Eşimle cevaplarınızı bekliyoruz bu kavganın yönü sizde

Gereksiz tepki veriyosun bence ,ne var yani annesi süremezmi sıkıntı ne anlamadım

Hep böyle gereksiz triplere giriyorsanız
Allah eşinize sabır versin.
Size yap demiyorlarsa sorun nerede ben anlamadım.

Eşinizin annesi oğluna vicks sürdü diye siz niye tribe girdiniz ben onu anlamadım? Ay ne alaka bu insanların nasıl bu kadar boş vakti varda böyle saçma sapan şeylere takılıyorlar ya anlamıyorumgerçekten “bazı kadınlara” rahat batıyor ya!

Şunu okuyana kadar esinize hak vermistim. Anne-baba sevgisi gormemis birine bu cumle kurulmaz, yarasına boyle basılmaz hele ki hayat arkadaşı bunu hic yapmaz.ayip etmiş
Bana göre bu cümle yanlış değil, muhtemelen konu sahibi çocuğuna da çok sevgiyle yaklaşmıyor,kendi anneni değil benim annemi örnek al , demiş

Ay ben olsam tabi ki sinirlenmem ama bi tiksinirim. Eşşek kadar adam, eli kolu tutuyor yani kendisi sürmesi lazımdı. Bizim başımıza gelse annesi kremi getirir, oğlum bunu kullan çok iyi gelir der, eşim de sağol annecim der çıkarır çorabını sürer. Oğlunun ayağına krem süren anne ben ilkokuldan sonra görmedim duymadım, analık diye güzellemeye gerek yok

Gördüm fikrim değişmedi. Sevgisiz, ilgisiz bir anneyi örnek alacağına benim annem gibi annelik yapmayı bilen bir anneyi örnek al demiş. Anormal, kınayacak bir şey yok bence.
Böyle açıkça söylemişse odunun önde gideni. Yarası vardır kadının zaten. Söylenir mi ki öyle? Annesi ölmüş birine annesizsin sen zaten demek gibi bir şey bu.

Siz niye bu kadar herkesi etiketleyecek derecede tetiklendiniz?
Çünkü mesajı aralarda kalmış. Eşi de mesajları okuyup kendi çapında değerlendirdiği için üşenmeyip etiketledim.

Ben dururken kvmin eşime bakmasini istemem ne yapilacaksa ben yapmişimdir zaten. Sanki birlikte basimizin caresine bakamiyor gibi yardim istenmeden araya kendini sokmasina gerek gormezdim. Annelik hisleri vs olabilir, benim annem de oyledir ama gerek yok.

Gribi vs gectim ameliyat oldugunda da ben yaninda kaldim, ben baktim her şeyine.
Eşim de ben ameliyat oldugumda, ayagim kirildiginda bana kendi bakmisti kimseye birakmamisti afedersiniz tuvaletime kadar temizledi. Annem de yanimdaydi ama esim yaptirmadi.
Sonucta her zaman anne babamiz olmayacak dibimizde ikimiz yaşiyoruz bu hayati, birbirimize bakmamiz lazim, bakmayi ogrenmemiz lazim.

Bana göre bu cümle yanlış değil, muhtemelen konu sahibi çocuğuna da çok sevgiyle yaklaşmıyor,kendi anneni değil benim annemi örnek al , demiş
Onun yerine biraz ilgi ve sevgi göstermesini istesin. Niye annesini örnek gösterip kıyas yapıyor ki? Artniyet aranır bunda.

Bazen açıkça söylemek gerekir bazı şeyleri. Karşıdaki insan anne oğul ilişkisine müdahale edecek derecede kendini kaybetmişse açıkça söylemek en iyisidir.

Sanırım aralarında çıkan kavganın konusu bu, adam bunu alakasız ve durduk yere söylemiş gibi durmuyor. Alakasız yerde sırf bastırmak için kadının yarasına dokunup duruyorsa haksız. Burda açılan konularda erkek tarafından çok görüyorum bu hasetliği, adamlar resmen eşlerinin ailesinin iyi olmasını sindiremiyor; kendi abuk subuk ailelerinin yaptıklarını bi şekilde normalleştirmiş, normal olmadığını istemeden hal ve davranışları ile gözüne sokan insanlardan deli gibi nefret ediyor ve evde huzur bırakmıyorlar. Konu sahibi bu kadar da değildir belki ama hasedi şimdiden zarar vermeye başlamış gibi.

Gereksiz tepki veriyorsun, gayet normal yaşanan durum, anne sevgisinden mahrum olduğun için kızıp üzülmüşsun,

Haksızsınız şöyle ki annesi kendi ilgilenmiş size “al oğlumun ayaklarına vick sür” dememiş veya “oğlumu iyi bakamıyorsun” gibi laf sokmamış kadın hasta oğluna kendi müdahale etmiş bunda bozulacak alınacak ne var anlayamadım. Bnm kv mesela oğlu hasta olsa sanki sorumlusu benmişim gibi davranır sürekli şunu yap bunu yap diye oğluna hizmet etmem için talimat verir eğer böyle bi durum olsaydı o zmn anlardınız gerçekten sinir olmanız gereken şeyi

Verem mi olmuş adam ya da bebek mi bu; kendi ihtiyacını gideremeyecek denli engeli/sorunu mu var? Al bunu sür dersin hadi iyi gelen bi şeyse, koskoca adamın ayağının altına kendini sermezsin.
Annenin sınırı yoksa da sen çizgiyi çekersin, rahatsız olursun şu durumdan.
Bu olağan bir anne-çocuk ilişkisi değil; yüceltilmiş "erkeklik" mertebesinin inşası.
Aferin oğullarızın ayaklarını kremleyin boyle yaşları otuz da olsa. Sonraki aşama ne, totosundan b.kunu almak mı? Şu saçmalığı savunanlar tepeden tırnağa bir muayeneye girip heyet raporu alsın bence akıl sağlıklarına dair. Ulkemizdeki cinsiyet eşitsizliğine, beş yaşında çocuk gibi davranan ve her şeyi kendine hak gören kerli ferli adamlara; onların kadını hizmetçi/geyşa gibi gören hastalıklı algısına hizmet ettiğini de unutmasın. Şaka gibisiniz ama maalesef komik değilsiniz.

Açıkçası hala aynı düşüncedeyim. Adamında bu cümleyi durduk yere kullandığını düşünmüyorum.
Ayrıca hoşumuza gider yada gitmez, anne çocuğunu başkasının istediği şekilde sevmek zorunda değil, nasıl istiyorsa öyle sever. Belli bir yaşa gelmiş diye de çocuğu ile ilgilenmeyecek diye bir şey yok. Birde kaç yaşamıza gelirse gelsin bazı Anne ve babalar çocukları için birşeyler yapma ihtiyacı hisseder zaten çocuklarda bunu bekler. Kısaca annenin ilgisi biraz abartıya kaçsa yanlış bir şey görmedim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…