Eşimin memleketine gitmek istemiyorum lütfen yardım :(

Arkadaşlar ben yeni evlendim. 1 sene oldu bu gün itibari ile. Eşimin memleketine sadece nişan yaptıktan sonra bir kez kendi ailem ile nezaket ziyareti için gittim. 1 yıl önceydi. Daha da gitmedim. Memleketi bize uzak. Sürekli çalışıyoruz. Eşim biz yeni evliyken beni bırakıp kendisi tek basina gitti. Ben izin alamamıştim. Kaynanam sağolsun oğlunu sürekli sabah 8 den başlayıp akşam 8-9 a kadar arıyor. Bazen oğlu acmazsa beni arayıp nerede diye soruyordu. Hatta bazen abartıp oğlum iyi mi içlik giyiyor mu şapka takıyor mu vs saçma şeyler konuşuyor. Ya da işi biraz yorucu zor olduğu için O işi birakmazsa intihar ederim, o evde otursun gibi sözler söylüyor benle olan tüm konuşmalarımızda. Hiç fark etmiyor. Düğün yaptık cenazemiz var diyerek görümceler kaynana gelmediler. Elti neden gelmedi bilmiyorum. Eşim memlekette düğün yapmadi. Ben kendi memleketmde mecbur düğün yaptım. Tek tarafliydi yani. dugune gelmedikleri gibi 7 ay geçtikten sonra Evime bir defa toplam 13 kişi geldiler. 2 gün kaldılar. Ahir gibi kullandılar yayıldılar. Çok zor dayandım. Yatak odamda bı baktım ablası uyuyordu. Kayınbabam durduk yere duvara vurdu mesela saçma sapan sebepsiz kendini denemiş. Kaynım saç kepegini yere döküp süpürge ile kafasını süpürdü sonra. Böyle mantıksız şeyler. Yani ben eşimin memleketine gitmek istemiyorum. Annesi her aradığında 15-20 dk araliksiz konuşuyorlar. Saçma sapan dedikodular veriyor kadın. Aptalca şeyler konuşuyor. Eşim de kısa kes biz iyiyiz fln deyip kesmiyor. Hala oğlunu küçük bebek gibi görüyor. Tatile giderken beni aradı oğlumu denize sokma sakin boğulur diyor. Yani ben bu kadından da eşimin ailesinin hepsinden de bıktım. Ablası konuşurken sürekli aşkım diyor, yani ben her şeye ayar oluyorum artık. Sevmem için hiçbir sebep yok şu an. Kaynanam zaten bosbogaz. Kiskanc bir kadın. Ekim'de gideceğiz memleketine. Ama ben şimdiden düşünüyorum. Psikolojik olarak terapi aldım vs kaygılarım arttı. Kendi kendimi yiyorum. Evimde kalırlarken avcumu sabaha kadar sıkmışm tirnaklarimla. Kızlar bana akıl verin. Ekim'de mecbur gidicem. Napicam ben 😔😔😔😔
Ayy zaten kafam bozuk bi an kaynınızla evli olabilirdiniz ya da ben olabilirdim diye düşündüm devreler iyice yandı, beterin beteri var hiç üzülmeye gerek yok bekarım diye demek o nasıl aile 💆🏻‍♀️
Ama cidden 6 gün de çok değilmiş, ya ailelerle de evleniyosun olayı bu demek bem de stres yapardım yalan yok ama

Ee süpürgeyle kafasını çektirmiş ya sonra zaten güya.
Yapmış yani her türlüsünü.
Bana o kadar yarısı gerçek yarısı sallama geliyor ki bu konunun.
Ailenin her ferdinden iğreniyorsun falan ama eşini seviyorsun o ayrı hiç inanamadım.
Eşine yapacağı gitmeyelim savunmalarını burda test ediyor herhalde diyorum artık
Eşi ayrı Ailesi ayrı herkes eşini seviyor diye Ailesini sevmek zorunda değil biz evlenirken Aileyle değil eşimizle evleniyoruz bu düşüncenizi çok mantıklı bulamadım açıkcası

Ee cenaze vardı düğüne gelemediler demiş ya ordan oraya atlarken yazıda.
Ama kimin cenazesi onu bilmiyoruz.
Öğrenirsek ona göre yorum yaparız.
Birinci dereceden akraba mı komşu mu arada bir alışveriş yaptığı esnaf mı?
Her ne olursa olsun öz çocuğu görüşmek istiyorsa ailesi ile mesela ben niye görüşme deyip kanına girip daha çok kırılmış gibi rol keseyim yani onu anlatmak istedim.
Herkes kendi ailesine baksın.
Haklısınız. Ama zaten buna gerek kalmayacak gibi. Tüm aileye gıcık kapmış bir kere sonu hiç hayra alamet değil 🫣

Ayy zaten kafam bozuk bi an kaynınızla evli olabilirdiniz ya da ben olabilirdim diye düşündüm devreler iyice yandı, beterin beteri var hiç üzülmeye gerek yok bekarım diye demek o nasıl aile 💆🏻‍♀️
Ama cidden 6 gün de çok değilmiş, ya ailelerle de evleniyosun olayı bu demek bem de stres yapardım yalan yok ama
Sağol dusuncelerin için. Teşekkürler

Eşi ayrı Ailesi ayrı herkes eşini seviyor diye Ailesini sevmek zorunda değil biz evlenirken Aileyle değil eşimizle evleniyoruz bu düşüncenizi çok mantıklı bulamadım açıkcası
Ben farklı bir şey anlattım orda sevmekle alakalı değil.
Tüm ailenin üyelerini psikolojik sorunlu gibi anlatmış hepsinden birer örnek vermiş.
Ama bunu verirken de ben düğünde görmedim gelmediler cenaze vardı diyerek bir kalaylamış.
Sadece nişanlı iken şöyle bir gittik demiş üstüne onlar iki gün ziyaretimize geldiler demiş ama o iki günde de her şeylerini göstermişler falan ya orası garip geldi.
Üç günde kendini bu şekilde gösteren aile fertlerinin-anne,baba,erkek,kız kardeş-sizin eşiniz olan oğlunun çok mantıklı davranacağına inanmamızı beklemeyin dedim.
Yoksa ger insanın sevmediği bir kaynana, görümce, eş erkek kardeşi, kayınbaba vs olur tabi ama bu ne?
Üç günde tüm ailenin iğrençliklerini görme ne hem de o kadar yoğun çalışırken.
Hepsi manyak da eşin niye eşin dedim.

Maalesef anlatılan her sey doğru. Yaşadım. Dalga malzemesi yapılıyor anlamıyorum.
Ne kadar alıngan tipsiniz ,size mi takiliyoruz .Neyi zorunuza gitti komik değil mi kayinpederinizin kafasını duvara vurması ,kayninizin saçlarının kepegini yere döküp süpürge ile kafasını süpürmesi ? Normal mi ? Yani ne umuyordunuz hayatımızda ilkkez böyle saçma sapan bir durumu görünce insanlar tabi gülüyor ve bunları binlerce insanın takip ettiği siteye yazanda sizsiniz

Sormayin valla ayni seyi dusunuyorum ama cevap nedense hic sasmiyor hepsi evlenince degisiyormus. Bu kadar degisik bir kv.sevgiliyken oglunu hic aramadiysa buna ben inanmam inanan varsa mani olmam.
Allah çarpsın doğru, en azından benim hikayemde doğruydu. Eski eşimle sevgiliyken haftada 1 annesiyle konuşur onda da öf pöf yapardı. Evlendikten sonra fıttırdılar biliyorsunuzdur konumu :KK70: belki diyorum sevgiliyken akşamları falan konuşuyorlardı, ben olmuyordum sonuçta orada

kayınvalidenin panik atak tavırları doğru mu dersen değil. artık evlenen yetişkin bir bireyin annesinin arayıp "aman oğlumu denize sokma boğulur" demesine bende sinir olurdum. fakat 6 gün işte. katlanılır mı katlanılır. senede bir hafta bile görmüyorsun sonuçta, hep diplerinde de değilsin. bilemedim

Ben sizin yerinizde olsam bir durum komedisi yazardım o aileyi izleyerek . Sonrasında da güldür güldüre gönderir skeç olarak izlerdim . Aşırı komik , çekirdek alın çitleyin . Kendi kupanızı götürün bol bol çay için . Kayıt cihazı da alın yanınıza .
Belki aileye özel ritüelleri vs vardır . Onları da kaydedin . Mesela aynı tasa sırayla tükürüyorlardır ve sonra o tükürüğü yüzlerine gözlerine sürüyorlardır 😂
Bence daha çok şey katabilirsiniz anılarınıza .

Kp kendini ne konuda denemek istemiş ben o kısmı çok merak ettim? Kafasını duvara vurmuş diyor bazı arkadaşlar ama siz öyle bir şey yazmamışsınız. Duvara yumrukla vurmuş gibi anladım ben 😃 Bu arada ben olsam bir bahane bulur gitmem evlerine. Sizin düğününüze bile gelmemiş insanların size darılmaya falan hakkı yok bence. Eşiniz tek gitsin, artık orda tüm aile fertlerinin kafasını mı süpürür ne yapar kendi bileceği iş.

X