Eşimin öfke patlamaları

Aynı olmasa da benzer durumları yaşıyoruz. Ama şaşırdığım nokta bu kadar öfke kontrol sorunu olan birinden gerçekten çocuk istiyor musunuz ? Düşünsenize o çocuğun yetiştiği ortamı . Bu öfke patlamalarına eşlik ettiğini . Sağlık bi birey olacak mı sizce ? Şu an sizin çocuk konusunu tamamen rafa kaldırmanız gerekiyor . Ayrıca üstüme titriyor demişsiniz . Bu kadar seven insan öfkesine sahip çıkar . Eşimde de aynı durum var ve sevgisine zerre inanmıyorum . Aynı şekilde annesi gün içinde hiç aramazsa 30 kez arar mesajları söylemiyorum bile . Çok kez bu konu için tartıştık ve ben haksız çıktım hep . Ve ben artık devam etttiremiyorum . Siz de düşünün . Bunun bi adım ilerisi size şiddet uygulayacak. Eminim onu sinirlendirecek bi kelime söylemediniz bi anda kendi kendine sinirlendi . Hadi sinirlendirecek şey dediniz diyelim sağlıklı insan bu şekilde mi tepki verir ?
Haklısınız şöyle ki ben huyunu bildiğim için kendimi çok fazla törpüledim kırıldığım şeyleri dile getirmedim, birşey söyleyeceksem hep yumuşatarak söyledim aramızda kavgaya dönüşmesin diye böyle olunca haliyle bu halleri sürekli olan bir durum değil böyle olmadıkça da dediğim gibi çok düşünceli ve ince bir insan. Benim de her kadın gibi en büyük hayalim çocuk ve öğretmenim hep çocuklarlayım, çocuk özlemim günden güne büyüyor. Ancak ben bir şeyden rahatsızlığımı dile getirdiğimde heleki ailesiyse mevzu sonuç bugün olduğu gibi oluyor bu durumun sağlıklı olmadığının farkındayım bende artık ilerisinden çok endişeliyim. Sizlere hak veriyorum ya kendini dizginleyecek tedavi olacak yada bitecek bu iş.

Eklentiler

• IMG_20240723_121829.jpg
    IMG_20240723_121829.jpg
    82,1 KB · Görüntüleme: 12
Ben de evliliğimde benzer sıkıntılar yaşadım. Şu an net ve çizgimi sınırlarımı belirledim. Hani bir arkadaş yazmış ya patronuna öyle yapabilir mi, yemez diye ha işte o mesele artık bana da yapamayacağını hatalı olduğunu anladı.

X