak ettim ! ?
ya inanın o kadar saçma sapan şeyler ki... tartışmalar hep büyüyor büyüyor bana lafı yetişmeyince yapıyordu.. aileler girdi araya kaç kez heba olduk inanın

hayatımın merkezine onu koymuşum
Bütün konunuzun özeti bu cümle cümle olmuş aslında. Hayatınızın odağında eşiniz olursa, başka uğraşınız olmazsa böyle olur malesef... Tek tek cevap verirsem;

1. Hayatınızda hiç çalıştınız mı bilmiyorum ama iş yerinde saatin bile nasıl geçtiğinin farkına varmadığı oluyor insanın ki odaklanınca başka şeyler aklına gelmemesi çok normal. Deseydiniz ölüm kalım meselesi oluyor aradığımda açmıyor vs. o zaman eşiniz haksız olurdu ama gün içinde devamlı beklenti içinde olunca sonucu böyle olur... Patron da olsa çalışan da, bu böyle. Çok acil bir şey olmadıkça mesaj atmayın, aramayın. Bırakın o merak etsin sizi. Ne yaptın vs diye o sorsun. Az sabredin. Hem o iş yerindeyken yazmazsanız eve gelince konuşacak konularınız da olur.

2. Tekrar olacak ama hayatınızın merkezine onu koymayın. Çalışmanıza gerek yok anladığım kadarıyla. Bir kursa filan gidebilirsiniz ya da daha güzeli illa süpriz yapmak istiyorsanız alın kırtasiye malzemesi veya abur cubur, gidin bi yetimhaneye. Oradaki çocukları sevindirin, onlara süpriz yapın. Yine eşinize size süpriz vs yapması için de alan tanıyın. Üstüne düşmeyin.

3. Eve geldi mi insan pijamalarını giyip ayaklarını bir uzatmak istiyor. İşten geldiğinde ona alan tanıyın. Yemeğini yesin, biraz dinlensin bir saat güleryüzünüzü eksik etmeden, onu kendi haline bırakın. Düşünün ki eve bir saat geç geliyor. Böylelikle eve alışır eşiniz de, bazen ayrı odalarda oturun mesela alın elinize bir kitap. O merak etsin sizi, o gelsin yanınıza.
Dışarı çıkma konusunu da konuşun. Programınızı yapın, haftada bir gün birlikte dışarı çıkmak istediğinizi söyleyin. İlk başta eşinizin sevdiği yerlere gidin. Herkes müze gezmeyi sevmek zorunda değil. Biz bazen gün sayarız, çok hevesle bekleriz bir müzeye gitmeyi, gittiğimizde de heyecanlı heyecanlı konuşuruz, inceleriz eserleri. Bunun sebebi ikimzin de ilgi alanına girmesi. Siz de bazen eşinizin, bazen ortak, bazen de sizin ilgi alanınıza giren yerlere gidin. Atıyorum müzeye gitmeden önce internette araştırın, müzedeki en önemli eser nedir filan eşinize evde gösterin hevesle. Gittiğinizde onun da bilgisi olmuş olur, onu konuşursunuz. İlgisizlikten değil, bilgisizlikten "hıhı, evet" diye cevap verdiğini düşünüyorum.

Kendi zihninizde "yeni evli heyecanı", "yeni evliler" gibi kalıplar oluşturmuşsunuz. Bunların gerçek hayatta bir karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Evlilikten beklentiniz romantik komedi tadında bir hayat olmasın, biraz realist bakın hayata. Evlilik her saniye mıçmıç olmak değil, emin olun sosyal medyadaki hayatların çoğu da sadece göstermelik... Eşiniz onu bunalttığınızı söylemekte malesef ki haklı.

Bir ara bir şey yapmadım ama ondan da bir şey görmedim demişsiniz de daha bir senelik bile evli değilsiniz. Biraz sabır gösterin ve ona gerçekten alan tanıyın. Beklenti içine girmeden. Sadece çok sevdiğiniz eşinizin hayatınızda olduğuna şükrederek... Sonra gerisi gelir...

Şiddet varmış yeni gördüm. Siz bu adam için neden bi seyler yapma derdine düşüyorsunuz ki ? Ne hali varsa görsün. Siz kkendinizde arayın mutluluğu.
kendimle nasıl arayabilirim ki mutluluğu :KK43: boşansam kurtulsam.. en güzel yıllarım mahvolacak bu seferde herkes dul gözüyle bakacak bu yüzden evliliği kurtarma çabası daha cazip geliyor bana :KK43:

kendimle nasıl arayabilirim ki mutluluğu :KK43: boşansam kurtulsam.. en güzel yıllarım mahvolacak bu seferde herkes dul gözüyle bakacak bu yüzden evliliği kurtarma çabası daha cazip geliyor bana :KK43:
Gerçekten eşinizi seviyor musunuz ?

Neden o zaman gerekeni yapmadınız ? Canınıza kastınız mı var ? Adam saf odun, neden hala bişeyler bekliyorsunuz ki ? Salın ipini ne hali varsa görsün... Önce o uğraşsın ne diye kendinizi bu kadar ezdiriyorsunuz !
ben hiç konuşmasam mı sizce ne dersiniz bana yanaşınca da konuşmıyım nasıl fikir kendi halimde takılayım bu seferde çok yanlız hissederim diye korkuyorum

X