Eşimin eski eşi 🤷‍♀️

benbirkek

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
807
1.181
31
Sevgili hanımlar, öncelikle geçmiş bayramınızı kutlarım

Yine ben, bu defa çocuktan dert yanmayacağım, aslında dertte yanmayacağım da bana göre aşırı enteresan bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum..

Eşimin eski eşi Zeynep ile hiç bir diyaloğum münasebetim olmadı, eşimle de öyle pek konuşmadık, zamanında evlenip anlaşamayıp, daha aynı çatı altına girmeden 1 yılı mecburi doldurup ayrılıklarını, eşimi ve ailesini ailecek maddi manevi sömürdüklerini, hacı hoca büyü işleriyle pek fazla haşır neşir olduklarını biliyorum.. Ha bunları da kv ara ara dert yanıp anlatıyor o şekilde biliyorum, merak ettiğim şeyler değil açıkçası, neyse...

Zeynep ve annesinin bundan bir kaç ay önce sosyal medyamı stolkladığını farkettim, olabilir.. Sonra mesaj attı bana hayırlı olsun bebişiniz çok tatlı sizin adınıza çok sevindim vs.. Biz de senin adına çok sevindik sağol dedim öyle kapandı. Kendisi de bizimle aynı zamanlarda evlendi bu arada.. Ne art niyet ne başka bişey düşünmedim, düşünecek birşey de yoktu zaten.. Fakat....
Bir kaç gün önce mesaj attı bana. Canım müsaitmisin birşey isteyeceğim..
E buyur Zeynep.
Vakti zamanında kocan beni bir hocaya götürecekti evliliklerim yolunda gitmiyor sorun bendeymiş bilmem ne bilmem ne,kocana söylermisin yardımcı olsun vs.
Ben de hacı hocayla bu işlerin düzeleceği olsaydı zaten ayrılmamış olurdun (3.evliliği) psikiyatri yada evlilik terapisti öneririm dedim.
Sonra tekrar bayağı bir acıtasyon yaptı ve mesaj içerikleri genel olarak yavrum, canım, cicim...
Biz arkadaşmışız gibi samimiyetinden rahatsız olduğumu, eşime söylemeyeceğimi, düşünüp taşınıp aklına bizim gelmemizdense kendi aralarında problemlerini halletmeleri gerektiğini söyledim konuyu kapattım.

Sorun şu ki, onun niyeti hayatında bişeylerin yolunda gitmediğini bir şekilde eşime duyurmak. Bundan çok eminim.. Ha eşimin umrunda değil, tabi ki bu konuyu konuştuk, bana özellikle dediği sakın saflık yapma yüz verme yarın sana kahve içmeye gelir. Bu aralar çok takıntılıyım, duygu durumum bir yukarı bir aşağı, yakında doğum yapacağım belki onun stresi.. Ama kurdum, kocasına yazmak istiyorum ben de al karını başımızdan diye. Bu aymazlığı kendi kafamdan atamıyorum. Sürekli kendimi AY NE MÜNASEBET derken buluyorum beynim susmuyor
Sizce gülüp geçmeli miyim..

Bir kere sizin kadınla muhatap olmanız gereksiz. Engelleyin geçin. Eşiniz ile ortak çocukları bile yok bağları kalmamış.

Eşine bi şey yazmayın. Cevapta vermeyin engelleyin gitsin.

Annesi ile zeynep sizi nasıl bulmuş? Nasıl çocuk sahibi olduğunuzu öğrenmişler? Aradan yıllar geçmiş.

Ben az önce ne okudum.

cidden ne münasebet bilinçaltınız doğru söylüyor,iddia ediyorum kocasına msj attıktan 5 dk sonra ben ne yaptım diye pişman olacaksınız,kadının hareketlerinin yanlış olduğu aşikar,sağlıklı düşünemediğide belli,sizde aynı şekilde tepki verip kocasını ararsanız onun gibi davranmış olursunuz,o sizin kocanızla ilgili plan yaparken sizde onun kocasıyla konuşma planı yapıyorsunuz,tmm sizin niyetiniz farklı tabiki ama o kadının bu hareketinizi nasıl kullanacağını bir düşünün,sizi kendisine benzetmesin, gülün geçin,olgunluk tercihiniz olsun her zaman, o duvarı kimse yıkamaz.

Neden iletişim kurdunuz ki? Saçmalığın dik alası bu. Kadına hem sizin adınıza sevindim bilmemne yazıp hem bu ne samimiyet demeniz ironik olmuş. Engelleyin geçin neden iletişiminiz var kocanızın eski karısıyla?

Bi de yetmemiş kocanızın eski karısının yeni kocasını da mı katacaksınız saçma iletişiminize? Neden peki canınız mı sıkılıyor acaba

Şaka gibi. Sizden yüz bulmasa böyle bir şeye kalkışmazdı. Stalkladığını görür görmez engellerdim. Ama bence siz de onu belli ki stalklıyorsunuz. Yuvanıza çomak sokmayın. Saçma dialoglara girmeyin. Benim eski eşim ben yeniden evlendikten 1 yıl sonra bana mail yoluyla ulaşmaya çalışmıştı ben hiç cevap dahi vermeden boşanma avukatımı devreye sokup kendisine ve ailesine uyarıda bulundurmuştum. O da son oldu çok şükür zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…