eşimin spermi az çıktı..tecrübesi olanlar lütfen yardım...

derendeniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2007
99
2
kızlar bugün eşimi zorla sperm tahliline yolladım.ve malesef spermi normalden azmış.çok moralim bozuldu.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım ederseniz çok sevinirim.:1no2:

kızlar bugün eşimi zorla sperm tahliline yolladım.ve malesef spermi normalden azmış.çok moralim bozuldu.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım ederseniz çok sevinirim.:1no2:

vala hayatım spermi normalden az olursa aşılama yapıyorlar diye biliyorum. masrafı çok olmayan kolay bi yöntem ve genelde ikinci ya da üçüncü denemede tutuyor. tabi birde de tutabiir ama bilirsin işte cinsel ilşki gibi ben genelde ikinci üçüncü denemede tuttuğunu gördüm.

bi de tabi kocakarı yöntemleir var. benim bi akrabamın da yılarca çocuğu olmadı. o zmanlar yurtdışına falan da gitmişler. olmamış b türlü. sonra b,r iranlı hekim buna hergün bir ufak boy lahana yiyeceksin demiş. bir avuç ta badem. en son çare onu denemişler. şimdi kuzenim öğretmen aslan gibi bi delikanlı.bu da aklınızda bulunsun. lahana güzel bişe hem.

doktorlar erkekte bir tane bile canlı sperm bulursak çocuk olur diyorlar. kaldı ki eğer bir tane bile sperm yoksa bu sefer adamın kemik iliğinden bile sperm çıkarıyoalr. Sizinki çok şükür çok çok çok basit bi sorun. belki geçici bile olabilir. denemeye devam edin! yakında bebişiniz olacaktır Allah'ın izniyle

aranızda böyle bişey yaşamış arkadaş yokmu?sperm artıran bişeyler yokmu arkadaşlar?keçiboynuzu pekmezi hakkaten işe yarıyormu?

aranızda böyle bişey yaşamış arkadaş yokmu?sperm artıran bişeyler yokmu arkadaşlar?keçiboynuzu pekmezi hakkaten işe yarıyormu?

Merhaba
Aynı sorunu bizde yaşıyoruz.
eşimin sperm sayısı az çıktığında biz hemen bir ürolog ile görüşmeye başladık.
Dr bizden hormon testleri istedi.Ve eşimin testesteron seviyesi biraz düşük çıktı.Bu sebep olmuş olabilir dedi.Şimdi hormon ilacı ile yükseltiyoruz.sonra tekrar Sperm testi yaptıracağız.Sayı eğer 5 milyon üzerinde olursa aşılama yapılıyormuş.Daha az ise tüp bebek.
Ama Dr umuzun söylediği erkekdeki bu sperm sayısı çok da kafaya takılacak bir sorun değilmiş.
Benim de size tavsiyem hemen bir dr a gitmeniz ve sebebinin araştırılması.
Bir de spermler zaten 6 ayda bir yenileniyormuş vücutta. Şimdi az çıkmış olabilir.6 ay sonra düzelmiş de olabilir.Azalmışda
Umarım en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz
Başka sormak istediğin birşey olursa buradayım.Birbirimize destek için.
:1hug:

derendeniz sen diğer forumda olmuyo diye yazınca ben anlamıştım eşinde problem olduğunu.hatta eşin test yaptırsın demiştim.canım benim eşinde varikosel var mı?ona baktırmanız lazım.bide doğal yöntem olarak bu forumların birinde ÇAKŞIR SUYU diye bi konu var.onu bulup okumanı tavsiye ederim.kendine dert etme sakın
herşeyin bir çaresi var

canım bende geçen hafta düşük yaptım. doktorum eşime ve bana üzüm yememizi önerdi. eşimin yemesinin sebebi, üzümdeki fruktoz spermleri arttırıp kuvvetlendiriyormuş. belki yardımcı olur sana.
allah en kısa zamanda gönlüne göre verir inşallah

6-7 tane keçiboynuzunu küçük,küçük kırıp yarım lt kaynayan suya atıyoruz 3dk kaynatıp 20 dk dinlendiriyoruz ilk 1 hafta 1 bardak sabah 1 bardak akşam içilir 1 hafta sonunda sadece akşamları içilir 3 ay devam edilir.Ayrıca taze sıkılmış havuç suyununda etkisi büyükmüş Tabi bunlar sadece sprem düşüklüğü ve hareket sayısı az olanlar için.

arkadaşım dediğim konu hamişlerden haberler bölümünde 4. sayfada.ay çok yazdım ben.kafanı şişirmedim umarım

arkadaşım dediğim konu hamişlerden haberler bölümünde 4. sayfada.ay çok yazdım ben.kafanı şişirmedim umarım
çok teşekkür ederim çok iyisin..allahtan sizler varsınız .yoksa öğleden sonra işten izin alıp eve geldim ve hep ağladım..eşime ultrason yaptıracağız varikosel varmı diye.bide bi ürolog ile görüştük.varikosel yoksa eğer sperm sayısını çokca artıran hemen herkeste başarı sağladıkları bi ilaç varmış.adını şimdi unuttum.onunla kesin olur dedi.o ilaçla çok kişi baba oldu dedi.inşallah öyle olur.

canım teşekkür ederim.biz az önce ürologla görüştük 5 milyonun altında değilse hormon testine gerek yok dedi.bi ilaç adı söyledi.çok iyi olduğunu ve hemen herkeste başarılı olduğunu söyledi.istersen adını öğrenirim.vitaminlerden de sadece c vitaminin iyi olduğunu biz akşam yurtdışındaki çalışmalardan bulduk.onun için c vitaminid başlayacağız.bide 35 gün sonra tekrar baktırın dedi.tüm gün üzgündüm ve ağladım.şu anda gözlerim acayip yanıyor..

ya aklıma bişey geldi. ben çok kavun yediğim için acaba bi zararı var mı diye bakıyodum. bi çok yerde özellikle eski kaynaklarda kavunun erkekte spermi arttırdığını okudum. bitmeden kavun yedir herife. bide lahanayı ihmal etmee. coleslav mı ne bi salata var. onu yap yedir akşamlar. bir avuç ta bademm
bi de çok üüzlme ya! adama da kendini kötü hissettirme ok?

meraba güzelim bu konuyla ilgili ben çakşır suyu ve keçiboynuzu bölümüne ayrıntılı bir şekilde yazmıştım oraya mutlaka bak olurmu belki sana yardımım dokunur. arama motorundan çakşır suyu diye arat bulursun.

benim eşimdede test sonucu 8 ml hareketse oldukça düşüktü ultrason sonucunda varikosel teşhisi ile akabinde hemen ameliyat oldu 6 ay oldu 4 ay sonra test yaptırdık sayılarımızda büyük ölçüde gelişmeler vardı normale döndü bende bu keçiboynuzu kürünü denemiştim bununda büyük ölçüde yararını gördüğümü zannediyorum...

İlacın ismini yazmanı çok isterim.Biz de dr umuzla görüşürüz böyle bir ilaç varmış.Kullanmamız iyi olur mu diye.
İnşallahh en kısa zamanda Bebişlerimize kavuşuruz canım.

canım klomen diye bir hapmış.aslında bunu kadınlarda kullanıyor ama oligospermik erkeklerdede çok başarılıymış.siz yinede bir sorun.biz varikosel varmı diye ultrason yaptırp eğer yoksa bu hapı kullanacağız.

İlacın ismini yazmanı çok isterim.Biz de dr umuzla görüşürüz böyle bir ilaç varmış.Kullanmamız iyi olur mu diye.
İnşallahh en kısa zamanda Bebişlerimize kavuşuruz canım.
canım klomen diye bir hapmış.aslında bunu kadınlarda kullanıyor ama oligospermik erkeklerdede çok başarılıymış.siz yinede bir sorun.biz varikosel varmı diye ultrason yaptırp eğer yoksa bu hapı kullanacağız.

canım benim eşiminde sperm sayısı azdı 1kez aşılama yaptık olmadı 2.sini deneyecektik adet olmayı beklerken hamile olduğumu öğrendim asla umudunu yitirme

ılacın adını paylasırsan sevınırım bızede vermıstı onunla karsılastırıcam aynımı degılmı dıye tsk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…