Eşimle İlişkiye giremiyorum ve kimse bilmiyor çaresizim ne yapmalıyım😤😢

ayıp olsa annemiz babanız ananelerimiz dedelerimiz yapmazdı

Mecbur kalınca malesef böyle olduk hatta eşim bile bunu söylemişti çocuk için ilişkiden artık o da vazgeçmişti

Bu meseleyi çözmeden sakın çocuk için herhangi bir girişiminiz olmasın.
Kadın Doğumcu psikolog desteği alın. Belli ki cinsellik ile ilgili yeterli bilgi sahibi değilsiniz. Genelde yeterli bilgi olmadığı zaman bu tip korkular oluyor.

İşte sanki hiç cinsellik olmicak diye böyle düşündüm hatta bunun için otele bile gittik farklı atmosfer olsun diye

Onu aşmak biraz zor gibi çünkü aileden gördüğümüz şeyler kolay kolay silinmiyor ama kadın doğuma gidecem ne kadar da alttan muayeneden korksam da

İşte sanki hiç cinsellik olmicak diye böyle düşündüm hatta bunun için otele bile gittik farklı atmosfer olsun diye
bence insan otel de değil kendi evinde rahat eder güzel komik bir film açın normalde içmiyor olabilirsiniz ama bir şişe güzel bir şarap açın yanında peynirler ortam belkş yapınıza uygun değil ama bu sağlık bir de öyle deneyin ama kasmayın da mumlar ortam önce diğer şeylerden de zevk almaya bakın

O yüzden kabul etmeniz lazım bi sorun olduğunu. Kendi kendinize tanı koymayın, onu yapmam bunu yapmam demeyin lütfen. Evliliğin yapı taşlarından biri cinselliktir çocuk değil, düzene oturtamazsanız daha sıkıntı yaşarsınız ileride.

Öncelikle yaşadığınız sorundan bağımsız olarak çocuk için çok erken. Daha bir yıllık evlisiniz. Bu problem olmasa da biraz daha evliliğinize zaman tanımalısınız. Milletin ne dediğinin bir önemi yok. Biz uygun zamanı biliyoruz diyeceksiniz.

İkincisi siz vajinismus olmadığınızı düşünebilirsiniz ama kendinize tanı koyamazsınız. Tek seferlik terapi ile de günü kurtaracak çözümlerle de olmaz.

Cinsel rahatsızlıklarda uzman bir kadın doğum doktoruna gitmeniz gerekiyor. Ayrıca unutmayın bu sorunu aşmadan bir şekilde hamile kalsanız bile süreç sizin için travmatik olabilir. Çünkü bunun muayeneleri var, doğumu var. Hiç muayene oldunuz mu mesela? Kendinizi kasmadan muayene olabiliyor musunuz?

Son düzenleme:
Onu aşmak biraz zor gibi çünkü aileden gördüğümüz şeyler kolay kolay silinmiyor ama kadın doğuma gidecem ne kadar da alttan muayeneden korksam da
ya ailemizin yatak odasına ne kadar hakimiz ananelerimizin 5-6 çocukları kaç düşükleri var onlar oooooo :))

Ben 4 senelik evliyim biri bana sordugunda dusunmuyorum cocuk daha evliligimin keyfini cikartiyorum diyorum. Hemen kostur kostur cocuk niye. Evlilikten keyif almayi ogrenin once. Kim ne derse de desin.
Eşim çok aşırı istiyor ve ben karşılamadığım için üzülüyorum tabi bende istiyorum ama eşim kadar değil çünkü kadınlarda doğum korkusu var ve sonrası

Eşime hazsızlık ediyorum diye kendimi suçluyorum o nedenle çözümler aramaya çalışıyorum. Hiç muayene olmadım zaten o konuda biraz çekindiğim için kadın doğum uzmanına gitmeyi erteliyororum çünkü alttan muayene etcek daha yeni yeni de lazere gidiyorum orda bile 4. seansım ama hala uyanarak saklamaya çalışıyorum

Doğru malesef bir bilgim olmadı ailede de ayıplandığı için hiç bahsedilmedi hatta evleneceğim gün bile annem demedi teyzem dedi kendini rahat bırak olsun bitsin

Esine de karsi boyle utaniyorsan isin zor. Parmak egzersizlerini esine yaptirabilirsin mesela yavas yavas esine karsi olan ayip utnma duygularini bir kenara birak tedavi olarak ancak bunu cozebilirsin. Esinin de daha cinsellik yasmadan cocuk istemesi de tuhaf .

Eşimin ellemesine izin vermiyorum ya o da şöyle hani ıslak oluyor ya ben kendim tiksiniyorum o dokunup yada öpmesin saçma düşünceler mi bilemedim parmak egzersine de ben karşıyım işte ondan ilk psikoloğa gittim egzersiz o da önerdi kegel pelvik tavan gibi

Doğru malesef bir bilgim olmadı ailede de ayıplandığı için hiç bahsedilmedi hatta evleneceğim gün bile annem demedi teyzem dedi kendini rahat bırak olsun bitsin

Annemle falan konuşmadım açıkçası ancak evlenecek yaşa cesarete geldiyse insan öğrenmenin sorumluluğu da kişinin kendi sorumluluğundadır.
O sebeple cinsel eğitim noktasında bir uzmandan destek alın.
Öte yandan eşinizle de bunu gayet iyi bir şekilde konuşabilirsiniz.
Cinsellik sadece eşinizin değil sizin de sorumluluğunuzda bunu da unutmayın.
Bedeninizi keşfedin.
Elif Civelekoğlunın kadınlığı keşfetme atölyesi oluyor online. Aklıma o geldi belki o tarz bir şeye ihtiyacınız vardır.

Neden karşısınız?
O ıslaklık zaten olması en olağan durumdur. Bırakın eşiniz de sizde bedeninizi keşfedin.

Eşinizden önce kendinize haksızlık. Önce bunu bir özümsemeye çalışın. Cinsellik sadece erkekler için değil. Cinsellik dışında rutin jinekolog muayenelerinizi ve testlerinizi yaptırabilmek, sağlığınızı koruyabilmek sizin hakkınız değil mi? Sağlıklı bir kadın olmak istemez misiniz?

Lazerde utanmak ayrı bir konu, eşinizle cinsellik yaşayabilmeniz ve muayene olabilmeniz ayrı bir konu.

Lütfen ertelemeyin, kaçınmayın ve tedavinizi olun.

O islaklik onlarin daha cok tahrik olmasini sagliyor igrenme sakin. Egzersiz olarak baslama o zaman kendin dokun dusun hayal et sonra esinin dokunmasina izin ver . Burdaki vajinismus konularina hic baktiniz mi. Belki kendinize uyarlayabileceginiz bir yontem bulursunuz. Tabi bu demek istedigim uzmana gitme demek degil uzman bulup gidene kadar kendini biraz ilerletmen adina soyledigim birsey yanlis anlama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…