eşimin evleneceği ikinci kadın olduğum işin daha nikah kıyılmadan yaşadıklarım 😔

Yuva yıkanın yuvasi olmazmış.insallah burdan onu da paylaşırsınız.
Erkek kıtlığı var.Evli çocuklu adamları boşatıp burda utanmadan kayinvalde konusu açıyorlar.
Adam zaten iyi mal olsa ilk eşi o kadar yıllik evlilikten sonra hemde evladını bırakıp bosanmazdi.Zavalli kadının ahı çıksın sizden ve o kıymetli eşinizden insallah

eşim 30 yaşında 18 yaşında evlilik yapmış 1.5 yıl önce boşandı 3 yaşında çocuğu var haziranda düğünümüz var
eşimle evliyken tanışmıştık ortak arkadaşlarımız vardı bizde arkadaşıktan ötesini tabiki asla düşünmemiştik eşimin biz tanıştıktan birkaç ay sonra boşandı boşandıktan bir ay sonra sonra ilişkimiz başladı kısa bi sürede evlenme teklifi aldım ve ailelerimiz tanıştı
benim ailem ikinci evliliği be çocuğu olduğu için ilk etapta çok istemediler ama sonra onlarda eşimi sevdi
ama eşimin tarafı babasından annesine herkes beni istemediklerini bana hiç utanmadan şimdiden çaktırmaya başladılar
eşimin annesi dün bardaktaki son damlayı taşırdı beni kahvaltıya çağırdı eski eşi meldayı meldayı çok sevdiğinden tut oğlunun ona baktığı gözlerle yok melda her hafta gelip evini temizliyomul ona hürmet ediyomuş saçma saçma konuşmalar kimseye baktığını görmediğine kadar güya yengeye anlatırmış gibi yapıyo bende aynı masadayım ama yani yengede kıs kıs gülüyo bende ilk başta saygısızlık olmasın diye sesimi çıkarmadım ama dayanmadım en son demekki sen eski gelini oğlunuza eş değil kendine hizmetçi olarak almışsın evini temizleyecek enayi bulamadığın için gocunuyosun dedim hepsi şoka uğradı ama sonradan tatlıya bağlandı yenge sayesinde kayınvalidemin bütün gün şişindi tabi
pişman oldum saygısızlıkmı olsu diye ama cidden dayanamadım cinlerim tepeme çıktı
öğlende kayınvalidemin eltileri geldiler otururken küçük eltisi çocuktan konuyu açtı çocuğun velayeti babada kayınvalidem bakıyor bana evlenince çocuğun nerede kalıcağını sordu imalı ve iğneleyici bi tavırla bende çocuğun annesi ben olmadığım için onun kararını çocuğun annesi ve babasının vereceğini ama çocuk babaannesinde değilde benim evimde kalıcaksa ben eşimle baş başa kalmak istediğim zamanlarda kayınvalidemin o çocuğu almasını istediğimi belirttim bu sefer küçücük çocuktan mı rahatsız olucaksın dedi küçük elti bende çocuğun benim çocuğum olmadığı için bakmak mecburiyetinde olmamama rağmen kabullendim ama buna rağmen memnun değilseniz benim evimden çocuğunuzla beraber oğlunuzuda alır kendi evinizde paşa paşa oturursunuz dedim neyse sonra hemen bi bahaneyle kalktım gittim

eşime söylemiş kayınvalidem böyle böyle dedi diye eşimde nolur şunun suyuna git ne derse desin sallama ters konuşma he de geç dedi

ama ben daha şimdiden bu kadar huzurumu kaçırıyosa evlenince neler olucagıbı tahmin bile edemiyorum eşimin kayınvalidemi uyarmasını istiyorum yoksa ben cidden kavga çıkartıcam eşimde böyle bir şey yapamayacağını söylüyo çıldırmak üzereyim ne yapmalıyım
İlla evlencem dıosan evlenmeden gördün yuzlerını . Ama bız kadınlar kaldırabılırız dıoruz sevınce susuyoruz sonra hepımız sınır hastası oluyoruz.

ben eşimin en yakın arkadaşının sevgilisiyle arkadaştım bigün eşimle arkadaşı yemeğe gitmişler benim kız arkadaşımda sevgilisinin yanına gitmeye karar verdi bende yanındaydım bende gittim dörtlü yemek yedik sonra göl kenarına gittik orda açıldı bana aniden sonra whatsaptan falan konustuk ilk başta arkadaşlarımıza söylemedik sonrasında her şey çok hızlı gelişti ama
Hey maşallah ama nasılda bir hızlı gelişmek bu böyle ışık hızı mübarek. 1 ay içinde birine aşık olacak raddeye gelebiliyor musunuz hemen? Üstelik boşanalı daha bir kaç ay olan birine karşı?

ben eşimin en yakın arkadaşının sevgilisiyle arkadaştım bigün eşimle arkadaşı yemeğe gitmişler benim kız arkadaşımda sevgilisinin yanına gitmeye karar verdi bende yanındaydım bende gittim dörtlü yemek yedik sonra göl kenarına gittik orda açıldı bana aniden sonra whatsaptan falan konustuk ilk başta arkadaşlarımıza söylemedik sonrasında her şey çok hızlı gelişti ama
Agam bizimle dalga geciyir.
Sen buralarda yenisin bebegim :KK14:
Senin gibilerini cok gorduk biz

Adamla evlendiniz mi evlenmediniz mi ; eşiniz mi sevgiliniz mi ?

Adam evliyken tanışmışsınız. Adamın ailesinin, çok kısa bir sürede bu kadar hızlı ilerleyen bir ilişkiye inanmamaları ve oğullarının evliliklerinin bitme sebebi olabileceğinizi düşünmeleri çok mu anormal ?

Yazdıklarınıza bakarak: adamın eski eşinde zerre kadar akıl varsa; çocuğunu sizin olduğunuz eve değil göndermek, çocuğunu sizden gözü gibi sakınıp, korur umarım.
çocuğu benim evime göndermeyecek kadar kötü olduğumu neden düşündüğünüzü anlayamadım bal bala kalmak istemem anormal bir şey mi

eşim 30 yaşında 18 yaşında evlilik yapmış 1.5 yıl önce boşandı 3 yaşında çocuğu var haziranda düğünümüz var
eşimle evliyken tanışmıştık ortak arkadaşlarımız vardı bizde arkadaşıktan ötesini tabiki asla düşünmemiştik eşimin biz tanıştıktan birkaç ay sonra boşandı boşandıktan bir ay sonra sonra ilişkimiz başladı kısa bi sürede evlenme teklifi aldım ve ailelerimiz tanıştı
benim ailem ikinci evliliği be çocuğu olduğu için ilk etapta çok istemediler ama sonra onlarda eşimi sevdi
ama eşimin tarafı babasından annesine herkes beni istemediklerini bana hiç utanmadan şimdiden çaktırmaya başladılar
eşimin annesi dün bardaktaki son damlayı taşırdı beni kahvaltıya çağırdı eski eşi meldayı meldayı çok sevdiğinden tut oğlunun ona baktığı gözlerle yok melda her hafta gelip evini temizliyomul ona hürmet ediyomuş saçma saçma konuşmalar kimseye baktığını görmediğine kadar güya yengeye anlatırmış gibi yapıyo bende aynı masadayım ama yani yengede kıs kıs gülüyo bende ilk başta saygısızlık olmasın diye sesimi çıkarmadım ama dayanmadım en son demekki sen eski gelini oğlunuza eş değil kendine hizmetçi olarak almışsın evini temizleyecek enayi bulamadığın için gocunuyosun dedim hepsi şoka uğradı ama sonradan tatlıya bağlandı yenge sayesinde kayınvalidemin bütün gün şişindi tabi
pişman oldum saygısızlıkmı olsu diye ama cidden dayanamadım cinlerim tepeme çıktı
öğlende kayınvalidemin eltileri geldiler otururken küçük eltisi çocuktan konuyu açtı çocuğun velayeti babada kayınvalidem bakıyor bana evlenince çocuğun nerede kalıcağını sordu imalı ve iğneleyici bi tavırla bende çocuğun annesi ben olmadığım için onun kararını çocuğun annesi ve babasının vereceğini ama çocuk babaannesinde değilde benim evimde kalıcaksa ben eşimle baş başa kalmak istediğim zamanlarda kayınvalidemin o çocuğu almasını istediğimi belirttim bu sefer küçücük çocuktan mı rahatsız olucaksın dedi küçük elti bende çocuğun benim çocuğum olmadığı için bakmak mecburiyetinde olmamama rağmen kabullendim ama buna rağmen memnun değilseniz benim evimden çocuğunuzla beraber oğlunuzuda alır kendi evinizde paşa paşa oturursunuz dedim neyse sonra hemen bi bahaneyle kalktım gittim

eşime söylemiş kayınvalidem böyle böyle dedi diye eşimde nolur şunun suyuna git ne derse desin sallama ters konuşma he de geç dedi

ama ben daha şimdiden bu kadar huzurumu kaçırıyosa evlenince neler olucagıbı tahmin bile edemiyorum eşimin kayınvalidemi uyarmasını istiyorum yoksa ben cidden kavga çıkartıcam eşimde böyle bir şey yapamayacağını söylüyo çıldırmak üzereyim ne yapmalıyım
Daha çok çekeceksin sen, Melda kurtulmuş...

Adam nıye boşandı? Siz adam boşanmadan mı sevgılı oldunuz?

Sen akıllı bir kadınsın, onların her dediğine inanma.
Çocukla ilgili bir şey sormayinca sorumluluk almayacağını sanıyor. Akli bir karış havada. Ya da çocuğu ne yapıp edip evime almam hesapları yapacak kadar kötü, bu da olabilir. Ama normal bir insan bosvermişligi değil kesinlikle.

Kız, sana helal olsun ya. Bu gelinlerinin değerinin bilmeyen kaynanalara hep senin gibi biri gerekiyor. Sen bu dilinle, o adamın hayatını zehir edersin, ohh olsun o herife de. Keşke her erkek böyle evlenmeden önce senin gibi biriyle zaman geçirse, hepsi karılarından başkalarına bakmaya tövbe eder hale gelirler.
Aklıma Güldür güldür naime yenge karakteri geldi 🤣 o da kız sana helal olsun diye başlayıp herkese bir güzel giydiriyordu 😆😆

çocuğu benim evime göndermeyecek kadar kötü olduğumu neden düşündüğünüzü anlayamadım bal bala kalmak istemem anormal bir şey mi

Anormal tabiki. 3 yaşındaki bebeği olan adamdan bahsediyoruz, sen sanıyor musun o bebeğe babaanne bakacak sen bu laflarınla kadını çıldırtırken? Sana artık geceler uykular haram oldu haberin olsun. Her gece ağlayıp, uykunuzdan uyandıracak sizi. Kıyafetlerini çekiştirecek, üstüne kusacak. Salyasını, bezini her şeyine bakacaksın artık. İnsan kendi evladıyla bile yeri geliyor sınanıyor, artık sen naparsın bilemiyorum.

Sen gelinlik bakarken biraz bebek maması markaları, bezlerinin markalarını araştır. Lazım olacak.

Vallaha bence boşanma larda sadece yüzde 15 kadın suçludur. Yüzde 5 ise ben artık cekemıorum diyor sevmıorum velkı asık olmak ıstıyorun dıor yada başkasına aşık oldum dıor. Geri kalan yüzde 80 hep bence erkek suçlu. Meldaya sorsak bine der acaba senın hakkında

neden çocuklu insanlar bakıcılık yaptırmak için mi evleniyor
Evet sen ne sandın? babaanne ne zamana kadar bakabilecek bı gün tık diye giderse çocuğu nereye gondereceksin. Adam şimdi dereyi geçene kadar he he diyor evlenince çok beklersin babanneye bırakmayı. Çocuğun günahına girme çocuk istemiyorsan çocuksuz adamla evlen.

X