Eşimle boşanma eşiğine kadar geldik :(((

hayat senin boşanabilirsin ama mükkemel evlilik olmadığını unutma.En baştan yazmışsın kayınpeder ve görümce huysuz diye, selam yerine küfür eden adama bilerek çıkışmışsın. Üstelik kocan rica etmiş sus demiş. Kaba ve huysuz olduğunu bildiğin insanlardan senin gibi düşünmelerini beklemen boşa. Kocanı seviyorsan idare etmeyi becerebilmen lazım, yok ben uğraşamam dersen boşan elbet.Ayrıca burda yorumlarla sen haklı görülsen ne önemi var ki senin evliliğin söz konusu.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

inanırım bu gidişle yakında dövmeyede kalkar. Kendi av köpeğini avı yakalayamadı diye tüfekle öldürdü. Siz hesap edin gerisini.

Gorumce gorumce blaw blaw her yerde olmak zorundalar mi en onemlisi huzur canim tasinin tasinmadan rahat edemiyeceksiniz

Babası yıllardır ağzına etmiş de sizin sözünü dinlememenize kırılmış sadece. Ne desen boş buna. Gücü kadına yeter ancak.

Benim konuçaklarim sert olacak farkindayim fakat yorumlarindan anladigim kadari ile halen israr ile gözlerini kapali tutuyorsun. Benim ve baskalarin yorumlari ile kim bilir biraz açarsin.

Bu adam hiç bir zaman degismeyecek. Bu adam hep daima pisirik, eziklik hisi ile dolu bir karaktere sahip olacak. Ve en önemlisi, bu adamin gücü sadece sana yetecek. Hiç bir zaman babasina laf getirmez, hiç bir zaman ondan hesap sormaz. Hayir, madem degisti, niye simde babasindan hesap sormuyor? Hangi erkek karisinin tartaklanmasini guruna yedirebiliyor?

Sana "artk benim onlarda hiç degerim kalmadi" diyence nasil diyemiyorsun "eh benim degerim? benim insanlik gururum"? Ki elbette degeri olmaz, karisini aslanlar gibi korumayan adam, böyle pisirik adam hiç degeri olmaz. Tabiki eniste daha çok deger görür. Ha bide madem degisiyor, niye halen seni suçluyor? Haydi diyelim pisirik, babasina laf söylemiyor, niye sana bile "haklisin ama iste birsey söyliyemiyorum" demiyorda "sen ablama niye öyle konustun" diyor? Tekrar gücü ancak sana yetecek diye. Artik bir noktadan sonra onun ailesi onu ezdikçe, oda seni ezmeye çaliscak, ki yapiyorda. Bak kaç defa hakli oldugun yerde görümcene (gururunu ayaklar altina alarak) özür dilemek zorunda kaldin?

Bu adam sana "ailem ile görüsme" dedigine bakma. Yarin birgün o aile yine "gelin niye gelmiyor" felan laf ederse, kocana yüklenirlerse "ne biçim kocasin, karina laf bile söylüyemiyorsun" dediginde,seni derhal babasinin yanina götürdügünü hatta, özür dillettigini görürsün artik. Yapmaz deme, kesinlikle yapar çünkü bu adamin gururu, onuru, serefi yok. Sadece ailesi var ve onlarda deger görme çabasi var.

Ben gerçekten anlayamiyorum artik (gerçe çogu bdv konularini anlayamiyorum artik). Adamin ailesi küfür, hakaret ediyor, seni tartakliyor ve kocan olacak sahista halen suçu sende buluyor ve giki çikmiyor. Ondan sonra halen "ben kocami seviyorum" diye tuturur bide "kocam aslinda böyle degil, el üstüne tutuyor de". Sen niye kendini bu kadar ezdiriyorsun? Ailen aynisini kocana yapmis olsaydi, bak bakalim o kocan neler yapmazdi ailene.

Kendine deger ver, bu gidis ile bu adam ile sadece yipranacaksin. Düsünsene ilerde çoçuk olursa bile o aile her istediklerini yaparlar çoçuga, hakaret etseler bile, o çoçugun daha az deger görse bile kocanin giki hiç çikmayacak ve hatta ailesini sana karsi savunacak. Simdi aci çektigini saniyorsun, bir anne olarak çoçugun öyle hor görmesini gördügünde asil o zaman aci çekeceksin fakat bu seferde "çoçuk var ayrilamam" deyip hep daima mutsuz kalacaksin.

Kapıya vurdu elini çAtlattı yazdığında seninizin babasına bişey diyemedi oyüzden yaptı sandım ama tersiymiş.
Bu adam düzelmezzz arkadaş bugüne kadar yapmadığını bundan sonra hiç yapmaz.
Bikere ağzını açıp benim karıma nasıl yaparsınız/ söylersiniz diyip elini masaya vursaydı bunlar hiç olmazdı.
Maalesef babadan anneden korkan korkak bir kocan var.
Ordan taşınsanızda taşınmasanızda kurtuluşun yok
Git babanın evine

onun yanina geldim is cikisi otirduk konustuk tek suclu benim diyor. beb kardesimin agzini tuttum babami ittim senin gozun donmustu dedi gormedin dedi. elimdede cocuk vardi daha fazlasini yapamadim cocuguda kenara atip dedi.

konustuk bir daha hic birseyimizi girdimizi ciktimizi gezip tozdugumuzu dahil anlatmayacagim bilmesinler ne yaptigimi artik kimsr karisamayacak bize dedi. o kadar ofkelilerki gecmisi bile kustular sana dedi. peki ben niye kusmadim ben niye anlatmadm gecmiste sende cok cektirdin demedim. karakter meselesi gercekten. ama actim agzimi yumdum gozumu.

ama ortak bir karara verdik. zaten surekli surati asikti babasinin bu saatten sonrada pek bi anlam ifade etmeyecek.

komusmayacagim . bayramda seyranda elini opersin gider oturursun misafir gibi baska lafta etmessin diyor.

dedim yeri gelir yukarida cikar annemler geldiginde oturmaya dedim ama fazlasini beklemesin benden gordugumde selami birak yuzune bile bakmam ikisininde dedim. oyle yap diyor. sarildi optu. benimle senin mutlulugun onemli birde boyle yapalim herkes yerini bilsin dedi. olmadi tasincaz baska caremiz yok borclarimizi biraz bitirelimde dedi. bilmiyorum kizlar. annemlere iki haftaligina gideektim hatta istanbula kacacaktim onlarla istemiyo gitmemi. onu tek birakmami.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ne şanslısınız ki arkanızda duran bir aileniz var. o yüzden cesur olun ve bunu kocanız anlasın.
istediğinizde çekip gidebileceğinizi, sırf evlisiniz diye onca saçmalığa boyun eğmek zorunda olmadığınızın farkına varsın. hemen boşanın diyemem ama eşinizle oturup ciddi anlamda konuşun.
ama eşinizin öyle " tamam, ben halledicem, düzelir" falan filan diyerek geçiştirmesine asla müsaade etmeyin.
en kısa zamanda ordan taşının ve çok zorda kalmadıkça eşinizin babasıyla ve kardeşiyle asla ama asla görüşmeyin ve yalnızca bunu kabul ettiği takdirde bu evliliği devam ettirin.
anladığım kadarıyla eşinizi seviyorsunuz, aile faktörü olmasaydı çokta mutlu bir evliliğiniz olurdu.

yaşanan bunca şeyden sonra artık eşinizinde kalkıp "ama onlarda ailem, ne yapabilirim, biraz anlayışlı ol" vs. gibi şeyler söylemeye hakkı yok. ki bana kalırsa eşinizde durumun farkında. belki o sizden çok daha fazla uzaklaşmak istiyor olabilir ailesinden. ama aileden kopmak kolay değildir, ki öylesine sert ve baskıcı bir baba varsa.

dediğim gibi bana kalırsa ilk önce oturup ciddi ve net bir şekilde konuşun.
ve en önemlisi bir şeyleri yoluna koymadan hamile kalmayı düşünmeyin bile.
hatta kalmışsanız bile bence doğurma kararı vermeden önce çok çok iyi düşünün.

umarım yoluna koyarsınız her şeyi.
iyi şanslar.

Sopayı kaptığım gibi kafa göz dalarım o kayınpedere
O nedir ya, nasıl bir davranıştır
Eşin pasif ve bunları sürekli yaşamaya hazırlıklı ol
Ya aklını başına alıp idareyi eline alacak ya da bu böyle gider
Sen çok kötü bir şeyde söylemiş olabilirsin ama kimsenin senin üzerine yürüme hakkı yok

Bak bir ay'i bile bulmadi. Hani artik ailesi ile görüsmiyecektin? Ve halen suçlu olarak seni görüyor. Herkes nasil yerini bilecek giki bile çikmiyacaksa? Herkes nasil yerini bilecek sen hiçbirsey olmamis gibi gidip kayinpederin elini öpersen? Öyle kaçmak ile, tasinmak ile herkes kendi yerini bilmiyor maalesef.

Baba lafini daima dinleyen adam babadan 1km uzakta dinler 1000 km uzaktada dinler. Üstelik bu adam olay sirasinda senin bilekliklerini morartmisti, niye gidip babasinin bilekliklerini morartmadi? Senin mutlulugun önemli ise artik pisirikligi birakmak, adam olma vakti geldi. Gidip babasina tavir yapsin bakalim, essin, gürlesin bakalim, onun evinde kapilari vursun bakalim ne oluyor?

Tekrar diyorum, bu adamdan ile mutlu olamazsin. Ömür boyu böyle ezik durup üstünede seni ezecek. Annenin yanina git, o tavir yapmazsa bile, artik senin tavir yapmanin zamanin çoktaandir geldi bile canim.

Susmayı, alttan almayı, idare etmeyi hep karısından bekleyen bir adam daha..
Çokkkkk çekersiniz daha maalesef

Esin babasinin gozundeki yeri kadsr , evliligini dusunmuyor anlasilan ..
Esin boyle davrandikca tabiki onlarinda sana saygisi olmaz.
ozur ve konus kendisiyle boyle yurumeyecegini anlat...
okurken bile icim SIKILDI ya ne bu...
ayrica kayinbaban kendini ne saniyorki seni dovmekle tehtit ediyo.. ver agizlarinin payini ozur felanda dileme.

cok sagolun destekleriniz icin. hepinizden bin kat Allah razi olsun. ben mi hataliyim diye cok dusundurttuler bana bendemi sorun var inatla hakliyim ben deyip duruyorum diye dusundugumden sizlere yazdim. cunku bu forumda hakliyla haksizin cok iyi ayirt edilebildigini biliyorum. esime bu konuyu burada actigimi bile soyledim. avukatindan psikologuna ev hanimina kadar pek cok insan turkiyenin dort bir yanindan beni savunurken sen nasil hala diretiyorsun ac oku bak olmadi etrafina sor dedim. halana gidip anlatsan dum duz saymisti babana sen n yapion be adam diye dedim.

kardesi konusunda vs hala ben senden mesulum ben senden sorumlluyum deyip duruyor. bende suc sana guvendim soz verdin iceri soktum diyor. zamani gerialabilseydim keske ya annende birakir donuste alirdim ya da eve ckkartirdm uyuyo yorgun der atlatirdim diyor.

benden sorumluymus benim dediklerimden. onlar hakli demiyormus ama bende hakli degilmisim vs vs.

demedik laf koymadim zaten. kaynanamin yapmasi gereken tavirlari kayinpeder yapio rol degistirmisler resmen dedim.
zamaninda annesi annene nasil cektirdiyse o da bana cektiriyo dedim. ama babanen annenin kiymetini olumune yakin bak nasilda anladi ins benide mumla arar baban dedim. damadina laf bile demiom bu gidisle onunlada kotu olcak dedim. o da evet diyor cok degil uc bes sene o kadar bile surmez. anama bile gondermicek kardesimi diyo

Kayınpederin çok çirkef miş
taşın ordan niye boşanacakmışsın adam dengisizin biri

Kayınpederin çok çirkef miş
taşın ordan niye boşanacakmışsın adam dengisizin biri

ondan daha cirkefi gorumcem.

bu yaptiklari ne ki. yaptiklarini yazsam roman olur e kayinpederde onun doldurusuna gelio. zaten cirkef cirkeflikte doruk yapio

eşin biraz ezik olabilir mi acaba?
zira havuzdayken ve akşam işiniz oldugunu umursamadan tamam gelirim demiş eşiniz
hayır demeyi bilmiyor mu?

evet size sus demiş susmamışssınızkötü konuşmamışsınız ama uzatmışsınız bir anda 5 cümle söylemişsiniz. bunu siz değil eşiniz yapacak. bunu siz değil eşiniz engelleyecek. o neden tamam diyorda siz hak kovalıyorsunuz.
eşinizin tavrı yanlış , onun ailesi size kötü davranıyor bundan kendini kötü hissetmeli ama o sanırım bu durumdan ötürü sizin ailenizede gelmeyecek o neden ? utanıyormu kendi ailesi böyle yaparken , senin ailenle karşı karşıya gelmekten yoksa inatmı yapıyor? yoksa budamı kendi fikri değil?

kayınpeder görümceye bişi diyemiyorum önce kendinizi düzeltin eş olarak olması gerektiği gibi olsun herşey ondan sonra başkalarına bakarsınız ama şuanda gördüğüm yanlışlar yazdıklarım bana göre.

Son düzenleme:
eşinin elini çatlatma sebebi sana vuramamasıymış meger
bu ne saçmalıktır yahu bilemiyorum analttıgınız gibimi dğeil olaylar nedir yani yorum yapamıyorum
bir tekne tokat dayak yemedıgınız kalmış hakketten

es secmek cok onemlı ama kader kısmet ıste nasıl olacagını kımse bılemez bazı seylerın ama esın yanında durmazsa ınan hıc bı yerde yerın olmaz bosanmak bı yana kalsın tamam sıkıntıdasın bunu gozunu korkutmak ıcın yaparsın ama boyle bıseyıde yapma eger esın senın yanında duracaksa baska bı yere tasının gorumceler hep boyle demekkı kotu olsun dıye yol bakıyo yerın ayrı kndı mutlu degılse senın olmanı ıstemeyebılır maddı anlamda bı sıkıntınız mı var kı esın bızı kapıya atarlar dıyo kıraya cıksan bırak evlerı kendıne kalsınnn

cok az bir sıkıntımız var o da en gec ocak ayi gibi gececek. onu bekleyecegiz tasinmak icin. hala facebook uzerinden gonderme yapiyor sozler yaziyor sevgili gorumcem. bende boyle yapabileceginden dondurmustum ama sonra actim ben malimi bilmezmiyi. atmis tutmuz yine. bende yazdim gorsun sonrada hesabi kapatirm dedm gordugu gibi de silmis arkadasliktan. bende madem oyle engellerim hic aratipta bulamaz dedim. gercekten biktm bu kizin sacmaliklarindan.

esime dedim uzaklasmak istiyorum diye bugun .yoksa zarar vercez ikimize de dedim. ama sen dersen ben seni gormeden yapamam ne yapayim dururum yaninda elimden nirsey gelmez dedim. dusunuruz dedi.

bilmiyorum hala hayatim bitanem seni seviyorum vs diyo. en yakin zamanda tasinmamiz sart ama farkindayim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…