Eşimin bana söylediği yalan ve mantıklı bulamadığım gerekçesi..

Hicran_N

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2012
67
0
Asıl konuya geçmeden öncesini yazdım..

Ben 10 yıllık evli ve üç çocuk sahibiyim..
Belli dönemlerde eşimin bazı açıklarını yakaladım.. mail ve görüşme gibi.. En sonuncusu eylül ayında bizzat benim yanımda yaşandı.. Bir kadın aradı eşimi, eşimi tanımamazlıktan gelince yanında eşin mi var diye sorup kapattı. Tabii ben telefonu kaptığım gibi kadına eşimin ağzından mesajlar yazmaya başladım.. eşimde hiç müdahele etmeden karşımda öylece duruyordu o esnada.. ben kadına onu tanımadığımı yazdım.. oda birkaç mesaj yazdı nasıl tanımazsın, 4 yıldır unutmadın da şimdi mi unuttun diye.. tabii ben bunların hiçbirini eşime söylemiyorum.. sonra kadına kışkırtıcı mesajlar yazdım, tepkisi benim için önemliydi.

Sonrasında kadın numarayı 118 den aldım özür dilerim yazmış. Bütün bunlar olurken annemlerdeydik.. ben telefonu alıp kendimi wc ye kilitledim eşim başka bir odada kaldı.. kadını aradım.. dedim ki eşimi nerden tanıyorsun? oda yanlış olmuş işte benim tanıdığım kişi şu şehirden di dedi.. bir sürü şey zırvaladı belki 10 dk konuştuk.. ama ben inanmadım tabii.. kadına mesajlar attım oda benim ve eşimin numarasını engelledi.. neyse eşim de bilmiyorum dedi ama düşünceli tabii.. bu arada ben sürekli onunla kavga halindeyim, deliye dönmüştüm, çocukları annemde bıraktım evde sürekli birbirimizi yiyoruz.. neyse ben bu arada bu kadının numarasından internette satış yaptığı siteyi buldum.. bana başka bir şehirde olduğunu söylemişti ama tabii ki yalan söylemiş.. ismini ve oturduğu semte kadar buldum.. Süslü tesbihler ve havlu kenarları yapıyormuş.. Anne ve babasıyla yaşıyor kadın..
Eşime bunları anlattım oda ne derece doğru bilmiyorum, kadını hatırladı ve bahsetti bana ondan..
Kadın dul ve 1 çocuğu var çocuk 18 yaşında.. netten tanışmışlar.. bir defa yüzyüze görüşmüşler kadının pc bozulmuş, benim akılsız eşimde derdine düşmüş, görüşmeye oğlu da gelmiş eşimi tamirci diye tanıtmış.. dediğine göre kadın baya kilolu ve makyajlıymış haa birde tesettürlü birisi .. bu olay da 3 yıl önce olmuş yani görüşme.. Ondan sonra sadece birkaç ayda bir telefonla görüştük dedi.. tamamen dertleşme amaçlı imiş?! tabii ben yine çıldırdım söylemediğim şey kalmadı ona.. peki ben nasıl hissetmedim ya dedim bunca zamandır? Dedi ki ortada bir durum yoktu ki hissedeceğin.. Bu durum bu şekilde ortaya çıkmasaydı öyle birkaç ayda bir yine telde görüşürdük dedi.. Nasıl ya dedim normal mi bu şimdi.. konuşma içeriğinde birşey olmadığı için sakınca görmedim dedi.. Ama bu olay senin yanında bu şekilde ortaya çıkınca bana bunun ilahi bir tokat olduğunu düşündüm dedi..
Malum tüm erkeklerin yaptığı gibi çocuklarının üzerine yemin etti kurana el bastı v.s..

Ben ertesi gün kadını aradım yeniden, belki yarım saat konuştum onunla..
Kadın o ara hastanede biyopsi yaptıracaktı ve anestezi alacaktı.. Bana dedi ki benim burdan çıkışım olmasın ki, ve devamında çocuğumun üzerine yemin ederim ki eşinizle düşündüğünüz manada bir muhabbetimiz olmadı dedi..
Ben dedi, aldatılmanın her türlüsünü yaşadım, şiddet gördüm eşimden dedi.. başka birine aynı şeyi nasıl yaşatayım dedi..
Bende bunca şeyi yaşamışsınız madem, nasıl olurda her ne olursa olsun evli bir erkekle bunca süredir iletişimde olursun.. Onun da demesi sıradan konuşmalar olmadığı için sakınca görmemiştim dedi.. bana kızgın mısınız dedi?
Bende boşanma aşamasındayız dedim.. lütfen dedi sakın böyle birşey yapmayın çocuklarınız çok küçük dedi.. akıl verdi bana birde..
Yaşımı sordu daha çok gençsiniz dedi.. pişman olmuş erkek iyidir dedi.. ne demekse? Ben tekrar özür dilerim dedi.. numaranızı siliyorum dedi.. yani tabi hepsi aklıma gelmiyor.. Sonrasında eşimi de arayıp kızmış ve kapatmış oda toplantı esnasındaymış birşey diyememiş..

Ben yine de tam anlamıyla kendime gelemedim.. Bunu kendimi inandırmak için söylemiyorum ama eşim eve erken gelen birisi 6 yada en geç 7 de evdedir.. haftasonları herzaman bizimledir.. çocuklarına iyi bir babadır.. bana sevgisini hissettirir..
Eşimin anne ve babası vefat etti çok kalabalık bir ailesi var ama onlardan hiçbirine derdini açamaz anında tüm aile haberdar olur öyle bir trafik var.. Arkadaş çevresi de pek yok..
Ben ona dedim ki internetten dertleştin madem güya.. neden erkeklerle yazışmadın dedim.. onuda yaptım dedi ama onların ilk soruları yatak odamla ilgili oldu dedi.. Eşimle sorunlarımız vardı ailemle ilgili ve birkaç hoşuna gitmeyen huylarım.. Benimle ilgili sorunları sonra yüzyüze geleceği hiçkimseyle paylaşmak istemez.. oda kendini internete atmış.. genellikle evli bayanlarla yazışmış.. beni anlatmış onlara.. Bu konuştuğu kadın eşimle çocukları anneme bırakıp umreye gittiğimizi bile biliyor.. hatta oda umreye giderken eşime danışmış falan.. Böyle şeyler konuşmuş olmaları kızgınlığımı asla hafifletmedi.. çok zor bir durum..

Aradan aylar geçti ben tam bir paranoyak oldum.. O zamandan beri onu internetten takip ediyorum gittiği heryeri.. kafama uymayan biryer olursa arıyorum, napıyosun diyorum.. şurdayım diyor şimdiye kadar hiç falso vermedi.. hep doğruydu.. taki düne kadar..

Ben annemlerdeydim.. saat 5 e doğru baktım hoşuma gitmeyen yani bu kadına yakın semtlerde.. aradım 1,5 saat boyunca açmadı telini.. eve geldiğini gördüm haritandan.. eve geldikten 10 dk sonra beni uykulu bir vaziyette aradı.. eve geldim uyudum dedi bende inanmış gibi yapıp eve geldim onu tam dış kapıdan yakaladım evde az bir işim var dedim..
Dedim ki bana yalan söyledin sen eve yeni geldin şuralardaydın ve telefonuma neden cevap vermedin dedim? tabii çok şaşırdı nerede olduğunu bildiğime.. bende o bana kalsın neden yalan söylüyorsun dedim.. çok sütüne gittim kızdım çok ağır şeyler söyledim..
Dedim ki beni hemen boşa bu evden gidiyorum yada hemen söyle.. ben bavulumu hazırlamaya başladım.. tepemde öylece dikilip telefonuyla birşeyler yapıyordu.. arada bir dalga geçiyor.. dedim ki sen iyice pişkinliği ele almışsın.. neyse.. dedi ki bana
sen dedi annenlere gittikten sonra gelip meseleyi anlatıp seni de utandırıp bu evliliği bitirecektim ama neyse anlatayım dedi..

Önce dedektif tuttum falan sanmış çok sinirlenmiş.. meseleye gelince..
Eşim 3 aydır yeni işyeri yaptırıyor bir akrabasına benimde bu adamı hiç gözüm tutmuyor hani şu yiyici tipler var ya öyle birşey..
İş yeri bitince apartmanı da bu adama yaptırmak istedi başına iş alma komşular beğenmezse yada işler yolunda gitmezse senin başın ağrır dedim.. oda bana adamın hakkını yiyorsun diye kızıp duruyordu. İş yeri yapıldı bitti eşim hesaplarda bazı açıklar bulmuş.. Adam sırf nalbur için 54 milyar yazmış.. eşimde o bölgede o adamın gittiği nalbur varmış bir araştırma yapmaya gitmiş.. Adam birde eşimi inşaat işlerine sürüklemeye çalışıyordu ben tabii şiddetle karşı çıkıyordum.. Eşim hesaplardaki tutarsızlıkları da görünce bu adam da o gün arayıp inşaat işlerini sorunca bu adama güvenip güvenmeme konusunu netleştirmek için adamın dediği yerlerde araştırma yapmış.. Ben arayınca da açmak istememiş çünkü "ben sana demiştim, uyarmıştım" demiyim diye durumu sonuna kadar gizlemek istemiş.. Onun içinde yalan olmasın diye eve gelip uyuma numarası yapmış.. hani eve geldim yatağa girdim sonuçta yalan olmasın diye düşünmüş..

Bende bu mesele için bunca yaşadığımız olay mantıklı mı diyorum? bunca sinire gerginliğe değermiydi acaba? benim ne kadar yıprandığımı biliyor.. Allah şahidim olsun ki mesele budur dedi.. ama ben inanamıyorum ya hiç güvenim kalmamş

Eşim çok duygusal bir insan, sırf bundan emin olmak için son zamanlarda çocukları uyutup dram filmleri izletiyorum ona.. ve her filmde de ağlar.. maksat eşim bu kadar duygusal yufka yürekli bir adam.. bana bir yanlışı olsa vicdan azabı çeker hali ve hareketine illaki yansır anlar mıyım? işte böyle hesaplar yapacak kadar kafayı yedim.. yakınlarda bana araba aldı.. şimdi çıkıp şuraya gidelim desem gider.. yani bunlar maddesel şeyler belki ama.. bilmiyorum.. Birde benim ailemde de sanki onların oğlu gibi çok sevilir.. ailemin en zor zamanlarında eşim haricinde kimse yardımcı olmadı diyebilirim maddi manevi.. zaman zaman bunların minnetini yaptığı anlarda olmadı değil bana kızdığı zamanlar.. Belki çok karışık anlattım ama durum budur..

Kusura bakmayın çok uzun oldu...

bir sorun görmüyorum göremedim maalesef.kadınla konuşmuş arkadaş gibi belki sıkıldı yalnızlık duydu onun dışında bir şey yok.biraz asosyallikten kaynaklanmış

valla ben eşinin seni aldattığını düşünmüyorum

ama gidipte başka kadınla dertleşmesi de kabul edilmez
onunla ne ara bu kadar samimi olmuş anlamadım
biz de bu forumda bi sürü kişiyle dertleşiyoruz ama gidipte buluşmuyoruz ya da telefonla konuşmuyoruz o açıdan biraz şüpheli geldi ama nedense içimden bi ses aldatılmadın diyo
adam bunalmış dertleşecek birini aramış olabilir bilemyorum

Son düzenleme:
bir sorun görmüyorum göremedim maalesef.kadınla konuşmuş arkadaş gibi belki sıkıldı yalnızlık duydu onun dışında bir şey yok.biraz asosyallikten kaynaklanmış

Ben devamlı evdeyim dediğiniz gibi sosyal biri de değilim.. belki evde durdukça iyice ona sarıyorum.. pek çevrem de yok açıçası..

Bende bu dertleşme olayını kabul edemiyorum işte.. insanın hiç mi bir dostu olmaz paylaşacak.. erkeklerle de yazışmış ama dediğim gibi onlar konuyu saçma sapan yerlere kaydırınca vazgeçmiş..

Bende bu dertleşme olayını kabul edemiyorum işte.. insanın hiç mi bir dostu olmaz paylaşacak.. erkeklerle de yazışmış ama dediğim gibi onlar konuyu saçma sapan yerlere kaydırınca vazgeçmiş..

onu ben de kabul edemem işte çok saçma senin hoşlanmayacağını da bilerek yapmış bi de görüşmüş
ama bi şans daha ver bence çocukların için
çünkü aldatma yok gibime geldi benim hata yapmış olabilir

onlar için de böyle siteler yokmu dertleşecek

Son düzenleme:

Kadın yaşça da kendisinden büyük olduğu için sakınca görmemiş.. keşke onlar içinde böyle bir site olsaydı ne iyi olurdu..
Eşim kendi ailesinde bu durumdan çok nefret etmiş, herkesin sorunu bir başkasının dilinde.. evlendiğimiz ilk gün bile benim ailemle hal hatır haricinde hiç bir konuya girme derdi.. ben bütün herşeyi aileme anlattım ama onlarda konduramıyor.. asla yakıştıramıyorlar.

Bir erkek ufacik seyler icin isin icine yalan karistiyorsa
Elbet bir seyler karistiyordur.

Ortada aldatma var ya da yok ama sizi tutup da
Nette tanimadigi kadinlara adamlara anlatmasi bile igrenc.
Bahaneye bak!

Bir erkek esi hakkinda en yakin arkadasini bile konusturmaz!
Tabi adam olan erkek...

Esinizin bahanelerine inanmis gibi yapmaktan baska careniz yok
Ya da bosanacaksiniz...

eşin çok duygusal biri oldugu için erkeklerden ziyade kadınları kendine yakın bulmuş.ilişkinizde bir sogukluk olabilir aslında çabalasan kimseye ihtiyaç duymaz rahatlıkla sana açılabilir ama tensel bir aldatma olmadıgı açık zaten bunu yapacak olsa öyle bir kadını seçmez

ama şu yalan olayı çok kötü direk arkadaşı olarak görüyosa senin yanında da konuşabilirdi tanımıyomuş gibi yapması filan diğer kadının da yalan söylemesi bilmiyorum tuhafıma gitti
şimdi hiçbir dediğine güvenemeyeceksin
hep düşüneceksin yalan mı doğru mu diye

Size sevgisini hissetirirmiş, ki 10 yıllık evlisiniz. Şimdiki erkekler 3.yılda bu sevgiyi hissettirememeye başlıyorlar.
Arkadaşı yokmuş pek ve erkeklerle de dertleşmiş ama yatak odası konusuna dalmış onlar. Dediği mantıklı.
Ve iyi bir babaymış.
Eve erken geliyormuş .
Size hep doğruyu söylüyor.
Bence eşiniz sizi aldatmıyor. Ne bileyim bu kadar duygusal bir adam....
Ben inanmıyorum şahsen.
Bu arada haritadan nasıl takip ediyorsunuz ? :26:

valla tam ağlıyordum son yazdığınız güldürdü beni "çocukları uyutup dram filmleri izletiyorum ona" haklısınız güvenmemekte..ama şun diyebilirim.o kadına kızmayın çünkü o dul bi kadın önüne gelenle konuşma özgürlüğü vardır "yani doğru yanlış demiyorum" ama eşiniz evli olmanın yabancı bi bayanla konuşmanın heleki bir kaç kez konuşup görüşmenin yanlış olduğunu bilmiyorsa burada eşiniz hatalıdır kesinlikle...ama olan olmuş pişman olmuş gerçekten..sizde haklı olarak takip ediyorsunuz herşeyini.bence biraz kafanızı dinleyin.eşinizi takip etmeyi bırakın bakalım ne oluyor.eğerki zaten aldatma gibi bi durum olursa eninde sonunda ortaya çıkar.erkekler bizim kadar zeki olamıyor biliyorsunuz..ona bu konuları açmayın ona sarılın ve evliliğinizi kurtarmaya çalışın..inşallah herşey düzgün gide.sevgiler...

Arkadasim son olayda bir problem fln göremedim belkide gercekten dogru söylüyordur esin tabii güven olmadigi icin inanman cok zor amaaa ilk olay su kadin meselesi beni cok sinirlendirdi ve senin adina cok üzüldüm.büyük konusmayayim ama benim esim böyle birsey yapsa hic ona agzimi bile yormam konusmadan bitirirdim herseyi tabii rabbim hic kimseyi bu duruma ve daha beter bir duruma düsürmesin.haa belki simdi bazi arkadaslar diyecek ne var dertlesmis.yahuuu evde karisi var gitsin ailesinden biriyle dertlessin ne demek internetten bir kadin yok arkadass bana ters.ben yapmiyacaksam esimde yapmasin ben bunu beklerim ki sende dogal olarak bunu beklerdin.tabii simdi o mesele kapanmis ama iste güvenin eksilsigi icin hep böyle seyleri büyüteceksin normal olarak rabbim yardimcin olsun ama dedigim gibi son yasadigin olayda birsey yok ;-)

Eşim dört sene başka bir kadınla muhabbet edecek , tesadüfi bir şekilde yakalanacak,
ve birde masum olduğunu iddia edecek.
Yok öyle dünya.
Tabiki ne dese şüphe duyarsınız.
Eşiniz ustalıkla gizlemiş yıllarca bu ne olduğu belli olmayan ilişkiyi.
Kadının kapalı, şişman öyle böyle olması neyi değiştirir.
Kabul edilecek bir durum değil bu
Her yakalandığında da bir kılıf buluyor, artık ne kadar inanırsanız.
Güven bitmiş, bu ilişkiyi ne kadar taşırsınız o da size kalmış.

Bence bir an önce kendinize bir meşgale bulun, bir çevre edinin ve evden uzaklaşın. Bence evde durup durup kuruyorsunuz ve eşinize sarıyorsunuz. Biraz rahat bırakın eşinizi bence.

Peki siz netten tanimadiginiz bir erkekle dertlesseydiniz?
Ve bu adam bosanmis bir adam olsaydi esiniz ne yapardi?
Aman zaten dertlesmis ne olacak mi derdi?

Kadin size alt mesaji vermis.
Pisman erkek iyidir demis.
Madem kotu bir sey yapmadi neyin pismanligi o zaman?

Bende nasıl hissedemedim diye kızıyorum kendime ve ona.. diyor ki; hissedeceğin bir durum yoktu ki.. eğer bu kadınla bir durumum olsaydı yakama yapışmazmıydı? musallat olmazmıydı bana dedi.. telefon konuşmaları da dediğine göre 5-6 ayda birmiş..
akıllı telefonlardan bazı programlar var onu yükleyip takip ediyorum ama eşimin telefonda ki kullanıcı adı ve kimliğini bildiğim için yapabiliyorum bunu..

Bir kere, duygusal adam iyi adamdir.
Ama elbette, baska bir kadinla arkadas filan olmasin. Ben bir kadin ve bir erkegin arkadas olabileceklerine inanmiyorum. O yuzden, simdiye kadar dertlesmisse bile, bir daha iletisim kurmadigindan emin ol. Kendinizi de uzmeyi bence daha fazla.

Tepkisi tabi ki büyük olurdu.. bende aynısını dedim ona zaten bundan sonra bende dertleşicem bakalım nasıl oluyormuş dedim..
Pişman olmuş erkek iyidir derken kadın tam olarak ne demek istedi anlamadım bende.. belki o zaman ben eşimden boşanmaya kalkıştım, eşim haliyle üzgündü bundan dolayı mı bilmiyorum.. belki de kadın kendi eski eşiyle yaşadığı hayatı göze olarak böyle birşey söyledi.. çünkü eşimin dediğine göre kocasının dönmesi beklemiş hep herşeye rağmen .. kadın benimle çok samimi konuştu utandı da ondan mı bilmiyorum.. Kadın bazı zamanlarda eşime ona talip olan erkeklerden de bahsediyormuş.. hatta bir tanesi evli olduğunu gizlemiş kadın bunu duyunca ben evleneceğim insanı başkasıyla paylaşamam demiş bitirmiş.. yani çocuk bile olsa istemezmiş..

Güvensiz bir evliliği yürütmek çok zor, ya eşinize tekrar güvenmeyi öğreneceksiniz yada diğer yol. Bence 1.yi gerçekten deneyin isteyerek deneyin. Olmazsa yapacak bişey de yok...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…