Eşimin memleketine gitmek istemiyorum lütfen yardım :(

Arkadaşlar ben yeni evlendim. 1 sene oldu bu gün itibari ile. Eşimin memleketine sadece nişan yaptıktan sonra bir kez kendi ailem ile nezaket ziyareti için gittim. 1 yıl önceydi. Daha da gitmedim. Memleketi bize uzak. Sürekli çalışıyoruz. Eşim biz yeni evliyken beni bırakıp kendisi tek basina gitti. Ben izin alamamıştim. Kaynanam sağolsun oğlunu sürekli sabah 8 den başlayıp akşam 8-9 a kadar arıyor. Bazen oğlu acmazsa beni arayıp nerede diye soruyordu. Hatta bazen abartıp oğlum iyi mi içlik giyiyor mu şapka takıyor mu vs saçma şeyler konuşuyor. Ya da işi biraz yorucu zor olduğu için O işi birakmazsa intihar ederim, o evde otursun gibi sözler söylüyor benle olan tüm konuşmalarımızda. Hiç fark etmiyor. Düğün yaptık cenazemiz var diyerek görümceler kaynana gelmediler. Elti neden gelmedi bilmiyorum. Eşim memlekette düğün yapmadi. Ben kendi memleketmde mecbur düğün yaptım. Tek tarafliydi yani. dugune gelmedikleri gibi 7 ay geçtikten sonra Evime bir defa toplam 13 kişi geldiler. 2 gün kaldılar. Ahir gibi kullandılar yayıldılar. Çok zor dayandım. Yatak odamda bı baktım ablası uyuyordu. Kayınbabam durduk yere duvara vurdu mesela saçma sapan sebepsiz kendini denemiş. Kaynım saç kepegini yere döküp süpürge ile kafasını süpürdü sonra. Böyle mantıksız şeyler. Yani ben eşimin memleketine gitmek istemiyorum. Annesi her aradığında 15-20 dk araliksiz konuşuyorlar. Saçma sapan dedikodular veriyor kadın. Aptalca şeyler konuşuyor. Eşim de kısa kes biz iyiyiz fln deyip kesmiyor. Hala oğlunu küçük bebek gibi görüyor. Tatile giderken beni aradı oğlumu denize sokma sakin boğulur diyor. Yani ben bu kadından da eşimin ailesinin hepsinden de bıktım. Ablası konuşurken sürekli aşkım diyor, yani ben her şeye ayar oluyorum artık. Sevmem için hiçbir sebep yok şu an. Kaynanam zaten bosbogaz. Kiskanc bir kadın. Ekim'de gideceğiz memleketine. Ama ben şimdiden düşünüyorum. Psikolojik olarak terapi aldım vs kaygılarım arttı. Kendi kendimi yiyorum. Evimde kalırlarken avcumu sabaha kadar sıkmışm tirnaklarimla. Kızlar bana akıl verin. Ekim'de mecbur gidicem. Napicam ben 😔😔😔😔

Dugununuze gelmemisler ya cenaze kimdi yakin miydi?

6 gün katlanılabilir bence. Sonuçta ailesi o da belki böyle olsun istemezdi ailesini. Keşke siz ailesini önceden tanısaydınız yapamam ben ailesi ile deyip evlenmezdiniz

Anlattiklariniza göre Kayınvalide ciddi rahatsız, malesef yoğun kaygı bozuklugu var diye düşünüyorum, zaten diğer aile fertleri de pek normal değilmiş.
Peki eşiniz bunlarla büyüdüğü halde normal bi karaktermi?
Eşiniz de sizi destekliyorsa bir bahane bulun gitmeyin. Eşiniz yalnız gitsin.

Konu sahibine ne ki?
Düğününe gelmeyen anne,babasını oğlu görmek istiyorsa?
Ne yapsın aa gelmediler sen de görme diye doldursun mu?
Ben zaten eşini kastettim çok ilginç geldi. Madem bu kadar hastalık derecesinde düşkün biricik evladının düğününe nasıl gelememiş hayret ettim 🤔 Ve eşi niye tepki gösterememiş? Gerçekten garip bir aile

Anlattiklariniza göre Kayınvalide ciddi rahatsız, malesef yoğun kaygı bozuklugu var diye düşünüyorum, zaten diğer aile fertleri de pek normal değilmiş.
Peki eşiniz bunlarla büyüdüğü halde normal bi karaktermi?
Eşiniz de sizi destekliyorsa bir bahane bulun gitmeyin. Eşiniz yalnız gitsin.
Yok tüm aile kırmızı oda gibi ama bir tek konu sahibinin eşi hiç yara almadan çıkmış o evden.
Öyle bir anlatılıyor ki aile ee sen o aileden yetişen biri ile nasıl aylardır aynı evde kalıyorsun diye sorası geliyor insanın ama hep aynı cevap o benzemiyor onlara:)
Çoğu da eşim yatılı okumuş ortaokulda çıkmış falan diyor😅

Valla esinizin aile sorunlu cok net esinizde sorunlu tarafa meyilli gibi. 6 gun bisey degilmis evliliginiz icin mecburen cekeceksiniz ama sizi cok iyi anliyorum ben bu sene 1.5 ay kalmak zorunda kaldim esimle evime dondugumde kimsenin yuzunu goresim yoktu🤣🤣🤣

Kepeği yerlere döküp,süpürgeyle çekmek.Tımarhane gibi bir ortam,bu insanlar eşlerinin ailelerini bu kadar tanımadan mı evleniyor🙄?

Sormayin valla ayni seyi dusunuyorum ama cevap nedense hic sasmiyor hepsi evlenince degisiyormus. Bu kadar degisik bir kv.sevgiliyken oglunu hic aramadiysa buna ben inanmam inanan varsa mani olmam.

Bence stres yapmayın alışmaya çalışın uzak kaldıkça daha çok stres yapacaksınız ve gitmek daha çok zorlaşacak sizin için ve eşinizle aranız açılacak eşinizin gönlünü alarak gidin sadece seni sevip saydığım için geliyorum seninde gereken yerde herzaman yanımda olacağını biliyorum inşallah güvenimi sarsmazsın deyin

Ben zaten eşini kastettim çok ilginç geldi. Madem bu kadar hastalık derecesinde düşkün biricik evladının düğününe nasıl gelememiş hayret ettim 🤔 Ve eşi niye tepki gösterememiş? Gerçekten garip bir aile
Ee cenaze vardı düğüne gelemediler demiş ya ordan oraya atlarken yazıda.
Ama kimin cenazesi onu bilmiyoruz.
Öğrenirsek ona göre yorum yaparız.
Birinci dereceden akraba mı komşu mu arada bir alışveriş yaptığı esnaf mı?
Her ne olursa olsun öz çocuğu görüşmek istiyorsa ailesi ile mesela ben niye görüşme deyip kanına girip daha çok kırılmış gibi rol keseyim yani onu anlatmak istedim.
Herkes kendi ailesine baksın.

Yok tüm aile kırmızı oda gibi ama bir tek konu sahibinin eşi hiç yara almadan çıkmış o evden.
Öyle bir anlatılıyor ki aile ee sen o aileden yetişen biri ile nasıl aylardır aynı evde kalıyorsun diye sorası geliyor insanın ama hep aynı cevap o benzemiyor onlara:)
Çoğu da eşim yatılı okumuş ortaokulda çıkmış falan diyor😅
Adam annesiyle tüm gün telefonda gıybeting yapıyomuş. Hiç de benim adam onlara benzemiyo diyemez :rolleyes: Belli ki adamın annesiyle baya bir paylaşımı var.

X