eşimin sonuçları normalmi?

elmarya

mucizem benimle
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
586
20
merhaba dr bey ben 1.5 yıllık evliyim ve çocugum olmuyor sebebi eşimde varikosel olması ama sperm sonuçlarına dr normal dedi dogal yolla olur dedi şimdi size eşimin sperm sonuçlarını yazıyorum.
perhiz süresi:3 gün
analiz aralıgı:50 dk.
sıvılaşma:20 dk.
hacim:3,6
ph:8,0
ml deki sperm sayısı:34,6 milyon
hareketli sperm yüzdesi: %60
normal şekilli: %80
baş anamolisi:5
kuyruk anamolisi:15
sperm motılıte ındeksı 212
lökosit görülmedi
canlı spermlerin %50 si aktif ve anlamlı hareketli

bu sonuçlara göre eşim ameliyat olsunmu yada aşılama ve tüp bebek mi yapmamız gerekiyor.ben aşılama yaptırmayı düşünmüştüm ama dr eşimin sonuçlarının normal oldugunu dogal yolla olacagını söyledi siz ne öneriyorsunuz sizce bu degerler normalmi?dogal yolla olurmu? bu arada bende bir sorun bulamadılar rahim film çektirdim bilginiz olsun diye yazdım cevaplarınızı bekliyorum.

Merhaba mekselina86,

Göndermiş olduğunuz sperm analizi sonuçlarına bakıldığında, eski kriterlere göre bir inceleme yapıldığı ve dolayısıyla sağlıklı bir değerlendirme yapılamayacağı görülüyor. Bu nedenle size önerim, eşinizin sperm sayı, hareket ve morfolojisinin Kruger kriterlerine göre incelenmesini sağlayınız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
doktor@mayatupbebek.com

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…