Eşimle cevaplarınızı bekliyoruz bu kavganın yönü sizde

Yazıya dökülünce öyle gibi geliyor, her saniye değil zaten söylediğim şey. Her ilişkinin dinamiği farklı, bir de karşılıklı olunca içten geliyor, yeri geliyor ben de çocuklaşiyorum öyle bakıldığında. Flört ediyorduk yıllar önce, eşim de mesleği gereği kışın soğukta ofis dışında olabiliyor, ona kalın bir içlik aldım üşümesin diye, kendi akıl edememiş, hala "bir içliğe tavladin beni" esprisi geçer aramızda. Bazı erkek şefkati çok seviyor, benimki de öyle. Oğlumu severim mesela sonra "gel beni de sev der" çocuk değiller belki ama çocuk gibiler 🙂 Ama şunu her zaman derim, şefkate de, iltifata da erkeğin de ihtiyacı var kadınlar gibi, ilişkileri beslemek lazım, tabii kıymet bilene..
Bana da bu annelik gibi geliyor açıkcası. İçlik almak başka giydirmek başka. Üşümesin diye sırtına ceketle peşinden koşmak başka. Evliliğimizin başında kayınvalidemde boyle tavsiyeler veriyordu inanılmaz saçma buluyordum ve kafam karışıyorfu bana corap giysin aman üşümesin bıdı bıdı terapistime söylediğimde kesinlikle bunu yapmamamı zamanla annesi gibi hissedip arada ki tutkuyu bitireceğini eş sıfatını korumam gerektiğini hatta artık cocuklarımıza bile böyle yapmamalıyız birey olduklarını ne xaman üşüyüp hasta olacaklarını akıl edebilir olması gerektiğini söylemişti. Yıllar geçtikten sonra eşime baktığımda artık annesinin bile ona üstünü hiy demesinden rahatsız olduğunu farkettim bana fa defalarca söylemişliği var güzel şekildr “ üşürsem giyerim sen lütfen takılma” bundan aslında hiç hoşlanmadığını anlamış oldum yani iyi ki terapistimi dinlemişim😅

Soruyorum.Eşim.olacak beyefendi ile soralım 100 kadına bakalım ne diyorlar dedik.
Düşünün ki kayınvalidenizdesiniz.Kocaniz ERKEK GRİBİ olmuş. Yayılmış yatıyor. Annesi geliyor ve ayaklarının altına viks sürüyor çoraplarını giydiriyor.Kocanizda gayet memnun istifini bozmuyor.dipnot.benin.annemle.aram çok.kotu çok sevgisiz bir anneye sahibim eşim bunu iyi biliyor.
Şimdi ben bu durumda sinirlenmekte ve buna takmakta haklı miyim.yoksa gereksiz tepki mi veriyorum
Gereksiz tepki napsın defol git mi desin

Siz eşiniz ve anneniz aranızdaki bağ a, bir annenin çocuğu için bir şeyler yapmasına hasetlendiyseniz ki kendi annenizle aranızın çok kötü olduğunu belirtmek yerine ( kötü olabilir ) kayınvalideniz ve eşiniz için mutlu olmanız gerekirdi. O muhabbete dahil olup anne bana da sürer misin ya da anne alışmasın sonra benden de ister gibi ortamı rahatlatıcı şakalar bile yapabilirdiniz.

Annesidir yahu nesi garip bunun surer krem cocugunun ayagina
Ama asil bana tuhaf gelen anasina krem surdurmeyi gectim coraplarina kadar giydiren adam
Ve de bu olayi oturarak izleyen ve sinirlenen sen
Madem esisin, anne sen dur ben sureyim diyebilirdin pekala
Biriniz iki seksen yatiyor digeriniz de kenarda oturup neye sinirlensem diye dusunuyor
Krem surmek corap giydirmek koskoca kadina kalmis
Hayretsiniz valla

Soruyorum.Eşim.olacak beyefendi ile soralım 100 kadına bakalım ne diyorlar dedik.
Düşünün ki kayınvalidenizdesiniz.Kocaniz ERKEK GRİBİ olmuş. Yayılmış yatıyor. Annesi geliyor ve ayaklarının altına viks sürüyor çoraplarını giydiriyor.Kocanizda gayet memnun istifini bozmuyor.dipnot.benin.annemle.aram çok.kotu çok sevgisiz bir anneye sahibim eşim bunu iyi biliyor.
Şimdi ben bu durumda sinirlenmekte ve buna takmakta haklı miyim.yoksa gereksiz tepki mi veriyorum
Bu duruma kızılmaz ancak gülünülür😂 Koca adam kendi ayağının altına viks sürememiş mi😁
Öte taraftan sizde bir tuhafsınız. Sadece bu garip durumu yadırgamak yerine ilişkilerini size göre şekillendirmediklerine kızıyorsunuz. Toyda değilsiniz, 9 yaşında çocuğunuz varmış. Kusura bakmayın ama sizde prenses sendromu gribine yakalanmışsınız:)

Ailelerim geleneksel tipte bence, evet ortalama davranışları var ama bazen küçükmüşüz gibi davranabilirler ve bu çok normal çünkü yaşlanıyorlar. ona değer veriyorlar bu çok kıymetli. yokta sayabilirdi bu sefer buna üzülürdünüz. Eğer SÜREKLİ eşine bir bebeğe bakarmış gibi bakmıyorlarsa bence sorun yok. Senin ailenle aranın iyi olmaması onun suçu değilki.. ve eşinden senin yaşadığın kopukluğu yaşamasını bekleyemezsin

Evet canım.zaten.kendisi.suan.bosanma.teklifinde.bulundu zaten belli araştırmış.simdi konu sığ gibi duruyor ama olay bu kadınla.cocugunun sürekli mesafesiz ve mic mic oluşu ve adamın bu mesafeyi ayarlayamayisi ...
Bu konu bir kamu oyu araştırması olabilir mi

Erkek gribi lafına takıldım. Evli barklı adam kendisi yapamıyo mu bu işi? Ben tuhaf karşılardım. Madem erkek gribi, döllü döşlü adam kendi işini kendisi yapsın sütoğlanı mı?

Ben de bi ıyyyy derdim ama sinirlenmezdim yani sinirlenmek fazla.

KEndi anam tarafından da gayet çok sevildim sevilirim. Şımartma derlerdi 10 yaşa kadar tek çocuktum. Hep şımarttı sağolsun. Hala şımartır. Ama ayağa viks sürülmesi lazımsa da alır yanıma koyar yani.

Kvnin nazlayası oğlunun nazlanası gelmiş nazlaşmışlar. Kavgasını yapamazsınız

Şefkat göstermek niye annelik yapmak oldu yav? Ortanız yok yeminlen 😂 Şefkatin olmadığı, eşlerin birbirini nazlamadığı, bazen çocuklaşmadığı evlilik kötü bir evliliktir bence. Hayat zaten zor, arada bir sorumluluklardan sıyrılıp çocuklaşamayacağım adama ben kocam da kocam demem. Aynı şekilde ihtiyaç duyduğunda da onun sorumluluklardan sıyrılıp çocuklaşmasına izin veririm, nazını çekerim, bebek gibi severim. Korkmayın dişiliğiniz düşmez 😂😂😂

Evet canım.zaten.kendisi.suan.bosanma.teklifinde.bulundu zaten belli araştırmış.simdi konu sığ gibi duruyor ama olay bu kadınla.cocugunun sürekli mesafesiz ve mic mic oluşu ve adamın bu mesafeyi ayarlayamayisi ...
Bence haklısın. Evet karşıdaki annesi olabilir ama fazla mıçmıçlığa gerek yok bence. Tamam annesidir sever ama mesela hasta olur çorba yapar ama çorbayı kendi yedirmemeli. Ve yazdığınızdan anladığım kadarıyla bu mıçmıçlık sadece hastalık zamanında değil sürekli olan bir şey ve bence gereksiz. Ben olsam bende sinir olurdum. Ve eşin de fazla anneci demek ki bu konudan boşanma teklifi sunuyor. Fazla Anneci erkek çekilmez birşey bence.

Siz şaka mısınız ? Sizin anneniz kötü diye eşiniz de mi kötü olsun. Bu ne kıskançlık ve bencillik. 👎

Komik bir hareket olabilir ama kavga nedeni değil? KV kocamın ayaklarına viks sürse banane? Benim ayağım değil ya. Bana çok abartı geldi.

Eşinde mi okuyor bakıyor bu siteye 😱

Sinir oluyorum böyle insanlara.
Annesi ya giydirir yapar eder ben anne değilim ben anlayabiliyorum tek oğul onda mı varmış cok abartıyomuş. O zaman ağaç kovuğundan erkek üretip öyle evlenin herkesin kök ailesi var annesi var. Sonra evlilikler neden gitmiyor neden gitsin ki böyle cok basit olayı bile büyüterek niye gitsin yani.

Annenizle olan sorunlarınızın sebebi kv niz ve eşiniz değil
Kv nin anneliğinden maksimum faydalanmayı hiç denediniz mi tavsiye ederim, kv dem geldiğinde hiç kaçırmam sevgisine, anneliğine ortak olurum, tadını çıkarırım. Hayatta kimseye nazlanmamışımdır ama kv deme nazlanırım, annem yok çünkü sağolsun o da beni hiç incitmemiştir. Sizde deneyin sevgiye ortak olmayı

Sizin annenizle sorunlariniz var diye esinizin annesini kiskanmaniz cok ayip evet esiniz size kizmakta cok hakli :)

X