Gebeliğe Hazırlık Eşimin sperm sonuclari(bilen arkadaslardan yorum beiyorum)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sorun diye düşünme canım. Bende de çok inatçı bir pko vardı. Ne ilaçlar ne hormonlar kullandım süreçte. Hepimizin başına gelen ufak tefek aksaklıklar bunlar. Bizim imtihanımız da bu. Sabredeceğiz, inşallah en güzel en hayırlı zamanı bekliyor miniğin. Bol bol dua et canım..

Haklisin canim. Hep dua ediyorum isteyen herkese nasip olsun diye. Allahjm kabul etsin insallah

Canım sende öyle ahım şahım bi sıkıntı Yok arkadaşında dediği gibi e2 yükselirse bi sıkıntı kalmaz inşallah[/QUOTE

İnsallah biran once yukselir canim hormon dengeleyici kur var onu uygulayacagim.ibrahim saracoglunun .sitesine msj atacam degerlerimi o da bi kur veriyomus degerlere gore.duruma glre bakacam artik

İncir kuru prolaktini yukseltiyor diye biliyorum. Onun icin kullanmadim hic
Sen kullanamazsın. Ama adaçayı içebilirsin. Bal-tarçın-çörekotu kürü yapabilirsin. Bunlar e2'yi yüksektir ama prolaktini yükseltmez. Benim prolaktinim düşük diye yapabildim incir kürünü.

Kadın doğumcun ciddi sıkıntılı çünkü sana tsh 2.5 ve altı olması gerektiğini e2nin düşük olduğunu ve prolaktinin sınırda olduğunu söylemesi gerekiyordu yani ben araştırdığım kadarıyla böyle bu kadın doğumcuların hepsi mi sıkıntılı ben anlamıyorum ki

Cnm bu testleri adetin 3. Gümü yaptırmak mı gerekiyor ???

Eşinin sonuçları gayet yeterli canım sen yumurtlama üzerine tedavi olmaya çalış zaten bu kadın dogumcularin yaptıkları tek şey moral bozmak üstüne üstlükte doğru düzgün tedavi yapmamak anca aşilama yapıp dursunlar bizim uroloji doktorumuz sonuçlar iyi derken benim kadın doktoru direk aşilama dedi ugrasmak istemiyorlar yada problemi çözmüyorlar malesef

Sen kullanamazsın. Ama adaçayı içebilirsin. Bal-tarçın-çörekotu kürü yapabilirsin. Bunlar e2'yi yüksektir ama prolaktini yükseltmez. Benim prolaktinim düşük diye yapabildim incir kürünü.
Bal-tarçın çörek otunu bende yapabilirim yani demi prolaktin sınırdaydı benimde? Bende dükkanına gittim orda da öğrencileri vardı onlar çok rahatlattılar beni

Bal-tarçın çörek otunu bende yapabilirim yani demi prolaktin sınırdaydı benimde? Bende dükkanına gittim orda da öğrencileri vardı onlar çok rahatlattılar beni
Kullanabilirsin evet. Bitkilerle tedavi edilmeyecek hiç birşey yok bunu bil yeter. SAdece şifanın neyde olduğunu bulmak önemli.

Kullanabilirsin evet. Bitkilerle tedavi edilmeyecek hiç birşey yok bunu bil yeter. SAdece şifanın neyde olduğunu bulmak önemli.
O gün sana sormuştum ya değerlerimi sanki adaçayı içme bal-tarçın çörek otu yapma demiştin diye hatırlıyorum o yüzden başlamadım bende

Canım bu bal-tarçın-çörek otu mükemmel bi kür yumurta gelişimini çok iyi etkiliyor onu bi araştır pkolular bile yapıp 13.günde yumurtlama olduğunu okudum ben burda bende prolaktin yükseltmiyorsa başlıcam inşallah

Eşinin değerleri gayet iyi.

Senin tsh alarm vermeye başlamış. Normalde olsa sorun olmaz ama gebelik için tsh çok önemli ve 2nin altı olması gerektiği söyleniyor hep. Tüp bebek doktorları çok üstünde duruyor tsh om çünkü hamile kalınca bi anda daha da yükselebiliyormuş. İyi bi endokrin doktoruna git derim yakın zaman da ve de gebelik düşündüğünü söyle belki tiroit ilacına başlatır

O gün sana sormuştum ya değerlerimi sanki adaçayı içme bal-tarçın çörek otu yapma demiştin diye hatırlıyorum o yüzden başlamadım bende
E2 yüksekse ondan demişimdir. Kaçtı değerin ?

Eşinin değerleri gayet iyi.

Senin tsh alarm vermeye başlamış. Normalde olsa sorun olmaz ama gebelik için tsh çok önemli ve 2nin altı olması gerektiği söyleniyor hep. Tüp bebek doktorları çok üstünde duruyor tsh om çünkü hamile kalınca bi anda daha da yükselebiliyormuş. İyi bi endokrin doktoruna git derim yakın zaman da ve de gebelik düşündüğünü söyle belki tiroit ilacına başlatır
TSh düşürmek için 3 öğün bol dereotu yiyeceksiniz demişti Saraçoğlu bir programda@Zeyah3917

Canım bu bal-tarçın-çörek otu mükemmel bi kür yumurta gelişimini çok iyi etkiliyor onu bi araştır pkolular bile yapıp 13.günde yumurtlama olduğunu okudum ben burda bende prolaktin yükseltmiyorsa başlıcam inşallah

Adet olunca baslayayim o zaman bal tarcin çörek otuna.bi kac ay ovulasyon testi denemistim.ama testlerde yumurtamin hangi gun catladigini anlayanadim yani renk o kadar koyulasmadi.fazlasiyla yapmama ragmen.ama bi ay balarçın corek otu yemistim o ay ovulasyonda gordum yumurta catladigini.zaten tek o ay gorebildim

Adet olunca baslayayim o zaman bal tarcin çörek otuna.bi kac ay ovulasyon testi denemistim.ama testlerde yumurtamin hangi gun catladigini anlayanadim yani renk o kadar koyulasmadi.fazlasiyla yapmama ragmen.ama bi ay balarçın corek otu yemistim o ay ovulasyonda gordum yumurta catladigini.zaten tek o ay gorebildim
Ovulasyonda koyuyu gördükten sonra havuç kürü de çatlasın diye yapabilirmişsin canım bi bak diğer değerleri etkiliyo mu diye ?

kızlar bizimde sonuçlara bir bakar mısınız?
ph:7.5
lıkefaksiyon:45dk
sperm sayısı:31 milyon/ml
ileri hızlı hareket:%50
ileri yavaş hareket:%20
kendi etrafında hareket:%20
hareketsiz:% 10
normal sperm hücresi:%80
anormal:sperm hücresi%20
mikroskobi 1 :1-2 lökosit görüldü

X