Eşimin iş arkadaşıyla samimiyetini abartıyor muyum? Nasıl davransam?

Zillidon

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2023
320
566
36
Kızlar,

Eşim iş yerine 7-8 ay önce gelen bir kızla ben rahatsız olduğumu belirttiğim halde yakın. Eşimin de benim de karşı cinsten arkadaşlarımız var, problem o değil. Sorun, eşimin tavırları. Kızdan bahsederken "bir arkadaş" ekolünü kullanmasından kıllandım ilk olarak. Çünkü iş yerinde olanları bana her gün anlatır, iş o kıza gelince isim hiç geçirmedi. Sonra kızın eşime işle ilgili bir mesaj artarken fazla samimi bir hitap kullandığını gördüm. Her gün öğle yemeğine baş başa gidiyorlar. Bunlar olurken ben 7 aylık hamileydim.

Kızım doğunca eşimle bu konuyu sakince konuştum. Benden gizlemesinden rahatsız olduğumu, bu kadar samimiyse benimle de tanıştırması gerektiğini söyledim. Tamam dedi. Kızım 2 aylıkken iş yerinin bir organizasyonunda kızla tanıştım. Orada da ne eşimin ne de kızın tavırları hoşuma gitmedi. Kız masanın diğer ucundan eğilip eşimin kulağına bir şey söyleyince kan beynime sıçradı. Kalabalığın içinde bir şey belli edemedim ama eşimin bir kadınla burun buruna konuşması hoşuma gitmedi. Ben yakın erkek arkadaşlarımla bile böyle fiziksel yakınlık kurmuyorum. Yani bizim hayat tarzımız içinde bu olağan bir davranış değil.

O günden sonra eşimle bu konu hakkında tartıştık ama beyhude... Koca adam, boynuna tasma takacak da değilim... Bana aralarının bozulduğunu söylemişti ama yine yemeklere beraber gidiyorlarmış. Madem öyle, beraber de plan yapalım dedim. Acaba hata mı ediyorum, kızı tanımaya çalışarak?
Evet iş yerinde başbaşa öğle yemeği yemek aldatmak sayılmaz ama çok masum da gelmiyor. Abartıyor muyum? Ben işimi gücümü bırakıp evde kızımızla ilgilenirken beni bunlarla meşgul ettiği için eşime de kızgınım. Bu konuyu eşimle tekrar son bir kez konuşmalı mıyım? Yoksa eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesem mi? Ters tepmesinden korkuyorum açıkçası. Ne yapayım ben?

Hiç normal gelmedi siz doğru davranmışsınız tanıştır demekle. Ki siz varken bile çokta hareketlerine dikkat etmemiş. Çok tuhaf geldi.. Bu düz bir kuruntu değil ben de işkillenirdim. İyice gözlemleyin

Kızlar,

Eşim iş yerine 7-8 ay önce gelen bir kızla ben rahatsız olduğumu belirttiğim halde yakın. Eşimin de benim de karşı cinsten arkadaşlarımız var, problem o değil. Sorun, eşimin tavırları. Kızdan bahsederken "bir arkadaş" ekolünü kullanmasından kıllandım ilk olarak. Çünkü iş yerinde olanları bana her gün anlatır, iş o kıza gelince isim hiç geçirmedi. Sonra kızın eşime işle ilgili bir mesaj artarken fazla samimi bir hitap kullandığını gördüm. Her gün öğle yemeğine baş başa gidiyorlar. Bunlar olurken ben 7 aylık hamileydim.

Kızım doğunca eşimle bu konuyu sakince konuştum. Benden gizlemesinden rahatsız olduğumu, bu kadar samimiyse benimle de tanıştırması gerektiğini söyledim. Tamam dedi. Kızım 2 aylıkken iş yerinin bir organizasyonunda kızla tanıştım. Orada da ne eşimin ne de kızın tavırları hoşuma gitmedi. Kız masanın diğer ucundan eğilip eşimin kulağına bir şey söyleyince kan beynime sıçradı. Kalabalığın içinde bir şey belli edemedim ama eşimin bir kadınla burun buruna konuşması hoşuma gitmedi. Ben yakın erkek arkadaşlarımla bile böyle fiziksel yakınlık kurmuyorum. Yani bizim hayat tarzımız içinde bu olağan bir davranış değil.

O günden sonra eşimle bu konu hakkında tartıştık ama beyhude... Koca adam, boynuna tasma takacak da değilim... Bana aralarının bozulduğunu söylemişti ama yine yemeklere beraber gidiyorlarmış. Madem öyle, beraber de plan yapalım dedim. Acaba hata mı ediyorum, kızı tanımaya çalışarak?
Evet iş yerinde başbaşa öğle yemeği yemek aldatmak sayılmaz ama çok masum da gelmiyor. Abartıyor muyum? Ben işimi gücümü bırakıp evde kızımızla ilgilenirken beni bunlarla meşgul ettiği için eşime de kızgınım. Bu konuyu eşimle tekrar son bir kez konuşmalı mıyım? Yoksa eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesem mi? Ters tepmesinden korkuyorum açıkçası. Ne yapayım ben?
Konuşup eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin ama takipte kalın.

iş arkadaşı ile yemeğe çıkılabilir ama her gün çıkılmazzz.
bu kadar genişlik fazla .
szin yanınızda yaptıkları zaten hepten falso, o kadar yakın fiziksel temas bir erkek size yapsa adınız namussuz olur çıkar .
erkekler maşallah her bi b.ku yiyip arkadaşım diyebiliyor.
arkadaş ise arkadaş gibi olması lazım,bunlarınki flörte dönmüş gibi.
bence eşine ısrar etme
imkanın varsa bir süre öğlen yemek vakti gizlice bunları izle
falso yakalarsan foto çek.
ancak öyle emin olabilirsin

Hiç normal gelmedi siz doğru davranmışsınız tanıştır demekle. Ki siz varken bile çokta hareketlerine dikkat etmemiş. Çok tuhaf geldi.. Bu düz bir kuruntu değil ben de işkillenirdim. İyice gözlemleyin
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Dahası da var da uzatmamak için yazmadım. Ikisinin de tavırları rahatsız ediciydi benim açımdan. Eşimin telefon şifresini biliyorum, takipteyim.

Geniş bir insanımdır. Eşim de geniştir. Erkek kadın arkadaşlarımız da var. Ama sadece bir kişiden rahatsız oluyorsanız ve sizin de olduğunuz ortamda böyle pervasızlarsa rahatsız olunması da normal. Ayrıca eskiye dayanmayan yeni bir arkadaşlık için eş rahatsızlığını belli ettiği halde inadına devam edilmesi de hoş gelmez bana. Yani siz belli ettiğiniz halde devam etmesi çirkin en başta.

Bana kalırsa bir organizasyon düzenleyin. Eşiniz, kız ve siz. Eşinizin olmadığı anda kıza eşinizle olan mutluluğunuzu ve araya girecek 3. Kişilerin asla bu mutluluğu bozamayacağını anlayana kadar kıza bu izlenimi verin. Ya da kızın yanında eşinizin elini sıkıca tutun. Ben olsam böyle yapardım.

Ben kıskanç biri değilim ama eşimle samimi şakalan evli barkli kuzenlerine bile surat asarım esimede tavrimi koyarım sizin ki yedi yabancı iş arkadaşı hiç normal değil tepkinizi koyun fazla samimiyetten başka şeylerde çıkabilir dinimizde bile iki ayrı cinsin namahrem olarak yanlız kalması uygun değil derler 3. Şeytan olur aralarinda şeytanın bı fısıltısı yeter eşiniz veya kadın karakterli kisilerde olabilir ama anlık nefsine boşluklarına gelebir yani bu samimiyet fazla yanlış

iş arkadaşı ile yemeğe çıkılabilir ama her gün çıkılmazzz.
bu kadar genişlik fazla .
szin yanınızda yaptıkları zaten hepten falso, o kadar yakın fiziksel temas bir erkek size yapsa adınız namussuz olur çıkar .
erkekler maşallah her bi b.ku yiyip arkadaşım diyebiliyor.
arkadaş ise arkadaş gibi olması lazım,bunlarınki flörte dönmüş gibi.
bence eşine ısrar etme
imkanın varsa bir süre öğlen yemek vakti gizlice bunları izle
falso yakalarsan foto çek.
ancak öyle emin olabilirsin
Aynısını eşime söyledim. Ben hiç bir iş arkadaşımla burun buruna gelmiyorum. Gelsem ne olur acaba?...
Maalesef iş yerine izinsiz girilmiyor ama çıkışta yakalamaya çalışacağım.

Kızlar,

Hiç abartmıyorsunuz eşiniz saçmalıyor. Aynı şeyi siz yaptığınızda kabul edecek mi? Ayrıca aynı iş yerinde çalışmak başbaşa yemeğe gitmeyi normalleştirmiyor. Hiçbir şey olmasa dahi siz istemiyorum dedikten sonra samimiyeti kesmesi lazım. Bunun kadını erkeği yok.

Ben BAZI konularda çok katı tutumluyum huyuna gitme yolunu seçmem. Bu durum da onlardan biri olurdu eger eşim yapsaydi.
Rahatsiz olduysam kizla filan tanişmazdim yapma diyorsam yapmayacak, gitme diyorsam gitmeyecek. Yok elin kizi için evde benimle en ufacık tartişirsa işin rengi çoook değişir.
Ben de buna çok bozuldum. Ben hamileydim, lohusaydım bu konu gündem oldu. Çok ağrıma gidiyor.

Eşinizin iş yeri müsaitse arada pat diye ziyaretler yapın biraz daha gözlemleyin.
Böyle hassas bir zamanda bunlarla uğraşmak zorunda olmanıza üzüldüm.

Kızlar,

Bana tavırları normal gelmedi. Aralarında bir şey yoksa bile bir çekim var hoşlantı var. Her gün aynı kişiyle yemeğe gitmek istiyorsa bunu neden karşı cins seçiyor ve sizden gizliyor ya da onun hakkında konuşurken kaçak dövüşüyor
Kesinlikle haklısınız. Şirketten başka tanıdıklarınız varsa ağızlarını mı yoklasanız acaba

Neden her ogle yemegine bas basa gidiyorlar baska is arkadaslari yok mu? Sizinle kavga edecek boyuttaysa kesinlikle guzel bir dersi hak etmistir. Hala gorusmeye devam ederse de artik aldatildiginiz kanisina kesinlikle varabilirsiniz.

X