Eşimin bana söylediği yalan ve mantıklı bulamadığım gerekçesi..

Yani kısacası aslında ortada net elle tutulur bir durum yok.
Ve siz böyle takip ettiğiniz sürece, bunu da belli ettiğiniz sürece de açık vereceği varsa bile vermeyecek.
En güzeli akışına bırakmak ve varsa bir durum ortaya çıkmasını beklemek. Çünkü ALLAH er geç ortaya çıkarıyor bu durumları.
Şimdilik elde kanıt olmadan "boşan" demek ya da bunu seçenek olarak koymak 3 çocuğa haksızlık olmuyor mu ?
Bence oluyor.

guven herseydir. allah kimseye yasatmasın. ne diyeyim bilemedim. en iyi siz bilirsiniz ne yapacagınızı. dısardan yorum yapmak kolay. konusarak cozmeye calısın derim. huzur erkegin herseyidir. huzursuzluk olmasın diye katlanır cok seye. elinden alıncada tekrar kazanmak için çırpınır. da anlamadığım nasıl haritadan takip ediliyor? bilmiyordum.

Bende işte onun duygusallığından yola çıkarak ipuçları elde etmeye çalışıyorum :) beni her türlü aldatsa duyguları gizleyemez mi acaba sürekli bunu düşünüyorum.. Bu arada eşimle yatak odası mevzusunda da hiçbir sorunumuz yok.. buda bir detay.. yani şöyle düşünsem bazı konularda uyumsuz olmak da erkekleri böyle durumlara itebiliyor ya.. yorumlamanız açısından utanarakta olsa bunu eklemek istedim.

Bence icinizi ferah tutun, bir sey olmamis gibi gorunuyor, ama ote yandan, dul ve ailesiyle yasayan bir kadin tehlikeli olabilir. Neden ya, telefon arkadasligi diye bir sey neden olsun ki.. Surekli kontrolde olun ama o bunu hissetmesin. Esinize sevgiyle ve anlayisla yaklasin, o zaman zaten o kadinla paylasacak dertlesecek konulari kalmayacak, oyle degil mi?

Bence evliliğin en önemli maddesi güven.. bunu da sağolsun bana kaybettirdiği için bazen gittiği yada gideceği yerleri bana bütün detaylarıyla anlatıyor.. ben sormadan yada sormayım diye.. Yani öyle yeminler etti ki ben eğer senin düşündüğün gibi şeyler yaptıysam Allah beni iki cihanda da kahretsin dedi.. çocuklarımın yüzünü görmek nasip etmesin dedi.. ben bunu bile çok detaylıca yaptım Allah affetsin bir tören gibi :) off gerçekten çok zor Allah kimseye yaşatmasın.. ben çok bunalttım onu hiçbirşey yokken bile çok sorguladım.. yapı olarak biraz evhamlı biriyimdir.. yeni evlilere tavsiyemdir çok sıkmayın.. ben gün içinde çok arayıp sorardım oda bundan hiç hoşlanmazdı bırakta eve konuşacak birşey kalsın özlet kendini derdi..

Telefondan takip dediğim gibi.. eşinizle sanırım aynı marka olmalı telefon ve onun kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz lazım.. ben onun telefonuna girince ne kadar şarjı kalmış onu bile görebiliyorum..telefon.. o eve gelirken programı siliyorum gidince yüklüyorum..

Umarım öyledir.. Kadının birde 18 yaşında oğlu var.. Eşimde eğer seni gözden çıkardığımda evlenecek olsaydım bu, benden yaşça büyük ve kocaman oğlu olan biri olmazdı bunu iyi bil dedi.. mantıken evet diyorsunuz ama öyle şeyler duyuyoruz ki özellikle de burada okuduklarım da beni iyice şüpheci biri yaptı.. hemen hemen kk da açılmış bütün aldatma olaylarını okudum.. acaba eşler ne şekilde açık veriyorlar ,nasıl değişiklik gösteriyorlar diye ama kendi durumuma benzer birşey göremedim.

peki aramaları yapan kim onu da görebiliyo musun dökümden filan
ilk numarayı kim istemiş mesela
acaba kadın kocanı arayıp dertleşmek istemiş olabilir mi
belki eşin internetten dertleşmiştir sonrasında kadın numarasını filan istemiş olabilir yani
nolursa olsun işin bu duruma gelmesi hiç hoş değil
ama erkekleri de az çok tanıyoruz kırmamak için numarasını vermiş olabilir ilk etapta
eğer eşin dediğin gibi hiçbir kötü düşünceye sahip değilse sadece dertleşmek istemişse
sonrasında kadın arada sırada arıyosa o da devam etmiştir
yani düşünsene numarasını vermiş bulunsa bi kere kadın da arayıp normal arkadaş gibi konuşuyosa adam da tersleme ya da uzak durma gereği duymamış olabilir
eşini aklamaya çalışıyoruz gibi oluyo ama nedense bana suçsuz gibi geliyo

Yalan kadar mide bulandırıcı birşey yok
Ne konuştu ne derece bilemem ama yalan varsa herşey boş bence
Hep bi acaba ile yaşayacaksın, haklısın da

Neymiş eve gelmiş yatağa girmiş evdeydim yatıyodum derim de yalan olmasın diye
Buna kılıfına uydurmak denir
Vicdanlı eşinle vicdansız eşler arasındaki fark bu kadar bence
Kimisi direk yatıyodum der, seninki 2 dk yatağa girmiş te demiş. Ona göre yalan değil bu demek

İnternetten tanışmışlarda kim önce numarayı istemiş vermiş onu bilmiyorum. Eşime diyorum ki çok safsın, insan çapkınlık yapacağı numarayı ayrı tutar :) ben demeden demişti oda ben sakıncalı birine her zaman kullandığım numarayı neden vereyim.. hani düşünemiyor ya kadın musallat olsa olur olmaz saatlerde arayıp kendini belli etmeye çalışsa mesela akşam saatleri.. oda kötü bir niyeti olsa çoktan ortaya çıkmış olurdu diyor.. Umarım hisleriniz gerçektir..

Eşin mi saf , gerçekten böyle mi düşünüyorsun
Eşin başka bir kadınla 4 sene muhabbet etmiş tabi sadece o kadarsa ,
Tesadüfi öğrenmesen hala devam edecekti belki.
Saf insan bunca zaman nasıl bir yalanı bu kadar sürdürür yada gizler.

Zaten adam açıkça demiş
Şu an ortaya çıkmasa biz yine görüşürdük arada sırada telefonla
Ama işte normal muhabbet ettiğimden sakınca görmedim

Sakınca olmasa niye saklıyo ?
Sende git bi adamla 4 yıl boyunca muhabbet et
Sonra eşin yakalayınca de ki havadan sudan muhabbetti kimsem yoktu onla dertleştim
Gör bakalım neler oluyo

çalıştığım işyerindende var bu tipler...tanımadıkları kadınlarla görüşüyorlar..dertlerini falan döküyorlar.onlara göre normal..kadın olarak rahatsız ediyor beni.bir insan eşiylede dertleşemeyip sanalda hatunlarla dertleşiyorsa ne denilirki.aldatıp aldatmama kısmı çok net değil ama.arada dolanan yalan ve sizin tarafınızdan eşinize karşı oluşan bi güvensizlik var.güvensizlik oluncada tahammül edemiyorum ben.eşinizin bu güvensizliğinizi kırması lazım.yoksa takip ettimde kadın şunu dedide falan hepsi boş.ortada yalan var sonuçta

Valla arkadaşım eşinin bence başka bir kadınlaineternetten konuşmasını ben mantıklı bulmadım maalesef. evli bir erkeğin dul bir kadınla konu her ne olursa olsun konuşması bence uygun değil. bu konuşmalar ilerlediğinde duygusal boyuta gelmeyeceği ne malum ? ama sizi çok tebrik edıyorum cok ince düşünen mantıklı bir bayansınızn . ilk önce ortada o kadarda abrtılcak bir konu görmedim yinede. bi açıklık yok yani aldatılma ile ilgili. her ailede oluyor böyle şeyler bende eşi,me bir sans vermıs biriyim bence bir şans ver ve geleege bak artık sana karsı mahcup bir durumda? yanı kozlar sende istediğin şekilde sorabilir araştırma yapabilirsin onun hakkında oda bunu biliyor çünkü bir kere güvenı yitirdi.. Ailene de bak derim boşanma derim Allah yardımcın olsun

peki dökümlere ulaşılamaz mı acaba
gerçekten dediği gibi çok seyrek mi konuşmuşlar
eğer öğrenirsen biraz daha rahatlarsın
ama sürekli konuşuyolarsa naparsın bilmem

Son düzenleme:

Ben onu laf olsun diye söyledim. Eğer mesele benim yanımda ortaya çıkmasaydı bu görüşme devam ederdi dedi eşim.. yani 6 ayda bir telde görüşme devamlı değil zaten.. bana söylediği aynen budur..

Valla bacım ben şöyle düşünüyorum. Eşin bir ceviz kırmaya çalışmış ama başarılı olamamış gibi... Yani bu kadınla internetten tanışıp ,telefonla görşmüş etkilenmiştir. Kadınla yüzyüze görüştüğündede düşündüğü gibi ( fiziksel olarak tatmin edici değil ve öyle çok da iş bilir bi kadın değil anladığım kadarı ile ) çıkmayınca (kadın güzel ve iş bilir olsaydı muhtemelen aldatır o dönemdede anlardınız.)vazgeçmiş zamanlada kadınla arayı soğutmaya çalışmış.Yani kadınla telefon ile gürüşürken aldığı hazzı demekki yüzyüze görüşünce hissedememiş ve işin boyutunu değiştirmiş..
Aldatmış gibi görünmüyor ama aldatmaktan kasıt ne kadınla görüşmesi de aldatma olabilir denilebilir Ama bu boşanmanız için bence başka sorunlar yok ise yeterli denemez. Bence çok üstüne düşmeden biraz daha takip et ama bu konuyada takılıp kalmamaya çalış..

Hayır benim anlamadığım bir sürü forum var
Genel itibariyle konu açıp dertleşebilir tüm üyelerle
Neden birebir ve 4 yıl boyunca aynı kişi ile görüşme, tel verme olayları var
Benim ne kadar oldu bilmiyorum 2 yıl kadar sanırım burada üyeyim, gelir muhabbet eder çıkarım
Kimseyle telefonda görüşmüşlüğüm yok olsa da zaten kadın kadına bi muhabbet der çıkılır işin içinden
Bi erkeğe no mu versem 4 yıl boyunca, muhabbet içeriği ne olursa olsun eşimin yüzüne bakamam
Hele bir de o yakalayınca ortaya çıksa kendime olan saygımı yitiririm.

aslında bu da mantıklı geldi
karşıdaki kadın daha genç daha güzel çıksa aldatabilirdi o ihtimali atlıyoruz biz
zaten adam da söylemiş seni aldatacak olsam benden büyük çocuğu olan biriyle aldatmam diye
yani karşıdaki kadın farklı konumda olsa aldatabilirdi sonucu çıkıyo burdan

Son düzenleme:
peki dökümlere ulaşılamaz mı acaba
gerçekten dediği gibi çok seyrek mi konuşmuşlar
eğer öğrenirsen biraz daha rahatlarsın
ama sürekli konuşuyolarsa naparsın bilmem

Dökümleri talep edicem dediğiniz gibi rahatlamak için..

Dediğiniz doğru bende aynı şeyi sordum nasıl benim çocukların yüzüne bakabildin dedim? Oda düşündüğün gibi olmadığı için sıkıntı hissetmedim taa ki senin yanında bir tokat gibi yüzümde patlayıncaya kadar dedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…