Eşimle cevaplarınızı bekliyoruz bu kavganın yönü sizde

Eşim hasta olunca yanında olup elimden geleni yaparım. Aynı şekilde o da bana destek olur. Eğer oğlum hasta olursa müdahele eden yok ise oğluma yardımcı olurum. Eğer oğlumun eşi, kocasını iyileştirmek için çabadaysa daha iyi bir fikrim yoksa araya girmem. Bazı kadınlar kocalarını annelerinden ya da anneler gelinlerden kıskanıyor. Beceriksiz ya da yetersiz görüyor. Bir nevi yaranma çabası. Lakin konu sahibinin sanırım eşi kıyas falan yapıyor yorumlardan öyle anladım. Bu da konu sahibini yıpratır. Dengeyi sağlayacak olan adam benzin döküp çakmağı yakmış.

Çocuklarıma karşı örnek alabilirim ama eşimin annesi değilim. Beni beğenmeyen annesi ile yaşar. Hasta adama annesi ilgi gösterdi diye kavga etmek başka, eşler arası iletişim problemi başka. Bu anlattığı olayda haklı bulmadım. Eşi ve KV arasında toksit bir ilişki varsa müneccim değilim. Yazdıklarını haklı bulmadım.

Ben nerdeyse kırk oldum, üç tane evladım var. Annem hala ayaklarıma çorap giymesem kızar, eşime de kızar. Ne bileyim annelik delilik

@zxshermine
@QueenW
@mybiglove
Cereser

Üstteki alıntıya göre yine değerlendirin bence.
Kimse kimseden kendi annesinin şefkatini beklemesin. Anneniz çok sevgi dolu olabilir, size olmaya da devam edebilir ancak partnere bak bana/çocuğuma karşı böyle ol demek yanlış. Konu sahibinin çocuğuna karşı şefkat eksikliği varsa da kayınvalidesini rol model alarak bunu giderebileceğini düşünmüyorum. Öz şefkat eksikliğini gidermek öyle kolay bir şey değil.

Onu da kocası demiş bir nevi: Annemi örnek al.

Sizin annenizle aranız kötü diye kimse annesiyle iyi olamayacak mı ne saçma şey.

Öz şefkat eksikliğini gidermek öyle kolay bir şey değil.
Yakınım mutsuzdu ve fibromiyalji ağrıları yine başlamıştı. Bunun için psikoloğa gitti. Altından bu çıktı. Psikiyatriye yönlendirildi ve tedaviye başlandı. Testler de yapıldı. Beyin kimyası değişmiş. Düzeldikten sonra şemalara çalışırlar herhalde

Bahsettiğimiz şey bu değil ama. Kocanıza üşümesin diye çorap giydirip, peşinde hırkayla dolaşır mısınız?

Ya belki de kadın o kadar kere 'benim annemle aram kötü bu yaptığın berbat' , 'benim annemle aram kötü senin annen gelmiş ne yapıyor', 'benden öyle şeyler bekleme benim annem bana yapmadı, ben bilemem ilgilenmeyi' falan demiştir, dile getirmiştir ki adam "benim annemi örnek al dedi kendi annemi degil" demiştir.
Örnek veriyorum, Allah korusun benim evlendiğim adam ataerkil kültürden gelen biri olsa evde eline iş atmayip 'ben babadan böyle gordum, benim babam da boyleydi' dese, çayını suyunu benden bekleyip 'ben babadan böyle gördüm' dese, çocukları uyutmasa 'babam da beni uyutmazdi' dese, cocuklara sevgisini belli etmese 'babam benim bir kere başımı oksamadi, bizi uyurken severdi' dese ben de ona "kendi babanindegil benim babamı örnek alabilirsin" derdim - aynı konu sahibinin babası gibi
Olayın oncesini bilmiyoruz ki.

Bahsettiğimiz şey bu değil ama. Kocanıza üşümesin diye çorap giydirip, peşinde hırkayla dolaşır mısınız?
Ayaaaana çorap giiiy diye evde bağırındığım çoktur. Aldığım cevap da yok ben elime çorap giycem, kafama giycem falan olur genelde. Üstüme hırka alırken eşime de veririm. Yazlıkta terlik giy diye peşinde koşabilirim. Aynı şeyleri eşim de yapar. Çıkarken üstüme bişey almadıysam üşürsün montunu al der ya da alıp arabaya atar, çorapsız gezme regl olunca karnın ağrıyacak der. Bunlar annelik babalık yapmak değil, ilgi göstermek ve düşünmek.

Yok valla ben çorap giydirerek ilgi gösteremem, giy derim giyer elleri var. Hırka al derim alır peşinde koşmam. Bunları yapıyor olsam yazın sırtına havlu da koymam gerekir.

Bakış açınızı değiştirirseniz sorun da kalmaz böyle basit şeyler için birbirinizi kırmayın böyle davranarak eşinizi kendinizden uzaklaştırip annesine daha çok yaklastirirsiniz unutmayın
Mutlu pazarlar

Yok valla ben çorap giydirerek ilgi gösteremem, giy derim giyer elleri var. Hırka al derim alır peşinde koşmam. Bunları yapıyor olsam yazın sırtına havlu da koymam gerekir.
Giydiriyorum demedim ki zaten. Giyinsin diye söyleniyorum. Ama gerekirse giydiririm de. Zatürreden geberir vaziyette yarı baygın yatarken gecede 10 kere baştan aşağı üstümü değiştirmişti adam günler boyunca. Bu yapılır zaten diyeceksin de yapmayan yapmıyor. O yüzden kıymetlidir benim beyim. Bir de yazmışlar yukarıda herkesin sevgi dili farklı. Biz seviyoruz birbirimizi nazlamayı.

Konuyu yeni gordum sadece ilk mesajinizi okuyarak cevap veriyorum.

Gereksiz tepki veriyorsunuz hatta o kadar gereksiz ki neye tepki verdiginizi anlamadigim gibi, tepki vermek nasil akliniza geldi cok merak ettim.

O kadar gereksiz bi tepki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…