Eşimin eski eşi 🤷‍♀️

cok acayipsiniz ya kusura bakmayin ama. Esimin eski esiyle asla muhatap olmam, evliliklerini saymam, tebrik etmem.
Siz baya takiptesiniz bu kadini bence.
Kv bahsetmediği sürece ve kendisi kendini iki defa hatırlatmadığı sürece aklıma gelmedi, gelmez 🙂
Ortak kolu komşu bir şekilde ne yaptıklarından haberdarlar. Ha Kv yi bu konuda eşim de ben de çok uyardık. Bilmek ve dinlemek istemiyoruz diye. Ama Malesef biliyoruz 🤷‍♀️

Sevgili hanımlar, öncelikle geçmiş bayramınızı kutlarım 🥰

Yine ben, bu defa çocuktan dert yanmayacağım, aslında dertte yanmayacağım da bana göre aşırı enteresan bir konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum..

Eşimin eski eşi Zeynep ile hiç bir diyaloğum münasebetim olmadı, eşimle de öyle pek konuşmadık, zamanında evlenip anlaşamayıp, daha aynı çatı altına girmeden 1 yılı mecburi doldurup ayrılıklarını, eşimi ve ailesini ailecek maddi manevi sömürdüklerini, hacı hoca büyü işleriyle pek fazla haşır neşir olduklarını biliyorum.. Ha bunları da kv ara ara dert yanıp anlatıyor o şekilde biliyorum, merak ettiğim şeyler değil açıkçası, neyse...

Zeynep ve annesinin bundan bir kaç ay önce sosyal medyamı stolkladığını farkettim, olabilir.. Sonra mesaj attı bana hayırlı olsun bebişiniz çok tatlı sizin adınıza çok sevindim vs.. Biz de senin adına çok sevindik sağol dedim öyle kapandı. Kendisi de bizimle aynı zamanlarda evlendi bu arada.. Ne art niyet ne başka bişey düşünmedim, düşünecek birşey de yoktu zaten.. Fakat....
Bir kaç gün önce mesaj attı bana. Canım müsaitmisin birşey isteyeceğim..
E buyur Zeynep.
Vakti zamanında kocan beni bir hocaya götürecekti evliliklerim yolunda gitmiyor sorun bendeymiş bilmem ne bilmem ne,kocana söylermisin yardımcı olsun vs.
Ben de hacı hocayla bu işlerin düzeleceği olsaydı zaten ayrılmamış olurdun (3.evliliği) psikiyatri yada evlilik terapisti öneririm dedim.
Sonra tekrar bayağı bir acıtasyon yaptı ve mesaj içerikleri genel olarak yavrum, canım, cicim... 😳
Biz arkadaşmışız gibi samimiyetinden rahatsız olduğumu, eşime söylemeyeceğimi, düşünüp taşınıp aklına bizim gelmemizdense kendi aralarında problemlerini halletmeleri gerektiğini söyledim konuyu kapattım.

Sorun şu ki, onun niyeti hayatında bişeylerin yolunda gitmediğini bir şekilde eşime duyurmak. Bundan çok eminim.. Ha eşimin umrunda değil, tabi ki bu konuyu konuştuk, bana özellikle dediği sakın saflık yapma yüz verme yarın sana kahve içmeye gelir. Bu aralar çok takıntılıyım, duygu durumum bir yukarı bir aşağı, yakında doğum yapacağım belki onun stresi.. Ama kurdum, kocasına yazmak istiyorum ben de al karını başımızdan diye. Bu aymazlığı kendi kafamdan atamıyorum. Sürekli kendimi AY NE MÜNASEBET derken buluyorum beynim susmuyor😳😄
Sizce gülüp geçmeli miyim.. 🤷‍♀️
Sizin yerinizde olsam uğraşmam bile bu belalı karıyla, çatt engeli basarım. Çamur gibi bi şey besbelli, yapışmaz ama izi kalır. Uzak durun.

Kv bahsetmediği sürece ve kendisi kendini iki defa hatırlatmadığı sürece aklıma gelmedi, gelmez 🙂
Ortak kolu komşu bir şekilde ne yaptıklarından haberdarlar. Ha Kv yi bu konuda eşim de ben de çok uyardık. Bilmek ve dinlemek istemiyoruz diye. Ama Malesef biliyoruz 🤷‍♀️
O da sizden kaynaklı, bana kimse istemedigim seyi soyleyemez o haddi vermem, uyardigim halde anlamıyorsa onun da hayatimda isi olmaz.

Şaka gibi. Sizden yüz bulmasa böyle bir şeye kalkışmazdı. Stalkladığını görür görmez engellerdim. Ama bence siz de onu belli ki stalklıyorsunuz. Yuvanıza çomak sokmayın. Saçma dialoglara girmeyin. Benim eski eşim ben yeniden evlendikten 1 yıl sonra bana mail yoluyla ulaşmaya çalışmıştı ben hiç cevap dahi vermeden boşanma avukatımı devreye sokup kendisine ve ailesine uyarıda bulundurmuştum. O da son oldu çok şükür zaten.
Hayır kendisini hiç merak etmedim öyle huylarım yoktur. Ama cevap vererek aptallık ettiğimin farkındayım. Durduk yere kendi beynimi şişirdim. Eşim de avukatıyla görüşeceğini söyledi, ben muhatap olmalarını istemedim

Kaynananız neden size laf getiriyor? Bu kadın tanıdıkları, aynı şehirden falan mıydı, neden hayatınızdan bi şekilde çıkmıyor?

O da sizden kaynaklı, bana kimse istemedigim seyi soyleyemez o haddi vermem, uyardigim halde anlamıyorsa onun da hayatimda isi olmaz.
Tabi ki bu uyarılar böyle anlattığım gibi dümdüz rica minnetle olmadı, eşim çok tepki verdi, e zamanında Malesef bilmiş öğrenmiş bulunduk.. Hayatta işim olmaz öteki türlü. E şimdi bazen konuşacağı tutuyor ben ortamı terk ediyorum..

İlk tavizi, tebrikleşerek vermişsiniz zaten, eski eş ne diye boşadığı adamın karısını tebrik etsin. İyi niyetli bile olsa bu duruma zemini kendi ellerinizle hazırlamışsınız.
İletişiminizin sıfır olması lazım, sizin muhatabınız değil.
Derdi hacı hoca bulmak olsa, ne yapar eder eski kocasına ulaşırdı zaten.
Adamın yeni eşini aracı etmezdi.
Kafanıza takacak bir şey yok, iletişimi kökten keserek kurtulabilirsiniz ancak. Aksi durumda, kocanızın dediği gibi yarın kahve içmeye gelir size. Siz de ona fal bakarsınız:)
Evlilikleri niye kötü gidiyor diye. Aman diyeyim.

X