EŞİMLE NEOLACAĞIZ BİLMİYORUM

Kadının koc<ası da ayrıca g.vat, katıllıyorum bu yoruma. Bu konudaki herkes bir acaip :KK51: Konu sahibesi mantık diyip bu kocasını besliyor, onun da arpası fazla geliyor karı kıza yazıyor, yazdığı kadının kocası da ayrıca g.vat, koca zaten cemaatçi .. acaip bir hayat

Konuda olmayan tek şey mantık 🤭

Konunun dışında bir şey dicem sinir oluyorum çünkü. Benim kocam cemaatçi yok dinini bilen yok namazına düşkün deniyorda her haltta çıkıyor altından o nasıl oluyor. Bir şeyi kişiyi anlatırken böyle söylenince ne oluyor o bir melek mi oluyor günahsız. Biz cemaatçi olmayanlar da dinsizler olarak her haltı yiyebilme potansiyelli görünüyoruz demi sizlere göre. Daha fazla konusmicam. Hala ne yapabilirim diyorsunuz. Tost yapın kocanıza yersiniz ne diyelim.

Bizim toplumda şunu farkettim; bir kısım kadınlar için evli ve çocukluklu statüde olmak her şeyden önemli. Ne evlendiği hanzonun ne de yaşadığı bir hayatın önemi var. Aldatılma emareleri var, bu bile önem arzetmiyor.
Aslında hanzo olmasına da gerek yok. Bir tane bile ortak noktası, konuşacak ortak konusu olmayan insanların sırf evlenmiş olmak için evlenmesi de üzücü.

Şey gibi rastgele iki insanı bir eve sokuyorsunuz alın bu sizin hayatınız yaşayın. Sonra ömür boyu mutsuzluk.

Aslında hanzo olmasına da gerek yok. Bir tane bile ortak noktası, konuşacak ortak konusu olmayan insanların sırf evlenmiş olmak için evlenmesi de üzücü.

Şey gibi rastgele iki insanı bir eve sokuyorsunuz alın bu sizin hayatınız yaşayın. Sonra ömür boyu mutsuzluk.
Ne yazık ki, ülkemiz evliliklerinin yarısı böyle galiba. Evet, hanzo olmasına gerek yok. Uyumsuz, birbirini tanımadan çok sayıda evlilik gerçekleşiyor.

Gerçekçi olalım. Bu adamı değiştirecek bir sihirli değnek yok. Ya böyle kabul edeceksiniz ya da boşanacaksınız. Başka hiçbir ihtimal yok. Ayrıca adam sizi açıkça sevmiyor. Onun için de mantık evliliği olmuş.

Ben boşanırdım. Sizi bilemem. Evde suratı beş karış oturan adam elin kadınına işve cilve yapıyorsa, kapı orada. Yalnız diğer kadının kocası da çok medeni adammış helal olsun, karıma mesaj atma diye uyarmış. Bu konuda mantıklı olan tek kişi olabilir. O da boşanmalı mesela. Herkes boşanmalı konudaki. Ne biçim evlilikler bunlar böyle.

Aileniz sizi sevmedi değil mi?

Hep görünmez oldunuz. Elinizden gelen herşeyi onay almak için yaptınız ama yaranamadiniz. Ne anne nede babanız size hiç değer vermedi. Sizinle oynamadı.

Çok üzgünüm. Siz artık kendine değer verme zamanı gelmiş hatta geçmiş bir insansıniz. Kendinize değer verin. Siz olmadan olmaz. "Sizi" bulun.

Neyi sever, ne mutlu eder? Gelecek planları ne ?

Bunları bulmadan Ahmet gider, Mehmet gelir... Önce siz kendinize saygı duyun. Sonra çorap söküğü gibi gelecek

siz benı yargılıosunuz belkı suan ama sadece ısı ıyı dıye degıl allah korkusu var ıyı bırı dıyede

Bu nasıl mantık evliliği anlamadım. Mantık evliliğinde kadın yatar, adam iyi paralar kazanır,kadını yasatir. Siz calismissiniz bir de maaş kartını adama vermişsiniz bir de ondan harçlık almışsınız. Bence mantık evliliği de değil sırf yaşım geldi, evleneyim diye evlenmişsiniz.
Zararın neresinden donseniz kârdir. Daha genceciksiniz. Bu adamın içinizi öldürmesine izin vermeyin .

Bu arada bu nasıl cemaat, karısını işe gönderiyor , maaşını da bir güzel yiyor. Oh ne ala
maaş 1 birim, adamin.geliri 5 birimdir. Rahat yaşarız tatillere gideriz diye düşünmüştür

kızlar merhaba;7 yıllık evli çalışan tek cocuklu bır anneyım.eşimle 7 yıl önce mantık evliliği adı altında evlendık.aslında şöyle ben mantık evliliği olduğunu iyi biri olmasıyla bağdaştırdım.lakin eşim evlendiğimiz günden beri suratı asık hiçbirsey yapmak istemeyen yatmak uyumak ve sıyaset ızlemekten zevk alan bır adam. bekarlık hayatında annesi tarafından alınan kıyafetleri giyen ve ayakkabı num dahı bılmeyen bır adam kı evlendıkten sonra kıyafet tarzını ben degıstırdım. bıldıgınız cocuk buyutur gıbı hep durttum gıydırdım ugrastım.lakin eşim işten gelır ıkı kelıme etmez yatar elınde nkumanda ve telefon sıyaset ızler.birşey soylersem evet onu yapar ama bu evdede bı dınlenemedım ya dıye soylenerek surat asarak.bırkere askım canım bugunde cok guzeldın gıbı cumleler duymadım.bırkere 1 kg yada 1 tane bırsey ben soylemeden eve alıp geldıgını gormedım.cok konusmaya calıstım neden hep mutsuzsun neden hep suratın asık dıye sormaya calıstım ama bıseyım yok neden suratım asık allah allah asık mı gıbı cumlelerle karsılastım.cevap alamadım cpozum yolu bulamadım.bıryere gıdelım desem napıcaksınız orda der yanı hwerseye cevabı hayırdır.konusmamadıgım ıcın anksıyete hastası oldum ve salak manyak gıbı cumlelerle tepkı vermeye basladım cunku esım susarak benı dahada delırttı.ve daha sonrasında bır gece telefonunda 1 mesaj gordum adamın te kı mesaj atmış; kardes esıme mesaj atma bu sana son uyarım gece saat 12 bucuk/ardından 2 ay sonbra iş ark gece sahura kadar mesajlasmıslar kadın tost yaptım dıye foto atmıs buda tostu cok severım hemen adresını ver yazmıs..buarada esım cemaatcı.aıleme karsı hep suratı asık bır adam.benım ofke kontrolsuzlguum baslayınca benı sevmedıgını soledı bende ona benı bu hale senın davranısların getırdı dedım.6 yıl maaş kartımı bıle ona vwerdım ev araba aldı bana hep harclık verdı ama ben hıc ama hıc mutlu olmadım ılgı gormedım sokakta el ele yurumuslugumuz bıle 1 yada 2 dir.eşim yemek yemek ve uyumak duısında mutlu olmaz yanı ben gormedım ben napmalıyım bana yardımcı olurmusunuz
Bile bile lades derim 👎
Yok cemaatçiymis herşeyini annesi almış etmiş, mileltin karısına kızına sarkıntılık eden evrilmemiş, hayatı görmemiş insanlarla sorumluluk alıyorsunuz yazık gerçekten birde çocuk yapmişsiniz böyle bir ortamda buyumek zorunda kalmış.
Çocuk hayata gelmeden fragmanı gösterselerdi geldiği yerden geri dönerdi

X